Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lemusz válasza koko52 (#100) üzenetére


lemusz
addikt

De aki jön kérdezni a PH-ra, az megússza a dolgot! :)

(#102) Paxker315 válasza koko52 (#100) üzenetére


Paxker315
addikt

óh, lehetne az eredeti "Átlagos János"? :D

amugy ez tenyleg eleg sovanyka, kivancsi leszek a navikra, mit hoznak a kozepkategoriaba. V lesz-e vega56 teljesitmeny ~40% fogyasztascsokk mellett...

Egyebkent nem ertem miert igy adtak ki ezt, de lesz majd vasarlopiaca. foleg az olyan idiotak miatt, mint en is pl. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#103) koko52 válasza lemusz (#101) üzenetére


koko52
veterán

Hidd el sokan nem is tudják, hogy létezik ez az oldal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#104) snecy20 válasza koko52 (#103) üzenetére


snecy20
veterán

Valójában párezren vagyunk, csak sok az újrareg. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) lemusz válasza koko52 (#103) üzenetére


lemusz
addikt

Napi 50-60 ezer egyedi látogatója van az oldalnak. Ezeknek az embereknek ha csak 2 olyan ismerőse van, aki tudja hogy kit/hol kell kérdezni ilyen téma kapcsán, akkor máris ott vagyunk 150-200 ezer embernél. Ha ezeknek csak az egy tizede akarna 1650-et venni, de végül lebeszélésre kerül, már meg is érte a dolog és több ezer darabbal kevesebb szutykot tudtak eladni. :D

[ Szerkesztve ]

(#106) Mans20 válasza lemusz (#105) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem ez jó lenne csak mondjuk 45-ért.

(#107) koko52 válasza lemusz (#105) üzenetére


koko52
veterán

Honnan a látogatási adatok?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108) lemusz válasza koko52 (#107) üzenetére


lemusz
addikt

(#109) lemusz válasza Mans20 (#106) üzenetére


lemusz
addikt

És 1050Ti-ről mégis mi értelme lenne váltanod erre?

(#110) D013 válasza koko52 (#103) üzenetére


D013
aktív tag

de ha belegondolsz nem is lenne ránk szüksége. Ennyit kellene bepötyögnie a google-ba: "Geforce 1650 review" - BUMM, kész, ha látja hogy mi a többi szereplő a tesztben, akkor azokra is rákeres, megnézi az árakat, esetleg még pár olyan keresés hogy "x" vs "y" és kész! Az egész nem több mondjuk másfél óránál, youtube videókkal karöltve.

(#111) snecy20 válasza lemusz (#109) üzenetére


snecy20
veterán

Arra azért ráver a 1650, más kérdés hogy a 1050Ti használtpiaci ára lassan beesik 25k körülre, és túl sokat kéne rápótolni. Úgy már nem jó buli.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#112) Z10N válasza snecy20 (#82) üzenetére


Z10N
veterán

A Manli legalabb 1650Ti kartyat ad 1650-kent :D

"Manli GeForce® GTX 1650 is powered by award-winning NVIDIA Turing architecture. It is also equipped with 4GB of GDDR5, 128bit memory controller, and built-in 1024 CUDA Cores with core frequency set at 1485MHz which can dynamically boost up to 1665MHz. Moreover, Manli GeForce® GTX 1650 has less power consumption with only 75W, and no external power supply required."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#113) Sisco2


Sisco2
tag

Nem jó nektek semmi sem :D :D

Már vártam ezt a kártyát, full passive verzióra várok mint a Palit 1050 Ti KalmX.
Ha kihozzák ez lesz a világ legerősebb passive kártyája.
Full passive a gépem, nem rakok bele zörgő szarokat :P
75w ez is szóval remélem megcsinálják, rárakják azt a bordát és kész :)

Most MSI GT 1030 passive van a gépben szóval 3x gyorsabb lesz a 1650 passive :D
:))

(#114) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Vajon lesz low profile kártyája valamelyik gyártónak, mert eddig egyik kínálatában sem látok?

(#115) XuChi válasza Sisco2 (#113) üzenetére


XuChi
addikt

Neked akkor nem kell kazán a szobádba télen. :D

(#116) Permet Elek válasza snecy20 (#111) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Szia. Mikorra várható ez a beesés? Mert 35-45-ért látok csak használtan.

[ Szerkesztve ]

(#117) Paxker315 válasza Permet Elek (#116) üzenetére


Paxker315
addikt

pedig a kezem-lábam teszem rá, hogy az elmúlt ~2 hétben több 30k-s 1050ti-t láttam, sőt, 2_-ra árazottat is. ;)

vannak, akik kitartják a ~40k körülit, de, idővel lekopnak ezek, ha kutya nem fog érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#118) snecy20 válasza Permet Elek (#116) üzenetére


snecy20
veterán

Van fenn aprón bőven 30.000-ért 1050Ti. Megy lejjebb az áruk, szépen lassan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#119) d@minator


d@minator
addikt

59 és 65 ezer...[link]

(#120) lotuska


lotuska
tag

Shame, szerintem. De ami durva, hogy veszik majd, mint a cukrot.

(#121) Rotate válasza koko52 (#100) üzenetére


Rotate
veterán

nem értem miért kell hulladéknak nevezni... annyiba kerül, mint 2 és fél éve a 1050Ti, viszont gyorsabb mint a 1050Ti, és belerakhatom a mini házamba a mini tápommal... nyilván nem csúcskártya, de akinek méret és táp miatt eddig a 1050Ti volt a csúcs, annak ez upgrade... akkor is, ha jobban megéri egy Rx570-et megvenni, amit amúgy nem tudnék használni a házamban...

egyébként nálunk szlovákiában kb 50k adóval a legolcsóbb verzió, a 1050-et meg elvitték 35k-ért... 15k abszolút nem gáz egy minimális upgrade-ért, és még a gari is újraindul...

[ Szerkesztve ]

(#122) b.


b.
félisten

Kár volt offba tenned, tökre a hírhez kapcsolódik. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#123) craftsman01 válasza Rotate (#121) üzenetére


craftsman01
senior tag

No-no én 45-ért vettem annó boltban.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#124) Rotate válasza craftsman01 (#123) üzenetére


Rotate
veterán

én ugyanezért az 50k-ert vettem, amennyiert most tudom megvenni a 1650-et...

az egyedüli ok, amiért mindenki szidja ezt a kártyát, hogy a 1050 túl jól sikerült, és most csalódott a nép, hogy nincs nagy ugrás... de amúgy szerintem arra, amire ki lett találva, arra megfelelő...

[ Szerkesztve ]

(#125) b. válasza craftsman01 (#123) üzenetére


b.
félisten

Az se annyiért kezdett anno:

DE ez a a sima 50 helyett jött szóval jogos, túlárazott. 30 dollárral olcsóbban jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#126) XuChi válasza Rotate (#124) üzenetére


XuChi
addikt

" hogy a 1050 túl jól sikerült "

Mihez képest... :DDD

(#127) Rotate válasza XuChi (#126) üzenetére


Rotate
veterán

750/950...

(#128) XuChi válasza Rotate (#127) üzenetére


XuChi
addikt

Igaz, ha valaki azon a szinten mozog, neki előrelépés valóban... :))

(#129) Pécsi gyerek válasza d@minator (#119) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hja meg 6 gb :C Annyira videót gyártanak a youtube ra hogy normalis spec-re már nem futja. :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#130) Rotate válasza XuChi (#128) üzenetére


Rotate
veterán

ti "mindig mindenből a legjobbat" rajongok mindig elfelejtitek hogy a 8k 120p csilivilli mittudomén alatt is van élet :) és milyen szép költséghatékony élet :D

[ Szerkesztve ]

(#131) Cyrin válasza Rotate (#130) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezt magyaráztam korábban én is, hogy nem csak az ő koordináta rendszere létezik... Úgy látszik hiába.

(#132) gbors válasza Rotate (#121) üzenetére


gbors
nagyúr

Drágább valamivel, mint az 1050 Ti, és tényleg gyorsabb - de nem sokkal. Minimális upgrade-nek valóban megteszi, de azt vedd figyelembe, hogy a kisméretű gép erősen niche igény, a vásárlóközönség nagy része számára a <75W (meg esetleg a low profile) semmi értéket sem képvisel, ha meg ezt kiveszed a képletből, akkor nem marad semmi.

Az ára meg... Ha jó áron adod el az előző kártyát, akkor semmilyen upgrade nem lesz drága - ettől még az 1650 sikeresen felkúszott a 100 dolláros kategóriából a 150 dollárosba, aminek szerintem senki nem örül, aki hosszabb távon a PC-n képzeli el a gaminget...

Az meg persze teljesen igaz, hogy felesleges gyalázkodni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#133) Rotate válasza gbors (#132) üzenetére


Rotate
veterán

persze, de ez inkább mocskos marketing stratégia... ha nem hoznak alá olcsóbbat, ez lesz a legolcsóbb, és aki nem akar AMD-t venni (sokan vannak), annak ez lesz a legolcsobb nVidia experience az uj piacról...

(#134) mcs válasza Rotate (#130) üzenetére


mcs
veterán

A 4 gigás RX 570 is költséghatékony választás, és a fogyasztásától eltekintve szépen odafingik az 1650 orra alá. Ha már a többi Turingot sikerült normálisan bepozícionálni, akkor ezt is illett volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#135) Rotate válasza mcs (#134) üzenetére


Rotate
veterán

nyilván, de a 270W-os tápom nem ért egyet :D

(#136) mcs válasza Rotate (#135) üzenetére


mcs
veterán

Milyen fajta tápod van? Erősebbnek nincs hely? :)

(#137) b. válasza mcs (#134) üzenetére


b.
félisten

az RX széria azért lett most olcsó ennyire, mert nem volt hova árazni. Az 1660 219$ áron nyitott és verte az RX 590 kártyát is, tehát az RX 590 lett 220 dollár az RX 580 190 dollár az RX 570 meg papíron 130 dollár gyakorlatilag azért 150 körül állt meg.Magyarul azért szar most az 1650 ár-értéke mert az 1660 lenyomta az összes RX árát . Nem hinném, hogy AMD túl sokat keres rajtuk így már és nem is örül, hogy ennyiért kell adnia, nvidia meg nem fog egy 200 nmm GPU-t nulla haszonnal árulni,ráadásul a leggyorsabb 75 wattos akár LP akár passzív kártyaként, mikor az RX 560 nem kompetens belépő szinten hisz majd 80 % kal lassabb mint ez és többet fogyaszt....

Ez a "szépen odafingik" azért egy normálisabb MSI kártya esetében kb 15 % kb 40 % fogyasztás többlettel.
No offense szerintem is drága, csak nem kell átesni a másik oldalra. 120-130 dolláros áron elfogadható lesz/ lenne.( 40 K körül)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#138) craftsman01 válasza mcs (#136) üzenetére


craftsman01
senior tag

Tényleg el kell fogadni, hogy vannak akiknek fontos a fogyasztás, fontos a ventinélküliség.Ők megveszik és punktum.Meg vagyunk mi akiknek nem fontos a fogyasztás meg az sem mennyire berreg hisz fejünkün a füles.Mi úgy választunk, hogy csak azt nézzük mire képes egy adott kártya,mármint fps-ben.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#139) Rotate válasza mcs (#136) üzenetére


Rotate
veterán

ez egy kicsi ház beépített nem szabvány táppal, amiben éppen elfér egy teljes méretű max 17cm hosszú kártya. TV alatt van decensen nem feltűnően, fontos hogy kicsi legyen...

és ugye ebbe kell nekem minél jobb kártya... a 1050 ti eddig tökéletesen megfelelt, de lassan lejár a gari, és az a +10-20 FPS pont kisegít a következő 2 évre...

(#140) mcs válasza Rotate (#139) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem várd meg az 1650 Ti-t, mert annak bőven lesz sávszélessége a gddr6nak hála, és jó esetben nem fog sokkal többet fogyasztani az 1650nél. ;)

(#141) lemusz válasza mcs (#140) üzenetére


lemusz
addikt

Ez az infó honnan jön egyébként, hogy ddr6 lesz? Biztos ez? Kicsit furcsának tűnik nekem, hogy 1660 nem az, 1650Ti meg az lenne, hisz alá lesz sorolva...

(#142) AAAgold válasza XuChi (#115) üzenetére


AAAgold
senior tag

Neked akkor nem kell kazán a szobádba télen.

teljesen mindegy, hogy aktív vagy passzív hűtésű egy kártya, ugyanannyival fűti a szobát...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#143) LionW válasza Rotate (#124) üzenetére


LionW
tag

Ez a kártya teljesítményben azonos egy 3 éves RX 470-el, csak annyiban jobb hogy 60 Wattal kevesebbet fogyaszt. Még nagyobb vicc hogy a 1650 kártyák több mint fele extra tápcsatival jön, és kb 90 Watt körül fogyaszt gyári tuning után.
Nem hiszem hogy olyan jelentős lenne azok tábora akiknek 75 Wattos kártya kell PSU/prebuilt gép miatt, mégis sokan meg fogják venni ezt a kártyát, mivel nvidia...

Joggal szidják az emberek ezt a kártyát, ebben a formában ez ipari hulladék az emberek többségének. Nem is az a baj hogy létezik ilyen kártya, hanem az hogy nem tudnak versenyképes alternatívát nyújtani AZONOS áron egy 3 éves RX 470-el szemben azoknak akiknek nem számít a +60 Watt fogyasztás(ami a vásárlók többsége szerintem). Vicc...

(#144) Rotate válasza LionW (#143) üzenetére


Rotate
veterán

oda akartam kilyukadni, hogy ez nem azoknak lett szánva, akik szidják, és akinek ilyen kell, nem a tápcsatis verziót veszi majd...

a kettőnk között az a különbség, hogy én megértem, hogy a másik tábornak miért nem éri meg megvenni, ti meg nem értitek meg, hogy a többieknek miért éri meg megvenni...

nyilván egy 3 éves BMW-t is jobban megéri megvenni, mint egy új Dacia-t, de mégis vesznek új Dacia-t, mert valakinek a maga nemében elég az is, és mondjuk újat venne inkább és nem 3 éveset gari nélkül, amiben kérdés, hogy hány év van még...

nem azt várom, hogy akarjatok ilyet, azt várom, hogy ne nézzétek hülyének azt, akinek ez elégíti ki az igényeit...

nem minden terméknek az összes fogyasztó a célközönsége, ez egy alacsony fogyasztásra targetált kártya, vállalható teljesítménnyel. az, hogy a gyártók feltolják 90W-ra,az szerintem nem az nVidia hibája...

[ Szerkesztve ]

(#145) Paxker315 válasza Rotate (#144) üzenetére


Paxker315
addikt

használt bömbi vs. új dákó nem találó itt. Ez inkább új aygo vs. avensis kombi vagy rav4 kérdés, vagy bármi hasonló "pici-gazdaságos-elfér" összevetése családi kombival v más felhasználási célzatú cuccal. :B

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#146) Rotate válasza Paxker315 (#145) üzenetére


Rotate
veterán

igen, inkább így, de mindegy is mert nem fog célba érni az érvelés...

(#147) LionW válasza Rotate (#144) üzenetére


LionW
tag

Oké, szóval nem a tápcsatis verziót veszik majd akiknek ez a kártya készült. :D Akkor az a rengeteg 170 dolláros 90 Wattos 1650 kiknek készül? Ebből is csak az látszik hogy olyan hatalmas piaci igény nincs a 75 Wattos kártyákra, a teljesítmény fontosabb.

Az RX 470 180 dollárról indult, amiről 170 dollárra esett vissza a 1050 megjelenése után, és ez nem használt, hanem teljesen új, garanciás kártyákra vonatkozott, 2016-ban.
Nyilván volt közben egy bányászláz, stb, de ez nem változtat az MSRP-n, az AMD egy ilyen kártyát 3 éve tudott már gyártani pontosan ugyan ennyiért, annyi a különbség hogy 30 Wattal többet fogyaszt mint a tápcsatis 1650.(RX 470 14nm, NV 1650 12nm)

Én teljesen megértem hogy neked ez a kártya jó, viszont te azt nem érted meg hogy az Nvidia teljesen ignorál egy szeletet a GPU piacról, és ezért háborognak az emberek. 1050 alatt nem háborogtak, mivel az AMD kártyák ára az egekben volt a bányászláz miatt, ezért mindenki 1050-t vett akinek belépő szinten kellett kártya.
Semmilyen alternatívát nem tudnak nyújtani egy 3 éves kártyával szemben, ez baromi nagy szégyen. Hacsak nem hoznak ki egy magasabbra tuningolt 1650 Ti-t hasonló áron, akkor az hatalmas fail az Nvidia részéről. Olyanért kérnek prémiumot ami a vásárlók többségét szimplán nem érdekli.

(#148) gbors válasza LionW (#147) üzenetére


gbors
nagyúr

Érdemes lenne kevésbé érzelmi alapon közelíteni a kérdéshez. Az NVIDIA nem ignorál, meg nem is fail. Egyszerűen annyi történt, hogy az arra illetékeseknek van egy forecast függvényük az induló MSRP-re építve, és csináltak vele mondjuk két évre egy profit-előrejelzést. A 149 USD-s price point jött ki a legjobbnak, ezért annyi lett az ára. És igen, sokan meg fogják venni, egyrészt azért, mert NVIDIA, másrészt azért, mert jól hangzik, hogy 75W-nál kevesebbet fogyaszt (aztán persze az erre ugró vásárlók 80%-a gond nélkül megveszi a tápcsatlakozós verziót), harmadrészt mert új (szemben a 2 éves AMD-vel), negyedrészt meg... a jó ég tudja, mi minden mozgatja még ezt a meglehetősen széles réteget.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149) Paxker315 válasza Rotate (#146) üzenetére


Paxker315
addikt

óh, legyen lezárva. Pont a Toyota kapcsán taglalta kedvenc mainstream yisraeli történészünk, miért is a piac& vásárlók döntik el, hogy egy termék jó vagy sem.

Meg fogják venni a 1650-et, s népszeru lesz? Akkor jó. Nem a bencsek és tesztek számítanak, hanem, hogy veszik-e a népek. Ez fogja érdekelni az NVidiát is.

szerk: seven deadly sins? ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#150) snecy20


snecy20
veterán

A sima GTX 1050 anno annyira népszerű lett volna? Elég rossz ár-érték arányú kártya volt már az is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.