Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

HTC még gyárt telefont? :Y

Káváról "szerencsére" nem feledkeztek meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) Soleco


Soleco
tag

Elbírna a piac még 1-2 gyártót, egész unalmas lett a felhozatal, viszont nem szívesen veszek olyan márkától telefont, akinek az utóbbi években nincs semmi múltja, egyedül vagyok így ezzel? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Alap vas és lesz olyan horror ára hogy na! Ez borítékolható...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nagyon sajnálom őket,nagyon összerakott mobilokat gyártottak,nekem 2018 január óta még a HTC U ultrát nyúzom naponta van 2x-er is töltöm az akksi gyári alulméretezése miatt de az accubattery app szerint még mindig 90%-os akksim állapota és 2,5 éves teló.
A HTC mai napig az egyik legjobban optimalizált androidos telefonok szerintem.
Soha nem fagy le igaz 8.1 óta nincs rá semmilyen frissítés. :D
Tényleg jó lenne ha visszatérnének de sajnos ezt nem hinném hogy bekövetkezik.

[ Szerkesztve ]

(#5) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Azt hiszem ezt pont idevág: HTC Phones - From Biggest Smartphone Maker to Nothing!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) guni válasza Soleco (#2) üzenetére


guni
tag

Inkább ne legyen múltja mint hogy olyan múltja legyen mint a htc-nek az elmúlt években. :)

(#7) joey04


joey04
titán

ilyenekkel minek próbálkoznak...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Ádám16


Ádám16
addikt

Hiányoznak a régi, jó HTC-k.

Én a helyükben a kisebb piaci réseket keresném, és azokra feküdnék rá: kompakt vonalon kiadni 1-2 csúcsmodellt, ráfeküdni ismét a hangzásra, készíteni 1-2 fém készüléket (M8-szerűt), illetve a régi nevekkel kezdeni valami értelmeset: Wildfire, Hero, One, … Na már a Wildfire-t elővették ugyan, de köze nincs a régi telók jellegzetességéhez.

Na meg egy értelmes árazás...

(#9) t72killer válasza #24536576 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont kérdezni akartam... Lassan már az ulefone/elefone/stb ismertebb márkák lesznek a piacon. Egyáltalán mi a helyzet a HTC-nél a supporttal és hasonlókkal :F? Engem 2011ben buktak be, pedig akkor még a samuval álltak versenyben (csak az s2-ért egy szolgáltatói akciónak köszönhetően 3adannyit kellett fizetnem, mint az aktuális HTC modellért).

#8: +1. Nagyon örülnék én is még1 édemi kínán kívüli droid gyártónak, sajna nincs rá sok esély :(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) #06658560 válasza Ádám16 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akik ezeket a rétegtelefonokat hiányolják szoktak a megjelenés után azon sírni, hogy milyen drága, annyit nem ér.

(#11) #16820480 válasza Ádám16 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek szerintem nem valós piaci rések, bár a jelenlegi eladásaiknál már csak többet lehetne produkálni, kevesebbet aligha.
Arról nem beszélve, hogy tök mindegy, hogy kihoznának-e csúcsmodelleket, senki nem lenne hajlandó kifizetni érte az árukat. Ahogy most is gyakorlatilag az van, hogy mindegy mit hoz ki melyik márka, mindig felhozzák ellene az aktuális Redmi-Xiaomi telefont, hogy bezzeg az már harmad-negyed-ötöd áron kapható. Ezzel kb az tud csak versenyezni, aki folyamatosan pénzeli a szolgáltatókat, hogy promotálják (Samsung), vagy aki lemond a tömeges értékesítés reményeiről (Google, Sony, LG).

(#12) t72killer válasza #16820480 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy valós piaci rés - bár nem nagy - a strapafonok világa. Nem mindenki ül irodában + buszon + otthoni 4 fal között egész nap, ők a kriminálisan nem támogatott+drága CAT-re vagy a szintén kriminálisan nem támogatott chinaphone-okra vannak utalva. Esetleg egy igencsak low-spec galaxy active. Persze ahhoz, hogy ezt meglássák, túl kéne látni a Taipei-i tervezőiroda x.edik emeleten lévő ablakán...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Ádám16 válasza #06658560 (#10) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem tartozom közéjük. Egy kompakt droidos tényleg jó HTC-ért előrendelő lennék.

sheratan: Ja, kb. lehetetlen betörni a piacra. Viszont szerintem a Samsung nem(csak) azért tart ott, ahol, mert a szolgáltatók nyomják. Nem követtek el fatális hibákat, amit mindenki más igen. Oké, ott a Note 7, de akkor már annyira szárnyaltak, hogy túl tudtak lépni rajta a userek.

(#14) #16820480 válasza t72killer (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez igaz, de mondjuk azért a legtöbb esetben szerintem elég kell legyen egy víz/porálló telefon, egy strapatok meg valami üvegfólia. Van egy ismerősöm, aki azért nem mert normálisabb telefont venni, mert folyton lezúzza (nem mert kültéren dolgozik, csak mert nem tud vigyázni rájuk), és neki bevált ez a kombó.

Ádám16: Szerintem a Samsungnál most a fennmaradáshoz, vezető pozíció fenntartásához kell ez, hogy tolják mindenhol a reklámot és értékesítést. Ők is még árakkal meg fejlettebb funkciókkal nyertek piacot.
De amúgy tényleg zokszó nélkül megvennéd, ha kijönne egy kompakt csúcs HTC 3-400 ezer forint közötti áron?
Mindig volt azért valami kifogás az embereknél, általában az ár (miért kerül a csúcstelefon annyiba mint egy csúcstelefon), akksi (miért nincs kétszer akkora akksi a fele akkora telefonban), képernyő felbontás (miért csak 720p felbontású a 4"-os kijelző)...

(#15) t72killer válasza #16820480 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pl olyasmi, ami mindenféle külön vett hacuka nélkül kibír egy farzsebből padlóra, horribile dictu kövezetre esést?

Nem kell csúcs harver, 4GB RAM+snapi 735 nagyon sokmindenre elég - és még a 6GB/765G sem "csúcs".

Nem veszek 200eFt felett telefont, ez alaptétel. Jelenleg egy p30 pro+strapatok kombó a jelölt - szerencsére az s7e akksihisztijét sikerült szoftveresen orvosolnom, úgyhogy ráér. Idén tuti nem futok még ki belőle, uis a new edisön se igazán lesz drágább.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) #95462144 válasza #16820480 (#14) üzenetére


#95462144
törölt tag

A Samsung mindig is ilyen volt, ez nagyon nem újdonság tőlük. Amikor a 2000-res évek elején jöttek az első színes kijelzős Samsung kagylótelefonok, már akkor is ez ment, reklámban mindig is nagyon erősek voltak szóval nem most kezdték. Ráadásul a Samsung már akkor létezett mint cég, amikor a jelenleg menő márkák még gondolatban sem voltak. A lojális vásárlói körük mindig is meg volt. Ráadásul kevés műszaki szegmens van ahol ne éreztetnék a jelenlétüket.

(#17) Ádám16 válasza #16820480 (#14) üzenetére


Ádám16
addikt

Ha mindenben hozná a csúcsot, és max 5" lenne edge-to-edge kijelzővel, szerintem 300-ig elmennék.

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez is lesz vagy 200 ezer ft?

(#19) Aryon87 válasza Ádám16 (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Én egy U11 kaliberű telefont várnék tőlük, csak kornak megfelelő képességekkel. Az a telefon még mindig nagy kedvencem, főleg a fotós képességét illetően.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) Hopkins95 válasza Aryon87 (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is ugyanezt várom. :K Egy biztos, nem lesz könnyű dolguk a piacon ennyi idő kihagyás után. Sokat kéne marketingre költeniük, hogy egyáltalán a horizonton feltűnjenek vele. A hardcore felhasználókat talán vissza tudnák nyerni jó hangszóróval, jackkel, jó szoftverrel ill. versenyképes kamerával.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) Aryon87 válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

A videója és az az audiófókusz csoda az valami brutál volt.
Az biztos, hogy ha kihoznának egy erőgépet, biztos vevő lennék, amennyiben szolgáltatói kínálatban is felbukkanna.
Huawei ide vagy oda, de anno az U11 megvett kilóra (annyira, hogy erősen csábít egy megvétel, bár nem tudom a Mi8-at mennyire érné meg lecserélni rá, hardveresen biztos nem, de kamerában? 2017-es képeimet a mai napig visszanézem és pislogok nagyokat az abszolút képminőségen), és az U12+ is bejött nagyon, csak azt elcseszték azzal, hogy nem került be szolgáltatókhoz ha jól emlékszem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) Hopkins95 válasza Aryon87 (#21) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hú de jó képek, én addig mennék szóban, hogy az U11 telefon még 2020-ban is felveszi a versenyt a mostani telefonokkal kamerában, úgyhogy akinek ilyenje van, szerintem még mindig bátran használhatja 1-2 évig. Ráadásul dizájnra is nagyon szép telefon. A HTC U12+nál csak egy gombolat bánt engemet...úgyhogy az U12+ szerintem fail lett, az biztos nem kellene nekem így. :N

Amúgy emlékszem még mikor vettem a Nexusom sokáig a HTC 10-en is sokat vaciláltam, 2016 május-június körül 749 Euróért adták talán leakciózva az osztrák mediamarktban a 64 gigásat. Az akkor kb. jó egy havi fizetésem volt. Sokat agyaltam rajta meg nézegettem mert tetszett, míg azt nem mondtam magamban, hogy ilyen drága telefont azért mégsem vehetek. Aztán júliusban végül megrendeltem 262 Euróért a Nexusomat a Turbadóról és abszolút nem bántam meg, hogy végül nem a HTC lett. Egyszer ráadásul volt a kezemben szaktársam HTC 10-e és egymás mellé rakva pl. azonnal szembetűnő lett, hogy enyémnek pl. nagyobb a maximális fényereje ill. azon a kijelzőn mindjárt feltűnt a rózsaszín árnyalat(ezzel tisztában voltam, mert a teszt is írt róla, de feltűnt egyből).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) opr válasza Aryon87 (#21) üzenetére


opr
veterán

Na, és akkor az mit mondjon, akinek a 6/128gb-os, dual simes u11-e van, amit konkrétan imád, viszont lassan kezd döglődni az akkuja, amit vagy kb sehol, vagy arany árban cserélnek csak, és lassan kéne nézni valami új telefont? Tegnap konkrétan végignéztem, mit lehet kapni most, és egyik telefonnál se éreztem azt, hogy na ez, ez kell, erre szívesen lecserélném az u11-et. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Hopkins95 válasza opr (#23) üzenetére


Hopkins95
addikt

HTC telefon szerviz HTC U11 akkumlátor csere 10 990 Ft

Itt találtam ilyet, 11 ezret szerintem vastagon megér és utána nyugodtan használhatod tovább. Már nekem is esedékes lesz a Nexusban a csere, mert nemrég lefuttattam a teljes lemerítős Battery benchmark and health checker app teljes lemerítős tesztjét és 61 százalékos az akkum. Majd ha idén meglesz a következő telefonom, lehet rendelek hozzá akkut nos kicserélem házilag, mert másodtelefonnak jó lesz na meg számomra örök kedvenc marad ez a telefon. :B

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#25) opr válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


opr
veterán

Igen, Magyarorszagon van, aki foglalkozik vele es meg korrekt az ar is. En Londonban lakok, es ott valami hihetetlen, mennyire nem foglalkoznak a szervizek a htc-vel, meg a sarki arabok sem, csak a samsung/huawei/iphone megy, meg a sony/lg is necces.
Eddig egy hetlyet talaltam, aki megcsinalja a melot, de oda postazni kell meg minden, ul rajta egy hetig es minimum ~40khuf a vegen az osszeg. Ezt a torodest amugy meg fogja kapni, mert megneztem a kinalatot, es nem latok olyan telefont, amiert akar 1:1 aranyban szivesen cserelnem, ugy meg hogy meg ra is kell fizetnem plane nem...

Ha szegeny tenylegesen elhalalozik, leszek bajban, mert a mai napig nem lattam olyan telefont, ami nem kinai, nincs tele bloatware-el, nem peklapat meretu es a szoftver legalabb meg tudna kozeliteni a sense-t. :(
Plusz ugye, hogy konnyu legyen, nekem fontos a minimum 128gb belso memoria, a fasza kamera meg a dual sim. Olyan szinten a periferian vannak az igenyeim, hogy egy marketinges meglatja, akkorat rohog, hogy taknya-nyala egybefolyik. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) Hopkins95 válasza opr (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ja hogy úgy, értem. Akkor gondolom valami ilyesmire gondolsz: HTC U11 Battery Replacement Service £89

Szerintem ha valóban szereted használni azt a telefont, akkor még bizony ez is vastagon megéri. :K Mert hiába vennél most újat a jelenlegi kínálatból, nem fogod annyira szeretni mint a HTC-det. Szerintem a szoftverben a Oneplus OxygenOS-e az, ami a Sense UI mellé állítható funkcionalitásban és letisztultságban, próbáltam tesómén, bitang jó használni! Csak hát a Oneplusok relatíve nagy telefonok. Ezért kíváncsi leszek a Oneplus Z-re is, ami állítólag nyáron jön és szerintem kisebb is lesz valamivel.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) Aryon87 válasza opr (#23) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor igencsak bajban vagy, mert nem lesz alternatíva, max a Pixel vonal, de az meg a csupasz droid miatt nem fog tetszeni, bár a HTC is közel van ahhoz, de a Sense mégis nyújt egy kis pluszt.
Nálam a kínai vonal játszik főképp (Huawei és Xiaomi), de ha a HTC egyszer kihoz egy király csúcstelefont (sztem ez már felejtős) akkor beruházok egyre.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28) moleculez válasza Aryon87 (#21) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt se a dinamika tartománya miatt szeretted ;]
Nem kötözködom... Az van, hogy manapság már tényleg minimális eltérés van a telók közt képminőséget illetően, nehezen lehet mellényúlni, max a featurok megléte/hiánya számít.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) opr válasza Aryon87 (#27) üzenetére


opr
veterán

Na, konkretan bedobta a torolkozot a telefon, ha hivnak, konkretan kikapcsol, megse az akku lesz a baja (mas, igencsak akku-szivo dolgoktol nincs baja, csak merul, mint egy ko), igy muszaj cserelnem. :(
Azon gondolkozok, hogy adok meg egy eselyt a samsungnak (note10), mert lassan tenyleg ugy nez ki a piac, hogy apple, samsung, kinai gyartok, ugyhogy... Meglatjuk, ez van. Egyelore out of stock ott, ahonnan vennem, ugyhogy van idom torpolni rajta, addig meg hasznalom a backup telomat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) Ádám16 válasza opr (#29) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem a Note10 egy jó választás utodnak. Remek dizájn, jó ficsorok, és a Samsung felülete is stabil, szép, logikus.

(#31) Aryon87 válasza moleculez (#28) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) szaszimi válasza Ádám16 (#8) üzenetére


szaszimi
tag

regi jo? hat a vas amit ebbe raknak, az regi :D ha mast nem, ez nosztalgiat ebreszthet :D

(#33) szaszimi válasza #16820480 (#11) üzenetére


szaszimi
tag

mondjuk a xiaomi a felso kategoriaban mar elerte a csucs szint arait, felzarkozott. alul a budget kategoriaban jo az ar-ertek aranyuk, de pl a MI NOTE 10 kategoriaja is mar tularazott, azon folul meg horror

(#34) Yeffy válasza opr (#23) üzenetére


Yeffy
veterán

szinten zenesz, csak a Plus verzioval.

egyszeruen nincs mire valtanom. :(
van egy eselyes, hosszu idok utan, de annal meg egyelore ugy nez ki, h bukta a Dual SIM. :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35) Yeffy válasza opr (#25) üzenetére


Yeffy
veterán

Olyan szinten a periferian vannak az igenyeim, hogy egy marketinges meglatja, akkorat rohog, hogy taknya-nyala egybefolyik. :DDD

ne felj, nem csak neked :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.