Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Itthon: a hazai vállalatok állami támogatása rossz, igazságtalan versenyelőnyhöz juttatná őket, szabad piac mindenek felett! (az a pár évtized-század előny, a nálunk elmaradt tőkefelhalmozás és ilyenek nem érdekesek a külföldi cégekkel szemben)
Eközben ahol óriáscégek nőnek ki a földből: állami hátszél. \o/
Lehet levonni a következtetést. Állambácsi, itt az ideje a hazai informatikusokat nem szalagmunkásnak nézni hanem extra lehetőséget adni a kiugráshoz, még a KATA-nál is kényelmesebb vállalkozási formát kínálni.

Bélabá

(#2) vimes


vimes
senior tag

Hát a neve alapján nálunk tuti sikeres lesz ;]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Pákó lájkolná a hírt.

(#4) Szmeby


Szmeby
tag

Hmm, asszem ma didivel megyek melóba. :)

(#5) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Milyen érdekes, hogy más államban simán támogat a kormány ilyen dolgokat...itthon meg még mindig a taxismaffia dirigál.

blabla

(#6) Alvin76 válasza WildBoarTeam (#5) üzenetére


Alvin76
tag

Ráadásul Kínában ugye még kommunizmus van... ;)

(#7) kemotox


kemotox
addikt

Oo a didi mar nagyon reg meghoditotta a vilagot :D

A didizes mennyivel jobvan hangzik, mint az uberezes. Es meg csak nem is gyanus.

[ Szerkesztve ]

(#8) jonnyjoker01 válasza kemotox (#7) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C

Üdv. Johnny

(#9) maross


maross
veterán

Csak engem zavar, hogy a hozzaszolasokra kattintva az itcafes link jon be 0 látható kommenttel, es mindig at kell irnom prohardver.hu-ra hogy lassam kommenteket? Vagy csak nalam van ez igy honapok ota? Nem tunik tul bonyolult problemanak...

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) User64476 válasza kemotox (#7) üzenetére


User64476
őstag

És hamarosan világhódító útjára indul a Puni is :D

(#12) fatal` válasza maross (#9) üzenetére


fatal`
titán

Egyéni probléma, mindig az itcafén olvasom és semmi gond.

(#13) noPublicFG válasza Béééla (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Most miért mondod ezt? Magyar gazdaság támogatja a stand-up -okat. Főleg a Mercedes, Audit, és a comedy-t. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) maross válasza fatal` (#12) üzenetére


maross
veterán

Valoban, opera alol jo. chrome-ot hasznaltam, megneztem inkognito chrome alol is, ott se mukodott, azert mertem feltetelezni hogy altalanos dolog. Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

Értem én a bulvárt, viszont azon túl, hogy "Szóviccért ütök", feltenném a kérdést: a címet miért nem lehetett volna a magyar nyelvi szabályok szerint megírni, valamint a cikkben a magyarul helyes változatot nem csak zárójelben alkalmazni?

(#16) Alvin76 válasza #06658560 (#15) üzenetére


Alvin76
tag

Ha jól értem a gondolatmeneted, akkor te a zárójelben írt Titi csuszing-et írtad volna a címbe?
Ha ezt követnék akkor épöl, számszung, csájomi, STB-t kellene írni?

A magyar helyesírási szabály szerint a tulajdonneveket az adott nyelv szerint kell írni. A tyuklábat leforítva magyarra egyébként Didi utazást hoz a google translate.

(#17) #06658560 válasza Alvin76 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakhogy a Google sem jól fordítja. A második fele a névnek elárulja.
Épöl nem kellene, mert az latin karakterekkel van írva. Samsung akkor kérdéses, ha Koreában valami kisház-kerítés, gémeskút karakterekkel írják.

(#18) UnA válasza Alvin76 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor a Samsung sem jó, mert az 삼성

(#19) kemotox


kemotox
addikt

Jajj emberek hát nem mindegy, hogy hogyan hívjuk/írjuk? Sok beceneve van a didinek, de mind ugyanazt a csodálatos dolgot jelenti, tök mindegy minek nevezzük :DD

(#20) Kékes525 válasza Béééla (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Általában a piacba beavatkozni elég veszélyes, kétes értékű eredményekhez vezethet, azonban a számítástechnika támogatását mégis fontosnak tartom, sőt általában a tudomány, kutatás fejlesztés és oktatás támogatását is. Azokat, amiket ez a kormány a legkesébbé támogat... :((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Wesder válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Wesder
félisten

A műveletlen embert könnyebb irányítani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) nemlehet válasza Béééla (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha nem látod a problémát ezzel illetve a különbségeket a kinti és az itthoni helyzet között akkor inkább ne károgj bele.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) EmberXY válasza Wesder (#21) üzenetére


EmberXY
addikt

+1
+ ha mindenki művelt lenne, akkor ki dolgozna? ;]

Up the Irons!

(#24) Béééla válasza nemlehet (#22) üzenetére


Béééla
őstag

De látom a problémát, csak azt nem veszi észre a sok egységsugarú hogy mindenki ezt csinálja, vagy látványosan ahogy a kínaiak, vagy kevésbé látványosan ahogy a németek (nem látsz ott Tescót meg Auchant). Mi megint a jó fiúk vagyunk és a játékszabályoknál is szigorúbban játszunk sokszor egy olyan megbundázott meccsen, ahol nem osztanak fair play díjat, de még buksisimit sem.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.