Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Samott válasza Vesa (#26) üzenetére


Samott
addikt

Mondok jobbat, vadonatuj lakopark, optikai vegpont minden lakasban. Csak telekom fizetheto elo. Ha a digi akarna bekotni, akkor vegig kell kabelcsatornazni az egesz hazat. Azok a barom allatok kepesek voltak ugy felepiteni a hazat, hogy monopoliumot adtak a legdragabb szolgaltatonak.

Ha nem akarnek kib.szni a sajat vevoimmel, akkor a bejaratnal kialakitok egy szobat ahol arra kot ra a lako/szolgaltato amelyik szimpatikus neki. A szolgaltatonak csak addig kell behuzni a kabelet es a hazon belul a sajat madzagon megy minden. Biztos nem kentek meg senkit ezert. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52) #92116480 válasza Depression (#25) üzenetére


#92116480
törölt tag

ugyanez van nálunk is. mióta közöltük vele h digit akarunk azóta nem hivja össze a lakógyülést meg olyanokat kamuzik hogy a lakók nem akarják hogy hangos fúrás faragás legyen a bekötés miatt igy nem lesz digi. (közben a lakók akarnak digit). röhej az egész.
mindenesetre elkezdtük megkerülni azt a faszszopót, remélem sikerül hamarosan beköttetni.

(#53) fairi válasza Depression (#49) üzenetére


fairi
addikt

Ha nem vagy hajlandó tenni magadért, akkor képviselő nem fog magának keresztbe tenni.
Ezen a fórumon való panaszkodás nem fog semmin változtatni.
Egy-két szabadságot be kell rááldozni, lakóktól, akik nem tudnak elmenni megszerezi a szavazati jogot, így elég hatalmat szerzel hogy átverd a közgyűlésen amit akarsz.

(#54) MuFFo


MuFFo
tag

Tudom, tudom szar poén: elvágják a digikábelt a frekvenciától :)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#55) Hi!King válasza NGA (#36) üzenetére


Hi!King
őstag

Létezik olyan, hogy házmester ma is, csak semmi köze a közös képviselőhöz. A házmester egy főállású vagy mellékállású gondnoka a háznak, akinek a munkája a felmerülő hibák kijavítása, megszerelése, esetenként kukákat visz ki, meg hasonlók. A házmestert a lakóközösség bízza meg, de nem kell házmestert megbíznia, ez egy extra szolgáltatás a társasházban, ha van ilyen. Ami biztos, hogy olyat nem tehet, hogy nem engedi valamelyik szolgáltatót a házba, mert semmi köze nincs hozzá.

(#56) Hi!King válasza fairi (#45) üzenetére


Hi!King
őstag

Nálunk is van a UPC mellett Telekom, és nálunk sincs Flip. A díjcsomagjaik csak elsőre tűnnek drágábbnak, mert hűségnyilatkozat évente újrakötésével, telefon előfizetéssel már ugyanott van a net, mint a UPC-nek hasonlóan, szóval kb. fej-fej mellett mozognak. Nálunk mondjuk külön csövön fut a kettő. Anno azért választottam inkább a Telekomot, mert a UPC-nél miután végigmentem online mindenen, kiírta, hogy nálunk online nem köthető, fáradjak be a legközelebbi ügyfélszolgálatukra. Minőségben nem tudom melyik jobb itt, azt tudom, hogy ha gondom volt korábbi lakhelyemen, akkor a UPC-nél sokkal hosszabb volt az átfutási idő, mint a Telekomnál itt. Jó lenne, ha lenne itt Digi, de a két ótvar közül általában a T-t tartom kisebb rossznak.

(#57) Male válasza NGA (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig a közös képviselők szoktak alkotni ilyen téren... még anyáméknál szintén húzta a DIGi a kábelét az utcában... a közös képviselő egyszerűen nem engedte, merthogy átfúrnák a falat. A lakók nem is tudtak róla mi zajlik, amikor kérdezték tőle, akkor azt mondta, hogy itt nem lesz DIGi, és ennyi... nekem volt gyanús a dolog, hogy a környék többi házában már van, csak itt nincs... DIGi oldalán nézve nem is lehetett igényelni. Bementem a DIGihez, mire az ügyfélszolgálaton kikeresték... és igen, ők felvették a kapcsolatot a közös képviselővel, aki szimplán elzavarta őket ezzel a dumával, hogy tönkremenne az épület a fúrástól... azóta többször keresték, de vagy kinyomja a telefont, vagy minősíthetetlen stílusban elküldi az üzletkötőjüket. Miután ez kiderült, kénytelen volt elismerni, hogy tényleg elérhető lenne a DIGi, ha akarnánk, DE akkor aki UPC-s annak sokkal drágább lesz a havidíj, mert bukjuk a társasházi kedvezményt... ami persze nem volt igaz, de így előkészítette a terepet annak, hogy leszavazzák a lakógyűlésen a DIGi bekötését. (Végül aztán sikerült meggyőzni a többi lakót, és így ugyan egy év késéssel, de ott is lett DIGi...)

(#58) #92116480 válasza Male (#57) üzenetére


#92116480
törölt tag

hogy győztétek meg azokat a lakókat akik leszarják a témát?

(#59) k-adi válasza #92116480 (#58) üzenetére


k-adi
nagyúr

bekened szarral a kilincsét, majd odaírod: ha lesz digi, nem lesz kaki

(#60) Samott válasza #92116480 (#58) üzenetére


Samott
addikt

Mindenkinek jo ha van digi, nem csak annak aki elofizet ra. Ahol van digi, ott a tobbiek is kenytelenek olcsobban adni a sajatjukat. Aki telekom/upc elofizeto marad tud alkudni az arbol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61) Male válasza #92116480 (#58) üzenetére


Male
nagyúr

Szerencsére ez egy 12 lakásos társasház volt, lépcsőházanként csak 6... anyámék lépcsőházában sikerült meggyőzni elég embert, így belementek abba, hogy csak abban a lépcsőházban lesz... aztán persze a másikban lakók elgondolkoztak, és nekik is kellett, így szerelni már mindkettőbe egyszerre jöttek :DDD

(#62) togvau válasza k-adi (#46) üzenetére


togvau
senior tag

Flip= "speciális ár" a telekomnál
Utóbbi már több mint 10 éve is volt ahol van konkurenciája a telekomnak. Ezt kiszervezték egy külön kamu cégbe, hogy törvényes legyen. Ez a flip

Manapság főleg öregezéssel szereznek ügyfeleket.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#63) R3laX válasza togvau (#62) üzenetére


R3laX
addikt

Azoknak van, aki nem akar 6 rugót kipengetni úgy, hogy csak menjen a tablet/fón wifivel nettel tévével.
Digi/Invinél sajnos gyötrelmesebb a helyzet. Én kiemelkedően szuper helyzetben vagyok az Invitel 60-as VDSL/Digi kábelTV-vel, mert így együtt "csak" 6200Ft. (ki kellett ezt is okoskodni, mert amúgy csak 30-as netet adtak volna).

Más mélyebben nyel. Sok hely van még, akiknél elkérnek 8-9-10 gurigákat 10-15-ös netért+iptv, aminél ha nézel egy FHD adást, akkor semmi nem tölt be, vagy ha vmit töltesz fénysebességgel 1MB/s, akkor a FHD adás nem megy :D.

Az mellékes, hogy néha amúgy sem megy. Nem tudom az Invitel is miért adta meg magát, de tönkre lett cseszerintve. Anyáméknál régen volt egy stabil 10mbps-es netünk, ami atomstabil pinget adott bármilyen multiplayer game-ben, ma már örülsz, ha nem lyukad ki a gyomrod a sok savtól. A kábeles DigiTV adásról nem is beszélve. Örülök, ha nem pixelesedik szét a kép(hétvégén esélytelen a FullHD-t nézni).

[ Szerkesztve ]

(#64) R3laX válasza R3laX (#63) üzenetére


R3laX
addikt

Rákérdeztem ma Face-en a Digi-re. Szokásos válasz, nincs tervben fejlesztés, jó ez a 4mbps persze :D amit max tudtok adni kábelen, hisz csak 2 éve kezdtétek el [link] . Környező falvakba meg látom autókáznak ki a f@szkópék. Tokodra járnak, ott a 4000-es faluban is van már :D optika

[ Szerkesztve ]

(#65) azbest válasza togvau (#62) üzenetére


azbest
félisten

amúgy sima telekomos néven is van ahol flipes árazás van. Persze itt is az a titka, hogy azt hiszik, van digi az utcában. Bár valójában valamiért itt pont nincs, de psszt, nem kell elárulni nekik :D

Ja egyébként közben a hwsw-n is megjelent újabb cikk, amelyben a különböző elméleteket sorolják fel, hogy mi állhat a gáncsolás hátterében [link]
A legesélyesebbnek azt tartják, hogy a magyar digi tulajdonosa kaphat majd egy visszautasíthatatlan ajánlatot a cégre. Azt és a telnort összeborítva állam vagy stróman keze alatt, már egy 3 in 1 szolgáltatást lefedő céget kapnának.

[ Szerkesztve ]

(#66) Yeffy válasza k-adi (#59) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :DD

ezek a sztorik amugy, amiket itt irtok... nem lepodom meg. :( undorito.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#67) k-adi


k-adi
nagyúr

Amúgy pont hamarosan netválasztás előtt fogok állni.
Van UPC/voda és van DIGINet 1000 (FTTH).

A digi olcsóbb a upc-hez képest. Ti melyik választanátok ha mind a kettő elérhető? Ugye a józan ész szerint a gyorsabb, olcsóbb diginél teszem le a voksom, de azzal később lehet szívás? főleg így hogy gáncsolják őket 0-24?

(#68) #92116480 válasza k-adi (#67) üzenetére


#92116480
törölt tag

egyertelmuen digi

(#69) Samott válasza k-adi (#67) üzenetére


Samott
addikt

Feltoltest is nezted mindket cegnel? Ha jol tudom nagyon nem ugyanaz a ket csomag. Lefele ugyis a routered fog korlatozni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70) Syl válasza k-adi (#67) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam tavaly a UPC-t váltotta a Digi.
Számomra
Pro Digi:
- Feltöltési sebesség
- A tévéhez nem kell box/kártya, sima koax digitális adással
- Nincs hűség
Pro UPC:
- Nem változó IP-cím - több mint egy évig ugyanaz volt az IP-címem
- Nem betárcsázó, tehát a routerre sokkal kisebb teher esik
Con: Mindkettőnél van heti rövidebb-hosszabb kiesés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#71) k-adi válasza Samott (#69) üzenetére


k-adi
nagyúr

A garantált a diginél a legrosszabb ha úgy nézem

Igazából az 1000es upc még kérdéses, mert azt ott ugye külön kell megérdeklődni hogy van-e.

most csak a netes árat látom még, gondolom ha kiderül van digi is akkor lehet alkudni? :D
Internet 1000
6 490 Ft /hó
12 hónapos szerződéssel
1000 Mbp/s
1000/1000 Mbit/s kínált le- és feltöltési

Internet 500
5 490 Ft /hó
12 hónapos szerződéssel
500 Mbp/s
500/200 Mbit/s kínált le- és feltöltési sebesség

vs.

DIGINet 1000 (FTTH)
Maximális sávszélesség: 1000 / 300 Mbit/s
Garantált sávszélesség: 300 / 75 Mbit/s
3 100 Ft/hó
hűség nélkül

(#72) n00n válasza k-adi (#71) üzenetére


n00n
őstag

A kínált nem egyenlő a garantált sebességgel, nézd ezt meg még egyszer a UPC-nél. :)

(#73) Samott válasza k-adi (#71) üzenetére


Samott
addikt

Na, ez uj nekem. A UPC mar tud gigabitet felfele is? Eddig ilyen nyomorult 40 megabitet adtak melle. Akkor mar az se rossz, ha csak a net kell szerintem mindegy, ha lesz melle tv nezd meg mit es hogy kinalnak. Bar ahogy nezem arban a duplaja...

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74) Syl válasza k-adi (#71) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdezz rá, hogy a pontos lakcímeden mi érhető el, mert például nálam 500/22 a max UPC kínálat (a garantált értékeket inkább nem írnám le :B )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75) n00n válasza Syl (#74) üzenetére


n00n
őstag

Cégnél UPC van, a garantáltat épp hogy eléri sajnos, pedig üzleti csomag nem kevés pénzért. Nagyon függ a UPC-nél, hogy milyen az alatta lévő infrastruktúra éppen a környéken. Ez Digire nem igaz, ha nem számoljuk az átvett előfizetőket. Ott mind az FTTB és az FTTH is nagyon stabil.

(#76) Syl válasza Samott (#73) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom a kolléga hol látott 1000/1000-et a UPC-nél. Én 1000/40 max amit találok:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77) fairi válasza k-adi (#71) üzenetére


fairi
addikt

Mindketten a csomagot fogják erőltetni, Diginél lehet olyan, hogy addig csűri csavarja hogy komplett csomagot lehet nálad bekötni, és sima netet nem hajlandó, vagyis fizess 6000 Ft-ot, és lesz Tv, telefon is.
Sok a rivális igy van esélyed egy jó csomagot kialkudni.

Nekem Vodafone csomagom van 500-as nettel, fullos TV-vel, vezetékes telefon 6300 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#78) cskamacska válasza k-adi (#71) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez az 1000-es csomag egyáltalán hol szerepel náluk? :F

Ott kezdődik, hogy a Vodkafon rettenetesen gané OCD hülyegyerekeknek készült oldala fel sem ajánlja alapból az 1000-es csomagot, csak 500-ig tud számolni. :DDD
https://www.upc.hu/otthoni-szolgaltatasok/internet/

Aztán amit ki lehet guglizni Internet 1000 néven
https://www.upc.hu/otthoni-szolgaltatasok/internet/internet-1000/
az bezony csak 40(!!!) megabites feltöltést tud, és a garantált is csak vaskos 200/10
Ár nincs, gondolom megalkudjátok mint a piacon szokás. :)
https://www.upc.hu/otthoni-szolgaltatasok/internet/ linken már többet lehet tudni, előbbi 1000-es csomag 6490 forint per hó.
500/22(100/5,5 garantált) 5500Ft, 300/20(60/5 garantált) 4500Ft, 150/10 (30/4 garantált) 4000 forint havonta.

Diginél az FTTH területein nincs is más mint a DigiNet 1000, az 1000/300-ra ad 300/75 garantáltat 3100 forintos listaáron. De Diginél úgy van megkomponálva, hogy az 1000-es net, a doboz nélküli MPEG2/H264 DVB-C kábeltévé, és a Digifon 250 (4 forint vezetékes 6 forint mobil irányba) pont 6000 forintra jöjjön ki havonta. +200 forint havonta az SD(SCART csati) vagy HD (HDMI csati) Humax set top box bérlése, de a Digi tévéjében pont az a poén hogy nem kell hozzá doboz, pláne nem Telekom féle IPTV nyomor.
Mint fairi említette, digiből még jöhet egy 20% kedvezmény az egy éves hűségre ha éppen olyan kedvük van, de ezt nem lehet megismételni.

R3laX kedvéért emlékezzünk meg a 29-es körzetről, ami a következő igen bő, és rendkívül méltányos kínálatból válogathat ;]
nyomortel

Avagy a Nyomortel után, az UPéCésón keresztül, a Vodkafonig pont letojják ezek komplett Pest megye déli részét jó magasról. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#79) Samott válasza Syl (#76) üzenetére


Samott
addikt

Arra tippelnek, hogy telekom teruleten, a telekom infrastrukturajan vannak ezek a vodafone csomagok (szoval nem regi ex-upc).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80) NGA válasza k-adi (#71) üzenetére


NGA
addikt

1000/1000 nekem sincs a UPC-nél, pedig nálunk a házba még az atyaúristen is üvegszálon érkezik.
1000/40 van. De dupla áron, mint a jelenlegi 1000/300-as digi

(#81) k-adi válasza cskamacska (#78) üzenetére


k-adi
nagyúr

köszi a válaszokat. :)
igen kicsit benéztem az adatokat (kínált vs. garantált) :D :D a vodafone oldala elég becsapós, a garantált sebességek el vannak dugva.

https://www.vodafone.hu/vodafonecsomag#otthoni-internet a linkelt oldalon a "részletek" alatt én ezeket találtam:
500as vodafone
optikai hálózaton (GPON): 275/50 Mbit/s, kábelhálózaton (HFC): 75/4 Mbit/s vagy 15/4 Mbit/s.
5 490 Ft /hó (netes ár, alku előtti)

1000es vodafone (A szolgáltatás elérhetősége területenként változhat)
optikai hálózaton (GPON): 275/50 Mbit/s, kábelhálózaton (HFC): 0
6 490 Ft /hó (netes ár, alku előtti)

TV nekem nem kell, sose nézném, (vezetékes telefon se kell) így csak netes csomagot nézek most.
Ha a DigiNet 1000, az 1000/300-ra ad 300/75 garantáltat 3100 forintos listaáron (alku előtti ár) akkor ez lesz gondolom a nyerő.
Címet beírva azt írja FTTH

(#82) R3laX válasza cskamacska (#78) üzenetére


R3laX
addikt

Ez ajándék, a legtöbb Inviteltechnet16work-höz képest :).

Nálam, ha most behúznák az üres kábelcsatornába végre a Telekomot, akkor:

FTTH 1000/1000 net
IPTV Szuper Családi HD díjcsomag 154 adás 2 Tévén
Telefon Alap Díjcsomag
Mobil S + 4GB net
--------------------------------------------------------------------------------------
10.203Ft havonta Magenta1-ben.

Ha ebből levonom a mostani Mobil S + 4GB net 4.890Ft-ot, akkor a végösszeg
az FTTH+TV+Vonalas Tel= 5.313FT havonta

Most fizetek 6200-at. Szerintem nem járnék rosszul :).

[ Szerkesztve ]

(#83) Samott válasza k-adi (#81) üzenetére


Samott
addikt

Nem hiszem hogy erdemes gorcsolni a garantalt sebessegen, ha mar optika van ott nem nagyon szokott belassulni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#84) Male válasza Samott (#83) üzenetére


Male
nagyúr

Azért mostanában mást tapasztalunk itt páran... az az 1000 alig megy 500 fölé a DIGi sebességmérőjével is... nem tudom mi történt, bekötéskor még stabilan hozta a 900 fölötti értékeket, aztán egyszercsak limitálódott... most épp 400: [link]
Persze bőven elég, nem érdekel, csak fura, hogy nem néha ennyi, hanem konstans nem megy 500 fölé soha.
Illetve a DIGi amit adott cuccot, egy ideje a wifire dobálja a telefon, hogy ez a hálózat nem ad internet hozzáférést... közben megy a net, csak mintha valami szakadozna.

[ Szerkesztve ]

(#85) Samott válasza Male (#84) üzenetére


Samott
addikt

Fura, nalam semmi gond nincs vele, ez egy friss meres: [link]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86) Timer válasza Male (#84) üzenetére


Timer
veterán

F*s a DNS szerver a diginél. Nem meglepő, ezer éve ilyen. Routeredben dobd át 8.8.8.8-ra, tartalékot meg 8.8.4.4-re.

(#87) #92116480 válasza Timer (#86) üzenetére


#92116480
törölt tag

para a google szolgáltatásait használni.

(#88) n00n válasza Samott (#85) üzenetére


n00n
őstag

Nagyon számítanak a szomszédok is, mi egy olyan lépcsőházban lakunk, ahol mindenki digis és abból 80% nyugdíjas, na Ők az életben nem fogják kihasználni a gigabitet.

(#89) Samott válasza Timer (#86) üzenetére


Samott
addikt

Na igen, abbol nalam az 1.1.1.1 van berakva a guglis melle. Eleinte gond volt a DNS-el, ez megoldotta. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90) Male válasza Samott (#85) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is ilyen volt sokáig.
Timer: A DNS elvileg nem befolyásolhatja az átviteli tempót :F (Azt igen, hogy bejön-e az oldal, vagy hogy mekkora késéssel kezdi betölteni, de itt konstans lassú az átvitel.)

n00n: Igen, szomszédokra gyanakszom én is, van pár albérlő, és ugye amikor kiadják 5-6 egyetemistának a lakást, akkor általában megy a torrent napi 24 órában...

(#91) Timer válasza Male (#90) üzenetére


Timer
veterán

Nem az átvitelre írtam, hanem a látszólag megszakadó net problémájára. Az internet kapcsolat meglétét általában egy egyszerű DNS feloldás útján érzékelik az eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#92) Male válasza Timer (#91) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, hogy a wifis részre... oké, nem esett le :B

(#93) tomazin válasza Timer (#86) üzenetére


tomazin
veterán

Ha már dns szervert ajánlunk, akkor legalább nem a googleét..
Itt egy csomó ingyenes alternatíva.

(#94) Timer válasza tomazin (#93) üzenetére


Timer
veterán

Oké, nem, kell a sav. A Windows 10 és az android telefonok világában pont a DNS szerver lesz a legkisebb probléma, ha a privát szféra megóvása a cél. Azért ajánlottam ezt teszteléshez, mert ez biztosan működik, mégpedig mindig. Alternatív szolgáltatással meg szívtam már eleget, hiába volt felkapott és népszerű a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#95) janeszgol válasza Male (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez érdekes. FTTH bekötésnél nem cserélték a lépcsőházi hálózati elosztót?

(#96) Male válasza janeszgol (#95) üzenetére


Male
nagyúr

Na ezt nem tudom... mindenesetre most is a "szokásos", 500 alatt kicsivel, de 500 fölé soha nem megy: [link]
Olyan, mintha valami 500/300-as csomagban lennék, mert ez a plafon.

(#97) k-adi válasza Male (#96) üzenetére


k-adi
nagyúr

lehet lefokoztak :D vagy valami régebbi csomag, aminek más nincs is neve?

(#98) Male válasza k-adi (#97) üzenetére


Male
nagyúr

Jaja, lemondtam a TV előfizetést, aztán büntiből :DDD
Azért gyanús a más beállítás, mert az elején amikor bekötötték, akkor elfelejtettek átállítani, és a régi UTP-s megoldásuk sebesség limitje volt, tehát 100-as netem volt továbbra is, de szerelő betelefonált a méregetés után, és hoppá meglett mégiscsak a gigabit, 950 körüli értékeket mértem onnantól. Aztán pár hónapja meg fixen soha nem megy 500 fölé bármikor mérek.

(#99) k-adi válasza Male (#98) üzenetére


k-adi
nagyúr

hívd ki a szerelőt megint?

(#100) Male válasza k-adi (#99) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy az lesz... gyűjtök pár napot-hetet mérésekkel, aztán elküldöm nekik, hogy nézzenek rá.

(#101) k-adi válasza Male (#100) üzenetére


k-adi
nagyúr

aztán visszaírnak mit panaszkodsz 500as csomagod van?!? :) :)

(szerk.: majd írd ide mi lett a vége, most már érdekel...)

[ Szerkesztve ]

(#102) #92116480 válasza Timer (#94) üzenetére


#92116480
törölt tag

akkor az emailedet és a hozzátartozó jelszót is kérjük posztolni plz. hisz win10 és android telefonok világában ez már a legkevesebb a privátszvéra megóvása szempontjából.
apropó w10privacy.de és lineageos/grapheneos mi a f*szom? :o

(#103) Timer válasza #92116480 (#102) üzenetére


Timer
veterán

Most komolyan az a legnagyobb gondod, hogy a mai világban (ahol TikTok, tinder, FB, messenger és még kiskutyaf@sza csevegő app alap a legtöbb usernél, és a legtöbb háztartásban valami 5 ezer forintos TP-LINK (igen, soha nem frissített gyári szoftverrel) a router és a tűzfal) a google dns-t ajánlottam egy HIBAFELTÁRÁSHOZ, ahol az lenne a lényeg, hogy kiderüljön, nem-e a net szolgáltató DNS-e szívatja a kollégát? Ez még mindig nem a CEH vagy a GDPR topik. Lazulj már le, vagy legalábbis engem hagyjál ezzel, légy kedves! Vagy ha nem megy, akkor nézzél már egy statisztikát valahol, hogy hány user használja full default beállításokkal a Windows 10-et és hány foglalkozik egyáltalán az alapvető biztonsági beállításokkal telepítés után, illetve hány telepít lineage-et a gyári android helyett a telefonjára. Az meg, hogy egy email/pass páros kiadását egyenrangúnak tekintesz a Google DNS használatával, az kiváltképp komolytalanná teszi a hőbörgésedet... Nyugodjál meg, attól megnyugszol.

Alapvetően igazad van, ha csupán technikai és legfőképp security szempontból nézzük a dolgot, de próbáld elfogadni, hogy néha kompromisszumos megoldást kell alkalmazni, és jelen esetben ez pont erről szólt. Én is évekig kardoskodtam a biztonságos géphasználat mellett, de tizensok év a szakmában megtanított rá, hogy átlag user olyan hülye, hogy egy ilyen google DNS dolog a lehető legkevesebb, ami fenyegeti. Teszem hozzá rögtön, sajnos, és ezen az edukáció sem segít érdemben.

[ Szerkesztve ]

(#104) Male válasza Timer (#103) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk sokra megy a szupertitkos DNS-sel, ha utána meg Chromeba írja be a címet, nameg az oldalak 99%-án ott virít a gugli Analitycs, tehát úgyis tudja a google, hogy hol jártál.

Sajnos nem tudok beadni saját DNS-t... a digi routerét használom a telefonhoz, mind a két DNS mező ki van szürkítve, nem lehet beleírni semmit.

k-adi: Oks, leírom majd, hogy mi lett a vége! :)

(#105) togvau válasza Male (#104) üzenetére


togvau
senior tag

Zte 668-nál be lehet állítani más dnst a routerben, aztán azt osztja minden kliensnek. De kliensenként is lehet manuálisat, persze az indiai csodánál (android) csak manuális ip mellett..

hitler, sztálin, micro usb

(#106) Male válasza togvau (#105) üzenetére


Male
nagyúr

Az jó, de nekem Huawei HG8121H adott a DIGi :)

(#107) #92116480 válasza Timer (#103) üzenetére


#92116480
törölt tag

tldr

(#108) tomazin válasza Male (#104) üzenetére


tomazin
veterán

De lehet, zte-be biztosan. Dhcpnel nezd, network/lan/dhcp server.

Timer: nem beledszallni akartam, mindenki azt hasznal amit akar. Teljesen jogos,h tesztre az biztosan jol fog mukodni, amiatt irtam oda,mert ilyenkor szokott az jonni,h kicsereltem, megy, akkor ugy is marad.

104: ezeket azert nagyon konnyen ki lehet kerulni. A dns meg nekem is csak most jutott eszembe, az is csak azert, mert igen, sajnos tapasztalom,h sokat gondolkozik neha.

107: ez mondjuk igy eleg gaz,h megvedi az allaspontjat, te meg ennyivel elintezed.

[ Szerkesztve ]

(#109) Male válasza tomazin (#108) üzenetére


Male
nagyúr

Továbbra sem ZTE van nálam, és ebben ki van szürkítve a DNS megadási lehetőség, nem lehet beleírni.

(#110) arty válasza NGA (#13) üzenetére


arty
veterán

a sok hülye nem egy magáncégért ment ki tüntetni... de szerintem te ezt nagyon nem érted :D

---

szerintem a diginek fenn kéne tartania egy drága yachtot az adrián........... nem holmi európaiságot elvárni, PONT ITT :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#111) Male válasza k-adi (#101) üzenetére


Male
nagyúr

Jelentem: a speedtest parancssoros verziójából néha jó a sebesség azóta...
Cserébe a Wifi... most már nem csak azt írja rá a telefon időnként, hogy nem ad internet hozzáférést, ami ráfogható a DNS-re, hanem szimplán eltűnik a wifi hálózatok listájáról... néha 1-2 percre csak, de van hogy 1-2 órára... és nem csak a telefon nem látja, hanem semmi. Aztán mintha mi sem történt volna, újra van, jelszint maxon, és megy szépen. Próbáltam csatornát váltani, semmi hatása, akkor is eltűnt... a router menüjében a wifi oké ilyenkor is, csak éppen nem csatlakozik rá semmi... naná, mivel semmi nem látja a hálózatot... azthiszem itt a DIGi routerével lesz gond, kezd megdögleni talán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.