Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lowzor válasza Zeratul (#50) üzenetére


lowzor
veterán

:N Nekem már akkor nagy kedvencem volt a Schumi.

(#52) Zeratul válasza lowzor (#51) üzenetére


Zeratul
addikt

Ja, le kellene venni a vörös szemellenzőt.

(#53) this is life válasza lowzor (#49) üzenetére


this is life
Ármester

Hat Sumi se volt egy szt eletu, tudta nyitogatni a bicskat az ember zsebeben. Persze ahogy erettebb lett o is sokat szelidult.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#54) lowzor válasza Zeratul (#52) üzenetére


lowzor
veterán

Nincs vörös szemellenzőm. Ferrarinál csak a Schumit, meg a Kimit szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#55) Qorthral


Qorthral
őstag

Köszi mindenkinek, örülök, hogy tetszett. :)
Még egyszer buzdítanék mindenkit, hogy bátran szavazzon! Minél több ember véleménye érkezik be, annál korrektebb lesz az eredmény. :)

echterion: Mi a gond ezzel a pontozással? Az F1 pontozását használom egy F1-es szavazás kapcsán, eléggé kézenfekvőnek tűnik. Melleslleg ennek alapján az F1-es évadok végeredménye is torz/nem reális szerinted? Szerintem jó ez a pontozás, az első 1-2-3 mindig ki kell emelkedjen, elvégre megindokolni is őket tudja legjobban az ember.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#56) Kroni1 válasza lowzor (#54) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is imádom Schumit, a karrierje 2. fele után meg mégszimpatikusabb lett, de azért nem véletlenül hívták őt a piszkos bajnoknak.. :)

(#57) echterion válasza Qorthral (#55) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert itt olvasói véleményekre vagy ugye kíváncsi, így nem látom sok értelmét a súlyozásnak. Szerintem nem lesz eléggé...hogy is fogalmazzak...hiteles. A példád alapvetően nem stimmel, mert ott nem véleményekről van szó, hanem a konkrét teljesítményt díjazzák, így az sztem rendben van.
De persze a te szavazásod, úgy alakítod, ahogy akarod.
Peace.

**********

(#58) Qorthral válasza echterion (#57) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem értünk egyet, de nem bánom, hogy felhoztad. Szerintem markánsabban meg tudják az emberek ítélni, hogy ki szerintük a valaha volt legjobb, második legjobb, mint azt, hogy ki volt a 9. vagy 10. legjobb. Szerintem így hitelesebb. Ugyanakkor egyáltalán nem érzem a sejtetett drámai különbséget a 10,9,8,... súlyozatlan esethez képest. Ki fogom számolni ezek után, de meglepne, ha lényeges eltérés lenne. Az alapul vett pontrendszer viszont nem fog változni. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#59) Napfénysüti válasza this is life (#53) üzenetére

És még finom voltál. Én nagyon utáltam régen főleg mikor Villeneuve-öt direkt ki akarta lökni. Viszont az is igaz hogy Schumacher a szememben az idő múlásával jóval szimpatikusabb lett. Valahogy mintha megkomolyodott volna.

Més que un club!

(#60) echterion válasza Qorthral (#58) üzenetére


echterion
nagyúr

Kíváncsi leszek a különbségre. :C

**********

(#61) kpal


kpal
veterán

en nem tudok döntwni ki a mindenídők legjobb versenyzője , Shumi vagy Senna.

(#62) 8th válasza lowzor (#29) üzenetére


8th
addikt

Én kedvelem Vettelt. A stílus amit magára vett az csak egy dolog ettől függetlenül van olyan jó pilóta mint bárki a jelenlegi mezőnyben és az autójára is felesleges újjal mutogatni. Egy középszerű pilóta nem lesz 4x világbajnok 26évesen bármilyen űrtechnikát tesznek is alá! Ki van éhezve a győzelemre. Toronymagasan ő a legmotiváltabb pilóta a mezőnyben aki mindig minden körülmények között nyerni akar. Aki lassabb nála azt bedarálja ha csapattárs akkor is ha világos csapatutasítás van érvényben akkor is. És igaza van. Erről szólna ugyanis az autóversenyzés csak ezt sajnos már sokan elfelejtették az F1-ben (is).

(#63) echterion válasza kpal (#61) üzenetére


echterion
nagyúr

Vettel. :P

**********

(#64) Tsebacsi válasza echterion (#63) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Senna ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65) Napfénysüti válasza echterion (#63) üzenetére

És még bőven voltak igazán jók: Fangio, Clark, Stewart, G. Villeneuve, Lauda, Prost... Egyébként itt van még valaki aki nézett régebbi F1 futamokat? Itt még a 90-es évek előttiekre gondolok.

Més que un club!

(#66) echterion válasza Napfénysüti (#65) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, én ezért nem akarok szavazni. Egyszerűen nem tudom eldönteni innen, hogy melyiket rakjam az első helyre. Voltak / vannak kedvenceim, de ez nálam döntően befolyásoljná a szavazatom, így inkább nem is szavazok. Amúgy nekem mindig is Senna volt a nagy kedvencem, a halála után nem is tudtam egy-két évig abszolút nézni az F1-et.

**********

(#67) Napfénysüti válasza echterion (#66) üzenetére

Én a jelenlegi F1-et nem tudom nézni pár éve. Számomra unalmas. Néha leülök egy-egy futamot azért meglesni de volt hogy bealudtam. Pedig én is csak kb '92-93-ban kezdtem TV-ben F1-et nézni. Viszont szeretem a 60-as, 70-es években készült viedókat nézni az akkori polótákkal.

Egyébként lehetne koronként legjobb is akár. Mondjuk 10 évenkénti bontásban. Aki csak ezen a mai modern F1-en nőtt fel annak sokat nem mondanak az előbb általam említett nevek pedig nem biztos hogy rosszabb pilóták voltak mint a mai top sztárok.

Més que un club!

(#68) echterion válasza Napfénysüti (#67) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, uncsi. Én csak Kimi miatt nézem, éppen ezért a 2013-as utolsó két futamot nem is néztem. Nem érdekelt. Az első visszavonulása után se túlzottan követtem az eseményeket, csak a visszatérése után kezdtem újra nézni (párom nagy bánatára :)) ).

**********

(#69) gbors válasza Napfénysüti (#65) üzenetére


gbors
nagyúr

jelen! :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70) Calibra72 válasza Napfénysüti (#67) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Youtube-on szoktam nézni a régi versenyeket . Teljesen más volt a hangulat a 60-as 70-es 80-as években.

Szerencsére ott voltam 86-ban az első magyar nagydíjon . Bár azóta sokszor jártam ott , de az első verseny mély nyomokat hagyott bennem :) Emlékszem a rajt előtt Lauda is tett pár kört egy régebbi autóval.
Csináltam is pár képet az akkori Szmena gépemmel :)

(#71) Napfénysüti válasza Calibra72 (#70) üzenetére

És mennyire veszélyes volt. Sajnos akkoriban nem szálltak ki olyan természetesen egy autóból a baleset után. Többen ezért sem tudtam hosszú, igazán sikeres karriert befutni. Kíváncsi lettem volna például egy Clark, Villeneuve listára ha nem halnak meg olyan hamar. Tom Pryce balesete megvan? Számomra az volt az egyik legdurvább eset. A leghősiesebb pedig amikor David Purley egyedül próbálta megmenteni Roger Williamsont. Mondjuk hála égnek ilyen hősi próbálkozásokra manapság már nincs szükség.

Més que un club!

(#72) Kroni1 válasza Napfénysüti (#71) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem megvan a purley eset, igazi hös.. sajnos nem jàrt sikerrel, de mindent megtett! Az viszont durva, hogy egy halàlos baleset a pàlyàn es csak ö allt meg, a versenyt nem allitottak le csak sàrga zàszlo volt, es a többiek meg versenyeztek tovàbb!

(#73) JanR


JanR
addikt

Az utóbbi években nem követtem az F1-t, de azt hiszem újra belekezdek. A cikket jó volt olvasni, alapos munkát végeztél! Köszönöm :R

(#74) <stdio.h> válasza JanR (#73) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Nem biztos hogy jókor kezdesz bele, mert az elmúlt néhány év dögunalom volt, de talán jövőre lesz némi változás.

(#75) Qorthral válasza JanR (#73) üzenetére


Qorthral
őstag

Örülök neki, hogy tetszett a cikk. :)

<stdio.h>: Ez ebben a formában nem igaz. 2007, 2008, 2010 és 2012 pl minden volt, csak nem unalmas a végéig teljesen kiélezett harccal a VB címért. 2012-ben az első 7 futamot 7 különböző versenyző nyerte. Az utolsó három páratlan év persze elég unalmas volt (de ezek sem végig/minden szempontból), de 2014 páros! ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#76) lowzor válasza Qorthral (#75) üzenetére


lowzor
veterán

Túl megbízhatók már a kocsik, az teszi ilyen brutálisan unalmassá. Meg tankolás sincs. A Vettel állandó vezetése is nagyon egyhangú, fõleg nekem, aki utálja.
Jövõre csak még szarabb lesz az 1.6-os motorokkal.

(#77) Tsebacsi válasza lowzor (#76) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt így kijelenteni, hogy szar lesz az idei szezon, kicsit erős szerintem, mikor még el sem kezdődött. Ne tessék kritizálni az ételt tálalás előtt ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78) lowzor válasza Tsebacsi (#77) üzenetére


lowzor
veterán

De magának annak a V6-os motornak is hányinger hangja lesz. Fõleg nekem, aki a V12-es korszakban is nézte.

(#79) Kroni1 válasza lowzor (#78) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem a legszarabbá az teszi, hogy figyelni kell a fogyasztásra is majd! Régebben az volt hogy "Pure Racing", most meg már az van, hogy "autóversenynek álcázott gumikímélő és üzemanyagspóroló viadal"

Sajna.. :U

(#80) Tsebacsi válasza lowzor (#78) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyan, szép hangja lesz annak figyeld meg, a hatvanas évektől kezdve voltak 1.5 literes V6-os turbómotorok, egészen 1988-ig, szóval a panasz a hangra kicsit nonszensz. Az más kérdés valóban, hogy a francnak kell az F1-et szabályozni gumi és benzinspórolás címén, mikor egy sebesség/idő verseny sosem erről szólt. Lehet ezek a hülyék ott fent azt hiszik, ezzel olyan tecnikák kifejlesztérésre sarkallják a tervezőket, amiket később a közúton is lehet alkalmazni, de ebben nem hiszek annyira...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#81) Napfénysüti válasza Tsebacsi (#80) üzenetére

F1-ben ha jól látom csak 1977-ben jelent meg a turbó a Renault motorjában.

A Honda jövőre tér vissza? Rájuk még kíváncsi leszek akkor lehet megint elkezdem nézni az F1-et. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#82) Tsebacsi válasza Napfénysüti (#81) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igaz, csak 66-tól már engedélyezve voltak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83) Qorthral válasza Kroni1 (#79) üzenetére


Qorthral
őstag

Ja persze, régen minden jobb volt, nem? :D
Kicsit eltúlozzátok a kérdést szerintem. Régen is fogytak a gumik és akkor sem volt mindegy, hogy mennyit fogyaszt az autó. Ha valamelyik motor kevesebbet evett (pl Renault esetében mondogatták az elmúlt években), az a verseny elején komoly előny volt, mert kevesebb benzinnel kellett indulni. A maximum meg eddig is korlátozva volt, csak nem ilyen szép kerek számmal, hanem a tank méretével...
A gumi kapcsán voltak gumigyilkos és nem gumigyilkos évek. Hol ez, hol az a gond. De már 30-40 éve sem volt mindegy, hogy melyik versenyző mennyire képes óvni az abroncsokat. Szóval nem feltétlenül van új a nap alatt. Azzal persze egyetértek, hogy a 2013-as év gumik terén túlzás volt, de remélhetőleg ez egyszeri kisiklás a Pirellitől.Ezen túl nem feltétlen van azzal baj, hogy kopnak...
Persze értem, mi a lényege a mondandódnak, van is benne valami, de bőven túl van misztifikálva a probléma.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#84) Kroni1 válasza Qorthral (#83) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem szörnyű volt hallgatni amikor Button rádión megkérdezte, hogy kűzdjek-e a mögöttem jövővel, vagy engedjem el, hogy ne kopjon a gumi.. Remélhetőleg igy is izgalmas lesz az évad, én nem mondtam, hogy nem szeretem az F1-et az utóbbi években, nagyon is szeretem. Csak a monacoi futamhoz hasonló volnatozást nem szeretnék végignézni, mert azzal csal ellopok értékes órákat az életemből. Ez az "ami a csövön kifér" feelinget nagyon kiöli, szerintem.

(#85) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hamiltom két pont? Most bánom, hogy elkerülte a figyelmemet a korábbi szavazás :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#86) echterion válasza Kroni1 (#84) üzenetére


echterion
nagyúr

Egyetértek. Olyat azért egy vb-tól sem hallottunk pl. a 90-es években, hogy küzdjek-e ellene...ez az F1 halála. Szerintem.

**********

(#87) gbors válasza Kroni1 (#84) üzenetére


gbors
nagyúr

a vonatozás tényleg borzasztó, de az sem az utóbbi évek terméke - nézd meg a '97-es Olasz Nagydíjat...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#88) lowzor


lowzor
veterán

Nem akarok leszólni senkit, de szerintem a Wéber, meg a Szujó is rátesznek egy lapáttal arra, hogy tömény unalom az F1. A Palik még az unalmasabb versenyebke is képes volt belevinni 1 kis életet. Bár az õ idejében még jobb versenyek voltak.

(#89) Napfénysüti válasza lowzor (#88) üzenetére

Palikot én rettentően utáltam, örülök hogy már nem közvetít.

Més que un club!

(#90) lowzor válasza Napfénysüti (#89) üzenetére


lowzor
veterán

Én bírtam, mindig szakadtam rajta :D

(#91) Kroni1 válasza lowzor (#90) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem az olyan szintű őszinte lelkesedés kell egy közvetítőnek, amilyen neki volt! (más kérdés, hogy elég nagy f@llosz volt..)

(#92) lowzor válasza Kroni1 (#91) üzenetére


lowzor
veterán

Jaja, szegény Gyuszit mindig sajnáltam :D

(#93) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én se bírtam Palikot, az ordenáré ordibálást sosem szerettem. Az olasz és brazil focikommentátorok is szörnyűek a számomra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#94) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Szakmai szempontból a mai közvetítő csapat sokkal jobb . Az más kérdés hogy Gyuszi és Palik beszólásain /tévedésein/ sokat lehetett röhögni :) Az öreg Lapaj viszont értette a dolgát .

Személy szerint nagyon várom a turbó korszak újbóli eljövetelét , imádom a hangját .

Sokkal élvezetesebbek lennének a versenyek ha nem arról szólnának hogy ki hogy tudja beosztani az üzemanyagot és a gumikat . Vissza kellene állítani a verseny alatti tankolást , és normális gumikat kellene adni a versenyzők alá . Az F1 ne arról szóljon , hogy a pedál és a cipő között őrizgessenek egy tojást ! Ezenkívül Nem lenne szabad ennyire beszabályozni az évenként felhasználható motorok számát. Ha több motort használhatnának , több lóerőt mernének kivenni az autókból , tehát több lenne a műszaki hiba is , ami szintén érdekesebbé tenné a versenyeket .

Az idei évtől azt várom , hogy talán nem lesznek annyira megbízhatóak a verdák :)

[ Szerkesztve ]

(#95) lowzor válasza Calibra72 (#94) üzenetére


lowzor
veterán

A Palik egy klasszikus volt :) Nem véletlenül van annyi videó a beszólásairól youtube-on.

(#96) Calibra72 válasza lowzor (#95) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Meg néhány Palik mix :)
Néha megboldogult Knézi is közvetített , de inkább maradt volna a focinál .............. Jó estét jó szurkolást :D
Mezei Dániel is inkább csak az izomszag sportokban jó :)

(#97) this is life válasza lowzor (#95) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mar annyit emlegetve van [Palik video] :) , lehet sokan nem szerettek , de szamomra szorakoztatobb volt ot hallgatni egy unalmas futamon, mint a mostani gardat.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98) #13110016 válasza this is life (#97) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1
Palik volt a legjobb. Szujó Zoli se rossz, meg Wéber Gábor, de azért Palik László, csak Palik László...:D

(#99) 8th válasza Napfénysüti (#89) üzenetére


8th
addikt

Én meg annak, hogy már nem versenyez :DDD [link]

(#100) this is life válasza #13110016 (#98) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem a Palik & Czolner duett a best , igaz neha Palik tul savazta Gyulankat, de akkor is szorakoztatoak voltak.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.