Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Glenda


Glenda
addikt

Akár lehetett volna a cím "Meglep mit nem tudsz a Destiny betaról!" vagy "Kiderült a Destiny sötét titka", sőt nemes egyszerűséggel "Nem tud Full HD-t az Xbox One".

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#2) trufa12


trufa12
addikt

:DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#3) pzstm


pzstm
titán

a nemrégiben érkező szoftveres javításnak köszönhetően (amelynek hála az Xbox One plusz nyers erőre tett szert)

Semmilyen szoftveres javítás nem történt, alfa állapotból a fejlesztők által használt SDK beta-ba lépett.....

végleges változat 1080p lesz dolgot meg már SDK bejelentés után 1-2 héttel is tudtuk....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4) Döglött Róka válasza pzstm (#3) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nembaj lehet karogni, hogy gyenge:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#5) NightBagoly válasza pzstm (#3) üzenetére


NightBagoly
tag

Semmilyen szoftveres javítás nem történt, alfa állapotból a fejlesztők által használt SDK beta-ba lépett....
Mindenféle kötekedés nélkül kérdezem: ha nem szoftveresen történt az SDK bétásítása (merthogy nem történt ilyen), akkor mégis hogyan? Hardveresen? Őszintén szólva nem fejlesztői szemszögből néztem a dolgot (nem vagyok az), laikusként nagyjából az jött le az SDK frissítés következményeként, hogy a gép gyorsabb lett, minden fejlesztő ezt kommunikálja le, én meg így írtam le.

végleges változat 1080p lesz dolgot meg már SDK bejelentés után 1-2 héttel is tudtuk....
De az csak most derült ki, hogy a béta még nem, legalábbis hivatalos bejelentés most történt az ügyben.

[ Szerkesztve ]

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#6) Döglött Róka válasza NightBagoly (#5) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A cikk altal emlitett "szoftveres javitas" a konzolra utal, holott azon nem valtozott semmi, csak az SDK lett fejlettebb...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7) NightBagoly válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


NightBagoly
tag

Igaz, köszönöm a helyreigazítást, javítom :)

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nincs kiadásra kész állapotban, akkor még dolgozzanak rajta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) trufa12 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


trufa12
addikt

Adják ki mint ingyen letölthető demot :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#10) AAAgold


AAAgold
senior tag

"Aggodalomra persze semmi ok – a fejlesztői SDK finomítása miatt a gépben felszabaduló erőtartalékoknak köszönhetően a végső változat megjelenésekor már simán menni fog az 1080p\30FPS kombó, legalábbis a jelen állás szerint"

én azért erőteljesen feltételes módba tennék bármilyen kijelentést ezzel kapcsolatban :DD vagy legalábbis azt írnám, hogy állítólag menni fog majd fullhd-ban :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#11) Neoteric


Neoteric
addikt

Ha már xboxra se tudják optimalizálni, mi lett volna az esetleges pc-s betaval? :))

Mondjuk nem csodálom, hogy inkább a ps4-es verzióra gyúrnak, ott már most majdnem 2x-es a játékosbázis a konkurenciához képest.

PSN: ne0teric_sAN

(#12) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Ez csak egy béta.
Arra hivatott, hogy minden probléma forrását feltárja a fejlesztők előtt.

napi bölcsesség by mentol

Neoteric: úgy rémlik, hogy a PS4-es alfa is csak 900p volt, de nem esküdnék meg rá.
Nem tudom, hogy a béta már full HD-ban megy-e ezen a platformon.

[ Szerkesztve ]

(#13) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy akkor a ps3-as béta mindenkinek elérhető lesz? :F

Rákerestem PS Store-ban, és ott az volt, hogy elő kell rendelni hozzá :(((

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#14) Bandi995 válasza vegitossj7 (#13) üzenetére


Bandi995
aktív tag

30 fps-el multi fps-t tolni. Aaaaz nem gyenge. Miért nem mindjárt 24.973 fps, olyan igazi vérbeli filmélményként tálalni?

Next-gen kérem? Inkább szánalom a köbön :U

vegitossj7: Bocsánat, nem válasznak ment, hanem újnak :B

[ Szerkesztve ]

(#15) Sonja válasza vegitossj7 (#13) üzenetére


Sonja
veterán

Ki lehet cselezni (első hozzászólás)! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) vegitossj7 válasza Sonja (#15) üzenetére


vegitossj7
addikt

:R :R

Köszöntem szépen, sosem jöttem volna rá magamtól. :R

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#17) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Meg egy indok a PS4 mellett.

(#18) pzstm válasza HaZsolt (#17) üzenetére


pzstm
titán

az hogy az egyhetes BETA már 1080p-ben fog futni, a végleges meg mindkettőn 1080p-ben :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19) gyuribácsi88

;]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#20) mentoloshypo válasza gyuribácsi88 (#19) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Kicsit vérszegény.

(#21) Def26


Def26
félisten

Látom még most is dübörög az xbox one lejárató kampány. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#22) Döglött Róka válasza gyuribácsi88 (#19) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kicsit hibas a poen, hiszen a beta neveben benne van, hogy nem kiadasra jelolt, bugokkal teli, optimalizalatlan produktum.

A trollkodasod ugy lenne helyes, hogy "meg a final release sem fut rendesen?". Persze olyan nincs, mint ahogy egy trollban sincs kovetkezetesseg. Gondold at ezt megegyszer:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23) gyuribácsi88

Kicsit vérszegény, kicsit átgondolatlan, kicsit szar, kicsit unalmas, kicsit, kicsit. Annyira gondoltam át a poént, mint amennyire a tervezők gondolták át a konzol specifikációit. Ha gyenge az alap, abból nem lehet erős viccet gyártani. ;)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#24) Neoteric


Neoteric
addikt

Amúgy szerintem ezekre a betakra a userek nagy többsége úgy tekint, mint egy demo-ra, még ha a fejlesztők nem is annak szánják.

PSN: ne0teric_sAN

(#25) Döglött Róka válasza gyuribácsi88 (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hudemegmondtad!!!!

Azert abbahagyhatnad a fikazast;) Nem tudom neked miert okoz kielegulest.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Már tölthető is :K

Akinek van kedve vegyen fel :P PSN ID : HungaryDark

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#27) gyuribácsi88

Xbox-os hír alatt PSN ID, és még én vagyok a troll? :DDD :DDD :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#28) Döglött Róka válasza gyuribácsi88 (#27) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Asszem nem erted a troll fogalmat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) Def26 válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem Te is eleget rugoztal ezen. Mindenki erti mit jelent a troll. Nem kell olaj a tuzre.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) gyuribácsi88 válasza Def26 (#29) üzenetére

Hagyjad hadd csinálja, engem nem zavar :D

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#31) vegitossj7 válasza Def26 (#29) üzenetére


vegitossj7
addikt

Én vagyok a troll, beletörődök, bár okát nem tudom, de kivagyok én hogy vitatkozzak? :U

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#32) Döglött Róka válasza Def26 (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jog!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#33) GeryFlash válasza Glenda (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nyugi Mester, benne van a cikkben, van rá esély h microsoft fanok is megkapják a next gen 30 fpst, ne feszülj.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) Glenda válasza GeryFlash (#33) üzenetére


Glenda
addikt

Nem azzal van a bajom. Az ITcafés hírre se írok semmit, mert jogosan basszák a Microsoftot. De ettől a life.hu-s bulvárhányástól idegrángást kapok. Klikkvadász cím, aztán a kép alatt elrejtve leírják, hogy demégis.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#35) haddent válasza pzstm (#18) üzenetére


haddent
addikt

Nem, az hogy az Alfa is 1080p -ben futott PS4 -en a béta pedig még a frameraten is javított, sokat. XO meg még most valami pre-alfa. De ez nem fejlesztési hiba, egyszerű erőforrás hiány. Nem flémelni kivánok, nincs is miről, ott van 2 szám a ps4 és az xo apu mellett 1-1, onnantól rém egyszerű a dolog.

(#36) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Tehát aki fix 60fps-t akar annak még mindig pc-t érdemes építeni? :) A 30 fps még elmenne, csak az itt a gond, hogy ha max 30-at tud, akkor itt ott lesz az kevesebb is, az meg már tényleg gáz. X360-on is kivoltam az fps zuhanásoktól, sok játéknál ment az 30 alá. Na nem mintha játszanék, már évek óta nem űzöm ezt a hobbit, de
úgy néz ki nem is fogom újra kezdeni.

(#37) Def26 válasza Runner_fxr (#36) üzenetére


Def26
félisten

Én is pc -ről jöttem pár éve. 2600k, hd 7970 -em volt. Bf3 miatt fejlesztettem, mert szerettem 60fps fölött játszani. Aztán a (csalók miatt) jött a konzol és megszoktam/beleszoktam.
Ma már észre sem veszem/nem érdekel. Olyan ez mint a biciklizés motor után.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) Runner_fxr válasza Def26 (#37) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én valahogy soha nem tudtam megszokni a 30 fps alatti játékot, mármint azt se ha néha néha beesett 30 alá, nekem baromira rontotta a játékélményt. 60 felett már valóban nem érzékeltem a különbséget, de 30 körül vagy alatta már éreztem, hogy meg akad itt ott, vagy belassul. Persze sok mindent meg lehet szokni, nekem már nincs türelmem ezekhez, egy jó pc-vel is csak a már kiforrott 1-2-3 éves játékokkal lehet zavartalanul játszani, frissibe sok a gubanc. :) Veszel 100 ezerért vagy még többért egy vga-t aztán meg akadozik a szaros játék, á, kinőttem már ebből. Szóval mindkét oldalnak megvannak a maga árnyoldalai.

(#39) Def26 válasza Runner_fxr (#38) üzenetére


Def26
félisten

Lóf@szt nőttél Te ki. Vagyunk jó páran 30 év felett. :D Egyébként nem tudom mitől vagy hogyan de konzolon nem olyan érezhető az fps mint pc -n.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40) Runner_fxr válasza Def26 (#39) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is 30 év felett vagyok! :) Egyébként lehet, hogy más kicsit, de azt éreztem amikor lement 30 alá, volt x360-am, amúgy szerettem pár játékot rajta. Volt ahol a kontroller sem zavart. A legnagyobb játékélmények azért még is inkább Pc-n voltak (Undying, RTCW, Far Cry, HL2, Portal 1-2). :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#40) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Illetve talán minden idők legnagyobb játéka a MAFIA!! :) Szerintem akkor volt a PC a toppon játék ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Jó hogy érzitek, ha lement 30 alá, vsync mellett az már rögtön 15 vagy 20, ami meg már igen zavaró, sokkal szembetűnőbb mint a 30 vs 60. Amúgy szvsz a MS rettenetesen mellélőtt az ESRAMmal, gyakorlatilag sebesség előnyt nem ad a Sony GDDR5-hez képest, a mérete viszont túl kicsi ahhoz, hogy túl sok nagyfelbontású textúra elférjen benne, max akkor jó, ha a jelenet tele van ismételődő textúrákkal, használni külön macera, cserébe a lapka jelentős részét elfoglalja a sokkal értékesebb CUk elől, amiből eleinte még a Kinect is rabolt. Nem is értem ennyi év konzol tapasztalat után ezt hogyan gondolták náluk.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#43) Döglött Róka válasza Cathulhu (#42) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg nincs jatek ami kihasznalja az ESRAM-ot, az nem zavar?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#44) Cathulhu válasza Döglött Róka (#43) üzenetére


Cathulhu
addikt

Engem miért zavarna? Épp azt írom, hogy csak fölösleges macera pluszban még azzal is bíbelődni, és csak arra elég, hogy kompenzáljon valamennyit a totál sávszélesség hátrányból. A CUk száma viszont csak 2/3-a, nem csodálom, ha a fejlesztőknek púp a hátán az egész box

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) Döglött Róka válasza Cathulhu (#44) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hagyjuk, a lenyeg, hogy megmondtad a tutit.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#46) Cathulhu válasza Döglött Róka (#45) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tenyeket irtam es a sajat elmeleteimet kore, nem a tutit mondtam, kivancsian varom a cafolatod, persze ha van barmid is par boffentesen kivul.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#47) Döglött Róka válasza Cathulhu (#46) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Abu85 cikkeit tudom javasolni a temaban, elegge koruljarja az ESRAM kerdest, hogy mire jo es miert valasztotta az MS.

Az elmeleteidet inkabb mellozd.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#48) Cathulhu válasza Döglött Róka (#47) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha nem haragszol nem mellozomnem, plane azert nem mert esetleg neked nem tetszenek. Abu cikkeit is rendszeresen olvasom, tobbek kozott, viszont tovabbra is varnam, hogy te mit tudsz felhozni, vagy esetleg csak a kotekedes megy? Viszont azt hiszem erre mar megkaptam a valaszt....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) haddent válasza Döglött Róka (#43) üzenetére


haddent
addikt

Na és ezt te honnan tudod? :F MS fejlesztő lettél hirtelen és rálátásod van arra, hogy eddig az ESRAM csak ott lógatta a lábát de semmire nem lett használva? Én nem állítom az ellenkezőjét, de szerintem 8év PS3-X360 után ami enyhén szólva jó kiképzés volt a programozóknak, plussz fél év Xbox One és megannyi multiplatform után nem alaptalan hülyeség azt állítani, hogy ez bizony gyengébb és az is lesz. Mellesleg ezt jóval megjelenés előtt garantálni lehetett amikor kiderült, hogy azonos architektúrára épülnek, cpu magok tulajdonképpen azonosak és a gpu is gcn, kivéve, hogy XO 12, PS4 18 CU ami nem elhanyagolható 50% fölény. Aztán Tflop adatok: 1.31 vs 1.84, ami majdnem hozza is a lineáris skálázódást, 40% fölött van. Plussz erre jön rá, hogy az XO -ban elvileg még 1-2 ilyen feldolgozó egység a Kinect bácsinak fennt van tartva.

(#50) Döglött Róka válasza Cathulhu (#48) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jo dolog a velemeny, ha nem hulyeseg:)

Mellesleg azert hoztam fel Abu85 cikkeit mert en azon az allasponton vagyok amit o ir. Minek irjam le megegyszer, amit mar valaki megtett?

haddent: Mert a fejlesztok ezt nyilatkoztak? Erdemes kulfoldi sajtot is olvasni ahol a jatekhirek nem arrol szolnak hogy 1080p-e vagy.

"de szerintem 8év PS3-X360 után ami enyhén szólva jó kiképzés volt a programozóknak" - teljesen mas architekturakrol beszelsz, ahogyan az XONE SDK-ja is eleg fejletlen volt meg a konzol megjelenesekor is, ha ugy tetszik, beta allapotu jatekokkal jott ki a konzol.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.