Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szépen beindult az AMD Driver "gyár" mostanában!
Már kezdem is lassan unni az állandó DDU+AMD Cleaner installálásokat. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Abu85 válasza .LnB (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor minek csinálod úgy? Install manager uninstall és telepítés. Ennyi.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) tailor74 válasza .LnB (#1) üzenetére


tailor74
őstag

Pont ez jutott eszembe. :)
Tegnap raktam fel a 16.5.1-et, erre tessék..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#4) .LnB válasza Abu85 (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Mert mindenki ezt ajánlotta a Catalyst topikban anno mikor erről szó volt. Szólhattál volna hamarabb is, hogy felesleges. :) Teljesen abban a tudatban voltam eddig, hogy csak úgy a tuti. :)

Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) R9DEON


R9DEON
senior tag

Én csak rádobom a régire de mindig működik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bici válasza .LnB (#4) üzenetére


Bici
félisten

Ez akkor kell, ha valami kókány tuning progi, vagy ilyen ATi Tools-szerű progik vannak felinstallálva. Ezek szeretnek beletúrni a driver dolgaiba, amit az uninstall-reinstall nem mindig hoz helyre.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) FragMaster válasza R9DEON (#5) üzenetére


FragMaster
addikt

+1

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8) .LnB válasza Bici (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Á semmi ilyesmi. Az én gépemen rend van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) atike


atike
nagyúr

Na ez megint egy olyan hír ami nem érint... :) Néha álmodozok arról, hogy milyen jó is lenne megint "nagyban" játszani... :)

(#10) Bici válasza atike (#9) üzenetére


Bici
félisten

Én is kicsiben tolom; kb. 3-4 év lemaradással.
Így töredék áron tudok játszani kiforrott driverekkel, bugmentes játékokkal, olcsó és kis fogyasztású hardveren.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) PuMbA válasza .LnB (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve le se kell szedni, én évek óta rátelepítem az előzőre, kivéve a Catalyst -> Radeon Software váltásnál és még nem volt belőle baj, viszont azt érdemes megjegyezni, hogy semmiféle buherálást vagy tuningolást nem végzek.

[ Szerkesztve ]

(#12) Lacccca87 válasza .LnB (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

Én speciel simán rátelepítem. Már évek óta. Nincs gond.
Akkor használom az eltávolítást amikor nagyobb verzióváltás van, mint pl most volt a Crismon -ra vagy korábban a memórakezeléses nagy patch.

(#13) oAcido


oAcido
aktív tag

Itt nem probléma, hogy ~1 hónap alatt 4-5 drivert kell feltelepíteni? Bezzeg a másik oldalnál mekkora botrány volt... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) Abu85 válasza oAcido (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A másik oldalon sem az volt a probléma, hogy ennyit kell telepíteni, hanem az, hogy mind WHQL volt, vagyis egyszerűbb lett volna kiadni a hónap elején a hónap végén kiadott meghajtó nem aláírt verzióját, amit feltelepítesz, és akkor azt használod egész hónapban. Utána esetleg ha lesz WHQL verzió, akkor azt is lehet telepíteni.
A HotFix is úgy megy, hogy kiadják, amikor az AMD aláírja, és lecserélik a fájlt, amikor azt az MS is aláírja. Vagyis gyorsan használhatod és nem kell várni az MS aláírására, vagy ha érdekel, akkor várhatsz rá két-három hetet.
A többcsapatos fejlesztés eleve problémás, és az NV nemrég futott bele egy ebből adódott gondba.[link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Habugi


Habugi
addikt

Pusztán annak okán hogy kijön egy új driver nem kell egyből felrakni.. :N

Személy szerint minden 2.-3. Crimsont próbálok ki, egyébként vicces, tavaly televolt panaszkodva a fórum hogy milyen kevés drivert adnak ki, gondolom a PH keretein jócskán túlmutató ezzel kapcsolatos észrevételek/visszajelzéseket kaptak..

Na tessék most megkaptuk, jönnek a driverek.. :C

"Sima" uninstall/install kör vagy beiktatott DDU & CIU.., érdekes kérdés..
Mint friss és boldogtalan Win10 tulaj kerülöm a "sima" kört mint disznó a kést, ettől persze még lehet hogy tökéletesen elegendő lenne de inkább nem hagyok változókat az egyenletben a Win10 okán.

Nem mellesleg elég sokat változtattak/javítottak a powertune profilon, használhatatlanról közel hibátlanná lépett elő a PowerEff ha jól emlékszem 3db Crimsonon belül, könnyen lehet hogy personal agyrém de nyugodtabb voltam a DDU & CIU beiktatásával.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16) Pala válasza Bici (#10) üzenetére


Pala
veterán

Ez egy jó taktika egyébként, bár főként akkor, ha nem multizol és nem csábulsz el az új címeket körüllengő hype-tól. :)

(#17) Puma K válasza oAcido (#13) üzenetére


Puma K
veterán

Ne is mond milyen rossz érzés mikor áll körülöttem a SENKI és nem kényszerítenek, hogy na már most pedig azonnal frissíccsé' driver-t még akkor is ha probléma mentesen működik a géped :o

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Bici válasza Pala (#16) üzenetére


Bici
félisten

A multi sosem volt vágyam, és elcsábulni sem szoktam, legalábbis annyira nem, hogy pénzt is adjak érte.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Z_A_P


Z_A_P
addikt

OpenGL? Nem Vulkan? Az NV azon demozott, nem? :F

OK

(#20) #45997568


#45997568
törölt tag

A kutyafajat, eddig ha 3-4 havonta volt egy driver milyen jo is volt (ja nem, mert akkor meg azert ment a hiszti) most meg havonta van 2-3 driver es stabil, naprakesz, nalam hibat sem generalt meg, szimplan letoltom, teltelepitem a regire es megy :U

Komolyan, ne igyatok ennyi elektrolitos lottyot mert meg a vegen megart :U

(#21) lemusz


lemusz
addikt

Nem érdekel hányat adnak ki, váltani fogok. 15.7.1-től kezdődően "optimalizáltak" a cs:go-n és bár több lett az fps, de az egér szenzi rosszabb, mint előtte. Állítólag minden dx9-es játék 1-es flip queue size-zal lett megáldva, aminek pont hogy csökkentenie kellett volna az fps-t, de ők olyan frankón megoptimalizálták a dolgot, hogy még nőtt is. Szerintem 0-ra állították, ami addig is annyit tett, hogy a default 3-asra tette vissza a beállítást. Egyébként se értem, hogy miért nem lehet nvidiához hasonlóan a driver beállításaiba (pre rendered frames) betenni ezt a lehetőséget...

(#22) antikomcsi válasza #45997568 (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ki hisztizett ebben a topikban, hogy túl sűrűn jönnek a driverek?

Úgy láttam inkább csak megbeszélték, hogy hogyan érdemes telepíteni, illetve kinek mi vált be, és tulajdonképpen örülnek, hogy nem kell hónapokat várni egy-egy meghajtóra. De azt, hogy hisztiztek volna azt nem láttam.

(#23) TTomax válasza #45997568 (#20) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor majd várunk a 365.19-es nV meghajtóról szóló hírnél is!Hogy a macska rúgná meg...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24) rumkola válasza lemusz (#21) üzenetére


rumkola
veterán

ez a legnagyobb szopatás amit el tudok képzelni, nem normálisak...

(#25) sirdenis


sirdenis
tag

Radeonpro-ba lehet állítani. Persze ez egy külsős program...

[ Szerkesztve ]

(#26) bencze


bencze
senior tag

Azért mekkora gány munkák folyhatnak, hogy jön egy játék és kell _drivert_ frissíteni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#27) lemusz válasza sirdenis (#25) üzenetére


lemusz
addikt

Lehet, meg Radeonmod-dal is lehet, de úgy van megcsinálva, hogy hiába állítod bármire is az fqs-t, olyan marad, mint amilyet ők összemókoltak a cs:go profilhoz.

(#28) R9DEON válasza bencze (#26) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az a gond ezzel hogy a játékfejlesztők kellene a driverhez igazodjanak csak most fordítva van, a fejlesztők hibáit igyekeznek driverből javítani, reméljük a DX12 pontot tesz ennek a kálváriának a végére.

(#29) XatiZ


XatiZ
csendes tag

Ja akkor ez még mindig OpenGl-en fut ? Arról volt szó, hogy átírták dx-re az engine-t, az Nv meg most demózta Vulkan Api-val az egészet akkor most, hogy is van ez?

(#30) Ragnar_


Ragnar_
addikt

És az új driverrel lehet, hogy nem tűnik majd el a terrain, mint SW Battlefrontban anno? ;] (no offense nekem is volt AMD karim, de ez ziccer volt.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#31) Ragnar_ válasza XatiZ (#29) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha van vulkan akkor nem kell Dx ha jól tudom. Idtech5 meg OpenGL volt, szerintem maradt OpenGL, csak bekerült a Vulkan támogatás is.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) R9DEON válasza Ragnar_ (#30) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az Nvidia is kihozott 4-5 drivert mire a BF4 eltűnt a csíkozás (no offense).

(#33) Ragnar_ válasza R9DEON (#32) üzenetére


Ragnar_
addikt

Sőt a 970 lassú 500Mega Vramja is nagy fail volt, van ilyen mindkét oldalon. :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#34) R9DEON válasza Ragnar_ (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

Rengeteg hardverhez és játékhoz kell alkalmazkodniuk, nem csoda ha hibáznak néha.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ragnar_ válasza R9DEON (#34) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csakfogy a BF gaming evolved játék volt...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36) FragMaster válasza Ragnar_ (#30) üzenetére


FragMaster
addikt

Röhögni fogsz, de:

"Fixed Issues...
...Star Wars™: Battlefront users may see corrupted ground textures in the Survival of Hoth mission...."

:D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37) Ragnar_ válasza FragMaster (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Minden nem lehet jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38) #10691584


#10691584
törölt tag

Kicsit fanatikus a papa..

..pedig svájci

(#39) Luck Dragon

Én picit jobban bírom, ebben az évben lesz 10 éves a Gigabyte szerver gépem.
Fejleszteni már nem lehet. És a mai Játékok sem mennek rajta. De legalább megy, és mohón táplálkozik. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) kovsol válasza Lacccca87 (#12) üzenetére


kovsol
titán

Én is ezt csináltam évekig és talán ha kétszer volt gond összesen amit akkor egy uninstall megoldott.

May the Force be with you!

(#41) Kaiku


Kaiku
senior tag

Ha valaki parázik az új meghajtótól akkor használja a 15.12-est. Nekem azzal is jól ment a multi, egy két döccenést a pálya betöltésekor leszámítva, mind ezt Ultra beállítás mellet es 4x-es simítással. Ez a döccenés hiányzik az új driverrel.

(#42) exedoc


exedoc
senior tag

Nálam a 15.7.1 van fent, most már több mint egy órát játszottam vele a Doom-ot, nincs probléma, teljesen jól fut Sapphire 7970 Vapor-X Ghz Ed. 6GB-n, pedig nem mai kártya.

(#43) Rojik válasza Kaiku (#41) üzenetére


Rojik
tag

Én nem paráztam, de az új meghajtóval nem volt minden rendben, így fel kellett rakjam az egyel korábbi WHQL aláírtat.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#44) Popes válasza Abu85 (#2) üzenetére


Popes
őstag

Crimson óta így csináltam de azért az érdekes hogy hiába volt uninstall az AMD mappa felhízott egy elég tekintélyes méretre mert valamiért nem törölte az előző verziók telepítőit.
Márpedig elég sűrűn jönnek a driverek(nem gond) de így feleslegesen vesz el helyet az SSD-n.
Lehet hogy nálam van User error, vagy nem tudom, de amúgy a DDU sem törölte hanem manuálisan kellett törölnöm.(vagy szimplán a W10 sz.pat) :))

Deus ex machina

(#45) #10691584 válasza Popes (#44) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az AMD Cleanup Utility az AMD mappába kicsomagolt telepítőket is törli. Már nem mintha nagy mutatvány lenne nyomni egy shift-delt :U

(#46) Popes válasza #10691584 (#45) üzenetére


Popes
őstag

Igazad van, meg is oldottam de zavaró.

Más, BF4 alatt most ezzel gyilkol. LINK

Ja, bocs hogy nem válaszoltam a catalyst topikban de amiről beszéltünk és zavart téged azt úgy látom megoldották. :)

Deus ex machina

(#47) Ciccuka válasza .LnB (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inkább csak béta driver-ek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48) #10691584 válasza Popes (#46) üzenetére


#10691584
törölt tag

Most akkor a 15.7.1-et pakoltad vissza végülis?

(#49) Popes válasza #10691584 (#48) üzenetére


Popes
őstag

Nem, most a 16.5.2 van fent teljesen tisztán. Majd holnap ránézek hogy mi is a baja a BF4-nek.(csak az kavar be hogy közben a W10 is frissült, és sajnos az is okozhatja.)
Komolyan mondom hogy ha előbb utóbb nem kellene W10-re váltani lehet nem is erőltetném, néha elég nagy dilemma hogy a driver a hibás vagy csak a W10 sz.pat.
W8.1-en(vagy W7-en) lehetett tudni hogy a rendszer stabil és az újonnan telepített driverben vagy alkalmazásban kell keresni a hibát, de a W10 alatt egy frissítés is simán felborít egy jól működő rendszert. :(((

Deus ex machina

(#50) Popes válasza Popes (#49) üzenetére


Popes
őstag

16.3.2-őt visszaraktam, megszűnt a DX hiba. :(((

Később megpróbálom újra az újat mert jó lenne tudni hogy hol baszarintottam el.(vagy tényleg gond van vele)

Deus ex machina

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.