Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

.....de maradt a 30fps...... eeeeh :W

(#2) Mustaros válasza XuChi (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Pedig annyira jó 30 fps-el autós játékot jatszani , mert jól átjön , hogy mennyivel mész!!! Jah nem...

😁😁

(#3) XuChi


XuChi
addikt

Komolyan nem értem ezt a kib@szott ragaszkodást a 30 FPS-hez, a fejlesztők részéről. Nagyon, nagyon remélem, hogy a következő generáció 60FPS alá nem fog menni minimumban!!!!

Bár sajnos, a 4K miatt garantált a 30fps a kövi Xbox és PS generációnál is. Sajna meg kell szokni :W

De annyira iritálja a szememet, lassú, útánhúz, elmosódik a háttér a kamera mozgáskór, stb stb.

Végigjátszottam az Uncharted 4-et is, imádtam, gyönyörű, de a 30fps-től rosszúl voltam.

Most játszok a Forza 7-el OneX-en. A játék megy 60Fps-el, de a bejátszások 30fps-el mennek. VICC.

Horizon Zero Down 30fps. Abba is hagytam a fenébe.

Félek, hogy a God of War is és a Last of Us part 2, Days Gone is 30fps lesz..... :W

[ Szerkesztve ]

(#4) Krill77


Krill77
őstag

Régen hany játékot vegig toltam ugy, hogy nem volt olyan, h 30/60fps, csak olyan, h akad, vagy nem akad. Xbox classicon 1 db x zavart az akadas. A HL 2 egy ponton mar szinte jatszhatatlan volt. Pc-n meg beallitas igény szerint. Innentől minden a játékról szólt es azon is mulott.

(#5) MasterMark válasza XuChi (#3) üzenetére


MasterMark
titán

útánhúz, elmosódik a háttér a kamera mozgáskór, stb stb.

Ilyesmi nincs a 30 FPS-től...

Switch Tax

(#6) bulikavagyok válasza XuChi (#3) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Őszintén sajnállak, h téged ennyire zavar. Én észre sem veszem kb. Azoknál a játékoknál ahol van lehetőség nagyobb fps-re állítani én minden esetben a jobb grafikát/magasabb felbontást preferálom (TR, Project CARS 2, Gears 4, stb).

(#7) XuChi válasza MasterMark (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor a szemem hazudik :D:C

(#8) Corpuscle


Corpuscle
őstag

FHD-n is maradt 30 fps, vagy ez csak a 4k-ra értendő?

(#9) oriic válasza Corpuscle (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Maradt.

Live-Die-Respawn

(#10) Corpuscle válasza oriic (#9) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszi! Este kerestem az update-t a játékhoz, semmi. Rámegyek a telepített játékokra, fent sem volt a gépen. :DDD A gépcserekor nem telepítettem, mire lejött a ~50 GB, már fáradt voltam kipróbálni.

(#11) MasterMark válasza XuChi (#7) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy inkább a megjelenítőd szar...

Switch Tax

(#12) #52588800 válasza XuChi (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

De annyira iritálja a szememet, lassú, útánhúz, elmosódik a háttér a kamera mozgáskór, stb stb.

Ez van, amikor a 30fps -t motion blurral próbálják elrejteni.

(#13) cyberkind válasza XuChi (#3) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván maradt, amíg a cpu-t nem cserélik le, tehát nem jön következő genes gép, addig nem is nagyon kell várni open world játéktól 60fps-t mert nem bírja a proci és/vagy még szarnak is a végletekig optimalizálni mert nincs idő, én próbáltam mindkét gépen ezt a játékot és a PC-s 60fps után valóban fura a 30 de simán szokható, és jó, Uncharted 4-el már inkább az volt a baj, hogy nem volt mindig 30, de valamikor 20 se :DD , az általad írt játékokból talán a GoW lehet 60fps de arra se mernék tenni, a fejlesztőkön múlik milyen beállításokat tesznek be, én inkább 30fps-en maradnék de brutál grafikával, konzolon nem rossz a 30fps.

Szóval a te igényeidnek egy új konzol talán eleget tehet majd, de mivel a játékosok nagy része csak játszik és kész, így a nagyobb, látványosabb dolgok felé fog menni ez is mint a 8K és a többi.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#14) XuChi válasza MasterMark (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Ahham, akkor eddig csak és kizárólag szar megjelenitőkön néztem. Ahham, mesélj még :C

(#15) MasterMark válasza XuChi (#14) üzenetére


MasterMark
titán

Én nem tudhatom. Azt viszont tudom, hogy önmagában ilyet a 30 FPS nem csinál.

Switch Tax

(#16) Hopkins95 válasza XuChi (#3) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én azt remélem, hogy a következő konzolok majd kínálnak mondjuk egy 1080p 60 FPS illetve egy 4k 30 fps beállítást. :)

Én is a 60 FPS híve vagyok, de szerintem nincs baj a 30-al sem HA JÓ A FRAME PACING! Mert bizony Dark Souls 3 Playstation 4-en nem valami jó, nem fut simán, hanem ilyen "microstuttert" érezni és bizony engem az nagyon tud zavarni. Ja és ez még növeli az input lagot is és mondanom sem kell, hogy ez végett milyen sokszor meghaltam(utána játszottam PC-n 60 FPS-sel, feleannyiszor sem haltam meg).

De egy autóversenyzősnél játéknál bizony a 60 FPS szerintem is mindennél fontosabb! :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

PC-n tolom, engem már az is zavart annó, ha 45-50fps-re beesett a game, szóval totál egyetértek.
El se kezdek olyan játokat, amin van 30fps lock - szerencsére PC-n már nem nagyon találkozok ilyesmivel.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#18) MasterMark válasza B.Gaboo (#17) üzenetére


MasterMark
titán

Használni kellene az adaptív sync-eket.

Switch Tax

(#19) GodGamer5 válasza XuChi (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ezt hívják OneX experience-nek... :D
Amúgy szerintem a csúcs grafika többet ér mint a 60fps. Amúgy az Uncharted nincs belockolva 30-ra, viszont van, hogy beesik 30 alá.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez amúgy mekkora ciki, hogy kb az egyetlen normális exkluzívja a Microsoftnak a Forza és még csak most kapott 4 patch-t.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) hombre[EU] válasza XuChi (#3) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A hiba az ön készülékében van
A moziban is rosszul vagy?

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szerintem az is a legnagyobb baj a 30 FPS-sel, hogy nincs elég mozgástér(pl. Pubg One X-en), magyarul ha beesik az alá az FPS az nagyon komolyan érinti a játékmenetet. A 60 FPS-nél viszont ha leesik mondjuk 50-re, vagy 45-re, még simán játszható marad a játék.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) plejik válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


plejik
addikt

Mivel eddig nem volt ami meghajtsa a játékot.. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#24) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem nagyon elegem van már ebből a kib@szott 60 fps hajhászásból! A 30 fps-el önmagában nincs semmi gond ha rendesen meg van csinálva a játék és nincsenek anomáliák az fps ingadozásban. Hiába van 60-120 fps-em PC-n ha az beesik egy semmilyen effekttől 40-70-re, mert bizony ezt érzi meg az ember nem azt ha folyamatosan fut max 1-2 fps ingadozással. Amióta konzolom van sokkal jobb játékélményt kapok még 30 fps-el is mint PC-n az állítólagos 60 meg több esetén. Egyszerűen remeg a kép és rángat, pedig a számláló szerint bőven megvan a 60 fps. Szarul van optimalizálva, mondván majd a hardver megoldja mert olyan erős. Ennyit erről. Folyamatosan szopatva vagyok PC játékosként és továbbra is azt a marketinget tolják az arcomba hogy vegyek újat fél millióért. Persze, máris rohanok. :(((

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) Csapoati válasza XuChi (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) FefeeX


FefeeX
veterán

A sírásók azért elég idegesítőek, ahogy nincs semmi dolguk, csak vernyognak mindenhol, mi nem tetszik...
Pláne hogy a grafika baromi jó lett. Nekem nincs egyébként problémám a 30FPS-sel, oleden tökéletes játékélményt nyújt, és végre nem fossa össze magát a játék másfél óránként... (ami egyébként eddig elég ciki volt)

(#27) oriic válasza Csapoati (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó a klaszikus: :DDD

Live-Die-Respawn

(#28) GodGamer5 válasza plejik (#23) üzenetére


GodGamer5
addikt

One x már van egy ideje...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) FefeeX válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


FefeeX
veterán

És a 2017-es játékuk, a Forza Motorsport 7 meg is kapta azonnal a patchet.
A 2016-os játékuk (abból és év eleji) meg november helyett januárban kapta meg. A mai világban inkább örülnél neki, hogy megkapta, hiszen anélkül is tökéletesen játszható volt, HDR-rel együtt.

(#30) rdt89


rdt89
addikt

Akik nem X-el rendelkeznek mire véljék ezt a 683mb-os frissítést, ami egyszerre jött ki kb. a 4k patch-el? Bug fix?

[ Szerkesztve ]

(#31) bulikavagyok válasza FefeeX (#29) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1. Ennek főleg üzletpolitikai okai lehettek szerintem -fent kellett tartani az érdeklődést a FM7 iránt. De ezt hiába magyarázod egy PS fanboynak aki általában csak trollkodni jár az xboxos hírek alá. De legalább tiszteli a "másik oldal" játékosait. ;]

rdt89: Szerintem nem bug fix. Nekem az X-en is pont ekkora volt a patch mérete.

[ Szerkesztve ]

(#32) FefeeX válasza rdt89 (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

Kompatibilitási patch mondjuk. Érdekes, PC-n nem zavar hogy a 100 giga játékból a kis monitor miatt 10 is elég lenne? :F :N

bulikavagyok: erre azt szokták mondani, hogy eszéhez kell érteni :P

[ Szerkesztve ]

(#33) rdt89 válasza FefeeX (#32) üzenetére


rdt89
addikt

Nem tudom, mert nem játszok pc-n., már kb. 10 éve. Ezt a monitoros részt alapból nem értem mire írtad, én csak nem tudtam a sima videómagnò xboxhoz miért jött patch, ennyi. :)

(#31) bulikavagyok:
reménykedtem, hogy autókat raktak bele mint a f7be. :D

(#34) RudY válasza rdt89 (#30) üzenetére


RudY
addikt

Ausztrál map esetleg, plusz amit a patch notes felsorol :DDD

(#35) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Én eddig azt hittem 60 fps-el megy a játék. De ha 30 fps-el is megy a játék, engem valahogy nem tud érdekelni. Fantasztikus a játék, gyönyörű, jók a zenék. Sajnálom, hogy egy ilyen bolondság miatt kihagyjátok ezt és még sok játékot. Egyáltalán van még mivel játszani? :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#36) FefeeX válasza rdt89 (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért jött hozzá patch, mert ugyanaz a platform, nem eltérő, és mivel ugyanaz a platform, ugyanazt a játékot kell telepítened rá. Kijött az x.y.z verziószámú patch, mert nyilván az kell hozzá, telepítened kell, hogy megmaradjon a kompatibilitás, ennyi. Az, hogy bizonyos játékoknál meglépik, hogy a 4k textúra külön tölthető, az egy lehetőség a fejlesztőktől, örülni kell neki, nem elvárni :) Emellett ha 700 megába befért a 4k textúra, akkor meg aztán felesleges a problémázás, akkor szokták külön csinálni, ha 20+ gigában van a különbség.

Így két év után autót szerintem már felesleges várni, főleg, hogy idén jön a következő Horizon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.