Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Ez vajon mennyivel olcsobb, mint ugyanez win-nel? Nekem ugy tunik, hogy nem olcsobb, eleg atlathatatlan a dell oldalan, mert 900-ert ssd-s, full hd-s win-es alternativa van vs hdd es hd chromebook 800-ert.

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kenhetik a hajukra amíg a sok winre megírt szutyok vállalati szoftver nem megy rajta.
Az IT vezetők tuti megvétózzák a beszerzését az ilyan gèpeknek, mert elég sok extra nehézség lenne velük.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Ezeket a Chromebook-okat sosem tudtam értelmezni. Olcsóbbnak nem olcsóbbak, mint egy Windowsos gép, cserébe fele annyi dologra sem használhatóak. Akkor minek? Oktatásban oké, de valahogy nem tudom elképzelni nagyvállalati környezetben

(#4) Alchemist válasza Silεncε (#3) üzenetére


Alchemist
addikt

Valamiféle butított vékony kliensnek felene meg, de ahhoz kevesebb perifériával 300 USD körül kéne nagy tételben adniuk.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Így van, az érzékeny nagyvállalati adatokat a Microsoft szervereiről helyezzünk át a Google szervereire! Bár a gmail business-nek hála ez javarészt már teljesült. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Silεncε válasza Alchemist (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, eredetileg ugye ez is volt a cél (egy Chrome-böngésző volt az egész OS), de aztán elkezdték tele pakolni mindenfélével (Android appok, Linux-kompatibilitás) és elveszítette a kezdeti célját és hasznát (szerintem). A régi elképzeléssel szerintem lenne értelme, így viszont kicsit fölöslegesnek tartom, akkor már inkább használjanak teljes értékű Linuxot

(#7) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Veszek egyet es felpattintok ra egy windowst ;] . Lehet ilyet?

(#8) vicze válasza Silεncε (#6) üzenetére


vicze
félisten

Mert nem igazán érted a lényegét.
A ChromeOS rengeteg cégnél van már használatban pont ott, ahol semmi szükség alkalmazásokra mert rég mindent webes platformokról végeznek.
A ChromeOS elsősorban cégek számára van fejlesztve, és GSuite-tal együtt rettentő erős managelési lehetőséget kapsz, így meg tudnak a gépek fellelni bármilyen policy követelménynek és könnyen egyszerűen akár felhőből kezelhetőek különösebb gond nélkül.
Drasztikusan csökkentik az IT osztály időráfordítását és így a költségeit egy minding friss távolról 100%-osan vezérelt OS-t kapsz.

Amennyiben egy cég képes átállni rá, drasztikusan csökkentheti az IT költségeket.

(#9) UnA válasza HaZsolt (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, csak lassabb lesz ;)

(#10) vicze válasza HaZsolt (#7) üzenetére


vicze
félisten

Miután unlockoltad és BIOS-t cseréltál rajta, elvileg igen, de gyakorlatban lehetnek egyéb védelmek, és nem mindenre megy fel Windows. (Ugyan ez igaz Linuxokra is.)
Viszont a használata Windows-zal nem feltéten lesz, leányálmom, nem kevés hiányzó gomb miatt.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne logikusabb lépés, ha külön Chromebook notik helyett csak telepíthető OS lenne, amit fel lehet tenni egy partícióra mint bármilyen más OS-t? A user meg eldönti hogy épp melyik OS ideális az aktuális feladathoz.

Nekem továbbra is az a bajom ezekket, hogy jellemzően low-end hardverek túlárazva. Anno ez is egy olcsó notinak indult mint a netbookok és azokhoz hasonlóan nagyon hamar felárazták az olyan notikhoz amikben a processzor a kijelző, a RAM és a háttértár is jobb, több. Közben meg pislogtak nagyokat, hogy miért nem viszik az emberek.

Az OS rendben van, de a hozzá adott olcsó hardver magas magas árcédulával elbaltázott koncepció. Szintén probléma, hogy sok évvel az indulása után se lehet sok országban kapni, csak szürkeimportosan, ami megint lök az áron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Akula


Akula
őstag

a google milyen jó lesz már! ááá, ott nincsenek adatbiztonsági rizikók. :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) Cassi válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

Van a Chromium OS-ből ingyenesen telepíthető változat (neverware.com), de lutri, hogy egy új notebookon milyen hardware-t tud vagy nem tud kezelni. Egy Ubuntu sokkal jobb választás.

A Google rosszul húzta meg a határokat szerintem. Egy kicsit restriktívebb Linux disztribúcióval sikeresek lehettek volna, de nem egy ennyire lebutított rendszerrel. Ráadásul nem is igaz, hogy olyan marha biztonságos lenne, a biztonság egy nagyon sok tényezős játék.

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mire jó egy ilyen, lehet Angry Birdsözni a melóhelyen? Mert a windowsos programok biztos nem futnak rajtaúgyhogy kb. minden kilőve.

(#15) MasterDeeJay

Nekem egy ezer éves Dell chromebookom van 11" celeronos atomhulladék n2850 2 mag, 4gb ram 16gb mmc. És a poén az hogy sima nezetésre ugyan azt adja mint az i7-es notim. Valahogy a chromebookos böngésző gyorsabb. Ugyan ezen hardveren élvezhetetlen lenne a böngészés windowssal. Meg eredeti akksi 7-8 óra űzemidőt ad most is. Flash játékokat nem próbáltam de azt nem tekintem böngészésnek.
Na persze vállalti appoknak erőmű kellhet, mondjuk egy sap szinű app weben az horror lehet.
Szóval én jó véleménnyel vagyok a chromeos-ről.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) gliskard válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


gliskard
senior tag

Ahol céges környezetben sok minden böngészőben fut és gsuit-ot használnak, oda ez jó választás.

Ráadásul egyre több komolyabb dolog érhető el web app formában - pl. figma ami jelenleg az egyik legpotensebb ux/ui design tool, mi is erre váltottunk sketch-ről (ami mac only). Figma-nak pont a böngészőben futtatásból adodó multiplatform az egyik nagy előnye.

[ Szerkesztve ]

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

Chromebookba SSD ráadásul 1 terra? Hát nem minden a drága jó felhőjükbe megy?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) MeszesKPT válasza gabor7th (#17) üzenetére


MeszesKPT
őstag

tera

Cikkhez: nem látom, hogy ez mitől lehetne hasonlóan sikeres termék, mint az oktatásba szánt változat.

(#19) oszi666 válasza gliskard (#16) üzenetére


oszi666
őstag

erre a figma-ra egy pillanatra azt hittem hogy olyan mint a sugma meg a ligma meme-k a 9gagen...

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#20) Bayzee5


Bayzee5
tag

Kb. egy éve használok chromebook-ot. HP x360-asat. 450 USD volt, ennyiért lehet persze win-es notit is kapni, de ilyen jól összeraktottat sztem nem. Jó design, keskeny kávák kijelző mellett, nagy tapipad, 10 órát simán megy egy töltéssel, érintő kijelző, 8 gen i3-as proci, 8 giga memória. 5mp alatt hideg indításból index főoldalon vagyok, böngészésben tényleg nagyon jó. Nem akad, nem röcög, nem tanakodik, nem frissít háttérben. Még óriási nagy, elbaszottul fejlesztett weblapok is teljesen folyamatosan scrollozhatóak, nagyíthatóak. A tapipadja Mac szintű élmény. Egy overview task váltás az ennél sokkal erősebb céges gépemen win-en akad, ezen azonnal jön, indítás után első alkalommal is. Szóval látszólag lehet kapni ennyiért win-est is, de használat közben rájössz, akkor ennél 3-4x drágábban lehet kapni olyan win-est, ami ezt az élményt adja. Igen, nem tudok rá telepíteni bármit, de ilyen otthoni meg utazós felhasználásra nem is volt rá ilyen igényem. Legrosszabb esetben valami android alkalmazás megoldja, ha valami böngészőből nem elérhető.
Céges környezetről meg annyit, dolgoztam olyan mutlinál, ahol annyira le volt tiltva minden, hogy ahhoz képest egy chromebook is lehetőség hegyek. Oda simán jó lett volna egy chromebook, töredék áron. Merthogy ügye egy üzleti dell vagy lenovo kénylemes 1500-2000 USD és felfelé.
Olvastam fórumon is valahol egy ITs srác beszámolóját, ahol manageltek win és chromebook gépeket is, hogy az idő 90%a megy el windowsra, miközben chromebookból egy nagyságrenddel több van a cégnél.
Szóval van ebbe potenciál. Nekem otthonra következő notim is chromebook lesz, az tuti. Nem hiányzik win egy percig sem.

(#21) Béééla válasza vicze (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Ahol meg webes formokat töltögetnek, oda teljesen felesleges egy erőmű.
Van erre CAD-CAM, normális IDE, videóvágó, hogy csak pár alkalmazást említsek ahol igény is van a teljesítményre?

Bélabá

(#22) vicze válasza Béééla (#21) üzenetére


vicze
félisten

És ki mondta, hogy erőmű kell?
i5-ös 8GB RAM-os gépekről beszélünk, az hogy te a maximum opciókat képzeled oda egyéni szoc. probléma. Alapból 3db i5/8GB-s konfig létezik csak, semmi más, így felesleges fantáziálgatni.
Ehhez még hozzájön, hogy céges szinten egy gép 5évig működik, és már most is korlátoz a 8GB RAM jó pár userst nálunk is, mert a Gmail a létezéssel megeszik 400MB-t, de nem ritka a 800MB megzabáló weboldal se.

Attól, hogy kiragadsz egy extrém példát, nem lesz általános vállalati felhasználás. Senki se írta, hogy mindent le lehet cserélni, de ahol lehetséges ott érdemes, mert drasztikusan kisebb lesz az IT költség és a TCO.

(#23) Béééla válasza vicze (#22) üzenetére


Béééla
őstag

Oszt a 32 giga ramot 1 tb ssd-vel mire szánják? Mert valamire biztos! 300 nyitott chrome tabnak? A 8 giga meg legyen már elég emailezni, komolyan! Videóvágás miatt bővítettem 16-ra...

Bélabá

(#24) vicze válasza Béééla (#23) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó istent nem értesz azon, hogy nincs olyan modell? :F
Tök lényegtelen, hogy a cikk és a marketing anyag mit hord össze.

(#25) gliskard válasza oszi666 (#19) üzenetére


gliskard
senior tag

:) majdnem

(#26) gliskard válasza Béééla (#23) üzenetére


gliskard
senior tag

32 elég sok, bár a céges gmail + saját, calendar, google drive, 2-3 gdocs, slack, jira, messanger már rendesen felzabálja a ramot és még csak 9 tab-ról beszélünk, kb ez van nyitva rendszeresen és még nem néztem rá az indexre... Nagyon tudnék örülni, ha a mostani macbook-ban lenne 32Gb ram!

(#27) Béééla válasza vicze (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Mi a jó istent nem értesz azon, hogy ha megjelent róla ez, akkor szánják rá.

@gliskad
Itthon már ki se fér, annyi tab van nyitva, közben egy-két alkalmazás is, alkalomtól függően notepadtól kezdve excelen át Visual Studioig sokminden. Köszönöm, elég volt eddig. Engem szeret a chrome?

Bélabá

(#28) Tigerclaw válasza Béééla (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Milyen Chromebookot használsz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Béééla válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Béééla
őstag

Semmilyet, sima asztali, windózzal.

Bélabá

(#30) Tigerclaw válasza Béééla (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt hittem már hogy azok a szoftverek amit írtál mind futnak Chrome alatt valami webes felületen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ha itthon nem forgalmazzák, akkor magyar billentyűzetes Chromebook sincs a piacon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) AiRLAC válasza Béééla (#27) üzenetére


AiRLAC
addikt

És egy csak két tab, szóval átlagos munkanap :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#33) vicze válasza AiRLAC (#32) üzenetére


vicze
félisten

Jó de nem érted, hogy neki meg van nyitva annyi üres lap, hogy ki se fér és így se használ semmi RAM-ot. ;]

Nem véletlen adok Mancikának is 16GB-t...

[ Szerkesztve ]

(#34) Béééla válasza vicze (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Vagy 7 gmail fiók mellett soha semmit se zárok be ami kellhet/nem értem a végére/jóleszazmég, pár hírportál, youtube, és amit épp nézek/összehasonlítok. Így se értem a króm megeszi az összes ramod mémet.

Bélabá

(#35) Béééla


Béééla
őstag

Lejárt a szerk idő. Így néz ki a tök átlagos króm nálam.

Bélabá

(#36) Lenry válasza Béééla (#35) üzenetére


Lenry
félisten

el nem tudom képzelni, hogy ezt mindet aktívan használod is.

jah látom, hogy nem is, de ebben az esetben Ctrl-W vagy kellhet/nem értem a végére/jóleszazmég cuccokra Ctrl-D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Béééla válasza Lenry (#36) üzenetére


Béééla
őstag

Nem mind van napi használatban, de szoktam pörgetni.

Bélabá

(#38) AiRLAC válasza Béééla (#35) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ennyi tabra már érdemes valami rendszerezőt használni, pl. Tabs Outliner (én ezt használom, meg is vettem, suspendel/visszatölt, backupol meg zenél/csönget)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#39) hallador válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


hallador
addikt

Vannak munkahelyek, ahol a telepített appok, meg a Windows sem nagyon játszik már. Nekünk vannak ügyfeleink, ahol 70 %-ban Office-t levelezést használnak (400 Fő), a maradéknak lehet szüksége itt ott appokra (de ott is Mac van Windows nincs) mivel o365-ben, vannak nem nagyon kell csak egy böngésző. Ebből adódóan nem releváns az operációs rendszer.
Mondjuk német cég. Addig rendben, hogy otthon nem tudják elképzelni az életüket Windows nélkül, máshoz nem is ért az átlagember, mondjuk ez abból is adódik.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) velizare válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

afaik nincs. én egy digit nyomdával/fénymásoldával csináltattam a feleségem gépére matricás felragasztós magyar karaktereket. amikor először indítod a gépet, megkérdezi, hol használod, és felrakja magának a magyar ékezetes billentyűzetkiosztást.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.