Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

A miniszter szerint Európa túl lassú, nem védi gazdasági érdekeit, holott a nagy versenytársak – Kína, az USA – e téren igen aktívak.
Hihetetlen :Y
Máris rájöttek két eljárás és aktatologatás között?

Bélabá

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagy hal itt ugyebár az Apple, tudtommal még nem fizettek. Erre kéne valami EU-USA-Kína összefogás, uis a delikvensek 90%-ban ezekből a piacokból élnek, de egyik helyen se fizetnek adót. USA-nak se jön jól, hogy megacégek többszáz - talán többezer Mrd $ adót nem fizetnek meg odaát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) mjani1172 válasza t72killer (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

Az Usa-t ne féltsd, az behajtja, csak Európa ilyen béna.

(#4) t72killer válasza mjani1172 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ő se hajtja, az Apple valami százmilliárd $-t bújtat előlük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) cuebler


cuebler
senior tag

nem bújtatja, trumpék nagyon jól tudják, hol az a pénz és mennyi. csak a hülye amerikai törvények (amíg a pénz nem kerül "haza") miatt nem tudják adóztatni. azaz az amerikaiak azért nem adóztatják, mert itt a pénz (ha jól tudom, legalábbis egy része írországban), mi pedig azért nem, mert az offshore meg a mindenféle adózásra vonatkozó szabályozások lehetővé teszik... és nem hogy megpróbálnák szorosabbra vonni a hálót az efféle cégek körül inkább egymást ekézik és szankcionálgatják... eközben meg ott ülnek cupertinoban egyes források szerint 250-260 Mrd dolláron :W

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6) gabor7th válasza t72killer (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Az Apple Európában 1 millió dollár után fizet 50 dollár adót.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) t72killer válasza gabor7th (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is szeretnék ilyen arányokkal jövedelem/céges profit/stb után adózni :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) adlersson


adlersson
aktív tag

Pont ezt akartam kiemelni, hogy a világban mindenki által lesz*rt EU-s nyilatkozatok, szankciók után impotens vezetőink végre rájöttek, hogy lassan Kína játszóterévé evolválódik a kontinens... Tragikomédia ez.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#9) freeapro


freeapro
senior tag

Európán belül is megszüntethetnék, hogy máshol keletkezik a haszon és máshol adózzák le, mint ahol megtemelik. A cost-center szerű működés ugyanúgy kiszivattyúzza a hasznot egyes országokból.

(#10) t72killer válasza freeapro (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez mondjuk a teljes adórendszert is harmonizálni kéne. Sok ország adórendszere szimplán alkalmatlan bizonyos tevékenységek kezelésére (extrém magas adókat vetne ki rá), így ezek eltűnnének az országból.

Az autógyártók se véletlen vannak pl Mo.-gon, ha nem kaptak volna extra adókedvezményeket, akkor már rég a távol-keleten gyártana mind, lesz@rva a behozatali vámokat. Ki kell találni egy értelmes szintet, ahol adózik is a cég, de profitja is marad/nem lesz neki 5x jövedelmezőbb Kínából működni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a franciák és a németek ezt végrehajtják, azzal gyakorlatilag halálra ítélik az eu-t, mivel az eu egyik alapeszméjét szúrják vele tökön.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) tha_answer


tha_answer
őstag

alapeszmeny alatt az eu erdekeinek leszarasat erted? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Picco válasza gabor7th (#6) üzenetére


Picco
addikt

az jo...szivesen elcserelem veluk arra a 40%-ra amivel engem az angolok megvagnak mint alkalmazottat. :W

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) mandarini válasza cuebler (#5) üzenetére


mandarini
csendes újonc

Amig a torvenyek ezt engedik, addig hulye lenne az Apple valamit is fizetni. Miert kell oket ezert hibaztatni ? Ha neked lenne lehetoseged a torvenyek olyan alkalmazasaa, ami szamodra elonyos, akkorgondolom te is azt tenned. Senki sem ellensege sajat maganak.

(#15) -Skylake- válasza t72killer (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ehhez mondjuk a teljes adórendszert is harmonizálni kéne. Sok ország adórendszere szimplán alkalmatlan bizonyos tevékenységek kezelésére (extrém magas adókat vetne ki rá), így ezek eltűnnének az országból."

Ennyi. Innentol zarhato lenne a topik.

A cikkhez : erdekelne egyebkent, hogy milyen cegekrol beszelunk itt "versenyhatrany" cimszo alatt az olyan cegekkel szemben mint a cikkben emlitett Alphabet,Facebook es Amazon. Vagy esetleg van valami EU-ban mukodo ceg ami ezekre megfelelo alternativa, csak szegenykem nem tud mukodni azert, mert a gugli nem amerikaban adozik ? Mert ha van akkor lemaradtam valamirol, ha nincs akkor meg sokkal sokkal egyszerubben is le lehetne irni, hogy tobb penzt akarunk. Ugyanis ez errol szol, nem a versenyhatranyrol, mivel egyertelmuen nincs konkurejciaja sem a googlenek sem a facebooknak pl.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) t72killer válasza -Skylake- (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gugli: keresőmotor, térkép, hirdető és e-mail szolgáltatás. Ezekből mi nincs Európában? És bizony ha a gugli elcsalhat többtízmilliárd EUR adót, akkor unfair módon szerez brutális piaci előnyt/kebelez be a lenyúlt adópénzekből más cégeket tovább erősítve a pozícióját.

Facebook: kezdjük ott, hogy kb jelen formájában annyi szükség van rá, mint a TV-s valóságshow-kra. Persze az emberek "fizetnek érte" (az idejükkel), ahogy a valóságshowk-ért is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Arra kíváncsi leszek, hogy ez hogyan fog sikerülni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Somatom válasza mandarini (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer leírtam itt, hogy miként lehet kijátszani egy topikszabályt. Az volt a válasz, hogy ezt nem kéne. Erre leírtam, hogy nem én vagyok a hibás, amiért kijátszom, hanem az, aki úgy alkotta meg, hogy kijátszható. Erre kizártak a topikból. Úgyhogy itt, a PH -n óvatosan ezzel a "tulképp ki a hibás egy jogszabály kijátszásánál" téma feszegetésével! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nekem ez a EU zóna egységesítés rész tetszik igazán, remélem a magyar adózási rátához gondolták a harmonizálást globálisan, az nagy buli lenne :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.