Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Ajajajjj .. jöhetnének az AMD féle lapok is, lassan.
Majd a Carizzo mellé jól esne :)

(#2) vinibali


vinibali
őstag

1,35V-os feszültség tuningnak számít. bezzeg a ddr1 időkben :)
2133 mellett a CL15 nagyon sok és sávszélesség sem magasabb a DDR3-hoz képest...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3) 7time válasza ShinjiNo (#1) üzenetére


7time
senior tag

Nem sokat dobna rajta ellenben az árakon akkorát hogy felejtős lenne az APU.

(#4) BlackSoft válasza ShinjiNo (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Kell fenének :P ;] Amúgy szerintem arra még kell várni bőven, ez a DDR4 egy ideig X99 exklúzív lesz szerintem, bőven várni kell arra is, hogy alsóbb kategóriás platformok legyenek az Intel-nél, amire DDR4 megy.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) ShinjiNo válasza 7time (#3) üzenetére


ShinjiNo
tag

Igen, ettől tartottam :U

(#6) babkukta


babkukta
senior tag

egy ideig még felejtős ez a DDR4. Drága, a CL15 meg... Sok DDR3as modul felveszi a versenyt ezekkel.

Üdvözlettel, Tibi

(#7) BlackSoft válasza babkukta (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ami az árát illeti, a Corsair DP-k pont annyiba kerülnek, mint a DDR3-as 1866 CL9, viszont ja, az időzítés borzasztó...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) fanti


fanti
addikt

És a DDR4-nek a DDR3-hoz képest milyen lesz a sebessége?

Ezalatt értem azt, hogy példának okáért van nekem egy TeamGroup DDR3-2133 2x8GB kitem, aminek a sebessége a következő :

És ehhez képest az új DDR4-es csomagok ilyen 15-15-15-35-ös késleltetéssel mit produkálnak majd?

Azt látom, hogy kisebb fogyasztásuk lesz, de a sebességük az hogyan alakul?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9) halkow


halkow
őstag

Nem hallottam erről a márkáról még sosem, biztos sokan használják :D

Alcatel onetouch idol2s the king

(#10) headhunter


headhunter
addikt

3000 MHz/CL16 (1.35 V) DDR4-3000 CL 16-16-16-36 4 x 8 GB > 200.000 Ft felett?

(#11) halkow válasza headhunter (#10) üzenetére


halkow
őstag

Best buy :DDD, egy jó féle gamer gép ára

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) Goblin12 válasza halkow (#9) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor tudlak sajnálni, mert az egyik legjobb RAM márka, és igen mekérik az árukat, de legalább azt isk apod amit veszel. :K

G.Skill RAM árak, €-ban.

(#13) Thrawn


Thrawn
félisten

Valaki vágjon hozzám két 32 gigás szettet a háromezresből, aztán egy ideig elleszek vele :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) flashpointer


flashpointer
őstag

2x2 vagy 2x4 gb nincs is? Vagy a mostanában bemutatottak az exkluzív széria és jön majd a budget is? :D

(#15) DoxaM válasza vinibali (#2) üzenetére


DoxaM
aktív tag

3200 mellett viszont nem tűnik rossznak a cl16 viszont...gondolom az ára is tükrözi majd :)

(#16) ViZion válasza flashpointer (#14) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ezek a kvázi gémer ramok, majd lesz value is. 2× 8 GB vagy ha jóáras, akkor 4 × 8 GB jöhetne, de nem ilyen sokszázezerért. Majd jövő karira a fa alá... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) radi8tor válasza Thrawn (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gépet cserélnél a RAMkit miatt?
Butaság lenne. :N

⭐ Stella

(#18) Thrawn válasza radi8tor (#17) üzenetére


Thrawn
félisten

Persze, azonnal cserélek ha kiadják a 15-magos unlocked Xeont is mellé. Aztán felébredek :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) Lacok


Lacok
őstag

A késleltetések nem túl acélosak és pillanatnyilag aranyárban mérik ezeket a ramokat [link]. De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy az egyik legjobb márka a memóriák piacán a G.Skill.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) halkow válasza Goblin12 (#12) üzenetére


halkow
őstag

Hát eddig is meg voltam nélküle :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#21) #25583896


#25583896
törölt tag

Látom többen megjegyezték, hogy elég magasak a CL értékek... Na akkor most tisztázzunk pár dolgot:
Nem azért lett több, mert úgy gondolták, hogy egyelőre jó lesz így is, hanem mert ekkora órajelnél egyszerűen nem lehet megoldani kevesebb ciklusból a sormegnyitást, oszlop kiválasztást, stb.
Ha megnézzük a DDR1-2-3-4 esetében a késleltetéseket, akkor általánosságban igaz, hogy az újabb változatra nagyobb CL jellemző, ugyanis magasabb órajelen u.a. művelet végrehajtása több ciklust vesz igénybe. Ha mondjuk egy memóriacella esetében a fizikai tulajdonságaiból adódóan két művelet között el kell telnie x ns-nak, akkor mivel nagyobb órajelnél kisebb a ciklusidő, több ciklus kell ugyanannyi ns várakozáshoz.
Ami miatt mégis megéri az órajelet növelni (most még), az az, hogy ha a memória egy sorában kiválasztunk egy cellát, akkor valószínűleg az egész sor kiolvasásra kerül. Ebben az esetben viszont nincs késleltetés (mármint a sorban a többi cella elérésekor), minden órajelre adatátvitel történik, tehát ilyenkor az órajel a meghatározó. Előbb-utóbb persze eljöhet az, hogy olyan nagy lesz a késleltetés, ami mellett hiába növelnék az órajelet, az adatátvitel nem lesz gyorsabb. Egyelőre azonban úgy tűnik, még van tovább :)
szerk.: persze az nem zárható ki, hogy később gyártsanak DDR4-et kisebb késleltetéssel is ugyanazon órajel mellett, de átlagban magasabb értékek várhatók, mint DDR3-nál, a fent leírtak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) ViZion válasza #25583896 (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, de a technológia csiszolásával mind a fesz, mind a késleltetés fog még javulni, csak várni kell rá kicsit.

Crucial infograf:

Érdekes, hogy mindenki csak a késleltetésre ve** izgul... pedig van még néhány "elhanyagolható" paraméter. [link]

Pl. ilyesmik: "DDR4 SDRAM specification improves RAS is that DDR4 device supports command and address parity error detection, as well as recovery from parity error."
De sajnos már jellemző módon egyre több a szaki, aki jól megmondja, h a DDR4 milyen lassú lesz, meg az időzítések deszarok... Nem kell váltani, élj boldogan DDR3-al, semmi baj. Csak nem kellene marhaságokat írni... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) shteer válasza Lacok (#19) üzenetére


shteer
titán

ezzel a késleltetéssel is elkeni a ddr3-at. jó lesz ez majd ha beindul

..szerintem jónak tűnik

(#24) mekker válasza ViZion (#22) üzenetére


mekker
őstag

Azt nézem, ha pár millit megfűrészelném, belemenne egy DDR2-es lapba.

@Oki23
Lehet, de egyelőre amíg DDR3-ban van már 2400Mhz/Cl9, addig ezek még elég kezdetlegesek. Pedig azért az ár is borsos, meg a gyártó is neves tuning körökben.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25) 7time válasza mekker (#24) üzenetére


7time
senior tag

Szerintem a DDR4 úgy 2016 vége fele kezd majd izgalmassá válni addig a tuningosok, melóra vett gépek, Vér Istvánék játékszere.

(#26) ViZion válasza mekker (#24) üzenetére


ViZion
félisten

De ahhoz a DDR3 időzítéshez bizony jó proci is kell... DDR4-el jönnek az újabb memvezérlők is, ami DDR3-nál tuning, az ott a "mezei" freki. Majd kiforrja magát, szép lassan el fog terjedni, de nem pár hünap alatt, azt eddig is tudtuk.

Sőt! igazán már nem olyan, mint régen... Akkor cseréltél mittomén 386-ost 486-ra, na az tyűűűű. Utána a Pentiumokkal érezhető volt minden egyes csere, minden alkatrész, minden MB (nem elírás...) ram. Jelenleg nekem az FX-6300 ELLEN az egyetlen érvem az, hogy mATX vagy mITX deszkát és gépet szeretnék, de AM3+ nincs normális ebben a méretben. Ettől eltekintve nekem mindenre elég, pedig játszom is és dolgozom is rajta. A DDR4 érdekel, de többségünknek nem hiszem, h élet-halál kérdés lenne. Persze mihelyt normalizálódik kicsit az ára (mittomén 16 GB 50k alatt), váltani fogok, ismerem magam... :B

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) SylverR válasza ViZion (#26) üzenetére


SylverR
senior tag

De ezek is alapvetőleg 100, 133, 166, 200 mhz-en üzemelnek. Csak egy-egy "blokk" több bitet kap. Míg SDR-nél 1 bit volt, addig DDR-nél 2, DDR2-nél 4, 3-nál 8, most már 16 lesz. Ezért is a növekvő késleltetés. :U

Nem!

(#28) mekker válasza SylverR (#27) üzenetére


mekker
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben? Én például nem igazán vagyok tisztában a memók mélyebb működésével és érdekelne mire is gondolsz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#29) jacint78 válasza ViZion (#22) üzenetére


jacint78
addikt

Ez egy kicsit csalóka, ugyanis a szabványos órajeleket mérik össze, aminél igaz, de egy 2000+-os DDR3 igen keményen meg tud indulni, de még az 1866 is.

type your text here..

(#30) Lacok válasza shteer (#23) üzenetére


Lacok
őstag

Kiszámoltam az elérési időket a DDR3-as és a DDR4-es G.Skill memóriáknál is és valóban jobbak a DDR4-es modulok. És ,ha tényleg beindul akkor még erősebbek lesznek a memóriák úgyhogy jogos a 2 pont :R

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) #25583896 válasza mekker (#28) üzenetére


#25583896
törölt tag

Valószínűleg a kolléga arra gondolt, hogy DDR2 óta van a memóriáknak egy belső órajele a DRAM parancsok átvételéhez, belső működés vezérléséhez (ez kb. 200 Mhz), és egy külső órajel az adatátvitelhez.
Pl. egy DDR3-1600 RAM-nak a belső órajele 200MHz, a külső 800MHz, az 1600 úgy jön ki, hogy a külső órajel fel- és lefutó élénél is van adatátvitel.
Továbbá a memórián elhelyezkedő DRAM chip több ún. bankból áll. Egy ilyen bank tulajdonképpen sok mem. cella mátrixba rendezve és ilyen tárolómezőkből kerül pl. DDR3 esetén 8 db egy lapkába. Szemléletesen:

A több bank miatt gyorsabb lehet a memória, mert egyszerre mindegyikben nyitva lehet egy sor, a késleltetések pedig átlapolhatók. Tehát amíg bank0-ban hozzáférünk egy cellához, addig meg lehet címezni a másik bankban lévő cellát (ami ugyanúgy késleltetéssel jár, de mire végeztünk az előzővel, már várakozás nélkül elérhető):

A DDR4 a bankok számát növelte 16-ra, viszont a burst hossz 8 maradt. (A burst hossz azt adja meg, hogy hány memóriacellányi adatot visz át egyszerre - pontosabban hogy hány adatot visz át ugyanabból a sorból egymás után úgy, hogy nem kell megvárni mindegyiknél a CAS latency-t.)
Tehát a DDR4 a magasabb órajel és a chipenkénti több bank miatt lehet gyorsabb, mint a DDR3.
A magasabb késleltetéseknek pedig főleg az órajel növelése az oka (semmi köze a bankok számához vagy a burst hosszhoz), előző hsz-emben már kifejtettem, miért.

Végül egy kis összefoglaló:

[ Szerkesztve ]

(#32) SylverR válasza #25583896 (#31) üzenetére


SylverR
senior tag

Amennyit olvastam a RAM-okkal kapcsolatban, az pont annyiban merült ki, hogy a bankok számát duplázták. Elnézést a rossz szóhasználatért az előző kommentben. :)
De az órajelekkel kapcsolatban akkor nem tévedtem. Viszont akkor ezekszerint növelik az órajelet a DDR4-nél? De az eddigi adatok alapján ez nem jön ki. Eddig a DDR3-nál ha beszoroztam az alap órajelet a szorzójával (8), akkor kijött az aktuális modul órajele. Úgy mint 8x200, az 1600 mhz, vagy 8x166 az 1333.
Az eddig megjelent DDR4-es ramoknál ugyanez megvan a 16-os szorzóval. Vagy ez a beszorzás csak véletlen jött ki nekem? :B (16x100 mhz -> 1600, 16x200 -> 3200)
Egyébként én is köszönöm a részletesebb kifejtést. :R

Nem!

(#33) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Haha, nekem még 2 x 2Gb jó öreg OCZ DDR2 hasít a verdámban, erre fel most olvasom hogy már a DDR4-nél tartunk lassan.Nem is tudom hogy így konfigcsere előtt még vásároljak e DDR3-as deszkát , vagy azzal már csak öregesen döcögne az új vas? ;]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#34) #21346560 válasza mekker (#24) üzenetére


#21346560
törölt tag

:C

(#35) Fr3eWar válasza halkow (#20) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor is csak a tudatlanságodról tesz tanubizonyságot a hozzászólásod és a hozzáállásod.

(#36) mekker válasza #25583896 (#31) üzenetére


mekker
őstag

köszi a böővebb felvilágosítást

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37) ViZion válasza mekker (#36) üzenetére


ViZion
félisten

Már régi, de alapok benne vannak: [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Idővel kénytelen lesz az ember váltani,már csak az árak miatt is,hiszen a ddr2 ára még borzalmasabb mint a ddr3-é.Vagyis ha ez beindul,akkor lassan leállnak a ddr3-al és fel fog menni az ára,míg a gyártás felfutásával,elvileg a ddr4 csökkenni fog.Aztán az is lehet hogy minden csak még drágább lesz,had szívja a fogát mindenki.... :F

Wasabi...

(#39) Goblin12 válasza jacint78 (#29) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor nézz körül a G.Skill DDR3-mas ramjai közt és találsz CL9-et 2133-on CL8-at 1866-on.

Timing <-- továbbra is tudom ajánlani.

Kronos3000: Én nem látok olyan eget verő különbséget.

1. G.Skill TridentX DIMM Kit 16GB, DDR3-2133, CL9-11-11-31 (F3-2133C9D-16GTX) 170€ ~ 51kHUF
2. G.Skill RipJaws 4 schwarz DIMM Kit 16GB, DDR4-2133, CL15-15-15-35 (F4-2133C15Q-16GRK) 240€ ~ 72kHUF

21k HUF a különbség ÚGY, hogy ez még csak kezdő árak. Szóval megye ez majd lejjebb. :K

A Giga DDR4-es lapjai is 200-500€-os határon belül marad.

A CPU-k meg 350-1000€-os részlegben mozognak.

Kb 800€-ból kb 230k-ból már megvan az alap. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) csimika


csimika
csendes tag

En szerintem inkabb Kingston-t fogok venni. G.Skill kevesbe megbizhato.

(#41) Goblin12 válasza csimika (#40) üzenetére


Goblin12
őstag

:Y Ezt gondold át újra.

(#42) jacint78 válasza Goblin12 (#39) üzenetére


jacint78
addikt

Nekem is CL8-as 1866-os van é nem igazán értem, hogy ezt miért nekem írod..

type your text here..

(#43) ViZion válasza csimika (#40) üzenetére


ViZion
félisten

Teljesen más kategória a kettő. Nekem is Kingston ramok vannak, szeretem is, eddig a DDR2-DDR3 érában egy 2 GB-os modulom lett hibás, cserélték. Árban remélem alájuk megy jócskán, főleg, hogy a gamer-kingston külön vált.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) Nehaiu válasza #25583896 (#31) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Nocsak, még itt is Horváth G. slide-jaival találkozik az ember. :)
Egyébként elképesztően jó anyagok ezek, ahogy a tárgy is.

(#45) blaca83 válasza halkow (#9) üzenetére


blaca83
őstag

Furcsállom, mert az egyik leghíresebb gyártó a piacon. :P

(#22) ViZion:
Köszi a linket, hasznos olvasmány. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.