Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Kíváncsi lennék hogy a RAGE mit produkálna egy ilyen módosítással. Remélem "szabadidejében" azt is megpiszkálja :D.

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Ilyenekre bezzeg frissítik ,de hogy az acsibugot javítsák mert egy rakás sz** azt nem :W

Next PC Upgrade: 2022

(#3) ribizly válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


ribizly
veterán

Na arra én is kíváncsi lennék. Anno nagyon bejött a game, így lehet ismét nekivágnék. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) Silεncε válasza Crytek (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez a fejlesztő egy hobbiprojektje volt, nem hivatalos ID patch...

(#5) kriszpontaz válasza ribizly (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én pont tegnap vágtam neki újból :).

(#6) buvartacsko válasza Silεncε (#4) üzenetére


buvartacsko
addikt

de agy nélkül fikázni könnyebb, nem érted?

(#7) iMaverick


iMaverick
addikt

Remélem a Quak4-hez is megcsinálják. ;]

Komolyra fordítva: így utólag nem tudom, a "gyakorláson" kívül van-e ezeknek értelme...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) buvartacsko válasza iMaverick (#7) üzenetére


buvartacsko
addikt

és szerinted hogyan szerez egy fejlesztő több tapasztalatot ha nem gyakorol? a gyakorlás hülyeség?

rabolta az idődet ez az ember azzal hogy megcsinálta ezt a portot? a te idődet és pénzedet vitte? nem. elvégezte a munkáját és a szabadidejében dolgozott ezzel? igen. akkor mi ezzel a gond? miért kell ehhez is negatívan állni?

[ Szerkesztve ]

(#9) iMaverick válasza buvartacsko (#8) üzenetére


iMaverick
addikt

Elolvastad és értelmezted egyáltalán a hsz-omat? Pontosan azt írtam le, amit most sérelmezel... :U

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10) Z10N


Z10N
veterán

"Az alábbi oldalon elérhető forráskód egyben egy példa is arra, hogy miképp kell a Vulkan API-hoz megfelelő leképezőt írni, méghozzá kifejezetten nagy program esetében. Ez egészen pontosan 11 178 kódsort jelentett a vkDoom3 projektnél, nem számítva a shadereket."

Most mar nem lehet kifogas mas fejlesztoktol. Tolni kell a Vulkan API-t!

"véglegtes"

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Tesztet, tesztet! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Blazs120gl válasza Z10N (#10) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Most mar nem lehet kifogas mas fejlesztoktol. Tolni kell a Vulkan API-t!"

Nem tudhatjuk mekkora tákolások vannak egy adott játékban, csak hogy egy szálon az utolsó fps-t is kisajtolják belőle... Van az a szint, ahol bármihez nyúlsz, összedől az egész. :(
Vulkan-on az egész játékot az alapoktól kell úgy kitalálni, hogy amit lehet parallelizálnak.
Ott lehet meglépni, ahol még egyáltalán nincs semmi (Vulkan programnak lehet tervezni), vagy már minden kész (-> Doom3). Utóbbinak viszont a fejlesztők szemszögéből kicsi vagy nulla a megtérülése (kivéve ha szerelemből csinálják meg, pl. vkDoom3), nem várnak új vevőket egy Vulkan port-tól, ill. erősebb konfigot feltételeznek (mert általában senki nem refund-ol egy játékot csak mert nem fut jól).

Viszont az kétségtelen, hogy az első szereplő aki teljes értékű Vulkan implemetációt ad egy nagyobb 3D motorban (UE, Unity, Crytek(Lumberyard), Unigine stb), igencsak népszerűvé fog válni.

(#13) Tian66 válasza buvartacsko (#8) üzenetére


Tian66
senior tag

A kolléga éppen azt kérdezte, hogy a gyakorláson KÍVÜL van e értelme. Tehát a gyakorlásnak van.

(#14) macilaci78 válasza Tian66 (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) buvartacsko válasza Tian66 (#13) üzenetére


buvartacsko
addikt

de mi értelmének kellene ezen kívül lennie? mit szeretnétek ezen kívül? hozza el a világbékét?

[ Szerkesztve ]

(#16) opr válasza iMaverick (#7) üzenetére


opr
veterán

Van, persze.
A gyakorlas nyilvan a leginkabb hasznos, de az egy emberre korlatozodik. Ami kicsit nagyobb "lencsevel" szemlelve az ertelme a hasonloknak:
Kodbazis, megoldasok, peldak, ilyenekbol szuletnek a best practice-ek, amit kesobb atvesz az iparag, stb.
Plusz ad egy peldat, ami alapjan lehet szamolni akar a fejlesztoknek, akar a managementnek.

Meg ezen kivul meg biztos van egy csomo, ami igy hirtelen nem jutott eszembe. :)

Igazabol az van, hogy minden sor kod, ami felkerul a netre, hasznos. Valamire jo lesz. Legrosszabb esetben ha mas nem, elrettento peldanak. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Bemásoltam a cuccot, de kifagy indításnál (Steam).
Nincs szerencsém.
Visszamásoltam mindent eredetiben, és összecsuklott az egész :D. Már a gyári sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#18) iMaverick válasza buvartacsko (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Egy példa (szerintem eléggé fiatalka lehetsz, ezért leírom):

Annó Need For Speed 2. A 3D gyorsítást csak a Glide-on keresztül ismerte (ez a Voodoo kártyák sajátja volt), D3D, OpenGL kilőve. Tehát ha nem volt 3DFX-es kártyád, akkor annyi. (Maradt a szoftveres mód a CPU-n keresztül. Az meg eléggé megette a procit.)

Csináltak (próbáltak) is hozzá egy Glide wrapper nevű konvertáló API-t (erről Abu85 nyilván sokkal szakmaibb leírást tudna adni). Ennek az volt (lett volna) az értelme, hogy más, tehát nem csak 3DFX-es kártyán is működjön a 3D gyorsítás, többek között az NfS2 alatt (is).

Na ennek volt szó szerint értelme. (A 3DFX elég gyorsan eltűnt a későbbiekben a süllyesztőben. A Glide-dal együtt.)

Aztán ott volt pl. a Quake (1-hez!!) írt OpenGL kiegészítés. Rögtön ment 800x600-ban, sőt, ha jól rémlik, akkor 1024-x768-ban is a játék, ráadásul 3D-s effektekkel. Annak is volt ám értelme. (Én speciel az államat kerestem a padlón.)

Ezért (mertem) megkérdezni, hogy a gyakorláson kívül, ennek a Vulkan-os dolognak így utólag mennyi értelme van?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19) WZP válasza iMaverick (#18) üzenetére


WZP
aktív tag

Népszerűsíti az API-t, és bármilyen kifogást a beépítése ellen komolytalanná tesz (ha 1 programozó szabadidejében tudta implementálni, nem engedhető meg hogy bármi új játék ne támogassa(szerintem))

Inter Arma Enim Silent Leges

(#20) iMaverick válasza WZP (#19) üzenetére


iMaverick
addikt

Népszerűsíti az API-t

így utólag mennyi értelme van?

Ööö, izé. Akkor azért valami "modernebb" címeket kellene elővenni. (Szerintem.) A Doom 3 (a BFG Edition) is 2012-es játék, viszont az alapja, a sima Doom 3 meg 2004-es. A korábban vulkánosított Quake 3-ról (1999) meg ne is beszéljünk.

(A mostani Doom-ot pl. a Vulkan api-val tolom és tényleg látványos volt a különbség: a D3D-s verzió eléggé nyögvenyelősen futott. Átraktam a Vulkan-ra és egycsapásra a játszható kategóriába lépett a történet.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21) kisbalázs válasza iMaverick (#20) üzenetére


kisbalázs
tag

Nem semmi amit itt össze hordasz. A doomot d3d Ben toltad? Így már értem mit nem értesz ezen. Még annyi hogy az eredeti quakéhoz is volt glide

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#22) Silεncε válasza iMaverick (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

A Doom-ot elég nehezen fogod tudni Dx-el futtatni, ugyanis a Doom OpenGL 4.5-ön debütált.. (később kapta meg a Vulkant egy patchel, ha jól emlékszem)

(#23) s912 válasza kriszpontaz (#17) üzenetére


s912
aktív tag

:(
Kellett az a pár + FPS, mint egy falat kenyér, mi? :)

(#24) iMaverick válasza kisbalázs (#21) üzenetére


iMaverick
addikt

Bocsánat, keverem a BF4 DX+Mantle párosával. Elnézésedet kérem.

Azért ha már ekkora "arc" vagy, legalább a szép magyar helyesírásra odafigyelhetnél... :B Tudod, kis-nagy betűk (doom, quake), ragozások (d3d Ben, stb.)

(#22) Silenc3Hun: igaz!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#25) iMaverick válasza kisbalázs (#21) üzenetére


iMaverick
addikt

A Quake (1)-hez szerintem nem volt Glide, te ezzel kevered: 3Dfx OpenGL Miniport

(Na most hogy ez Glide volt-e, azt nem tudom, de szerintem nem.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#26) kriszpontaz válasza s912 (#23) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Annyit sikerült kicsikarni belőle, hogy a cfg-t töröltem a mentés mappából, úgy már beindult. Viszont amikor a felbontást 1920x1080-ra akartam emelni, azonnal kifagyott. De tök mindegy mit próbáltam, azonnal fagy a felbontás állításra. Még lehet szánok rá egy kis időt.
Csak a kíváncsiság hajt, mit tud a motor :D. Nem mintha az FPS most nem lenne elég.

(#27) s912 válasza kriszpontaz (#26) üzenetére


s912
aktív tag

sejtettem, csak "kötekedésből" írtam :)
Én is nekiugrottam d3 bfg-nek, achi-k miatt. De az, hogy külön egy achi, hogy különböző nehézségeken toljam végig a játékot.. Pathetic.

[ Szerkesztve ]

(#28) gbors válasza iMaverick (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

Az OpenGL miniport (vagy MiniGL) egy erősen összecsapott OpenGL implementáció volt direkt azért, hogy a GLQuake-et gyorsítsák a 3dfx kártyák. Gondolom, belül ahol csak lehetett, továbbhívott Glide-ba, de valóban nem Glide volt.
A Quake 2 már beépítve szállította ezt a portot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29) iMaverick válasza gbors (#28) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is így rémlett. Ha jól emlékszem, a GLQuake-et is úgy kellett alátenni.

Régi szép idők: amikor a PC Guru CD mellékletéről tettem fel a VGA driver-t. (Nem volt netünk.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#30) s912 válasza iMaverick (#29) üzenetére


s912
aktív tag

battle chess játéknak volt valami indítási opciója (-mono), amivel a hercules monitoron elindult :)

(#31) iMaverick válasza s912 (#30) üzenetére


iMaverick
addikt

Ne is emlékeztess arra a szörnyűségre! Fekete-sárga szín. Drága kenyér! De jól nézett ki rajta a Norton Commander! Amikor sikerült végre egy VGA moncsit szerezni valami márkátlan VGA kártyával (nem volt a kártyán 1MB memória sem) és nem akart a Doom 1-2 menni normálisan! Mekkora csalódás volt.

Faterom meg hogy fel volt dobva: mehettünk venni egy használt S3 Trio videokártyát. (Nekem hazafelé fülig ért a szám. Toltam is vagy másnap reggelig a gammát.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) doriath


doriath
tag

Hmm, bele néztem a kódba :P

static int fuck = 0;

// For debugging only
if ( fl->a.x < 0 || fl->a.x >= ::g->f_w
|| fl->a.y < 0 || fl->a.y >= ::g->f_h
|| fl->b.x < 0 || fl->b.x >= ::g->f_w
|| fl->b.y < 0 || fl->b.y >= ::g->f_h)
{
I_PrintfE("fuck %d \r", fuck++);
return;
}

(#33) opr válasza doriath (#32) üzenetére


opr
veterán

Ahhh, igen, a "lofaszizmus", a nemzetkozi programozoi alapelv. :DDD
Csak magyarul lofasz, angolul meg fuck. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) Blazs120gl válasza opr (#33) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Egy új nyelv. Fuck++ XDDDDD

(#35) opr válasza Blazs120gl (#34) üzenetére


opr
veterán

Arra ott a brainfuck, az legalabb hu a nevehez is. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Blazs120gl válasza opr (#35) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

A Trump jobban tetszik. FACT és LIE :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) opr válasza Blazs120gl (#36) üzenetére


opr
veterán

Ezt nem ismertem, zsenialis, szetrohogtem az agyam. :DDD :C

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) kisbalázs válasza iMaverick (#24) üzenetére


kisbalázs
tag

Nem hinném hogy személyeskedtem veled. Nem azt mondtam hogy rosszul írtad hanem hogy rosszul tudtad. A helyesírás meg azért ilyen mert mobilról írom. De kb egy ilyen hozzászólásra számítottam tőled.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#39) iMaverick válasza kisbalázs (#38) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerkesztve.

Inkább egy kedves idézet: "Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt."

További szép napot kívánok Neked.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#40) s912 válasza Crytek (#2) üzenetére


s912
aktív tag

Melyik achi-val van baj?

(#41) Crytek válasza s912 (#40) üzenetére


Crytek
veterán

A létező összessel....valami hülyeségre ordíbál amikor acsit adna holott nem is lett belenyúlva...Mindegy egy trágyadomb.

Next PC Upgrade: 2022

(#42) s912


s912
aktív tag

Tegnap megkaptam a doom 2 végigjátszásáért az achit. Pedig nem 2X játszottam már végig, de Romero-val tegnap sikerült először végeznem (persze nem nehéz). Örültem, mint majom a farkának :)

(#43) kriszpontaz válasza s912 (#42) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Régen egy pillanat alatt kinyírtuk, pedig egér sem volt DOS alatt (mármint nem használtuk), most meg szívok vele, nekem nem akar Romero feje összejönni :D.
(#41) Crytek : töröld a CFG fájlt és kezd újra az egészet. Tuti a konzol engedélyezve van, még ha nem is használtad. Azonnal tiltja az Achikat.

[ Szerkesztve ]

(#44) Crytek válasza kriszpontaz (#43) üzenetére


Crytek
veterán

? Ha törlöm annak mi értelme? Alapra áll vissza és amint belépek graf settingsbe ismét létrejön a cfg...előrébb nem lettem vele..
Ezért írtam egy kokány szar munka ...ezt kb 2 perc alatt észre lehetett volna venni...nekik nem sikerül sőt nem is javítják soha...Sajnálom ,hogy kártyapénzt kiadtam érte ezek azt sem érdemelték volna meg.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#45) kriszpontaz válasza Crytek (#44) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mert lehetséges hogy szerepel benne ez a sor:
seta com_allowconsole 1
vagy az indítási opciókban (Steam) ez:
+seta com_allowconsole 1
Amíg ezt észleli a Doom, tiltva lesznek az acsik. Csak törlés/inaktiválás, játék 0-ról kezdés (játékmentés visszatöltés nem megy, mert a mentés fájlt is jelöli) segít. A RAGE ugyanez.
Próbáltam, működik. Nem hisztizni kell, utána olvasni.

Valamint az F12-es Screenshotokkal vigyázni kell.

[ Szerkesztve ]

(#46) kriszpontaz válasza Crytek (#44) üzenetére


kriszpontaz
veterán

I recently fixed my own game data myself to get rid of this problem. I had my console on for a few days then had it switched off and couldn't seem to get the "Achievements Disabled" message out of my face. I then came across the games save data in "C:\Users\*username*\Saved Games\id Software\DOOM 3 BFG\base" which included my save games, my console history (commands i used) and D3BFGConfig.cfg. I deleted the DOOM 3 BFG folder and have been playing without the message since.
I realize that this topic is about the Steam Screenshot glitch but i would like to share this to anyone suffering from the problem i had.

[link]

(#47) nrg_52 válasza iMaverick (#29) üzenetére


nrg_52
addikt

De szep idoszak is volt az, meg volt idom jatszani...😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.