Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem lesz drága, akkor faja lesz. De korábbi tapasztalataim nem ezt jósolják. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

a kolléga itt mellettem: Mi ez, vízhűtőblokk? :C ;]
Faja kis szerkentyű, bevállalnám én is ha ocsó :R

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Milyen késői hír, talán túlórázunk? :DDD
Jófajtának néz ki a cucc, de pontosan mi is ez, és mire is jó, azon kívül kinek is kell egy ilyen egyáltalán?

<-ƘƘ->

(#4) pacorro válasza Kendek (#3) üzenetére


pacorro
aktív tag

Mi sosem pihenünk. :DDD

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#5) nesa válasza bacsis (#2) üzenetére


nesa
veterán

De ezt nemigen lehet am huzni :U

(#6) #19617792 válasza nesa (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bacsist ismerve semmi sem lehetetlen. :DDD

(#7) dudika10 válasza nesa (#5) üzenetére


dudika10
veterán

Aminek órajele van, azt bacsis húzni is tudja. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8) bartucc


bartucc
addikt

A 11W fogott meg ebből csak igazán, na meg hogy bacsis erre is ráveti a karmait :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most őszintén. Mire jó egy ilyen gép?

Netezésre? Kapsz olcsóbbat bőven érte. Bár tény, hogy valamivel több a fogyasztása.
Letöltésre? Bővítened kell, mert alapesetben nem jó rá. (arról nem is beszélve, hogy torrentre vannak lényegesen olcsóbb megoldások.

A proci meg nagyon gyenge benne. Egyetlen pozitívum, hogy hangtalan.

(#10) bartucc válasza juliabrilke (#9) üzenetére


bartucc
addikt

Letöltésre látom értelmét, bár nem fogyaszt sokkal többet egy downgrade p3 sem....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) VaniliásRönk válasza bacsis (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

VIA, nem lesz olcsó, de legalább lassú. :D Bár itt legalább nem hátrány. :)

Szerk.: Srácok, ez a cucc gyk. semmilyen számítást nem végez, ha képet ad akkor már jó.
"így a rendszer bátran ajánlható a szerveroldali számítást alkalmazó környezetbe"

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) ronson válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


ronson
őstag

Én egy kis cégnél dolgozok, ahol mi a vállalatirányítási rendszer-t, távoli asztal kapcsolattal használjuk. (Van egy bika duál xenon-os szerverünk.).

Szerintem ez pont ilyenre van kitalálva.

(#13) bsh válasza Kendek (#3) üzenetére


bsh
őstag

hát bazze ezen kész vagyok. halváény lila fingod sincs (és nem csak neked...), mi egy vékony kliens, de azért "jófajtának néz ki"? :W :W :W

(#14) Kendek válasza bsh (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát a kategóriájában persze, jókat írtak róla. Csak arról nem volt szó, hogy mégis pontosan hova kell egy ilyen, kinek, és mire.
De megtaláltam akkor tessék; "A vékony kliens (angol terminológiával: thin client) egy minimális eszközökkel rendelkező kliens. Ez a kliens típus a szükséges erőforrásokat is a távoli (host) gépen veszi igénybe. Egy vékony kliens feladata többnyire kimerül az alkalmazás szerver által küldött adatok grafikus megjelenítésében; a tényleges, nagy mennyiségű adat mozgatását, kezelését igénylő feladatot az alkalmazás szerver végzi el."
Most már tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#15) juliabrilke válasza bartucc (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Meg amennyivel többet kiadsz egy ilyenért (plusz veszel hozzá még egy USB-s winchestert, mert flash kártyára nem nagyon lehetne sokat menteni), abból már jó pár év áramszámla lenne. :U

(#16) fekeandras


fekeandras
őstag

Hmm... not bad, not bad.

(#17) Szakbarbár válasza bartucc (#10) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én ezzel a konfiggal próbáltam:
Abit VH6-II alaplap
P3 733 MHz 1,7 V helyett 1,3 V
256 MB Sd ram
Ati mach 64 PCI VGA
cd rom + DSL linux
adattárolás 16 GB-os pendrive
Megmértem, és 45 W-os volt a fogyasztása. Biztos lehetett volna lejjebb szorítani, de nem szórakoztam vele. Most egy Via Epia gép van beállítva, 500 MHz-es proci, 20 GB HDD, 512 Ram, 20-25 W max fogyasztás.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#18) Latency válasza juliabrilke (#15) üzenetére


Latency
senior tag

Ez nem, hogy torrentező gépnek, de még csak nem is otthonra való (mint ahogy írták is).

(#19) #95561216 válasza juliabrilke (#9) üzenetére


#95561216
törölt tag

Önmagában semmire. De ahova veszik ott lesz két teremmel odébb két procis i7 szerver 128 giga rammal :))

(#20) BRinyo válasza #19617792 (#6) üzenetére


BRinyo
aktív tag

pl windows7-et tuti rátelepítené valahogy... :)

(#21) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hogy mire jó egy ilyen? :F

Hát pl. nekem a munkahelyemre jó lenne, és még a többi 20 kollégámnak. Van egy 4 magos Xenon szerverünk, ultragyors vinyókkal, meg mit tudom én milyen paraméterekkel, ahhoz éppen elég lenne hogy rákapcsolódjon ez kis VIA platform. Nem keveset nyer egy évben a villanyszámlán egy nagyobb cég, vállalat, Polgármesteri Hivatal, stb..., egy ilyen rendszer kiépítésével.

Sajnos melóhelyemen ilyen össze vissza konfigok vannak beállítva. A P3-tól a Pentium Dual Core-os rendszertől minden. Nem lenne hülyeség lecserélni az összeset ilyenre.

Sőt iskolákba számtek termekbe is el tudom képzelni ezeket a rendszereket. Ott is sokszor 30-40 gép is be van kapcsolva egész nap, nem beszélve arról, hogy legalább valóban a tanulással foglalkoznának a diákok, nem pedig játszanának rajta. Ismerek olyan sulit, ahol 2 magos rendszereken oktatják a diákokat, amikben 2600XT, meg hasonló teljesítményű VGA van. Nah, ez egy hülyeség. :K

(#22) CsíkosMókus válasza nesa (#5) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Majd köt rá madzagot, és húzza úgy, ha máshogy nem megy.

(#23) CsíkosMókus válasza tzsolesz (#21) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Bizony, szenvedjenek a való élettől teljesen különböző 486-os gépeken 3.11-et tanulva, az az igazi!

(#24) Ste válasza ronson (#12) üzenetére


Ste
addikt

Nekem is szerver oldali kliensként jutott eszembe. Olyasmi is eszmbe jutott mint az Amd Geode, beágyazott rendszeres használata (bár lehet a kettő alkalmazási területe egy és ugyanaz)

(#25) tzsolesz válasza CsíkosMókus (#23) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az órákon nem játszani kell. Én főleg általános iskolákra, és középiskolákra gondoltam ám.

A cikkben szereplő gép meg szerintem messze van a 486-tól, de mindegy.... :(

(#26) Atis707 válasza tzsolesz (#21) üzenetére


Atis707
tag

"Ismerek olyan sulit, ahol 2 magos rendszereken oktatják a diákokat, amikben 2600XT, meg hasonló teljesítményű VGA van. Nah, ez egy hülyeség"

Talán cad-cam-hez jól jön, bár nem tudom milyen gépigénye van. :F Minden esetre a dual core proci nem árthat...

Csíkosmókus: Hol oktatnak 3.11-et?

(#27) CsíkosMókus válasza Atis707 (#26) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nekem még az volt általánosban.
Nem tudom, azóta mi megy általánosban.

(#28) Atis707 válasza CsíkosMókus (#27) üzenetére


Atis707
tag

hááát :D Régi sulimban 6.-7.-ben P II (Pentium, khm nem phenom ;] ) meg 1 db. p3 amin XP futott, a többin mind 98 volt :( 8.-ban már 2000-res cerka meg mx400 :DDD , persze XP-vel már hálsten....

Off vége

(#30) CsíkosMókus válasza Atis707 (#28) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

akkor az valami gazdag településen volt?

ide a csóró mucsára nem jut ilyesmi. persze a purdéknak minek? annak a 3-4 értelmes gyereknek/osztály meg úgyis volt akkor is már otthon.

[ Szerkesztve ]

(#31) duni84 válasza CsíkosMókus (#27) üzenetére


duni84
aktív tag

akárhogy is nézzök, tzsolesznek igaza van, sulikba, hivatalokba ilyenek kellenének, nem az észnélküli összevisszaság. tanulni ezen is bőven lehet, dolgozni is --> ha van mögötte egy erősebb szerver.

a világ amúgy is a centralizálás felé halad, tehát majd cirka 10-15 év múlva nem az lesz, hogy otthon egy erős gép, ami fogyaszt álltában vagy 2 kilowattot, hanem ilyen "gyengébbek", amik hálón keresztül rácsatlakoznak valamelyik mamutvállalat mainframe-jére, aztán ugyanazt nyújtják a dolgozónak/tanulónak/ne adj isten játékosnak, mintha ott fűtene a lába mellett egy atomreaktor.

ha lenne ilyenből olcsó, én is beruháznék egyre ( habár tippem szerint még mindig sokkal olcsóbb venni egy netbook-ot ebayről és kibírni a villanyszámlánál azt az egetverő különbséget, h 4-8 wattal többet fogyaszt )

( mellesleg ezen a konfigon elfutna boldogan egy "modern" os )

#metszéspontok

(#32) CsíkosMókus válasza duni84 (#31) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

gyűlölöm a centralizálást, és az a véleményem, hogy már most is túlzottan központosítva van minden.
gondolj az internetszolgáltatókra. minden, amit nézel, átfut rajtuk. az adataidat felírja mindenki mindenhová. mi kéne még, hogy a tartalom is nálunk fusson? na ne. :)
egy vállalatnál belső hálón elhiszem hogy ez lesz, de egyébként nem tartom kivitelezhetőnek.

(#33) Male válasza debug (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Szintén XT-k voltak középsuliban az első évben még... ás akkor is az osztály 90%-a játszott rajta... aztán megvolt a nagy fejlesztés 386-ra, azon már ment a Wolfenstein 3D... sőt a Doom 1 is ha összenyomtad az "ablakot".

Szóval ez nem érv a gyenge gép mellett.

(#34) bambano válasza CsíkosMókus (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem akarok flamelni, de hogy oldanád meg, hogy amit nézel, ne menjen át az internet szolgáltatódon? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) FoxiestFox válasza bambano (#34) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Saját gerinchálót csinálna, meg önálló CsíkosMókus-osztályú műholdfottát építene ki, amiken minden internetről szedett adat átcikázna, hogy a gonosz, magánlevelezésre és Counter Strike multicsomagokra szomjazó multik elveszítsék a nyomát, és soha ne tudják meg hogy épp mit játszik az atomreaktorán.

Cikkhez: Szerintem itt fontos tényező lesz az ár. Ha csak hosszú évek alatt sikerülne behozni a spórolt áramon a gépek árát, mire azok eleavulnak, akkor nagyjából semmi értelme. Viszont én kedvelem a VIA-t, szimpatikus a videogyorsítás is, meg a némaság, tehát nekem tetszik a kis gépezet. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) #06658560 válasza Atis707 (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

CAD-hez jelen állás szerint értelmetlen a dual core, tudtommal egyetlen high end CAD szoftver sem használja ki.

Egyébkénjt mi a baj egy98-cal? Képezzünk olyanokat, akik csakis az xp-t, vistát ismerik, az internet nekik egy nagy e betű, ha megváltoztatod a prezentációban a dia hátterét már eldobja az egeret, hogy ő ehhez nem ért? avagy képezzünk OS függyetlen tudással bíró embereket, akik programoktól függetlenül hasonló szoftvereknél pillanatok alatt képesek megtalálni azt, ami nekik kell belőle?

(#37) whiz válasza juliabrilke (#9) üzenetére


whiz
aktív tag

Most elképzeltem, hogy a hírek közt megjelenik egy olyan terminál, ami tök buta (se ram, se proci, se semmi). Arra mit mondanál? Szemmel láthatóan fogalma nincs itt egyeseknek mi is ez a cucc... :U

Btw nem lenne rossz egy olyan cikk, ami bemutatja egy kicsit a témát. :K

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#38) twollah


twollah
nagyúr

Szep kis gep.
Jo lenne ha az Atom-os piacon megjelenne, mint ujabb alternativa es ezzel egy kis arversenyt generalna.

(#39) negyedes


negyedes
addikt

Elsore azt hittem, hogy egy lankocka :D .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#40) szuper-t


szuper-t
senior tag

nagy cuki egy serverterembe a sok virtuális gép mellé jól jön egy ilyen "semmit nem fogyasztó picúrka

(#41) bambano válasza FoxiestFox (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem csak az áramon, a menedzselési költségeket lehet igazán nagyot takarékoskodni. Merthogy ennek nincs olyanja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát nem sok értelmét látom ennek, akkor már inkább vmi low end p3 as gép vagy egy atom procis gép.A via meg sose tartozott a legjobb procikat gyártók sorába.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) FoxiestFox válasza bambano (#41) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez is igaz. :K

(#44) bambano válasza Jégkokó (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hány ilyen kaliberű via-s procis géped van? Mennyivel egyszerűbb egy vállalatnak lowend p3-akat kajtatni a piacon garancia és szervizháttér nélkül, mint megvenni egy ilyet és használni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Jégkokó válasza bambano (#44) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csupám annyi, hogy elég sok rossszat hallotam a via procikról.Amugy meg az atom processzorok nme hiszem, hogy ne lennének jobb alternatívák.Amugy meg egy átlagos P3 as proci is képes évekig működni.Nekem a 2001 ben kapott gépbe lévő proci a mai napig meg van és tökéletesen üzemel.Nem hiszem, hogy egy alaplapi hang ,videó, hálókártyás géppel akkora probléma lenne

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#46) bambano válasza Jégkokó (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hát ez a különbség, hogy te sok rosszat hallottál róla, nekem meg van atomos umpc-m is meg via-s mini itx-es gépem meg via-s umpcm is.

Azt kellene belátni, hogy egy vállalat nem fog olyan eszközt tartani, amihez nem tud se cserealkatrészt, se javítást, se semmit szerezni még akkor sem, ha ez otthoni felhasználásra egyébként elmegy.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) FoxiestFox válasza Jégkokó (#45) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nézd, a VIA egy relatíve kicsi cég. Csak nem gyárt szart, ha még létezik.
Kis teljesítmény, kis fogyasztás. Én csak reménykedni tudok, hogy felnőnek a nagyok mellé. Mert ahhoz képest hogy arányaiban mennyit költhetnek fejlesztésre mondjuk egy Intelhez képest, nagyon jók.

(#48) radírfej válasza Jégkokó (#45) üzenetére


radírfej
senior tag

nem is a processzorokkal szokott a gond lenni, hanem az alaplapokkal és a tápegységekkel.

sajnos azok hamarabb döglenek, és a javítattásuk eléggé bonyolult, legalábbis pár tíz géptől felfelé, vállalati szinten. általában nincs gond, csak mondjuk ötven gépenként kettő évente, ami sokkal roszabb arány, mint bármely újonan legyártott alkatrésznél.

én dolgoztam olyan helyen, ahol ezzel kísérleteztek, hogy akkor bizonyos feladatokra régi P3-ak. nem vált be, mert sok volt a macera, pedig igyekeztünk használt delleket és hp-ket rendszerbe állítani.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#49) lb


lb
csendes tag

én arra kérnék valakit hogy világosítson fel mire lehet egy ilyen gépet használni, illetve akkor ez most nem végfelhasználóknak meg?
500mhz sok helyen nem elég egy komolyabb weboldal megjelenítéséhez...

(#50) Fercsa válasza lb (#49) üzenetére


Fercsa
senior tag

terminal kliensnek vagy egyszeru webes bongeszesre.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.