Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gadecstam


gadecstam
csendes tag

Néhányan nagyon könnyen veszitek, de ez ultragáz.

Az, hogy a telefon időnként megnézi, hogy van-e frissítés: oké.

Az, hogy a gyártó cég bármikor eléri a telefonomat nagyon nem oké! Mikor és hol egyeztem ebbe bele? Samunál ezek szerint van egy adatbázis az elérhető telefonokról. Mikor és hol egyeztem bele, hogy a SAJÁT mobilomról bármilyen adatot tároljanak? Pontosan mit tárolnak? Van itt baj. :((

[ Szerkesztve ]

(#53) joey04 válasza gadecstam (#51) üzenetére


joey04
titán

Tényleg van itt baj.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) <Lacy85> válasza gadecstam (#51) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mikor egyeztél bele? Amikor bekapcsolás után rányomtál az "Elfogad" gombra. :D
Egy részlet a Huawei EULA-ból (most hirtelen csak ezt találtam, de kb. minden gyártónál ez van):

"A jelen Szoftvernek az Ön készülékén történő használatához a Huawei adatokat gyűjt az Ön készülékéről a jelen Szerződés, valamint az Adatvédelmi nyilatkozat rendelkezéseinek megfelelően. Az Adatvédelmi nyilatkozat részleteit elolvashatja a következő címen: "

Szóval jó reggelt. Átaludtad az internet korszakát? :D

(#55) dutrás válasza <Lacy85> (#54) üzenetére


dutrás
őstag

+1

P50 pro/P40 Lite

(#56) Reggie0 válasza gadecstam (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

"Samunál ezek szerint van egy adatbázis az elérhető telefonokról"

Miutan az IMEI szamokat sem a lotton sorsoljak ki, hanem tartomanyokban vasaroljak a gyartok, igy nem meglepo, hogy egyedileg tudnak azonositani minden telefont. Es meg a szamlara sem irhatjak, hogy 1 kilo krumpli...

(#57) GSP


GSP
aktív tag

Kérem aki ezt felháborítónak tartja, jelentse fel őket.
:D

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#58) rigoberto válasza #32839680 (#52) üzenetére


rigoberto
őstag

Így van. Sőt le sem kell kérni, a Google már emailben küld összesítőt havonta hogy merre jártam.
Mocskos banda. ;] :W

(#59) Keem1


Keem1
addikt

Én csak azt nem értem, hogy az ilyen, jellemzően lopáskor használt szolgáltatást miért kürtöli világgá a telefon? Ha így feldobja a telefont a tolvajnak is, rögtön taktikát vált a telefon megtartásáért, míg ha nem jön fel az üzenet a készülék megtalálásáról, esetleg nem is sejti, hogy már a tulajdonos tudja, merre jár vele a jogtalan birtokos.

[ Szerkesztve ]

(#60) <Lacy85> válasza Keem1 (#59) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mondjuk így tényleg elég vicces. Poénból rákerestem a telómra és egyből jelzett a mobil, hogy "Telefon helye lekérve".
Ennek így sok értelme van. :D

(#61) Keem1 válasza <Lacy85> (#60) üzenetére


Keem1
addikt

Pontosan! Én is ugyanígy cselekedtem, kíváncsiságból, de konkrétan lehidaltam a felbukkanó üzeneten. Ez így öntökönrúgás. Pedig a funkció hasznos lenne, lopták már el telefonom, még az ilyen telefonmegtalálós korszak előtt a piroshetesen. Akkor ez milyen jól jött volna - persze a megtalálást nagy csinnadrattával hirdető üzenet nélkül.

(#62) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Én pont nem foglalkoztam vele, először azt hittem véletlen megnyomtam az órámon a telefon keresése opciót.

(#63) Donki Hóte válasza rigoberto (#58) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt, hogy TE merre jártál, azt szerencsére még nem tudják. Egyelőre csak annyit tudnak, hogy az a telefon, amelyiken a te accountoddal jelenetkeztek be, az merre járt.

Ez azért hagy az embernek némi mozgásteret a privát szférájában :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#64) kiskeni válasza Keem1 (#61) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Teszteld le megint, majd mikor jön az értesítés, akkor nyomj rajta hosszan és próbáld meg lenémítani. Ha szerencséd van menni fog, ha nincs szerencséd, akkor mivel rendszerértesítés, nem fog menni.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#65) aprokaroka87 válasza Keem1 (#59) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk a " becsültesebb " telefont el lopó illetőt ez el is tántoríthat attól hogy tovább foglalkozzon vele.

Nyilván ha olyan lopja el aki keni vágja a dolgokat, az megoldja.:)

(#66) Reggie0 válasza aprokaroka87 (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy arra, hogy kikapcsolja es bevagja egy fem tokba.

(#67) rigoberto válasza Donki Hóte (#63) üzenetére


rigoberto
őstag

Mivel a telefon mindig nálam van (a magánszférán leghűségesebb része. :) ), így a kettő nem választható külön.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.