Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misály


Misály
addikt

Ismerven a nokia felmereseit (lasd N8 design), lesz egy qwerty-s WP8 osszel.

(#2) ossa


ossa
tag

Mi a baj a virtuális QWERTY billentyűvel? :F

(#3) Misály válasza ossa (#2) üzenetére


Misály
addikt

Semmi amig ki nem probalsz egy igazit;)

(#4) hito


hito
nagyúr

Csipkerózsika felébredt. A többi is követhetné.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) tibi683 válasza ossa (#2) üzenetére


tibi683
tag

Semmi probléma nincs vele de egy esetlegesen kitolható qwerty-n kényelmesebb,gyorsabb, gépelni :)

[ Szerkesztve ]

(#6) lcee79


lcee79
őstag

Qwerty bill nem rossz, de nagyrészt mikor az ember nem gépel nem fontos, és mikor igen nem rosszabb a virtuális...
Arról nem is beszélve, hogy ha a kéernyő alá rakják akkor sokat elvesz feleslegesen a látható képfelületből, ami sok esetben jól jönne, ha meg mögé teszik akkor meg vastag lesz a telefon...
De azt nem mondanám, hogy hátrány, de emiatt nem vennék új telefont, hogy legyen fizikai billentyűzetem...

2 hónapja váltam meg E6-tól addig azt hittem, hogy fontos a qwerty, mióta van más igazából virtuálison gyorsabban tudok írni, és sok előnye van, hátrányt én nem tapasztalok...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7) Maxentius


Maxentius
addikt

Pont 4 perccel a hír előtt linkeltem a külföldi forrást a Blaze Q-hírhez, erre itt is itt van. :D

Na de tényleg kellene ide is több qwerty-s cucc, többek között a Desire Z-nek, az Xperia mini pro-nak is utódokat kellene gyártani.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) ossa válasza Misály (#3) üzenetére


ossa
tag

Volt már dolgom vele, de én nem érzek akkora látványos különbséget. Az ember ha sokat tapicskolja a kijelzőt, egy idő után simán rááll az ujja, fejből tudat alatt megtanulja...
Nem?!
;)

(#10) gabó


gabó
tag

Nekem az USA adat fura, pedig azok éltek-haltak a fizikai gombsorért,most meg nem kell méár nekik :F Mondjuk nekem is a fizikai kellene, sokkal jobb mint a tapicska...nekem.

Nekem8

(#11) ossa válasza tibi683 (#5) üzenetére


ossa
tag

Persze, igazad van. :K
De ha meg lehet oldani virtuálisan, akkor fizikailag minek?! :F
A készülék tömegét és nagyságát növeli, a billentyű illesztése nyikorogni fog akarva akaratlanul, a szöszöket jobban vonza, stb....

(#12) IstN


IstN
tag

Ezt az eredményt én is megmondtam volna nekik. :) Nem kell nagy kutakodás, hogy erre rájöjjenek. Remélem várható lesz valami izgalmas új modell.

A fizikai qwerty nyerő nálam is, de nem az E6-féle, hanem akkor már legyen olyan, mint az xperia pro. A tepsikezű, duci ujjuaknak ez való.:)

[ Szerkesztve ]

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#13) ossa válasza lcee79 (#6) üzenetére


ossa
tag

+1
:R
dettó én is HD2-ön

(#14) ossa válasza IstN (#12) üzenetére


ossa
tag

De persze fejlesszenek - mert van rá igény. :K
Legalább a piacon elérhető termékek sokrétűbbek lesznek...

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Én már annak is örülnék, hogy ha azok a gyártók akiknek van jó QWERTY készüléke, kegyeskednének Európában is forgalmazni! Kezdve a Motorola Droid 4-el, de a Samsungnak és az LG-nek is USA-ban van QWERTY-s készüléke...

(#16) BoC1ka válasza #32839680 (#9) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Most nem azert de ez flame valamint trollkodas..hogy a fenebe jon ide az Iphone???... :W

meg az agymosas mintha belelatnal minden egyes megkerdezett fejebe.

YNWA

(#17) jjeahh válasza Zoz (#15) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 ...habár nekem bármennyire is felfoghatatlan, a tesóm a 3,2inches nokia 500-ason reggeltől estig gépel a pl whatsappon. én is azért gondolkodok nexus 7, vagy más tablet vásárláson, mert ha már qwerty nincs legalább legyen nagy...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18) hito válasza Zoz (#15) üzenetére


hito
nagyúr

+1000000 :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19) jjeahh válasza BoC1ka (#16) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem azért írt iphonet, mert usa-ban 10-ből 8-nak az van

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

csak a qwerty ha naponta kettőnél több üzenetet kell megírni akkor az érintő el van felejtve...

(#21) IstN válasza Zoz (#15) üzenetére


IstN
tag

Jogos! :K

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#22) Xaels


Xaels
félisten

Az E7 nagyon bejött külsőre. Egy olyan burokba dobjanak egy csúcs WP8-as telefont 4magos S4-el meg 720p SLCD2-es kijelzővel és megvettek kilóra. Talán akkor lemondanék az Android-ról(Sense-ről)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) kutga


kutga
nagyúr

Én mindenképpen. Csak ez tart vissza hogy lecseréljem a jó kis BB telómat egy érintősre.

Bár külföldön már akadnak nem is akármilyen próbálkozások.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#24) youngboy


youngboy
senior tag

Én mondanék még egy érvet a querty mellett.
Nem takarja ki a kijelző nagy részét, mint a virtuális.
Nekem nem querty-s telefonom van, de még mindig nem sikerült igazán megszoknom. Ha lenne jó querty-s teló itthon, akkor én vennék.

(#25) Angel1981 válasza hito (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

De 1000-rel!
Lehet, hogy nem reprezentatív ez a felmérés, de azért valszeg nem is kamu; igenis bőven van lenne rá igény, azt mégis gyakorlatilag ki akarják irtani a QWERTY-s telefonokat itt Európában! :W

Azt persze mindezek mellé a QWERTY-re kevésbé fogékony USA-ba hozzák be sorba az ilyen jellegű telefonokat - nagyon ügyes! :((

[ Szerkesztve ]

(#26) 2007


2007
tag

,,Én meg tegnap hoztam létre egy topicot a Defy Pro-nak. Nem igaz hogy nem veszik észre a gyártók, hogy lecsengett az Apple bombá,,,

[ Szerkesztve ]

The meaning of life is to give life meaning

(#27) 2007


2007
tag

... És fel kell újra meg újra találni a spanyol viaszt

The meaning of life is to give life meaning

(#28) Qwery


Qwery
tag

Lehet, hogy csak én vagyok idejétmúlt, de én még 3510zel kezdem a nagy mobilchatet és az igazi smsgyártást. Nekem jöhet bármilyen qwerty virtuálisan és hardwaresen, nekem a jó öreg numerikus billentyűzet a tuti egy jól betanított t9-cel. Ezért irok általában bárhova a jó öreg gt540nel, mert abban legalább van virtuális telefonbillentyűzet, ami tud magyarul és ékezetes is.

Írtam én már xperia p-n is, de egyszerűen nem nekem való. Ja és nem vagyok 50es korosztály. :)

42

(#29) 2007


2007
tag

,Egyébként még az is a nem szívesen kimondott igazságokhoz tartozik, hogy rezisztív érintőpanelon azért sokkal jobb gépelni mint ,,,,,,,,,,,,

The meaning of life is to give life meaning

(#30) 2007


2007
tag

Kapacitívon

The meaning of life is to give life meaning

(#31) Xaels válasza Angel1981 (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Ehhez csak annyit, hogy pár napja volt tv-ben, hogy SMS író verseny volt(pont az USA-ban) és 11millió forintnak megfelelő dollár volt a fődíj. Mondanom sem kell senki sem iphone-al állt rajthoz...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32) lcee79 válasza 2007 (#30) üzenetére


lcee79
őstag

????
Mármint a rezisztíven amit ceruzára találtak ki és szenvedni kell a nyomogatással azon jobb mint az emberi ujjra kihegyezett kapacitívval?? :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#33) Beri78


Beri78
őstag

én is sokáig így gondolkoztam, de már elmúlt :D

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#34) BoC1ka válasza jjeahh (#19) üzenetére


BoC1ka
senior tag

ala tudnad tamasztani?:)

YNWA

(#35) 2007 válasza lcee79 (#32) üzenetére


2007
tag

Körömheggyel vagy valami pálcikával, és pontosan ott vannak az érzékelt pontok, mint a pixelek, nem 2mm-es körzetben valahol

The meaning of life is to give life meaning

(#36) BoC1ka válasza youngboy (#24) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ott van pl az e72...persze relativ mi jo... nekem isten telo az e72.

YNWA

(#37) Misály válasza lcee79 (#32) üzenetére


Misály
addikt

Ez a konzumidiotizmus fellegvara, hogy a rezisztivet ceruzara talaltak ki:) Nem arra talaltak ki, csak azzal is hasznalhato, es messze pontosabb mint a kapacitiv.

(#38) lcee79 válasza 2007 (#35) üzenetére


lcee79
őstag

Hát nekem egyszer volt rezisztiv kijelzős telefonom, meg windows-os pda-m
Nem kérném többet a kapacitív után...
Ezzel sem könnyű melléütni, és nem kell kipréselnem a kijelzőt mire beveszi a megnyomott gombot...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#39) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jó dolog a hardveres qwerty bill, de nekünk nem annyira, a sok ékezetes betű miatt. Persze a virtuális billentyűzet se jobb ha szintén ékezet nélküli. Igazán készíthetnének olyan országokhoz egyedi szoftveres kiosztást, ahol nem csak 26 betű van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) batai15


batai15
félisten

Hiába 4.3coll a telefonom kijzője szar a virtuális qwerty. A félre gépelés még haggyán meg a sebesség. De az hogy ha ki akarok jelölni valamit vagy pedig pl 2 szo közé akarom vinni a kurzort nha aza rémálom illetve a görgetés közbeni elugrálásrol nem is beszélve. Volt nállam egy moto milestone ha nem lett volna digitizeres akkor simán most is az lenne meg. Aki pedig a minnél véknyabb telokatszajkozza totális idióta. Itt kérem fogás meg anyag kelllegyen

(#41) Zoz válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


Zoz
őstag

AnySoftKeyboard-dal betanítva, hogy többszöri nyomásra jöjjenek az ékezetek, kis megszokás után villámgyorsan lehet ékezetesen gépelni.

(#42) Karma válasza batai15 (#40) üzenetére


Karma
félisten

Használj swype-ot. Megoldja a gépelési és a kurzor mozgatásának problémáit is. (Utóbbit a swype gombról a szimbólumgombra történő rövid húzással célszerű, ha valaki nem olvasta a kézikönyvet.)

Ezt is azzal írtam :)

“All nothings are not equal.”

(#43) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hangvezérlés sose lesz alternatíva. (van persze kivétel, de attól meg messze vagyunk...)

PS4

(#44) batai15 válasza Karma (#42) üzenetére


batai15
félisten

Ó köszi :) playen fennt van ingyenes vagy fizetős?

(#45) kutkut


kutkut
addikt

Hát, ha a gyártók továbbra is 16:9-es telókat dobnak ki, nem csoda, hogy az emberek inkább a hw-es gombokat választják... :U Nekem már az SGS-en (5:3 képarány) is zavaróan elnyújtott a gombsor fekvő nézetben, úgyhogy nem is használom így. Viszont álló helyzetben jól jön az, hogy pl buszozás közben 1 kézzel is tudok gépelni, amit egy hw-es qwertyvel nem tudsz megcsinálni kivéve, ha a kijelző alatt van a gombsor, de akkor meg feleződik a kijelzőméret, ami megint nem jó. + Álló nézetben kb 2,5x többet látok az eddig begépelt szövegből, mint fekvőben.
Persze, egy hw-es gombsorral az egész kijelző rendelkezésre állna, de akkor az ugye mindig ott lenne, akkor is, ha épp nem kell, fölöslegesen vastagítva ezzel a telót.
Szóval, szerintem a virtuális qwerty az arany középút, pláne úgy, hogy szépen fejlődnek ezek a billentyűzetek. :)

Tigerclaw: Na ez meg a másik...

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#46) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Teljes mértékig így van. Két dolog kell nekem.:

1. nagy kijelző lehetőleg 5" körüli
2. qwerty 5 soros bill.

Ha ezek teljesülnek újra lehet Nokia készülékem a jövőben. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) vanye válasza 2007 (#30) üzenetére


vanye
senior tag

Legközelebb használd a szerkesztés gombot! Öt percen belüli újabb válaszadásnál a használata sokkal inkább kötelező, mint javallott. ;)

Stern des Südens!

(#48) kutkut válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


kutkut
addikt

Akkor ez nem csak tepsi, de még vastag is lesz. Téglafon. ;] + Mekkora lesz már, ha szétcsúsztatod?! :Y:F

Meizu MX3 32GB

(#49) Maxentius válasza kutkut (#48) üzenetére


Maxentius
addikt

Cyberpunk-nak köztudottan a méret a lényeg... ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#50) Angel1981 válasza Xaels (#31) üzenetére


Angel1981
veterán

Erről nem is tudtam, de jó példa!

Egyébként én nem a gyorsaság miatt favorizálom a QWERTY-t, egyszerűen valahogy "biztosabb" érzés, és az elgépelés esélye is kisebb - legalább is nálam biztosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.