Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) lenox válasza janos666 (#40) üzenetére


lenox
veterán

HDR10-nél tudod néha paraméterezni szabadon (akár a lejátszón, akár a TV-n), hogy mi történjen, lehet akár hard-clip, de általában valami roll-off görbe van.

A kontent gyarto nem tudja, dv-nel meg igen, ha nem tetszik valtoztatnak rajta, tehat olyat latsz, amit a tartalomert felelos akart, nem olyat, amit a tv gyarto tartalomtol fuggetlenul gondolt.

Dolby-nál nem tudom pontosan mi van, nem tudjuk felülbírálni, de valószínűleg majdnem ugyan az a roll-off,

Az jo, hogy nem tudod pontosan, de valoszinuleg ugyanaz. Hat nem igy van, gyakorlatilag kulon color grade van/lehet kulonbozo vilagossagszintekre.

A DV-nél igazából semmi nincs, amit nem tud a HDR10 hardware

Ezt miert gondolod? Mar ugy ertem, ha arra gondolsz hogy a hdr10 hw-e tud altalanos cpukent mukodni, tehat minden futhat rajta, akkor igaz, de a hdr10 anyagbol ehhez szinte semmit nem kap.

https://mk0mixinglightefx5p5.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2018/10/DV-Panel-768x403.png

Ezekbol mit tud a hdr10? Tone detail pl. egy spatial effect, de vannak secondaryk is. Alapvetoen az igaz, hogy a tvk nagy resze tudna hw-esen ilyet, ugy ertem barmi amiben van 33x33x33 lut az nagy reszet ennek meg tudna csinalni, marpedig kalibracio miatt altalaban tudnak a hardwerek valamilyen lutot, csak nem contenttol fuggoen, plane nem abban jovo metadat alapjan, es foleg nem egysegesen. Szoval szo szerint valamilyen mertekben igaz amit irtal, csak nem er ez a tudas semmit, ugy ertem a tartalomgyarto nem tud vele mit kezdeni. Tehat hdr10-nel be tudja rakni azt a par metaadatot, es lehet remenykedni, hogy egy adott tv valamit csinal vele, ha nem jo, akkor lehet egymasra mutogatni. DV-nel viszont definialva van mi kell tortenjen, meg lehet QC-zni, es azt fogjak a tv-k mutatni, amit a studioban lattak. Melyik biztosit jobb minoseget a usernel?

License költség az viszont van, de ezt se a felhasználó oldalán, ne is a consumer TV gyártójánál nézd

Hat szerintem en kepben vagyok DV temaban, tortenetesen a vilagon leadott DV tartalom jo reszet a mi megoldasunkkal masterelik, tudom, hogy mukodik a license. Bar ez nem tudom miert erdekes. A teny az, hogy a hdr10-nek minimalis a featuresetje, a DV bar nem nagyon jo, viszont elterjedt. Igen, kernek erte penzt, de hajra, barki csinalhat masik szabvanyt, es terjessze el. Nekem biztos jo, minel tobb van, annal tobb sw-t tudok eladni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.