Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

A webshop-n megakadt a szemem, de amúgy végre.

Bár jómagam is onedrive-t nyúzok.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) azopi74


azopi74
addikt

Megelőztél. Én is jót derültem a webshopokon :)

(#3) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Éljen!
Nagyon szeretem, teljesen jó alkalmazás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4) dajkopali válasza azopi74 (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

legyen akkor alkalmazásbolt :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

És azon nem gondolkoznak el mostanában, hogy növelni kellene az ingyenes fiókok tárterületeit? Azért így 2015-ben eléggé vicces az alapból nyújtott 2 GB az összes többi konkurenshez képest.

(#6) TigerCat válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

18,4 gigám van. Nem kis meló volt összehozni (ajánlásokkal), de ennyi nekem egyelőre bőven elég. A 2 GB viszont tényleg kevés. 5 minimum kellene. De hát ők a piacvezetők, minek osztogassák a drága tárhelyet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7) Stauffenberg válasza TigerCat (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem állok le meghívókat küldözgetni az biztos. Főleg mivel nem igazán használok ilyeneket. Múltkor pont szükségem volt arra, hogy át tudjak dobni egy nagyobb csomagot egy ismerősnek, gondoltam leporolom a tízmillió éves Dropbox accountom, aztán jól elröhögtem magam, hogy még mindig 2 GB jár ingyen. Kiröhögtem őket, aztán Google Drive lett a vége.

Akad még egy Copy accountom is, ott alapból azt hiszem 20 GB jár ingyen és 5 GB meghívottanként, de én még nyitási akcióban küldtem szét néhány meghívót, akkor 15 GB járt darabjáért. Most van ott kb 70 GB-om. BOX-on is van 50 GB-om, amit még azért kaptam, mert elsők között töltöttem le az Android appot (nem időszakos, az örökre az enyém).

Tök jól hangzik mindez, de gyakorlatilag egyiket sem használom. Szóval nekem mindegy mennyire kicsi tárhellyel szívatja a Dropbox az ügyfeleit. :) Csak vicces.

(#8) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nekem Onedrive-on van 340 GB-om, ebből 325 szabad. Pedig megy fel az összes kép+videó megy fel amit a telefonnal lövök. Talán majd, ha fel lehet tölteni a zenéket, ki fogom jobban használni, bár Deezer mellett annak sincs sok értelme.

Laci

(#9) azopi74 válasza dajkopali (#4) üzenetére


azopi74
addikt

Thx. Bár felőlem hívhatod csempeboltoknak is :)

(#10) BigManus válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


BigManus
addikt

Teljesen jogos!
Bármennyire népszerűek, 2 GB nagyon kevés.
Jómagam OneDrive-ot használok, a 15 GB teljesen jó

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#11) Sanya


Sanya
nagyúr

Synology nas, 2tb a szobában :)
Igaz, hogy nemolcsó, de számomra jobban megéri.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Keem1 válasza BigManus (#10) üzenetére


Keem1
addikt

OneDrive, 160 GB (na jó, ebből 2 év múlva 100 GB lejár, de elég a maradék 60 is) ;)

Amúgy ez a lépés nem vetítheti előre a OneDrive és a Dropbox összeolvadását? :U

#11 Sanya:
Gondolom az otthoni nas védett áramszünet, net kimaradás, véletlen törlés ellen is. És van hozzá PC-s, androidos, ios-es kliens és automatikusan felszinkronizálja a telefonnal készült képeket.
Na ugye... nem ugyanaz :P

[ Szerkesztve ]

(#13) Matada2.3 válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem 8,5 van de én is vért izzadtam, hogy összehozzam, más szolgáltatásra meg nem szeretnék átállni..

Finn the human

(#14) BigManus válasza Keem1 (#12) üzenetére


BigManus
addikt

"Amúgy ez a lépés nem vetítheti előre a OneDrive és a Dropbox összeolvadását?"

Soha ne mond, hogy soha ;) Semmit sem lehet kizárni manapság :)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15) orimate86 válasza Keem1 (#12) üzenetére


orimate86
tag

Ez pontosan így van nálam is bármilyen hihetetlen is. Zyxel NAS + 2tb-os HDD + UPS + androiddal és PC-vel szinkronizálás. Igen törlés védelemmel és fotó feltöltéssel. Bitsync nevű alkalmazással. Nem lehetetlen dolog. Na ugye.

[ Szerkesztve ]

(#16) Penge_4 válasza orimate86 (#15) üzenetére


Penge_4
veterán

És ha elszáll a HDD? Raid tömbök esetén leég a lakás/ház, vagy bármi kár történik ami elpusztítja a NAS-t?

(#17) BigManus válasza Penge_4 (#16) üzenetére


BigManus
addikt

Ha így gondolkodsz, minek eszel, úgy is éhes leszel ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18) orimate86 válasza Penge_4 (#16) üzenetére


orimate86
tag

Ha ilyen lesz akkor kisebb gondom is nagyobb lesz a képeimnél. Ennyi erővel a server termet is lebombázhatják. A személyes adatok (képek, kb 100 giga) szinkronizálva az asztali géppel és a laptoppal is (mindenhova cipelem). A többi az média, beszerezhető újból. A dropboxba és egyéb felhőkbe se filmeket raknak fel megőrzésre.

A tartalmakhoz tudok akár csak olvasásra linket adni másoknak és ez csak egyszerű NAS. Tudtommal egy synology kategóriákkal előrébb van.
Haverokkal van közös mappa ha kell berakok nekik 50 gigát és szépen az övék meg leszedi. Ezt csak azért írom le, hogy aki tényleg nagy tárhelyet akar az egyszeri 40 ezerből szert tehet erre. 2tb-os HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#19) TigerCat válasza orimate86 (#18) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Synology NAS-om van, 2db 3TB-os lemezzel.
Annyi mindent tud, hogy az valami őrület, akár saját felhő és levelező szolgáltatásom is lehet, ha akarom. Megosztások, szinkronizálás, jogosultságok, stb. Tényleg jó, de mégis a Dropbox jött be. Egyszerűen működik és nem kell foglalkoznom vele. Ez is egy szempont...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20) orimate86 válasza TigerCat (#19) üzenetére


orimate86
tag

Pont ez a lényeg neked ez jött be, másnak más. Nem kampányolok a NAS mellett, csak (#11) Sanyának volt egy véleménye és rögtön jött rá az oltás, hogy ami neki bejött megoldás az így meg úgy sz@r. Erre reflektáltam, hogy egy NAS is tudhatja bőven azt amit egy dropbox vagy más és ez miatt nem kell leírni rögtön. Ettől függetlenül valakinek a dropbox jön be, mert elég 2-10 giga hely, valakinek kell 2 terra.

(#21) TigerCat válasza orimate86 (#20) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pontosan.
A NAS nálam megmaradt lokális tárolóegységnek, backup-nak, amit ki sem engedek a netre, a Dropbox pedig univerzális, minden platformon elérhető "Dokumentumok" foldernek.
Nem feltétlenül kell tűzzel-vassal hirdetni az igét egy-egy platform, vagy megoldás mellett.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22) Gusztáv válasza orimate86 (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem véletlen, hogy az MS több adatközpontban (akár más kontinensen is) tárol másolatot egy-egy fájlról. Én ebszolút nem vagyok a NAS-ok ellen (van is itthon egy Netgear 2x2TB-al), de van amire egyszerűen jobb a felhő. Pl régen ezen osztottam meg a síeléseken készült fényképeket a haverokkal, de ilyenkor minden alkalommal, ha valaki ránézett a megosztott képekre, az én netkapcsolatom feltöltési sebessége volt a szűk keresztmetszet. Na ilyen probléma a felhőszolgáltatásoknál nincs, csak egyszer kell feltölteni a dolgokat.

Laci

(#23) orimate86 válasza Gusztáv (#22) üzenetére


orimate86
tag

Engem nem kell meggyőzni :) Én is használok felhőt. Csak annyit mondtam, hogy a NAS-t nem kell leírni a már említettek miatt.
Valós hátrányokhoz tartozik az alacsony feltöltési sebesség, nagyobb esély az adatvesztésre...egyebek. De az, hogy nem multi platform és nincs automatikus szinkronizálás az nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Penge_4 válasza TigerCat (#21) üzenetére


Penge_4
veterán

Én is hasonló véleményen vagyok. Szerzői jogi szempontból gázos fájloknál jobb a NAS, már csak azért is, mert jellemzően ezek azok, amik egyrészt a legnagyobb helyet foglalják, másrészt többségében pótolhatók, még ha nehezen is.

Családi fotókra, videókra, általános fájlokra meg bőven jó az ingyenes felhő.

Bizalmas adatokra meg ugyancsak inkább a felhőre szavaznék az adatbiztonság miatt, csak minimum AES256-tal titkosítva.

Amellett NAS is inkább azoknak jó, akik ténylegesen ki is használják, mert 40 a NAS + másik 40 a HDD, 80-ból meg már összerak az ember egy újabb celeronos alacsony fogyasztású HTPC-t, ami viszont már nem csak arra jó, mint a NAS. Picivel több a fogyasztása, viszont sokkal univerzálisabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.