Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Ez tetszik...kár hogy nincs iphone-om. :)

(#2) Csapoati válasza Lolka Bolka (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Meg gondolom nettó 350 dollárod/bruttó 350 euród még külön erre. :D Jó lesz ez, bár nyilván nem tizenévesek fogják a Facebookra feltöltendő fotókhoz használni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) Lolka Bolka válasza Csapoati (#2) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Pedig lehet pont nem lesz igazad! ;) Már ami a használók táborát illeti:)

(#4) moha21


moha21
addikt

Végre valami ami jó ötletnek tűnik .

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) xmaas


xmaas
őstag

Erdekes kiegeszito de meg mindig ertelmetlen 99% Iphone usernek azert veszi mert "meno" es ettol bizsereg a lanyok bugyingoja azoknak meg rohadtul nem kell hokamera mert nagy valoszinusegel meg a hokamera fogalomrol se hallotak ,es ilyen fun/hobby kiegeszitonek tul draga.
Es akinek komolyan szuksege van hokamerara nem ilyen pici kis pontatlan szarral szarakodik hanem vesz valami komoly preciz cuccot ami az iphone+ennek a kiegeszitonek az osszegebol es afolott kezdodik

(#6) kispecek


kispecek
aktív tag

Hobby szinten bohóckodni kissé borsos az ára, de lesz az aki ki tudja használni a képességeit.
Bár még félprofi cuccnak sem lehet ezt nevezni, bár ki tudja...

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#7) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Mennyibe kerül egy "sima" ilyen tudású hőkamera?

(#8) kakuk.tamas válasza xmaas (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Gondolkodj ember!!!
Előkapod a csaj előtt... Az iPhoneod.
Felpattintod rá a hőkamerát, megnézed, hogy alul mi a helyzet, és ha piros, jó úton haladsz!
:D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) #56573440 válasza Silentfrog (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

"sima" nem nagyon van. ami használható és érdemes érte pénzt kiadni az 100-200k között figyel és persze ennél egész biztosan pontosabb. de azzal dolgozni szokás, és azzal meg pénzt keresni. hobbira kevés embernek kell ilyen. akinek kell oda meg ez simán belefér. ezért nézem ezt furcsán, mert hobbira drága, munkaeszköznek kevés.

olyan nekem mint az iphone-ra akasztható cnc. látom benne a fantáziát, de azért ha tényleg használni kéne, valszeg maradnék annál a sajtreszelőnél...

[ Szerkesztve ]

(#10) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Miből állt volna egy 10 dolláros kijelzőt rakni a cuccra és akkor menne iPhone nélkül is?! :U

⭐ Stella

(#11) Bogyó bá' válasza radi8tor (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor ki a fene venné meg? Szükség nincs rá, mert munkaeszköznek nulla...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) julius75 válasza #56573440 (#9) üzenetére


julius75
aktív tag

Ami használható is valamire, kb. 3000€-tól indul.

(#13) Xantomas válasza #56573440 (#9) üzenetére


Xantomas
őstag

Plusz azt engedély nélkül nem is veheted meg. Jo lesz ez hobbi célokra, pl zárlat vizsgálatra prototípus NYÁK tesztelésénél, tél elején barkácsolóknak a ház hőképének vizsgálatához, hogy mit alakítson át, stb.

350 dodóért nem drága, annak ismeretében, hogy egy olcsó kamera inkább 3000 dollár környékén van.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#14) Silentfrog válasza #56573440 (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

Még sehol sem láttam eladót,így nem tudtam az árat. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) AAAgold válasza Xantomas (#13) üzenetére


AAAgold
senior tag

fal és padlófűtés csövek megtalálására is alkalmasnak tűnik - így már egy rakat jómunkás ember is a célközönség közé tartozik

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#16) Lolka Bolka válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jóóó :DDD
és ezzel visszaérkeztünk oda, hogy kik is fogják használni! ;)

(#17) radi8tor válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondasz valamit, de akkor ennek a cuccnak sincs értelme. :)

⭐ Stella

(#18) Bogyó bá' válasza radi8tor (#17) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lesz aki meg fogja venni! Erre a iPhone név a garancia... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hazamegy az ember és bekapcsolod a kamerát és megnézed hogy hol van a lakásban idegen pasi. :D
Esetleg megnézed hogy az asszony készen ál-e egy új családtagra. :D
Na meg a világon a legfontosabb dolgot nem is említette még senki se: Mikor van készen a sör a hűtőben... :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) pmheros


pmheros
senior tag

Tud valaki egy olyan videót is ,ahol a mozgó hőképet a "zájfon" kijelzőjén láthatjuk ?

nem vagyok tökéletes

(#21) Kobaljov válasza pmheros (#20) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A YouTube-on több is van

A FLIR egyébként komolyabb gyártónak számít a témában, katonai/rendvédelmi gépekre is szoktak kerülni a kameráik, pl. nálunk is van néhány (elég drágák) ha jól tudom a rendőrségi és honvédségi helikopterekhez.

[ Szerkesztve ]

(#22) aizen92 válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


aizen92
addikt

ennyi. megfejtetted! :D esetleg hölgyek csekkolhatják hogy az urak... hmm mennyire érdeklődnek irántuk.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23) Sefter válasza #56573440 (#9) üzenetére


Sefter
veterán

Mutass nekem olyat amivel dolgozni érdemes és 100-200k... :U
egy valamire való hőkamera 700k-tól indul..

Psn ID: sefter_hun

(#24) madgie válasza Xantomas (#13) üzenetére


madgie
titán

Ugyanmár, itt a megmondóemberek leírták, hogy semmire nem jó, akkor semmire nem jó.

De csak azért, mert ájfónra van.

És igazából biztos nem long wavelength IR, csak valami fake.

[ Szerkesztve ]

(#25) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

"átlagember által is megfizethető termék"
Az átlagembernek jó, ha van pénze Iphone-ra (de nem feltétlenül magyar átlag ember) és még ezt is megvásárolja hozzá... :F

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26) Kalandor válasza Xantomas (#13) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hőkamera engedélyköteles ?

(#27) Zimmy88


Zimmy88
tag

Szerintem is király cucc :) Akinek van pénze iphone-ra, és valamennyire barkácshajlamú, annak tuti jól jön :)

FZR2000 ®

(#28) HummeRC válasza Kalandor (#26) üzenetére


HummeRC
senior tag

Természetesen nem engedélyköteles. :N Mióta az alternatív energetikában kb mozdulni sem lehet nélküle, rengeteg van belőle itthon is magán (cég) kézben. Vannak cégek, ahol bérelni is lehet.

Ezzel a konkrét termékkel egy baj lehet, ha tényleg csak 0-100 Celsius között használható, akkor tényleg csak hobbira való.

[ Szerkesztve ]

(#29) atike


atike
nagyúr

Királyság! :R

Alig várom a vízálló szoftverfrissítést... :D :D :D

(#30) #65675776 válasza Kobaljov (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A FLIR a Forward Looking InfraRed-et jelenti, szóval alapvetően nem márkanév, hanem eszközkategória... Van rá egyébként magyar terminológia is: hőpelengátor. Volt pl a MiG-23-asokon is, és a MiG-29-esek KOLS-ában is van ilyen. Nyilván nagyon nem amerikai gyártmány... Amikor ezeket kifeljesztették, akkor a cikkben említett cég még a fasorban sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#31) Sefter válasza HummeRC (#28) üzenetére


Sefter
veterán

Ház hőhíd nézegetésére jó lehet, kérdés mennyire megbízható/pontos

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#32) kispecek válasza szekfizsolt (#25) üzenetére


kispecek
aktív tag

Az Android rendszert használóknak sem kell csüggedniük: még idén elérhetővé válik a Flir One egy maréknyi kiválasztott „robotos” készülékhez is.

Szóval Te is megveheted ;]

Ha van rá pénze, miért ne venné meg

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#33) HummeRC válasza Sefter (#31) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nagyon sok mindenre jó lehet ez, arra is, amit Te írtál, de mivel a gyártó oldala szerint is csak 0-100 celsius között használható, így tényleg csak hobbi célra. Pl: -15 celsiusnál már nem mondja meg, hogy hol szökik a meleg. Az is kérdéses, hogy milyen távolságból működik majd pontosan.

Jól kitalálták ezt, hogy felkeltsék az emberek érdeklődését a drágább eszközök iránt.
Aztán az is lehet, hogy csak szoftveres a korlátja és az érzékelő többre képes. Majd kiderül, ha elterjed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr.Csizmás válasza #65675776 (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

21-esben nem volt ilyen, ugye? csak az izraeliek által modernizáltban talán :F 21-93....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) #65675776 válasza Mr.Csizmás (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Beépítve egyiken sem.

A MiG-21-93 a MiG MAPO terve volt, az indiai Bison lett belőle. Az izraeli kezdeményezés MiG-21 2000 néven futott, ebből lett továbbfejlesztve a románok LanceR-je. Ezek is csak külső célmegjelölő/FLIR konténert hordozhattak.

(Kellett nekem felnézni a wiki-re ellenőrzésképpen, mindjárt találtam pár hibát a MiG-21 szócikkben.)

[ Szerkesztve ]

(#36) Peethy


Peethy
őstag

Low Budget kutatásokhoz, vagy elemzésekhez sem lehet rossz alternatíva. Nyilván műszaki területen nem elég ez a pontosság, de ha jól tudom, akkor házak szigetelése előtt is elég könnyen megkereshetőek a kritikus pontok, azaz ahol a legtöbb hő távozik. Iskolában mondjuk a hőterjedés bemutatására, vagy egyéb kísérletekhez, és még számtalan felhasználást tudnék mondani. Ilyen helyekre a 3000 dolláros kütyüt nem gondolom, hogy megvennék, de 350 még beleférhet mondjuk egy nyugati középiskolának is :)

Szerk: most látom, hogy valamit már megemlítettek mások is.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37) rodrigez válasza HummeRC (#33) üzenetére


rodrigez
senior tag

Feltehetően azért kerülnek bele limitációk, mert nem akarnak bekavarni a milliós összegű termékeik eladásának. :) Azért a 0-100 celsius fok is nagyon okés. Otthon a nyílászárókat bevizsgálni vele szerintem teljesen kivitelezhető. Tavaly ismerősöm a cégétől elhozott egy nagy fémkoffert és félve vett ki egy ormótlan narancssárga fényképezőszerűséget. Kérdeztem viccesen, hogy mi ez a szar. Mondta, hogy kis barátom ez a szar bizony 2 gurigába kerül. Pislogtam szaporán. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Xantomas válasza Kalandor (#26) üzenetére


Xantomas
őstag

Hopp, és igazad van. 2012. Jan. 1-tol már nem az, de előtte katonai eszköznek számított, az éjjellátóval együtt, ha nem volt rá engedélyes, nagyon csúnyán bűntettek érte.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#40) 5hat7


5hat7
tag

Amire igazán jó lehet ez a cucc! :) [link]

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#41) atike válasza 5hat7 (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Ez tényleg egy pompás felhasználási terület... Egyből kell egy színképelemző szoftver hozzá, ami megmondja, hogy pontosan milyen gázokból is áll... Utána már csak egy lépés, hogy miből is lettek ezek a gázok (mit is evett a delikvens)... A "mit"-ből simán meghatározzák a "hol"-t és már minden adat a rendelkezésre is áll... Észnél kell ám (l)enni! :D :D ;] :P

(#42) Reggie0


Reggie0
félisten

Hat a 640x480 egeszen jonak tunik, de a 0-100 fokC elegge szar.

(#43) hugo chávez válasza Reggie0 (#42) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Én még millión alul nem láttam 640x480-ast. Az egyik legolcsóbb és ez is csak nézelődésre jó, nem valódi ipari felhasználásra: [link]
A Flir One "Lepton" kamerája valószínűleg 80x60 körüli kategória.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#44) Béééla válasza 5hat7 (#40) üzenetére


Béééla
őstag

Affene, megelőztél :D
Hol a legjobb használni: pc-ben a túl forró alkatrészek felderítése, ezzel lakástűz vagy korai eldurranás megelőzése. Például.
vagy amiket emlegettek korábban. Én egész régóta akarok egyet hobbi célra, csak nem kaptam hobbi áron. Most itt a lehetőség. Csak valahogy pcre kell tudni kötni.

Bélabá

(#45) Enxtheone


Enxtheone
tag

Az amelyik jó lesz androidhoz:

ráragasztani az érzékelöt a google glass kamerájához, és akkor van egy low quality predator mask :D

(#46) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez egy kaki. Munkaeszköznek gagyi, másra meg, mire jó?

(#47) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Király, már csak a láthatatlanná válást kell megoldaniuk! :))

All Black...

(#48) Reggie0 válasza Lomha 8V (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Barmi masra jo. Pl a tanyan megnezed, hogy jon-e valaki a sotetben, melyik kocsinak meleg a motorja. Vagy meg tudod nezni, hogy a gepedben mi mennyire melegszik. Eseleg meg tudod nezni hany fokos a teaskanna. Es arrol nem is szolva, hogy vadaszatnal is hasznos lehet.

(#49) #65675776 válasza Reggie0 (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet tévedek, de a vadászatról szóló törvény mintha tiltaná az ilyen eszközök használatát.

(#50) Reggie0 válasza #65675776 (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Legalabbis nalunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.