Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Első írásom, jöhet a kritika :)

(#2) D.Orion válasza OutsideR (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Kritika? Ha nem írod le, hogy első írásod, akkor fel sem merül bennem. Nagyon szép és összeszedett írás. :R Személy szerint én még nem láttam G15 bill-t élőben, így lehet, hogy nekem fel sem tűnne ha látnám a tiéd, hogy ez nem az eredeti borítás. Nagyon gyönyörű lett. :C

(#3) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Grat! Nagyon szep lett!
A leragasztas feletti merevitos billentyűk nem ketyegnek? Vagy kivagtad alattuk a kis m.a. pöcöknél?
/Lehet nincs igazam de szerintem a javított verzó az alsó, neked pedig a fölső van meg/
http://www.everythingusb.com/images/list/logitech-new-g15-vs-old-g15.jpg

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4) Dragscorp válasza OutsideR (#1) üzenetére


Dragscorp
csendes tag

Szép munka! :C

Mennyi ideig tartott megcsinálni?

A Dragunov az elismerés a részedről, hisezn úgy szórtad a távcsövessel a hedshátokat mint az S3 VGA kártya a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ügyes! Azt hittem festeni fogod, de az is kopna, még ha lelakkozod is.

Az ilyen tapétákat soha nem tudom buborékmentesen felragasztani. Jó lett! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Öregem ez iszonyat jó lett!
Amikor azt olvastam, hogy fóliázod...mondom ne valami gagyi matricát!!! -de ez az alu :K
Gratula hozzá!
Javaslom levédetni a szálcsiszolt alu felsőt, aztán ha jön G17-kapd a zsozsót.Ha még nincs ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#7) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Igen, neked is a régi, eredeti verzió van meg a g15ből. Nekem is az van, már 2 éve, mondjuk kopást még sehol nem tapasztaltam, lehet nem püfölöm eleget :DDD

mod: Grat az íráshoz meg a minőségi kivitelezéshez!

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#8) S*Tom* válasza OutsideR (#1) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szuper lett! :K
Van itt fent egy 3részes, részletes videó, ha valakit érdekel az egész művelet. [Carbon mintás mód]

(#9) Hunter2


Hunter2
addikt

Mondjuk a logitechnél az anyagválasztással/tartossággal vannak gondok.A fél éves mx518 egeremről hámlik le a gumi csuszásgátló réteg ami egy 8000 ft-os egérnél sztem nem normális.
A cikk egyébként jó, grat hozzá.

(#10) total90


total90
veterán

Tök jó lett a cucc, gratula :R Nekem is megkopott a billentyűzetem, lehet valami ilyet maszekolok én is :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Ndruu válasza Tomi_Sci (#3) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem úgy értette a javitott verziót. A régi G15-ből két kiadás készült, ami külsőre mindenben megegyezik, csak a billentyűk festésén változtattak. Kaptak egy bizonyos lakkréteget, ami miatt nem (vagy csak kevésbé) kopnak. Az ezüst festék viszont ugyanúgy kopik, főleg azokon a részeken ahol a kéz hozzájuk ér (space alatt).
Az első verziót hivtuk Rev.1-nek, a nem kopósat meg Rev.2-nek.
Ami a linkelt képen alul látható, az hivatalos nevén G15 Refresh.

Anno én is megcsináltam ezt a fólia modot, karbon fóliával. Szerencsétlenségemre elszakadt az LCD fóliája (nem teljesen, de már nem működik). Így is működik, de a kisebb terhelés miatt (nincs terhelés a kijelző hiánya miatt) a háttérvilágitás néha villog (pislákol).

Harrrr!!!!

(#12) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Köszi mindenkinek a pozitív kritikát.

Tomi_Sci: Igen, nekem a felső van meg, de ennek az első kiadásaival az volt a gond, hogy koptak a gombok veszett módon. Ezt kijavították, és a jelenleg még kapható régi G15-ösöknek már más a festése, az nem kopik.
Amúgy mindkettő G15, de a régit G15 Gaming Keyboardnak, az újat pedig csak G15 Keyboardnak hívják.
Kicsit átírtam az elejét, hogy egyértelmű legyen.

Dragscorp: Sokat pepecseltem vele, Kb 4-5 óráig tartott amíg elkészült, de még a numpad meg az F és G gombok alatt kitapétázom majd feketére.

(#13) Tomi_Sci válasza Ndruu (#11) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Értem már, köszönöm :) :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tényleg szép. Lehet hogy én is bevállalok valami fóliát az enyémre.. nem is hülyeség..

(#15) Pubszon


Pubszon
veterán

Szép munka, grat! :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16) OutsideR


OutsideR
aktív tag

1 kis update, elfelejtettem éjjel beletenni, hogy mik vannak a naaagy gombok alatt.

(#17) KrAt


KrAt
veterán

:R

(#18) Solten


Solten
addikt

Nagyszerű munka, szép kivitelezés. :C

Saor Alba

(#19) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Eljátszottam 1 kicsit a gondolattal, meg a régi Logitech billentyűzetemmel:
a végén még normális kiosztású billem lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Minden tiszteletem :R ! Gyönyörű munka jó ilyet, sok a gányolás.
Nálam a "csináltam fehér ledes panelt" vitte a prímet. :R

(#21) TheDragon007 válasza OutsideR (#19) üzenetére


TheDragon007
senior tag

az első kicserélt billentyűk elég furán hatnak, de ha az összeset kicseréled tuti jobb lesz :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#22) OutsideR válasza D1Rect (#20) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Csak nem b@szom már el az eredeti ledeket.
Vettem ledeket, próbanyákot, ellenállást, szereztem csatlakozót és megforrasztottam, illetve összedaraboltam a ledek burkolatát hogy beférjenek a gyári helyére. Tehát az a gány fehérledes panel pont olyan minden méretre mint a gyári, csak csúnyább, de a burkolat alatt nem látszik. Ami még elég gánynak tünik az a fektete fólia a billentyűk között, de az a felület meg elég egyenetlen szóval örültem hogy legalább így sikerült felrakni.
A gombcserét még csak tervezgetem mert ugye a régi bill gombjai nem átlátszóak, de pont beleillenek a Shift helyére (az enternél gondok lennének)
Gondolkoztam még 1 full gomb újrafestésen, de félek úgy járna a dolog mint az elsőszériás G15-öknél, hamar lekopna.

(#23) OutsideR válasza TheDragon007 (#21) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Nem cserélem ki az összeset, mert nem világítanak, meg 1 kicsit reszelni is kell a lábukon mert kissé szorulnak. Az a baj hogy a régi billentyűzet gombjai alapból fekete műanyagok, szóval azoknak az átvilágítása esélytelen.
A lényeg, hogy a lehetőség adott, mert ottvan alatta az áramkör, tehét csak gombot kell keresni.
Tényleg! Keresek halott, összetört Logitech G11-15 Billentyűzetet, akár német kiosztással is.
Elvileg lézergravírozást meg tudnám csináltani, csak a srapabíró festékkel lenne gondom

[ Szerkesztve ]

(#24) Hunter2 válasza S*Tom* (#8) üzenetére


Hunter2
addikt

Ilyen carbon mintás tapétát hol lehet szerezni?

(#25) dani0907


dani0907
csendes tag

ÓÓ hát ilyen nekem is kell! Nekem a CTRL Windows gomb alatt kopott le súlyosan :O
grat :R

(#26) Gerisz


Gerisz
addikt

Youtube-on vannak jó videók a billentyűről!

Ügyesen megcsináltad! Gratulálok!
Szép lett!

(#27) Gerisz


Gerisz
addikt

Youtube-on vannak jó videók a billentyűről!

Ügyesen megcsináltad! Gratulálok!
Szép lett!

(#28) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Gratula! :C

Az írásért és a tettért is! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Köszi mindenkinek.

Többen kérdeztétek hogy honnan vettem a fóliát, illetve hogy valami speckó cucc-e.

Sima natúr fólia, semmi extra, bár a carbonosnál 1 kicsivel vastagabb mivel ennek "mélysége" van a minta miatt.
Itt egy kép a maradékról:

Nagyban - Klikk

A beszerzési hely pedig az egyik helyi maszek tapétás bolt volt, de szerintem esélyes a dolog pl. Praktiker vagy hasonló üzletben is.

(#30) phanzetomox


phanzetomox
őstag

nagyon jó ! nekem is van g15-öm lehet én is megróbálom :)

(#31) S*Tom* válasza Hunter2 (#24) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ugyan olyat, sajnos fogalmam sincs! Szélességre a tapéta méretek 45cm 67.5cm és 90cm és 15m hosszúak/tekercs, de persze lehet más méret is amiről nem tudok. Nincs szükséged a módhoz csak 1 méter hosszú darabra, ami minimum 55cm széles, az 4× is elég, ha elrontanád. A futár túl költséges volna, mert a kis darab fólia árban max a fele a szállításnak és persze vágott darabot valószínű rendelni sem tudsz. Gondolom helyben szeretnéd beszerezni és nem Budapesten, sajnos így csak tippem volna: Nagyobb, jobb tapétabolt, esetleg baumax, obi, praktiker.
Ha mégis utaznál érte, mert nem kapsz helyben: [1] [2]

Egyébként érdemes volna itt a PH megkeresned fólia ügyben [pilótát] biztos, hogy fog tudni segíteni neked!
Nálam még nem kopott semmi input, de lehet rendelek majd valami [ilyet]!

(#32) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

szép munka, gratulálok :C

nagyon komolyan néz ki ez a ragacs rajta, megtetszett :))

(#33) S*Tom* válasza Hunter2 (#24) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Találtam neked [karbon fóliát], de egyébként érdemes átnézni a többit is!

(#34) OutsideR válasza S*Tom* (#33) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Hmmm, ez a karbon jobb mint amit én láttam, az csak olyan mintára volt festve, de ez anyagában is hasonlít.

(#35) S*Tom* válasza OutsideR (#34) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

A tied is nagyon szuper, szét ne szedd megint! ;]
Ha megnézed a linkeket fólia ügyben, érdemes keresgélni itt a PH-n is, én is csak pár percet szántam rá.
Egyébként köszi szépen az sdk-t, pont ilyeneket keresek! [G15 sdk, applets]

(#36) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes írás, nekünk is G15 van, az első szériánál kopott a festék, de a Logitech cserélte :R

(#37) phanzetomox


phanzetomox
őstag

ÉN is megegcsináltam nagyon baró !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! igaz a billentyűk mentén nem volt könnyű de kész és ez a lényeg :R :) :))

(#38) OutsideR válasza phanzetomox (#37) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Gratulálok hozzá! :C
Na és hogy sikerült? Milyennel húztad le?

(#39) phanzetomox


phanzetomox
őstag

metál kék színű fóliát tettem rá, ami elég vastag így nehéz volt kivágni, viszont nagyon jó

(#40) OutsideR válasza phanzetomox (#39) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Hmm nem lehet rossz, illik a világításhoz.
1-2 fotót linkelhetnél :)

(#41) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Kiváló billentyűzet, személy szerintem nekem ilyenem van és teljesen megvagyok vele elégedve, mégegy kiváló billt hozott ki a Logitech. :)

(#42) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Most nézem milyen régi a post. Légyszi a fotókat valami értelmes helyre feltölteni és onnét beszúrni, mert így a cikk már élvezhetetlen. Köszi!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.