Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Supra


Supra
tag

Valaki segítsen nekem!

Mi a csuda köze van egymáshoz az AI-nak, a HSA-nak és a három lépcsős big.little felépítésnek ?

Kettőt még csak értek, de miért pont ebbe a chipbe tették bele mindhármat? A sok kapcsolódó egység csak bonyolultá (és gondolom lassabbá) teszi a HSA buszt...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#2) Abu85 válasza Supra (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az energiahatékonyság. A cél az, hogy egységnyi fogyasztásból minél nagyobb teljesítményt kipréselj, és az ilyen fejlesztések mind ezért készülnek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Supra válasza Abu85 (#2) üzenetére


Supra
tag

Okés, nyilván: de a kérdés nem erre vonatkozott.

Leszámítva azt, hogy a littlebig koncepció szerintem már alapjaiban is kétséges, a három lépcsős meg egetverő baromság - hol van az az életszerű alkalmazás, ahova ez a chip pont jó lenne?

Az AI nem szokott így skálázódni: Vagy kell, és akkor kell a full teljesítmény, vagy nem, és akkor egyáltalán nem.
Pl. autóban: ha megy az autó, akkor folyamatosan 100%-on fog monitorozni, ha megáll, akkor nulla az igény. Minek a kisebb magok?
Vagy telefon:
Ha pl. szöveget ismer fel, útvonalat tervez, akkor kritikus, hogy mielőbb legyen eredmény. Mi az a AI feladat, ami ráér lassan is?

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#4) #06658560 válasza Supra (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Más intenzitással, prioritással kell monitorozni egy klímaszabályzást (párásodás, több ponton hőfok), s egy ESP-t. Utóbbit szintén más léptékben kell kezelni nyílegyenes úton és szerpentinen, s a beavatkozó rendszerek esetében is rendszerint sokparaméteres állapotok alapján változik az aktivitás optimális mértéke.

Ahogy az autonóm járművek is más üzemmódban hatékonyak városban, autópályán, lakott területen kívüli többirányú utakon. Amennyiben egymással kommunikálnak, akkor megint jó intenzitásmátrixot lehet felírni a szoftverre a környezeti igények alapján.

(#5) vicze válasza Supra (#1) üzenetére


vicze
félisten

Marketing? :)
Valamivel el kell adják a X20-at mert, elég drága SoC lesz és valahogy meg kell indokolni az árat. (Főleg, hogy az idei évre már borítékolható az 5%-os éves csökkenés forgalomban.)

[ Szerkesztve ]

(#6) freeapro válasza Supra (#1) üzenetére


freeapro
senior tag

én sem értem, valaki világosítsa meg :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.