Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Hát ideje lenne összeszedniük magukat, mert nevetséges hogy világpiaci szinten egy-egy al-szegmens felpörgése hónapokra vagy akár évekre készlethiányokat tud okozni... (gondolok itt a memóriák röhejes áremelkedésétől kezdve a bányászok okozta videokártya hiányig mindenre ami szilícium waferből van)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2) djyuri válasza Tyrel (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Egyetértek :( Bár hibáztathatnám a Bitcoin bányászokat is,mert már fizikailag is azt a választ kaptam több boltból itt magyarországon is(!!!), hogy sajnáljuk nincs most videókártyánk,mert nagyon sok előrendelésünk van még bányászásra.... Eleinte toporzékoltam az idegtől,de mostanra lenyugodtam. Ez van. Idén nem cserélek gépet.

(#3) ONEFREE válasza djyuri (#2) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Online vásárlás? Magyarországon nem is vásárolnék üzletből. 10 ből 8x mindig kibontott kártyát kaptam. Bár ez dél alföld. Így az online vásárlás mindíg a nyerő nálam..

(#4) djyuri válasza ONEFREE (#3) üzenetére


djyuri
őstag

Minden vásárlásnál felhívnak,ha nem tudják teljesíteni nagyon hosszú időintervallumban sem a termék kiszállítását. Jelen esetben 4-5 hetet mondtak már a 4.-eik helyen.
Úgyhogy meg is néztem mi az a bányászat. Vagy 20 óra videót mint magyar,mint nem magyar oldalról. Egy jó ideje magyarok is 5-10-esével veszik erre a kártyákat. Ez pedig rendesen odavág egy boltnak. A boltnak persze jó,ezt nem is firtatom.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aranykor?? Az a '90-es/korai 2000es években volt, amikor tényleges fejlődést is láttunk pl a processzorpiacon.

Ahogy a helyzetet látom:
1. a csíkszélcsökkentés kamu, a 7nm-es címke kb olyan, mintha egy elefánt súlyát a farokmérete alapján kategorizálnánk. Se a gyártónak (több chip de drága üzem) se a felhasználónak (nincs igazi fogy./telj. előrelépés) nem jön belőle igazi fejlődés.

2. a legutóbbi pár évben nagyot fejlődött szegmens, a tablet/mobil ARM procik is elértek egy olyan szintet, ami kiszolgálja a userek 99%-át, és max mesterségesen gerjesztett igényekkel lehetne továbberőltetni a "fejlődést".

3. Adatközpontok-bányászat-felhőmánia: ebben lehet még valami, de ezt is erősen túlragozzák: pl mióta a cégnél áttértünk felhős adattárolásra kegyetlenül belassult a rendszer, kb mint a win95-ös időkben, "fehérember nézni homokóra":U. A bányászat pedig pont olyan, mint a nyersanyagok bányászata: akkor jövedelmező, ha újabb és újabb coinokra van igény - az meg egyáltalán nem garantált, hogy az ember a már amúgy is digitális pénzét egy még absztraktabb, extrém volatilis formában, ráadásul betétbiztosítás nélkül akarná tárolni.

Ez most a kisbefektetőknek szól, hogy vegyék csak a csúcsra járatott AMD-részvényeket. Akinek meg esze van, most adja el.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Aprósólyom válasza ONEFREE (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lefalább van alku pozíciód. Ha vásárláskor átnézed a doboz tartalmát és látszik rajta a használat akkor miért ne alkudnál. Ha csak kibontották és megnézték a kártya hűtésének kialakítását az még nem okoz neked hátrányt.

Jevons paradox

(#7) djyuri válasza t72killer (#5) üzenetére


djyuri
őstag

3.-
12db RX460 már kitermel minimum havi egy plusz 460 kártyát.
Megnézheted székely vegán vagy fagyi zoli magyar videóit. Székely az amcsiban él és csinálja.

De egymillió idegen nyelvű videó is van. Amit kivettem 20 óra nyálazgatásból,hogy ma jelenleg 24 kártyával kitermelsz egy átlagfizetést. És ugye a bányászatban véges a mennyiség,ezért jönnek létre újfajta bányák,amikhez már 6 vagy 8 giga ramos kártyák kellenek. Ezért aki ma kezd bele, annak nemigen fog megtérülni a 460-as kártyacsomag. Persze sok kommentet olvastam a videók alatt, hogy ez így az meg úgy lopja az áramot,ezért neki még ezek is hoznak pénzt bőven.

Nem beszélek le róla senkit,de a számok magukért beszélnek. Valamiben trükközni kell, hogy megérje. Áfacsalás, céges számlára vásárolás. Vagy a használt piacon a behazudja,hogy sose volt húzva...alig használt. Amcsiban le is lehet gariztatni a tönkrement húzott kártyát... szóval rossz példa, ha itt is ezt akarod csinálni.

Természetesen nem feltétlen Neked címeztem ezt,de jól érintetted a témát. És egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#8) ONEFREE válasza Aprósólyom (#6) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Nekem nem kell kibontott termék. Nem szeretnék az emberek "jóindulatára" hagyatkozni" vajon miért nyitották ki a csomagolást. Leszoktam, hogy jót feltételezzek az emberekről. Ezért vásárlok csak online.

(#9) t72killer válasza djyuri (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyes megfogalmazás: "12db RX460 már kitermelt minimum havi egy plusz 460 kártyát." - Az ETH árgrafikont nézve kétlem, hogy 1-2 hónapnál sokkal tovább húzná a mostani aranyláz.

"Valamiben trükközni kell, hogy megérje. Áfacsalás, céges számlára vásárolás." - így van, adj még hozzá egy nagyon fontos tételt: áramlopás.:K - ezt is észre kellene venni, hogy a bányászpiacon verseny van: kínában nagyker nettó áron több raklapnyi karit hajtanak extraolcsó/ingyen árammal. És ezek a farmok folyamatosan pörögni fognak, míg a magyar kisbányász azon tépelődik, hogyafrászba jön ki ebből magyar kiskeráron a bányagép. Ahogy az aranybányászatnál is van: első körben az aranyásók összeszedik a földön heverő rögöket, aztán megjelennek a nagy bányacégek és a sziklák 0.1%-os aranytartalmát is kibányásszák.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) opr válasza djyuri (#4) üzenetére


opr
veterán

Nemet amazon nem jatszik? Ha jol tevedek, onnan mar van szallitas magyarorszagra, bar nem emlekszem, milyen feltetelekkel/hogymimerre, csak dereng, hogy vna ilyen opcio is. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) .mf


.mf
veterán

300 mm-es wafer, 22 nm?
A 22 nm gondolom mások számára is világos, hogy nem egy élvonalbeli csíkszélesség, igaz talán gyártanak még 130 nm-en is, de oda általában már a "régi levedlett" technológia jut, hogy a régi gépeket is még hasznosítsák valamire.
Nekem a 300 mm is fura, mert régóta arról beszélnek, hogy a 200 -> 300 mm átállás után kéne a 400~450 mm-es wafer, hogy egyre nagyobb chipeknél javuljon az egy waferre férő chipek aránya, és növekedjen a mennyiség; de eddig senki sem lépte meg, mert elég drága lenne az átállás a meglévőről. Namármost egy teljesen új, semmiből felhúzottnál miért nem egyből 400~450 mm-re mentek?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) djyuri válasza t72killer (#9) üzenetére


djyuri
őstag

Igen. Jól írod. Már kitermelt. Csak arra akartam kitérni,hogy ha lopja az áramot,és el tudja trükközni az árát a karinak,akkor még mindig megéri a 460-akat vennie.

Én még azért az évvégéig simán jósolom az aranylázat. Mert eladni csak akkor fogja a cuccát (vagy csalással legariztatni,majd az árát levásárolni), ha már az áramlopással se éri meg neki.
Az új bányák pedig már csak a 8 vagy 12(16) gigás rammodulos karikkal fog menni.

Igen,voltam kínában. Maximálisan az van,amit mondasz :(

(#13) djyuri válasza opr (#10) üzenetére


djyuri
őstag

Nem szeretnék senkit elriogatni, mert arányaiban kis része vagyok a külföldről vásárlóknak, de minden, amit 10k feletti összegben vásároltam, az mind valahol, valamilyen formában rossz/kompromisszumos volt.
(vettem médialejátszót,100k+ ért végfokot (3-szor küldtem vissza)... alaplapot,memóriát(ebből mindig a 4-es csomagból 1 rossz volt).
Bár lehet az apró dolgokat azért nem emelem ki,mert az nem fáj,ha nem jön meg..

(#14) batka460 válasza ONEFREE (#3) üzenetére


batka460
csendes tag

Bolt vagyunk mi is.

Mindent kibontunk, alaplap, táp, memória, vga, hdd...

Csak a zacsin ejtünk egy kis vágást és azon keresztül rákerül egy kis cimke, hogy tudjuk pl a vga ténylegesen tőlünk van e garanciális probléma esetén...

Ezenkívül nem nyúlunk a termékhez, nincs kiszedve még a zacskóból sem... nincs szét adjusztálva...

Ettől még megmarad az új szaga is... :D

(És mindezt azért mert volt már nem egy olyan próbálkozás, hogy vásároltak VGA-t, Alaplapot. Aztán pár hét múlva visszahozták, hogy elromlott...igen ám csak nem az amit tőlük vásároltak...hanem az ami már eleve megvolt otthon vagy éppen ebayről beérkezett hibásan..)

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza djyuri (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"8 vagy 12(16) gigás rammodulos karikkal" - wow, kemény, ezt nem is tudtam:R. Bár várható volt, ez a coinpiac egyik érdekes sajátossága: ha valamire nagyon beálltak a nagy bányák (ASIC, CPU), akkor valaki kitalál egy olyan algoritmust, ami azokon a vasakon nem megy. Így én is el tudom képzelni, hogy majd a VGA-k között is szelektálni fognak, cserére kényszerítve a bányákat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) djyuri válasza t72killer (#15) üzenetére


djyuri
őstag

Igen.

Egyébként ez pont olyan,mint a 32-64 bit.
Az egyidejűleg feldolgozható adat miatt van.
Új bánya,nagyobb elvállalt adatfeldogozás.
A "bányák" lényegét azért értik a többiek is remélem :) Régebben is volt ilyenre próbálkozás még a NASA-tól is, csak nem volt meg a kellő internet sávszélesség hozzá. Ma már ez megvan. (2007 óta kb..és 2009 óta iparszerűen megy is a coin)

Amúgy a legjobb dolog a pénzmosásra jelenleg. Nem is értem teljesen hogyan tudják ezt csinálni ennyire szem előtt.
A NASA legalább nem pénzt adott, hanem hozzáférhetőséget a feldolgozott adatokért cserébe. (hozzáférhetőséget a nagy felbontású csillagászati képekhez) Ha ez újra működne, akkor én is belevágnék, mert emlékszem, hogy az E-pénisz hatalmas volt a 120-200 megás TIF képekért :R :R :R

(#17) opr válasza djyuri (#13) üzenetére


opr
veterán

amazonrol?
Nekem eddig nagyon pozitiv tapasztalataim vannak vele, igaz en az angol amazont hasznalom, de csomagolas, szallitas, stb eddig mindig pozitiv volt, es mindig azt kaptam, akkorra es ugy, ahogy es amit rendeltem. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) t72killer válasza djyuri (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg lekövethető a coinok mozgása, ezért is engedik. Aztán a gyakorlatban meg egy frászt, az összes zsarolóvírus bitcoinban követeli a jussát:(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) djyuri válasza opr (#17) üzenetére


djyuri
őstag

Is :(
A blue aran-t is beszívtam így. Viszont a hangszórók mind kiválók szerencsére.

pendrive-okkal buktam arányaiban a legtöbbet életem során. 100-at biztos vettem már, de most is csak 12 db-om van. Tavaly be is fejeztem a másnak is én rendelem meg dolgokat.

(#20) ONEFREE válasza batka460 (#14) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Tudom,hogy vannak gusztustalanul talpraesett emberek.És igen biztosan van létjogosultsága ennek a trükknek is. :((( De nekem az a minőség kell amit a gyártó garantál. Általában jó minőségű, felső kategóriás terméket vásárlok és ott elvárom a bontatlan csomagolást.Csak ezért írtam ezt.És nem állt szándékomban trollnak lenni.

(#21) djyuri válasza t72killer (#18) üzenetére


djyuri
őstag

Vannak kifizetést is tartalmazó videók. Semmilyen adózást nem látok bennük :)
Egyszer csak dollárba átkerül a paypal-ra,onnan a bankszámlára és kécc. Itt azért van átváltásban sok költség.
De már magyarba is van bolt, ahol coinnal tudsz fizetni. Ott pedig számodra nincs adózás.

De nem feltétlen erre céloztam. Hanem a cég,vállalat,magánszemély befoglal(szerződésben megköt) egy időszakra/vagy adatmennyiségre vonatkozó szerződést, hogy azt ő majd segédgépekkel elosztott erőforrásokon feldolgozza és majd visszajuttatja a megrendelőnek az adatokat.
Most úgy történik,hogy "létrejön" egy nevezzük el ETH-nak egy 20 millió "bányával" ellátott mondjuk az egyszerűség kedvéért hegység. Ebbe találhatóak a bányák,azaz a megvásárolható adatfeldogozási területek.

Tehát van egy cég. (akár a google is). És kitalál egy programozó csapat egy új kódolási rendszert,amivel a szervereken tárolt képek,videók kisebb helyet foglalnak. (itt terrantikus adatmennyiségről beszélünk vagy ha van fokozása,akkor petantikus).
Nah ezeket számolgatja a te bányagéped :)

És erre is van programozócsapat, akik kitalálják,hogy 8-12 vagy 16GB-os karikkal jobb az adatfeldolgozás.
Egyelőre még van olyan bányaprogram is,ami képes felbontani a 8 gigás "csomagokat" 4-re is, tehát nem fogják kidobni a régi szériás kártyákat,mindössze az új piacon lassabbak lesznek. De ingyen áramnál ez is hozza a pénzt.

Remélem sikerült átadnom. Én ezt vettem ki az elérhető tech infókból.
Ha számértékeket tévedtem,szíves elnézéseteket kérem. A működés elvét akartam elmagyarázni a másik oldalról. Mert te userként csak azt látod,hogy sok kártya, fűt..és kapod a pénzt.
És ezen felül az egyes e-pénzekkel még tőzsdézni is tudsz!!!! Ezekkel is befolyásolható az aktuális ár.
De a videókban megosztottak alapján tőzsdézni csak akkor érdemes,amikor éppen átváltani akarod a kibányászott egyéni pénzedet COIN-ra. Majd ezt ha nem tudod elvásárolni, akkor dollárra.

[ Szerkesztve ]

(#22) Peter13 válasza batka460 (#14) üzenetére


Peter13
senior tag

Huhh, azért ez komoly... :((

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#23) uvlight válasza batka460 (#14) üzenetére


uvlight
csendes tag

Nekem ez felesleges procedúrának tűnik.
Gyári sorozatszám nem kerül fel a számlára?
Vagy már azt is hamisítják? :F

(#24) t72killer válasza djyuri (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nagyon nem kell magyarázni, az előző, LTC-s mániába majdnem beleugrottam:R Csak kicsit lemaradtam a mostani coinláz újdonságairól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) batka460 válasza ONEFREE (#20) üzenetére


batka460
csendes tag

Megértem, engem is gyanakvással töltene el ha vennék egy VGA-t 100k ért pl, és ki lenne bontva... :O

(#26) batka460 válasza uvlight (#23) üzenetére


batka460
csendes tag

Sajnos nem. A számlázóprogram ennyit tud. (Pedig nem valami noname) Épp előttem egy számla A termék megnevezése: Switch Tp-Link TL-SF1005D 5port ezenkívül a szokásos blabla egységár áfa, stb stb...

Ebből sajnos nem derül ki a sorozatszám. Így ha az ügyfél visszahozza a switchet amit nem tőlünk vett, és én felküldöm garba vagy vissza a forgalmazónak, nagykernek, Ő már látja, hogy "Wazze ezt Te nem is vetted meg tőlem"...

Nyilván van rá irányítási rendszer vagy szoftver ami vonalkód olvasóval egyből behúzza a sorozatszámot is a számlára és akkor csak össze kell hasonlítani amikor visszahozzák. Sajnos nálunk nem ilyen a számlázó... így marad a cimkés módszer... Vagy elhiszem amit mond az ügyfél, és aztán a nagyker visszadobja, hogy figyi csak ezt nem is adhattad el, mivel Ő szintén nem adta el nekem...

Úgyhogy sajna nálunk ezért van mindegyik "felbontva" ami igazából nem is felbontás...

(#27) opr válasza batka460 (#26) üzenetére


opr
veterán

Hat, ne haragudj, de ez ilyen tipikus nem adtak a kutyahoz kajat mikor vettuk, ugyhogy nem adok neki enni szintu erveles.
1000%ig biztos vagyok benne, hogy konkretan semmibe nem telne egy db-t felallitani, ami szamlaszamhoz csatolja a sorozatszamokat, mondjuk ugy, hogy konkretan vasarlaskor beirod, raadasul ez kb fele annyi melo lenne, mint mindent felbontani, felcimkezni stb. Jah, es meg olcsobb is. Aztan mikor hoznak valamit gariztatni, egy egyszeru kereses a db-ben, es azonnal latod, hogy toletek vettek-e a cuccot, es ha igen, melyik szamlaval.
En konkretan amint meglatnam, hogy barmilyen szinten meg lett piszkalva az, amiert ki akarom fizetni az uj es bontatlan arat, elkoszonnek es kisetalnek a boltbol.

Sot, hogy sujosbitsam a dolgot, legroszabb esetben konkretan egy open office calc is megfelelne a celra, azt mar aztan tenyleg barki tudja kezelni es meg ingyen is van.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) batka460 válasza opr (#27) üzenetére


batka460
csendes tag

Igazad is lehet, de én csak egy "szervizes" vagyok nem az én munkám és feladatom ez...ezeket nem én találom ki, elöl a kereskedelmen megy ahol az árut veszik adják...

Nem vitaindítónak szántam, pusztán leírtam egy okot amiért akár lehet nyitva egy doboz...

[ Szerkesztve ]

(#29) opr válasza batka460 (#28) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) tecsu válasza ONEFREE (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Én pont fordítva értékelem a külföldi online versus hazai forgalmazót. Véleményem szerint a boltba könnyedén visszaviheted és gariztathatod, illetve megbeszélhetsz különböző opciókat, míg online csak egy üres protokoll fut le. A rossz szándék pedig mindkét esetben felmerülhet, online könnyebb elbújni és kifogást találni, mint szemtől szemben.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza opr (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Én azért használok Amazont, mert itt (Ángliában) egyáltalán nincs fizikai bolt, ahol lenne normális árukészlet.
Az Amazonon és eBay-en is mellé lehet nyúlni, kell egyfajta rutin, illetve szkeptikus hozzáállás, hogy mindig jól járj.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) kelna91 válasza djyuri (#2) üzenetére


kelna91
senior tag

A Bitcoin-bányászatnak és a GPU-knak már régen semmi közük nincs egymáshoz. Bitcoint csak ASIC-cal lehet bányászni. GPU-val jellemzően Ethereumot szoktak.

(#33) djyuri válasza kelna91 (#32) üzenetére


djyuri
őstag

Bitcoinnal tudsz fizetni. A többi kibányászott dolgot tudod átváltani bitcoinra.
GPU-val bányásznak(számolnak) még mindig

(#34) batka460 válasza kelna91 (#32) üzenetére


batka460
csendes tag

"GPU-val jellemzően Ethereumot szoktak." - Meg egy rakat altcoint ami ugye nem ASIC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.