Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fejlesztői szemszögből a Firefox az új IE. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Nem értem miért favolják ennyire a chrome-ot... Egy memóriazabáló az egész... Kb 2 éve már hogy a Chrome memóriaigénye az egekbe szökött. FF-hoz képest ugyan azokat az oldalakat megnyitva, kb 3* annyit eszik.

(#3) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Meglep, hogy az IE és az Edge ennyire lemaradt. Persze manapság mindenki használja a Google keresőjét, és ott egyből kapja a lelkes felhívást a Chrome letöltésére, csak hát manapság annyi reklámot kap az arcába egy átlagos netező, csoda, hogy még hajlandó kattintani ilyenre.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#4) lezso6 válasza Cythyel (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt a memóriazabálós baromságot mindig el kell lőni? A RAM nem arra való, hogy minél több szabad legyen belőle, hanem hogy használják a futtatott alkalmazások. A felhasználói élmény a lényeg, én nem azt figyelem, hogy mi mennyit zabál. Azt max csak akkor, ha érzem, hogy lassul a rendszer, de ilyen még nem volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) DjFlanker válasza lezso6 (#4) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Na de van hogy MÁS alkalmazások is szeretnék azt a memóriát használni..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) lezso6 válasza DjFlanker (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt neked olyan, hogy behalt volna a rendszer a böngészőtől? Ha igen, akkor mennyi rammal? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) #93448704 válasza lezso6 (#6) üzenetére


#93448704
törölt tag

8 Gb rammal rendszeresen belefutok win 8.1-en, ha több bonyolult google spreadsheetet megnyitok. Hihetetlen, de kiírja az oprendszer, hogy nincs elég memória...

(#8) #65675776 válasza lezso6 (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Anyám notijában ugyan csak 2 GiB RAM van, de azt már kettő egész nyitott tabbal agyig tudta verni a Chrome rendszeresen. Amióta FF van azon a notin, nincs ilyen probléma.

A #1 hsz-od úgy kell érteni, hogy mostmár úgy vannak vele a "fejlesztők", hogy működjön Chrome-on, a többi meg le van érdekelve? Mert leginkább ezt látom.

(#9) v1rus válasza #93448704 (#7) üzenetére


v1rus
tag

Sajnos ez nem böngészőspecifikus, hanem újabban a Google Sheets-ben van valami memory leak, nekem kevesebb, mint fél óra alatt a Firefox is megeszi a 4,5GB RAM-ot ha Sheets van nyitva, el is kezd laggolni, majd szépen bezárja magát. Más oldalakon semmi ilyesmit nem csinál (és tény, hogy kevesebbel beéri, mint a Chrome, de most nem erre akartam kitérni).

(#10) lezso6 válasza #65675776 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát 4 GB alatt más a helyzet, akkor megértem. De legtöbbeknek 4-8 GB van.

Hát inkább úgy mondanám, hogy működjön mindenen, de Chrome-on a legszebb. Illetve IE-n (micsodaa?!). FF-on valamiért nem minden tökéletes. Lásd pl itt a RIOS-ban a CSS3-as piros gomboknak az árnyéka nagyobb, illetve elég moslékul néz ki egy Chrome-hoz vagy IE-hez képest. Meg más a font metrika is. Néhol spec kód kell FF-re. IE az mindig jó, feltéve hogy 10+.

Én egyébként azért nem használok FF-ot mert egyszerűen lassabb. S így már felhasználói szemszögből is ez az új IE, pedig régen nagyon szerettem. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) CPT.Pirk válasza lezso6 (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Inkább valami optimalizálási dolog lehet a sebesség hátterében. Azt vettem észre, hogy a cégnél a régi 2 magos Core2-es laptopon 2GB rammal (XP és Debian van rajta) és lassú vinyóval is fürgébb a róka és hamarabb tölt be oldalakat, mint itthon Phenom2-n 8GB rammal és SSHD-vel. Jó igaz, a Windows (7) már több éves ezen a gépen, de akkor se mentség na. :)

Amúgy a Chrome meg szépen hozzálassult a vetélytársaihoz, ahogy emelték a verzió számokat és kapta az új szolgáltatásokat. Egyébként meg szerintem nem is valami igényes a kinézete.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) leviske válasza lezso6 (#1) üzenetére


leviske
veterán

Hosszú távon viszont gondolom a Chrome lesz az, hiszen amint sikerült kiszorítani az összes alternatívát, viszik arra a piacot, amerre akarják és ugyanott vagyunk, ahol az IE6 korszakban.

(#13) DjFlanker válasza lezso6 (#6) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

4 Gb. A céges laptopon, amit nem én fejlesztek. Böngészőt se én választok.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#14) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos igen, a Microsoft támogatásával (Edge), nekem is elsődleges a Firefox már elég régóta. Azaz mióta megjelent a Windows 10. Oké van benne IE 11, de ki akar egy olyan böngészőt használni, amelyet már nem fejlesztenek maximum foltoznak? Edge, meg jelen állapotában kuka...

(#15) #96302336


#96302336
törölt tag

Persze, hogy a Crome vezet. Ugyanis a default user nem telepít az okostelefonjára egyéb böngészőt, mert ott van a króm... "Minek" felkiáltással. (Meg az is lehet, hogy azt sem tudja hogy kell...) És máris jön a statisztika, hogy a Crome milyen magasan vezet. Kísérteties a hasonlóság az egy évtizeddel ezelőtti állapotokhoz, mikor a default user az XP-be integrált Explorert használta, ugyanilyen megfontolásból.

(#16) fordfairlane válasza #96302336 (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nézd meg a harmadik ábrát, azon a desktop böngészők statisztikája szerepel, és most már ott is a Chrome vezet.

x gon' give it to ya

(#17) Narxis válasza Cythyel (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Valahogy mégis gyorsabbnak érzem a Chrome-ot több gépnél is. Nem tom mi az oka, de ha több RAM-ot használ és cserébe látványosan gyorsabb hát legyen.

Amúgy már csomó embert rábeszéltem Chrome használatra PC-n, jutalékot kéne fizetnie nekem a Google-nek. :D Mindegy, küldetésemnek tartom, hogy mindenki Chrome-ot használjon.

Thanos was right.

(#18) joghurt válasza fordfairlane (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Agresszív terjesztési modell. Kb. minden szar felrakná a Chrome-ot is, ha a szemfüles felhasználó nem csekkolja ki a telepítéskor. Meg a YouTube is vinnyog, hogy mennyivel színesszagosabb, ha Chrome-on nézed, ugye át akarsz rá térni.

Valóban kísértetiesen emlékeztet anno az IE izomból Windows felhasználók arcába tolására. Majd 5-10 év múlva itt is lesz egy elmarasztaló EU-s kártérítési döntés. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#19) dementor


dementor
senior tag

Windows 10 alatt a mai napig használom az IE11-et semmi bajom vele, nem a leggyorsabb, de legalább semmi felesleges dolog. Firefox-al kapcsolatban mindig is vegyesek voltak az érzéseim. Chrome-ra lehet mondani bármit, de a legstabilabb és a leggyorsabb böngésző.

[ Szerkesztve ]

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) fordfairlane válasza joghurt (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Most direkt csekkoltam IE11-gyel a Google és a Youtube oldalát, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem kaptam Chrome reklámot. Ebből is látszik, milyen ritkán használom az IE-t. :)

x gon' give it to ya

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, 6-8 éve kb elképzelhetetlen volt, hogy az IE-t bármi letaszítsa a trónjáról, EU-bíróságra mentek, hogy a M$ ajánlgasson 3rd party böngészőket, és most (hogy nagyjából már használható) tessék, a kukából kandikál ki a kis kék e-betű :P .

Chrome-ozok? Igen. FF-hoz sose volt kedvem, anno Operáztam. Utóbbit, hogy a fejlesztők feladták és chrome-skinné degradálták már alig-alig használom. Edge-et, IE-t csak nagyritkán. A M$ tudna alkotni, ha akarna, az Edge-re engedni kéne plugineket, STABILRA megcsinálni (ez lassacskán alakul, eleinte kb óránként fagyott egyet nálam).

Slusszpoén: amikor az IE volt piacvezető "természetesen" a legtöbb kártevő IE réseken jutott be a felhasználók gépeire. "Érdekes" módon hiába a chrome a főnök, ritkán hallani, hogy chrome-hibát kihasználva terjedt el a legújabb ransomware. Recept: a M$-hoz képesti nyögvenyelős frissítéskiadáshoz képest gyors reakció, új verziók tolása a usernek (mint az Opera aranykorában), nem extrém sok hibával (khm, FF, ahol ha 1 verzióval lemaradtál, már 1000nyi résedről tud az alvilág...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) janos1988


janos1988
addikt

El kellene gondolkozni nekik azon, hogy mi a sikertelenség oka. Pedig integrálva van a Windowsba és mégis...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) icp1970


icp1970
senior tag

Teszteltem régi Core 2 duo notin, 4gb rammal(Lenovo think Pad t500) a Crome-t,TT-t,és operát.Nos a Chrome felejtős,az FF talán egy kicsit lasabb de nem lagol,tehát jobban használható.És végül az Opera sem lagol,és gyors is.Ő lett a nyerő.

(#24) #96302336 válasza fordfairlane (#16) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Crome nem szimpatikus. Már akkor sem tetszett, mikor anno megjelentek. Az pedig külön rossz pont, hogy mindenhol a pofámba tolja magát, hogy telepítsem. Pl. feldobok egy FF-t, és beállítom a google-t indulásnak. azonnal a képembe vágja, hogy telepítsd a Crome-ot. A neten található egyéb programok installjaiba is szépen beledobják, és a default user, ugye csak a next-next-next-finish telepítést ismeri, és máris hoppá a google az alapértelmezett böngésző... Na eeeez nem tetszik benne.
Lehet persze példálózni, hogy ez gyorsabb az gyorsabb. de könyörgöm... Mostani HW-k összessége simán futtat bármilyen böngészőt, mert megvan mind a memória, mind a számítási kapacitás ahhoz, hogy pont ne érdekeljen, hogy 0.00124s gyorsabban töltődik be az, vagy az. Nekem pl. jobban bejött az FF reklámblokkoló része, mint a Crome-é. Ráadásul, anno, mikor jött a Crome, szinte semmi sem volt hozzá, ellentétben a régebbi böngészőkkel, elsősorban pont az adblock plugin-re gondolok.
Egy advanced user meg tudja választani, hogy mit szeretne használni, mert valamennyire képben van, így számukra nem okoz gondot, hogy milyen böngészőt használjon. Kinek mi szimpatikus. De a default user az nem ilyen, ők azok akik miatt szokott az advanced user feje fájni, mikor a teleszemetelt gépet kéne valahogyan visszahozni az életbe :) Nekik pont jó a Crome :) Persze másoknak is, akik már tudják, hogy milyen pluginokat kell még hozzá feldobálni.
Ezért is fogadom fenntartással ezt a statisztikát, mert ebben bőven benne van az is, hogy nem tudatosan lett a Crome mint alapértelmezett böngésző telepítve.

Egyébként nem akarok egyik oldal mellé sem állni, böngészőválasztás terén. Kinek mi vált be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.