Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kedves lelkiismeret furdalás!
Olvasd el a cikket, és szégyenkezve kullogj el.

Köszönöm az engem (is) igazoló tanulmányt. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) 7


7
addikt

Cinizmus, szeretem. :P

(#3) Furky


Furky
őstag

Azért szekálják a dohányosokat, mert:
1. minden embernek megvan az élethez való joga, és a dohányosok nincsenek figyelemmel a nemdohányosokra /pl.: cigarettázva beállnak a tömegbe./. Tisztelet a kivételnek!
2. a dohányzás végterméke szanaszét hever a földön, nem tudja eldobni a kukába a csikket az esetek nagyrészében. Persze erről nem csak a dohányos tehet, nincs megfelelő mennyiségő szemeteskuka az utcán. Viszont ahol van, ott is a jól berögzült szokás lép érvénybe:) Megszokásból nem a kukában landol.
Persze ez a két fenti indok igencsak nevelés kérdése. Amennyiben ezek megszünnek engem nem zavar egyáltalán a dohányzás. :)
A cikk jó, és van benne igazság:) Ezt mondom úgy, hogy dohányzásellenes vagyok:)

(#4) TompapaTM válasza Vakegérke (#1) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Köszönöm az elismerést. Tudnám még bővíteni a sort, de így is leszedik majd rólam a keresztvizet, ami pedig sosem érintkezett még habtestemmel :DDD

(#5) TompapaTM válasza Furky (#3) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Erről neked kellene írnod... :K

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

Elég nyilvánvaló, hogy az emberi szövetekkel is hasonló kölcsönhatásba lép a füst, mint teszem azt a lókolbásszal. Ennek alapján kijelenthető, hogy a dohányos emberek jóval tovább élnek, mint a nemdohányzók.

lol. Az a füst nem az élő szervezetek tartósítja :D Én inkább úgy mondanám, hogy a dohányos hullája sokkal lassabban fog elbomlani, mivel a kukacok nem szivesen rágják a nikotinos-kátrányos szöveteket. Eredmény: a porból leszünk, porrá leszünk közti időtartam tényleg annyira jön ki mint egy egésségesen élő embernél, mert mg ez utóbbi sokáig élt, de gyorsan elbomlott, addig a dohányos kevesebbet élt, de lassabban bomlott el :D

A dohányosok nikotintartalmú füstöt lélegeznek be, ami szűkíti az ereket, vastagítja azok falát.

Szűkíti az ereket és vékonyítja a falukat nem?

A dohányzás étvágycsökkentő hatásai közismertek.

Na ezt mond a 170 centi magas, 130 kilós albitársaimnak, akik napi 1,5 doboz cigit szvnak el :))

A dohányost kisebbfajta eufória tölti el, mikor cigarettára gyújt. Agyában endorfin termelődik, ami boldogabbá, elégedettebbé teszi. Ez átsugárzik közvetlen környezetére is.

Hát nemtom, inkább csak a könnyebb cigi hiányából fakadó depresszióból rántja vissza normál hangulatba :). Saját tapasztalat alapján meg csak a cigi bűze sugárzik át a többi emberre :DD

Egy pozitívum viszont tényleg van: a dohányosok megveszik az aranyárban mért cigit, és ezzel roppant módon segítik a társadalmat. Lassú haláluk adója révén utak és iskolák epülnek :)

(#7) DArchAngel válasza JoeYi (#6) üzenetére


DArchAngel
tag

Hát nemtom, inkább csak a könnyebb cigi hiányából fakadó depresszióból rántja vissza normál hangulatba.

No, ez azért nem teljesen igaz. Igenis, jó érzés a jól végzett munka után a sör és mellé elszívni egy cigit. Csak túlzásba nem szabad vinni.

Amúgy az írás jó, tetszett. :C

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#8) TompapaTM válasza JoeYi (#6) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Én úgy emlékszem, vastagítja az erek falát (lerakódások). Nézd meg a lakótársad: az ő érfalai is olyan vastagok, hogy már majd' egy tonnát nyom az ember... :P

(#9) JoeYi válasza TompapaTM (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

állat a szöveged :)) :))

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a dohányzás szerencsére nem egyenlő a cigivel. a cigit személy szerint az egyik legkevésbé kultúrált dohányzási formának érzem. a kitalálásakor a gyorsan, kényelmesen, olcsón előállíthatóság és fogyaszthatóságon volt a hangsúly. nem kell hozzá a gyufán/öngyuszin kívül semmi, készen van, rá lehet pöffenteni, és legalább büdös, ha nem elég, hogy káros.

egy fokkal kultúráltabb a szivar, mert bár büdösebb, azt csak úgy az utcán nem veszi elő az ember, hogy no most akkor jól rágyújtok. annak a végét le kell vágni (kevésbé kultúrált esetben harapni), és nem tüdőzi le az ember.

még kultúráltabb, bár már külön eszközt igényel a pipázás. ez számomra már kezd közeledni a szertartáshoz. olyan nem nagyon van, hogy elszívok 5 perc alatt egy tömés pipát. ahoz le kell ülni, kultúráltan megtömni a pipát, meggyújtani, elszívás után kitisztítani, stb. ráadásul a minőségi, ízesített dohányok meszebbről nem is olyan büdösek.

az eddig felsorolt dolgokkal nem élek.

ami nálam a dohányzás határmezsgyéje, és igen közel áll a kultúráltsághoz, az a vízipipa (amiben az első í hosszú, mint megtudtam). ehez le kell ülni, egy ember 1 tömést magában nem tud rendesen elszívni, tehát társaság kell. ha már társaság van, akkor lehet beszélgetni, sütögetni, kávézni, sörözni... együtt lenni. itt a pipa egy társasági eszköz, a benne melegedő (nem égő!) dohány pedig mellékes kiegészítője az eszköznek, nem pedig az egészségrombolás okozója. különösen, hogy a dohányzás ezen formájával igen kevés káros anyag jut a szervezetbe. jut, de nem annyi, és nem olyan intenzitással, mint egy ciginél. ráadásul ennek a füstnek jó az íze és az illata. egy tömés általában 30-50 percig is elfüstölög, tehát rohanós embereknek nem való.

ha van társaság, én is szívesen vízipipázok.

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A dohányzás továbbfejlesztett változatát űzöm, a saját füstről már 20+ éve leszoktam, viszont a tartósításról nem szeretnék lemondani, ezért ingyen és bérmentve mások füstjén élősködöm, ennek előnyeiről gondolom nem kell többet írni, viszont ártunk és ormányunk segítségével más külső füsthatásoknak is kiteszem szervezetemet, kipufogógázok stb. , ezek a füstölt húsokhoz hasonlóan, aromákkal dúsítják majd ízemet, a kukacok számára, bár gondolkodom füstimádatom okán, arról, hogy ha mégis elromlanék, füst alakjában távozzam, e kedves füstös világból.

Egy mondat. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) JoeYi válasza ngabor2 (#10) üzenetére


JoeYi
őstag

káros vizipipa

Messziről jött ember mindent elhisz. Hát én elég messziről vagyok :)

Viszont a sima pipa kultúrális ereje vitathatatlan, mármint a folklorban :) Paraszt bácsi pipa nélkül nem is paraszt bácsi :)

(#13) philoxenia válasza JoeYi (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehonnem, igazi paraszt bagózik, mondjuk a köpőcsészék nemhiába voltak régen a várótermek részei. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) ngabor2 válasza JoeYi (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tehát egyiptomban a tbc oka a vízipipa, nem az elégtelen egészségügyi ellátás, a védőoltás hiánya, a higiénia alacsony szintje.

tized annyi nikotinból 100x annyi szívódik fel, mert erősebben kell szívni. húúú, micsoda meggyőző érvelés.

én egy pillanatig nem állítottam, hogy egészséges, vagy nem káros a nargile. mindössze azt mondom, hogy ezek után is állítom, hogy lényegesen kevesebb károsanyag jut a szervezetbe, mint egy cigitől. károsanyag, és nem csak nikotin. merthogy a cigiből talán a nikotin az egyik legkevésbé káros cucc, a forró kátrány, benne a mindenféle policiklusos, kondenzált gyűrűs heteroaromás vegyületek... azoktól jobban tartanék. ezek azok, amiknek nem sok esélye van átjutni a vízipipán, részben azért, mert alig képződnek, részben mert kicsapódnak a hosszú és vizes úton.

paraszt bácsi pipával... de az a pipa nem égett mindig, csak napi 1-2 alkalommal. tehát 1-2 ciginek megfelelő cuccost szívott el. nem 1-2 doboz, 1-2 szál. nem mindegy.

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Dohányosként, jobban szerettem a szűrőmentes cigiket, mert azokba általában dohányt tettek, a multifilteresekben lévő, nem is mindig teljesen kiszárított tevesz.r helyett. Ráadásul még a számba csúszó dohányszemcsék okozta élvezetről sem kellett lemondanom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) dabadab válasza ngabor2 (#10) üzenetére


dabadab
titán

A vizipipa is karos. Susd inkabb sutibe! :D

DRM is theft

(#17) philoxenia válasza dabadab (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te kocsis lennél egy régebbi rendszerben, mindig lóg a szádból a cigi. :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) TompapaTM válasza ngabor2 (#14) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Gábor Úr! A dohányzás miatt nem kell mentegetőzni. Aki olyan okos (mint én is), hogy diszperz szilárd anyagot szív a tüdejébe, nos, annak úgy is kell. Tökmindegy, hogy ciklohexán, meg aromás, meg alifás vegyület - egyik sem a tüdőbe való.
Viszont durva jól esik bagózni...

(#19) ngabor2 válasza TompapaTM (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem mentegetőzöm, csak nem szeretem, mikor hülyének nézik az embert, mint a linkelt cikkben ez az arabos hangzású névvel ellátott nőszemély. miért nem lehet megmondani a frankót: azért vetünk ki rá adót, hogy jobb legyen az államnak, és eddig nem volt rajta. ha a nyúlbogyót bevonjuk cukorral, attól még nyúlbogyó marad.

azzal egyetértek, hogy a tüdőt nem égéstermékek feldolgozására tervezték.

mikor a buliban shisháztunk, a cigisek szívták a legerősebben, mert ciginél azt szokták meg :Y akkor hol van az "erősebben kell szívni" indoklás alapja? lehet azt normálisan is elkövetni.

dabadab: ez szigorúan nem füves. olyat nem szívtam eddig, és nem is szerepel terveim között.

(#20) philoxenia válasza ngabor2 (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A füvesben mi a káros, abban se nikotin, se kátrány . :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) t72killer válasza philoxenia (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kátrány mindenben van, ami ég. Főleg ez a gond a dohányzásnál, a friss, rákkeltő gyökökkel teli égéstermék, ami egyenesen az ember legérzékenyebb felületén, a tüdején landol. (ja, és ami nemigazán 1 kategória a lókolbásszal:DDD)

Amúgy a dohányosokkal semmi bajom, a neveletlen emberekkel van bajom. Ha valaki úgy dohányzik, hogy más egészségét nem károsítja, azzal semmi bajom (majdnem hozzátettem, hogy magasabb eü járadékot is fizet, de ha jól tudom, van a dohánytermékeken elég adó, az bőven kompenzálja az esetleges tüdő/torok/szájüregi rákok kezelését, főleg azon a szinten, ahogy a magyar egészségügy szolgáltat:()

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Naggyon jóó cikk! :R

Egy kiegészítés azért: A dohányos kiemelt adófizető! :DDD

(A dohányzás egyébként nem az érfalak vastagításával, hanem az érfal simaizomzatának összehúzása révén szűkíti az ereket. Az endorfint pedig javíthatnád dopaminra! A többin viszont fetrengtem! :)) )

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#23) Winner_hun válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Winner_hun
félisten

(amiben az első í hosszú, mint megtudtam)
Már csak az írásaidnál kéne kijavítani;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Emosz


Emosz
tag

Tompapa, gratula a cikkhez!
Ha éppenséggel nem leszokóban lennék még hirdetném is mindenhol :DD

szerk:magyarítás

[ Szerkesztve ]

(#25) ngabor2 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


ngabor2
nagyúr

majd. különben is, mi lesz a költői szabadsággal? :D

megj.: valahogy éreztem, hogy pont te fogsz belekötni ebbe... mert minden ilyenbe beleütöd az orrod :P

(#26) t72killer válasza Hakudoshi (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A dohányos kiemelt adófizető" - ez így van, viszont ami adót befizet, annak legalábbis hivatalosan rá kellene költődnie dohányzásra kijelölt helyek létrehozására, csikkek eltakarítására és a dohányzásból eredő betegségek kezelésére.

Tény, hogy nincs így, ez már más kérdés, h hová tűnnek az adóforintok...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na elolvastam, hát ennyi marhaságot rég láttam egykupacban:DD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Winner_hun válasza ngabor2 (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) philoxenia válasza t72killer (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ahogy én tudom, a beszedett adó messze kevesebb, mint ami ezekre a célokra kellene, más kérdés, hogy nem is azért szedik. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) TompapaTM válasza Emosz (#24) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Kösz. Ne szokj le! :DDD

(#31) TompapaTM válasza Winner_hun (#27) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Kösz. Igyekszik az ember...

(#32) Mcray válasza TompapaTM (#5) üzenetére


Mcray
senior tag

Amennyiben te is olyan paraszt vagy hogy tömegben dohányzol, masok képébe fújod amikor esznek, és eldobálod magad után mindenhol, elmehetsz a JÓ BÜDÖS.....BA

Ha nem ismertél magadra akkor köszönöm és respect testvér

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#34) Emosz válasza TompapaTM (#30) üzenetére


Emosz
tag

Köszi a támogatást :P :DD

(#35) Ygg válasza JoeYi (#6) üzenetére


Ygg
senior tag

Egy pozitívum viszont tényleg van: a dohányosok megveszik az aranyárban mért cigit, és ezzel roppant módon segítik a társadalmat. Lassú haláluk adója révén utak és iskolák epülnek

Ugye itt magad is érzed, hogy mekkora ökörséget írtál...

(#36) Hakudoshi válasza Ygg (#35) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nem érzed tán az iróniát?? :P

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#37) philoxenia válasza Hakudoshi (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az vasból van ? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) Furky


Furky
őstag

Még engadget-en, majd videa-n is láttam egy klippet , érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) JoeYi válasza Ygg (#35) üzenetére


JoeYi
őstag

ez az a téma, amiben mindig próbálok sokkolóan és morbidan fogalmazni, mert csak így lehet hatást elérni. így sikerült egy barátomat leszoktatni (meséltem neki, hogy szerintem milyen is lesz, mikor az évfolyamtársaimmal virágot teszünk a sírjára, és miután látta rajtam, hogy komolyan gondolom elgondolkozott, és jól döntött)

Nem direkt képnek rakom be, mert nem túl üdítő látvány

(#40) TompapaTM válasza Mcray (#32) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Amennyiben az a fajta ember vagy, aki alaptalanul beszólogat másoknak, akkor KAPD BE A NAGY BÜDÖS F*SZT!
Ha nem, akkor tiszteletem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#41) Sipi16 válasza philoxenia (#20) üzenetére


Sipi16
senior tag

Se kátrány... A papír égésekor szerinted mit szívsz be... Kátrányt. Vagyis a papír miatt van kátrány a tüdődben...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#42) Mr X válasza Emosz (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Az egyetlen jó dolog a melódban, hogy bármikor tudsz füstölni. És te most eldobod ezt az előnyt?! :D

(#43) t72killer válasza philoxenia (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés. Ha dobozonként 200Ft adóval számolunk, akkor egy dohányos évente kb 365*200=73'000Ft adót fizet. mondjuk azt, hogy rendes állampolgár, és egész évben csak 20 csikket dobott olyan helyre, ahova nem kellett volna, takarítási ktg-re számoljunk csak 1000Ft-ot.

Polgárunk dolgozzon egy olyan intézményben, ahol rajta kívül még 5 dohányos van - legyen 1 kis vidéki városháza, ahol civilizált szobát adnak nekik - egy 20nm-es szoba éves költsége (legyen=bérleti díj+rezsi, kb évi 200'000Ft). Ezzel kb ki is fujt a büdzsé, a legdrágább egészségügyre már nem futotta. Erre találtak amúgy ki okosat pár civilizált ország biztosítói: életmód szerint kell díjat fizetni. Ha olyan sportot űzöl, ami költséges komplikációkhoz vezet (=sziklamászás, box, dohányzás...) akkor a statisztika szerinti többletktg-et meg kell fizetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Hakudoshi válasza philoxenia (#37) üzenetére


Hakudoshi
tag

Attól függ, mit értesz azalatt, hogy "vas"... :U

:DDD

Sipi16:
"...a papír miatt van kátrány a tüdődben..." Illetve amiatt is, meg a dohány miatt is.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#45) cousin333


cousin333
addikt

"A dohányost kisebbfajta eufória tölti el, mikor cigarettára gyújt. Agyában endorfin termelődik, ami boldogabbá, elégedettebbé teszi. Ez átsugárzik közvetlen környezetére is."

Ja, a füsttel együtt :(((

"Aki nem dohányzik, kevesebb okot találhat itthon és külföldön más emberek megszólítására, ismerkedésre."

cáfolat: "Bocs, de ez nem dohányzó hely!"

Amúgy jó kis cikk, feltéve, ha tényleg iróniák szántad ;]

"We spared no expense"

(#46) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:C Végre! Egy értelmes írás! :DDD

Folyton a dohányosokat szekálják! Nincs igazuk! Valójában nem egy kis csoport (max középsuliban az a szünetekben a wc-n. :D ) hanem a társadalom jelentős része dohányzik.

TompapaTM!

Ne aggódj, ha leszedik rólad a keresztvizet, azért én még cigizek veled: :DDD

ngabor2!

Valóban a cigizést olcsó és gyors eljárásnak tervezték, de ma már lényegében a legdrágább dohányzási mód. :(
Másrészről meg a cigarettázás nem csak a boltban vásárolt cigire vonatkozik. Van annak is sok alternatívabb formája. Sodrás, tömés, kézi sodrás. Nameg az ehhez tartozó "szertartások". Nézz csak alaposabban körbe a kedvenc dohányáru boltodban (tudom, hogy van ilyen ;) ) milyen eszközöket kínálnak a témában. Nameg milyen dohányokat!!

Én speciel tudnák mutatni egy két érdekes dolgot. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) Emosz válasza Mr X (#42) üzenetére


Emosz
tag

Bizony-bizony már 4 napja nem cigizek.... Te is tudod, hogy nem éppen az akármikori cigizés a legjobb az én munkámban ;]

(#48) glutamin


glutamin
őstag

Vicces ez az iromyány. Amúgy kolnyan nem lehet venni. Deazért jót röhögtem rajta:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#49) ngabor2 válasza Vladi (#46) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért hasonlítsd össze, hogy "egy saját vágású dohánnyal megsodorsz egy cigit, és elszívod" vagy "társaságban tömünk egy jófajta gyümölcsös shishát, és beszélgetés közben elpöfékeljük" közül melyik a szertartásosabb? ;)

majd egy talin úgyis fogsz te is pipázni, ha végre jössz :D (februárra van egy beígérve, készülj lelkiekben ;] )

(#50) Hakudoshi válasza ngabor2 (#49) üzenetére


Hakudoshi
tag

Üdv kolléga!

A PH!-s összeröffenés engem is érdekelne. Részleteket lehet már tudni?
(sry az off-ért :B )

U.I.: Vízipipa rulzz! :C

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.