Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joshi


Joshi
titán

Itt kicsit részletesebb infó van a monitorról.

(#2) t72killer válasza Joshi (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ekkora szörnyeteg méretben már több pixel kéne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Z_A_P válasza t72killer (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem lattad a szep maaarketing kepet? Grafikonok, es sales tablazat. Erre egy 1024*768 is eleg lenne. :DDD

OK

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Ez mondjuk hasznos lehet, csak hát csillagászati áron....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Silεncε válasza Z_A_P (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Itt nem azon van a lényeg, hanem hogy egymás mellett ezekből rohadt sok elfér, így egyszerre látsz minden adatot, nem kell váltogatnod az ablakok között. Egyszerre átlátod az egészet, ami sokkal gyorsabb munkát eredményez, nem kell keresgélned az ablakok között, meg illesztgetni, mikor melyik látszódjon

[ Szerkesztve ]

(#6) X Factor válasza t72killer (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Ez 2db 27" monitor egymásmellé rakva káva nélkül. 27"-on meg tökéletes a 2560*1440.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#7) Joshi válasza t72killer (#2) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy X Factor is írja, ez két 27"-os WQHD monitor egy panelen. Nem olyan rossz az. 2x4K panelt meghajtani elég körülményes lenne. Az más kérdés, hogy olcsóbb két 27"-os WQHD monitort megvenni, ráadásul könnyebb mozgatni is adott esetben. Igaz hogy itt nincs középen káva.

[ Szerkesztve ]

(#8) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Samsung HG90 Dell logóval ellátva.
Reméljük valamelyik beszállító periférianapján meg lehet majd tekinteni :))

(#9) t72killer válasza X Factor (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Ahol kellett 2-4... monitor eddig, oda eleg jo megoldas lehet ez.

(#11) #54625216 válasza Joshi (#7) üzenetére


#54625216
törölt tag

"ráadásul könnyebb mozgatni is adott esetben"

Na ez itt a lényeg. Nekem pont van két 27" Dell-em grafikára és nincs az a pénz, amiért váltanék egy ilyenre.
Ahhoz, hogy a két monitort rendesen belássam folyamatosan állítgatnom kell őket munkától függően.
Egyetlen előnye az ilyen konstrukciónak, hogy nem kell két monitort egymáshoz színkalibrálni.

Ugyanakkor más területeken jól jöhet az egybe design. Lehet, hogy pont azért reklámozzák üzleti grafikákkal, mert pl. tőzsdéken - ahol minden négyzetcenti helyért fizetni kell - könnyebben lehet egymás fölé ilyeneket pakolni, mintha különálló monitorok lennének.

(#12) KillHates


KillHates
nagyúr

Azért játszani sem lehet rossz ezen:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) Pete55555


Pete55555
addikt

Oszt' pivot mé' nincs?

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#14) Silεncε válasza Pete55555 (#13) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha még nem matt borítású, tükörnek is tökéletesen lehetne használni. Olyan helyekre is belátsz vele, amiről nem is tudtál, hogy létezik :D

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Jóvan', akkor a meló, net, póker mellett ezentúl elfér a poresz is egy képernyőn. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Ribi válasza Pete55555 (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akartak zsiráfokat mészárolni, csak hogy ezeknek legyen tartó konzol. :P

(#17) Strezi


Strezi
őstag

" 90 W áramerősséget képes leadni"

Teljesítmény lesz az ;) Áramerősség mértékegysége az amper.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18) SidCorky válasza Strezi (#17) üzenetére


SidCorky
senior tag

Az lesz az, köszi :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19) hemaka válasza Pete55555 (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van az, csak kell hozza egy kis origami tudas es nemi izom. 😂

(#20) -=RelakS=- válasza KillHates (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kivéve, hogy a játékok nem szeretik a 32:9-es felbontást:
Vagy simán levágják a kép tetejét alját (far cry)
Vagy belelátsz a monitor szélén a falakba (half life 2)
Vagy torz eleve az egész (DooM 2016)
Vagy nem fedi le az összes effekt a teljes képernyőt (Quake Champions)

Inkább izmoznának a nagy méretű 4K és 8K monitorokon, mint az ilyen csíkokon :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) KillHates válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó tudni! :Y
Csak koca-gémer vagyok, nem tudtam, hogy ilyen hibák előfordulnak.
Köszi az infót :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) -=RelakS=- válasza KillHates (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezért jó, ha az embernek van 4K monitora, de leginkább CRU-ja (Custom Resolution Utility, frankó kis progi), amivel beállíthatja az ilyen hülye felbontásokat (de legalábbis a Samsung 3840*1080-át :D), és ki tudja próbálni :)
Persze, FHD monitoron is meg lehet játszani megfelelő felbontással :D (Hint: 1920*540, bár ez meg szerintem a legtöbb játékban a kevés sor miatt meg sem jelenik :((( Nem tesztelheti az ember a legújabb cuccot 640*480-ban... milyen világot élünk már? :DDD )

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) velizare


velizare
nagyúr

azon nagylelkűen túllépett mindenki, hogy a monitorra kirakható pip-szerűen akár több bemenet képe is egyidejűleg, sőt a hubja váltogatni is tud közöttük. :U

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) Joshi válasza velizare (#23) üzenetére


Joshi
titán

Az adatlapomon lévő 27"-os WQHD monitoromnak is. És?

(#25) velizare válasza Joshi (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

a tiédben szerintem nincs kvm switch. de még egy árva usb sem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) snecy20 válasza KillHates (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Játékra a 21:9-nél szélesebb nem igazán ideális. Ez a 32:9 már eléggé a fejforgatós kategória.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) Joshi válasza velizare (#25) üzenetére


Joshi
titán

Igazad van, csak egy külső bemenet képe rakható ki pluszban. De legalább van ilyen funkció, ráadásul több megjelenítési opcióval akár képernyő felezéssel is.

(#28) madgie


madgie
titán

Tehát csonkaötká :))

(#29) Duree


Duree
veterán

Ez nem a gémerek monitora lesz, profi célra készítették és az ára is ezt tükrözi.

duree54

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Csodálkozom hogy nem találták még fel a 888888888888888888888888888888x1 pixeles monitort, mégkevesebb anyagból kijönne a fantasztikus marketingértékkel bíró kép"átló", értelme meg kb. ugyanennyi lenne. Spórolás az egész, csak azért divat a csíkmonitor, mert kevesebb anyagból nagyobb képátló kihozható. Esetleg a kínaiaknak még jó lehet, ferde szemre...

(#31) Dr. Akula válasza velizare (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen széles helyre már akár 2-3 normális monitor is kipakolható, itt csak a magassággal spóroltak, ami ekkora szélességhez járt volna normális helyeken.

(#32) snecy20 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Spórolás, és mégis jóval drágábbak mint a 4K felbontásúak.
Ki érti ezt? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) -=RelakS=- válasza snecy20 (#32) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Spórol a gyártó + drágábban adja = profit

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34) Baryka007


Baryka007
őstag

Lassan már nem lesz szükség eyefinityre... Pedig azok a régi szép idők, amikor ment az SLI meg a CFX sok sok monitorral :DDD :DDD Nekem hiányzik :D

(#35) Ribi válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sok helyen nagyon jó a széles monitor. Pont az a vicc, hogy úgy reklámozzák, hogy mennyi különálló ablakot ki tudsz rá rakni. Na pont ekkor nincs értelme, mert akkor több monitor olcsóbb. De játékoknál vagy tervező progiknál, ahol baromira zavaró egy köztes csík ott hasznos. 2 monitoron én is az egyikre van, hogy kirakom a TV-t másikon meg mást csinálok. Így tényleg nincs sok értelme 1 nagyon széles monitornak. Ezek meg rendszerint ilyen képekkel reklámozzák :(

(#36) D.Va


D.Va
senior tag

Studiókban, zeneszerkesztős mókázásnál szinte kötelező több monitor, az ultrawide képernyők ilyen helyzetben nagyon jól jönnek... De igaz ez a videószerkesztésre vagy egyéb 2D, 3D mókázáshoz is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) Chrys_ válasza snecy20 (#26) üzenetére


Chrys_
addikt

játékfüggő. Autószimhez pl. egész jó. Én 3*24" monitorokat használtam (DELL U2410 1920*1200) 5760*1200-n.
Bezel és képfrissítés miatt cseréltem Acer Predator Z35P-re (35" 3440*1440). Az itt bemutatott monitor g-sync-kel, nagyobb frekivel szuper választás lehetne, de kb. megfizethetetlenné válna.

(#38) D1Rect válasza KillHates (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Én elsőre rosszul is voltam tőle, villanyt kapcsolva lett jobb.
Megszokható.

De ez a 32:9 alapvetően nem játékra való szerintem.
Persze az enyém is "gamer monitor". (Samsung CHG90)
A 144Hz-et nagyon adom és pár játékot elindítottam, hogy megnézzem.
De sima ultrawide-ot vennék játszani.

(#39) Mik76


Mik76
senior tag

Grafikai melora nem hiszem hogy jo lenne. A standard a ket monitor beforgatva hogy feled nezzen es ne perspektivikusan torzitott kepet kelljen nezni. Hiaba jo a betekintesi szog, az csak a szinekre meg fenyerore jo. Torzulast nem old meg. Ha millio csuszka vagy tablazat egymas melletti megjelenitese a cel akkor szerintem realisabb az elkepzeles. Raadasul ahogy a szog kezd a 90 foktol egyre elterni, ugy veszi fel egyre inkabb a tukrozodeseket is a tartalom fole.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#40) Dr. Akula válasza KillHates (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

LEginkább egy lovagszimulátort tudnék elképzelni erre, ahol semmit nem látsz ki a sapkából. :D

(#41) winhate


winhate
őstag

Na ez mar a szanalmas kategoria. Mind arban es meretben is.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#42) Piftuka válasza t72killer (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy home stúdió számára egy ilyen monitor igazi megváltás! Én is szívesen elfogadnám. :)

Klassz lehet, hogy egyetlen monitorral megoldhatja az embert, hogy a sávok, és az egyéb ablakok is elférjenek egymás mellett. :K

"Aquila non captat muscas."

(#43) Piftuka válasza D.Va (#36) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Igen; erről beszélek.

"Aquila non captat muscas."

(#44) D.Va válasza Piftuka (#43) üzenetére


D.Va
senior tag

Ennyi... :K Átlag júzerek nem látnak túl az átlagfelhasználás keretein. Mindennek meg van a saját felhasználási területe ahol egy adott dolog hasznos lehet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.