Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

A pontos specifikációkra és az árukra lennék kíváncsi. Gondolom 100 ezren felül lesz. Annyiért viszont nekem túl drága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) vicze válasza Kékes525 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Ott a cikkben a pontos specifikáció, ennél pontosabb?

(#3) Kékes525 válasza vicze (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Te kizárólag a hardverért veszel meg egy eszközt? A specifikációk a tudását is jelenti. Ez pontos specifikáció: "egy sor szenzorral érkezhet"? :DD

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) vicze válasza Kékes525 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Most komolyan a lépés számlálón és a HR-en, kívül mit használsz még benne? Ez meg nyilván tudja,

(#5) Kékes525 válasza vicze (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Most komolyan. Nem a kérdésre válaszoltál. Hol van leírva a pontos specifikáció? A HR-en és a lépésszámlálón kívül vannak még fitnesz paraméterek. Mik azok az "egy sor szenzor"? Másrészt lehetnek a fitnesz és a telefon szolgáltatásokon túl más funkciók is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ebből is kellene minimum 10 féle.

(#7) vicze válasza Kékes525 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Lépés számoló = mozgásérzékelő.
Tényleg elárulhatnád, hogy milyen mérhető "fitnesz paraméter" van még? Mert az UV nem az... Ezenkívül az égvilágon mindent a mozgásérzékelőből van számolva.
Ja meg van a csodás véroxigén "találgató", az nehogy kihagyják...

A HW specifikációk benne vannak a cikkben, szenzorok ugyan azok lesznek mint eddig, esetleg valami csodás marketing névvel aláfestve.

(#8) Kékes525 válasza vicze (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

Látod magadtól is kitaláltad, a vér oxigén mérés is fitnesz funkció.
Ez viszont nem igaz: a lépés számoló nem egyenlő a mozgásérzékelővel! :( Lényegi különbség van közöttük.
Az UV fontos, ha tetszik a fitnesz kiegészítéséhez.
Továbbá, mint írtam van a telefon és a fitnesz funkció (nem UV) mellett egyéb funkció is.

Csak azt nem értem, hogy egyeseknek miért okoz gyönyört, ha agresszíven, lekezelő, kioktató módon írnak, akkor is ha nincs egészen igazuk. Ettől nem fognak okosabbnak látszani. Másrészt ezzel nem fedik el tudatlanságukat.
Még mielőtt ezt megpróbálnád visszalőni, a stílust te kezdted, én csak arra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) vicze válasza Kékes525 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Az hangnemet te képszeled hozzá. ;) Se ellenségesség, se agresszivitás nincs benne, max. értetlenkedés.

"lépés számoló nem egyenlő a mozgásérzékelővel"
De. :K Az hogy virtuálisan esetleg különszedik egy dolog, de az konkrétan 1db HW komponens/szenzor.

Az rendben van, hogy a véroxigén fitnesz funkció, csak csuklón semmi értelme, mert képtelenség ott pontosan mérni(Apple se véletlen kapcsolta ki inkább), még ujjbegyen mérve is elég bizonytalan az eredménye. (Tök mellesleg 1 szenzor a HR-rel, szóval még mindig 2db szenzornál tartunk. ;) )

Funkció lehet amúgy, de az mind mind SW témaköre, nem HW paraméter. Amúgy UV érzékelőnek nem látszik nyoma/helye, úgyhogy az kiesik.

Még mindig kérdezném, hogy milyen fitnesz szenzor van a két felsorolton kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Kékes525 válasza vicze (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok! Hangnem törölve.

A lépés számoló nem egyenlő a mozgásérzékelővel, mert nem mindegy, hogy érzékeli e a lépcsőn történő mozgást, vagy csak a tényleges lépéseket. Amúgy a vita nem a fitnesz érzékelőkről szólt, hanem arról, hogy pontos specifikációnak tekinthető e az "egy sor szenzor" kifejezés. Természetesen nem. Ezen kár vitatkozni. Amúgy te magad írtad pluszként a véroxigénszintet.
Továbbá amire nem reagáltál, hogy telefon és fitneszen kívül is van, létezik más szolgáltatás is ezen kütyük számára. Például a zeneszámok irányítása, a dalok adatainak (tag) megjelenítése. Ez sincs, mint esetleges specifikáció megemlítve. Tehát egyáltalán nem pontos :N , hiányoznak a specifikációk pontos felsorolása. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) vicze válasza Kékes525 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Specifikációt HW-ra értem nyilván, az SW-t kevésbé érzem specifikációnak, mert az frissíthető változtatható nem fix. Az SW-ről van némi infó, mert az új Tizen verziót bemutatták már fejlesztőknek. De azt, hogy mit lehet vele csinálni úgyis csak a Samsung szabja meg, és továbbra is csak az ő készülékeikkel lesz kompatibilis. :( Így hogy az Android Wear már az iOS felé nyit, egyre kevésbé lesz jó taktika ez a zártság szerintem.

A sor szenzort pedig továbbra is vedd a szokásosoknak. De itt van még részletesebben, de két nap és nem kell találgatni.

"A lépés számoló nem egyenlő a mozgásérzékelővel, mert nem mindegy, hogy érzékeli e a lépcsőn történő mozgást"
Ez kizárólag SW kérdése, hogy egy 6 irányú mozgás érzékelő, adatait hogyan értelmezik, abból szokták "virtualizálni" a lépésszámlálót is, min pl. N5-nél, vagy egyéb eszközöknél.

(#12) Kékes525 válasza vicze (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Visszatérve "A lépés számoló nem egyenlő a mozgásérzékelővel, mert nem mindegy, hogy érzékeli e a lépcsőn történő mozgást".

A polar loop nem tudja, mert benne csak 3D gyorsulásmérő (3-axis accelerometer) van. A Fitbit Charge HR pedig igen, mert ez mellett van még magasságmérő szenzor (altimeter) is. Tehát nem csak a szoftveren múlik. Fitbit Change HR, Poolar Loop manual

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) vicze válasza Kékes525 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy ők ezt választották, szerintem mocsok feleslegesen, az egy dolog. Misfit Shine tudja mindennemű altiméter nélkül a lépcsőzést(valószínű pontosabban), meg rengeteg mást is. Ez bizony SW kérdése, persze az se mindegy milyen mozgásérzékelő van benne.
Igazából ahelyett, hogy az SW-t írnák meg jóra Fitbit egy pontatlanabb módszert választott, a nyomásváltozás lépcsőzésnél annyira kicsi, hogy max. pontatlanul tudja, arról nem is beszélve, hogy ha lépcsőző gépet használsz edzéshez azt képtelen mérni. A legkisebb változás, amit mérni tud az 3m magasságban, ami tényleg arra elég, hogy saccoljon valamit. link

(#14) Kékes525 válasza vicze (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeket nem tudtam, köszi az infót! A Misfit Shine-t nem ismerem, utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.