Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Lenne értelme hűtőbordát tenni a KVR-ra? :F

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) RECSKA válasza Yutani (#1) üzenetére

RECSKA
(veterán)

Ilyen ramom volt ( kvr ). 1.35volt mellett 11-es idozitessel repult a kicsike. Ahol brutalisan meglatszott nalam az i3-6100 mellett az a minfps. Vegre 2700 felett egy picivel ment 15os idozitessel. 1.35v mellett semennyire sem melegedett. Szerintem nem kell ra borda...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) pomorski

pomorski
(őstag)

Köszi a tesztet!

(#4) kisza25 válasza RECSKA (#2) üzenetére

kisza25
(félisten)

szóval játéknál a minimum FPS javult a gyorsabb RAM hatására?

#szarolasz

(#5) ViZion

ViZion
(félisten)

Köszi a tesztet! :R Átfutottam csak, sztem (átlag usernek, mint én) túl sok idő jól belőni és kevés pluszt ad. Tájékoztatásnak pár korábbi DDR3 is bekerülhetett volna, esetleg link szinten :B
Szkájlék nem kényes a memória feszre, vagy ez még mehet 24/7 is?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) #29810176 válasza RECSKA (#2) üzenetére

(törölt tag)

Milyen lapban? Egyébként lehet B150/H170 -ben is ramot tuningolni??

(#7) 04ahgy válasza Yutani (#1) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Szerintem nem, nem melegedett, ahogy a következő hsz-ben (#2) RECSKA írja is a kolléga.

(#6) zombinorbi: A B150 / H170 esetén inkább az időzítések alacsonyra szorításában tudsz brillírozni, órajelemelést nem hiszem, hogy kivitelezhetnél.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#8) dementor

dementor
(aktív tag)

Jó teszt, kitűnő termékekkel. :C Mellesleg megjegyezném, hogy a hűtőborda soha nem árt DDR3-tól felfelé. Jelentős hőt tudnak termelni és ez hosszú távon nem kifizetődő.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#9) 04ahgy válasza dementor (#8) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Tényleg, alaposan terhelve is épp csak langyosak voltak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#10) fagy53 válasza dementor (#8) üzenetére

fagy53
(nagyúr)

Miért melegedne jobban mint a DDR3?
Igaz, hogy valamivel magasabb az órajele, de ezt ellensúlyozza a fogyasztás terén az alacsonyabb tápfesz.

(#11) RECSKA válasza kisza25 (#4) üzenetére

RECSKA
(veterán)

A Brutálisant úgy kell elképzelni, hogy még 2133-ról 2700-ra véve 5%-ot sem javult, addig C15-ről C11-re véve azonos órajelen majd 15% jelentett, de csak 1 játék alatt néztem ( The Division ) :R

(#12) kleinguru

kleinguru
(addikt)

Számomra az derült ki a tesztből, hogy a memória tuning a legtöbb esetben nem hoz érdemi előrelépést.

Ha nem abszolult sebességre törekszik valaki, akkor a drága memória különbözetéből vehet erősebb cpu-t, vagy vga-t.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) nyakdam

nyakdam
(aktív tag)

:R Köszi a tesztet. Ismételten alapos munkát sikerült összehozni.
Én is azt hiszem, hogy alap esetben az órajel emelés nem hoz annyit a konyhára.

(#14) Csupingo válasza RECSKA (#11) üzenetére

Csupingo
(őstag)

A prociban lévő megjelenítővel, vagy dvga-val?

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) "Fain a verdája bácsi! -De közel sem olyan fain, mint a te bringád!"

(#15) fanti

fanti
(őstag)

Igen olvasmányos és jól átgondolt, alapos teszt, nagyon szépen köszönjük!

Én mindig is azon az állásponton voltam, hogy a mai processzorok olyan okosak, hogy a háromszintű gyorsítótárat felhasználva, és az elágazásbecslés, előtöltés, stb. technikákat alkalmazva csak ritkán jutnak oda, hogy a "lassú" memóriára kell várniuk. Ebből következik, hogy a gyors memóriának ténylegesen nincs sok hatása a teljes rendszer sebességére nézve, elég a normál, "alap" memória is.

(#16) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Majd kiváncsi leszek a ddr4-es amd apu-k vga teljesítményén mennyit fog dobni a mem tuning.

Wasabi...

(#17) RECSKA válasza Csupingo (#14) üzenetére

RECSKA
(veterán)

Dvga. Valamiert nagyon megindult a kis i3. Ha felvettem gyarira az idozitest, neha visszaesett a minfps 50 ala. Ha meg c11en hagytam, 60 ala nem jott sosem. Nem tudom mi okozhatta.

[ Szerkesztve ]

(#18) joysefke válasza RECSKA (#11) üzenetére

joysefke
(addikt)

Ez valószínűleg azt mutatja, hogy az ubisoftnál mostanában és már évek óta mennyire tehetséges programozók dolgoznak.

(#19) jacint78 válasza dementor (#8) üzenetére

jacint78
(addikt)

Butaság! Éépp ellenkezőleg, a DDR2-őt kellett hűteni aminek üresjáratban nagyobb volt a fogyasztása, mint a DDR3-nak terhelve. :DD DDR4-em még nem volt, de mivel még kevesebbek eszik, alacsonyab feszről is jár ezért kizárt, hogy hűteni kellene, ráadásul mért hőmérséklet adatok is vannak a cikkben (30-40°C), tehát nem értem honnan szedted ezt.. :F

RECSKA

Még 1156-os rendszernél cseréltem a ramokat 1333-ról 1866-ra és a Battlefield akadozása teljesen megszűnt, persze a da-raa féléknek ezt magyarázhatod. :))

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#20) Mokó

Mokó
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Számomra hiánypótló írás,már engem is nagyon érdekelt a téma,főleg a kis KVR.
Az elért eredmény is szép vele,igaz még mindig amellett vagyok inkább kapacitás
legyen sebesség másodlagos (bika CPU melett).AMD APU-k mennyit gyorsulnak
majd,csak végre érne be nekik a DDR4,nah arra nagyon kíváncsi leszek.Meglátjuk,meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#21) actival63

actival63
(aktív tag)

Nagyon jó lett a cikk, sokat tanultam belőle. :R

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#22) Akula

Akula
(senior tag)

OFF comment, hogy visszataláljak, mert fontos! :R

(#23) RECSKA válasza joysefke (#18) üzenetére

RECSKA
(veterán)

A the division motorja nagyon jo... Az mas, hogy a jatek milyen xD

(#24) kenand

kenand
(addikt)

A tesztet köszönjük, nagyon hasznos és részlétes
De...
Ha csak nem az Inteltől kapták - nem hiszem- én annyira nem reklámoznám a helyükben, hogy mivel tesztelnek (i7 6700k, Engineering sample)

[ Szerkesztve ]

(#25) 04ahgy válasza kenand (#24) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Nem csak közvetlenül az Inteltől lehet legálisan ES processzort szerezni.

HGyu

(#26) IgnisFatuus

IgnisFatuus
(aktív tag)

Jó kis anyag! Egy HyperX Predator tuningot még eltudtam volna azért képzelni benne. :)

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#27) dark2

dark2
(tag)

A cikkben a DDR4 tuningja volt a cél, de ez a processzor vagy egy ennek megfelelő, ha DDR3-mal működik, az lassabb, mintha ezen a DDR4-es platformon menne?
Magyarán: ha ugyanahhoz a processzorhoz van lehetőség DDR3 és DDR4 memóriát tenni, van közötte normál felhasználás mellett látható különbség? (játékok, netezés)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki privit ír - különösen ha hirdetek valamit adás-vétel tekintetében - legyen szíves odaírni, hogy milyen témában teszi.

(#28) 04ahgy válasza dark2 (#27) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Ahhoz külön alaplap is kell, de akkor meg a DDR4-et kell mellőzni (ritka kivételes esetektől, azaz a kombó alaplapoktól eltekintve, de egyidejűleg ott is csak az egyik fajta memóriát használhatod). Egy későbbi időpontban lehet, hogy azt is megvizsgáljuk, hogy mit jelent egy rendszeren belül a DDR3 vs. DDR4, egy ehhez hasonló cikkben: [link].

HGyu

(#29) joysefke válasza RECSKA (#23) üzenetére

joysefke
(addikt)

Ha a memória időzítés ennyit jelent minimum FPS-ben, akkor ott a játékban valami nagyon el van cseszve. Egyértelmű, hogy állandóan cache miss van, ha még csak nem is a mem-órajelre, hanem az időzítésre érzékeny a játék.

(#30) jacint78 válasza joysefke (#29) üzenetére

jacint78
(addikt)

A legtöbb memóriaigényes program érzékeny az időzítésre, hiába növeled az órajelet és sávszélességet, ha a hozzáférés időbe telik.

type your text here..

(#31) Bundyta

Bundyta
(tag)

Király a cikk! Köszönöm szépen!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#32) gbors

gbors
(nagyúr)

Köszönjük a tesztet, elég egyértelműek az eredmények.

Ami még érdekes lehet - a legendák arról szólnak, hogy az i3-akon tud sokat dobni a gyorsabb memória egyes alkalmazásokban, minden bizonnyal a felezett cache miatt. Esetleg egy jövőbeli CPU-VGA teszt mellékvágányaként rá lehetne nézni :D

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#33) 04ahgy válasza gbors (#32) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Az ötlet nem rossz, na ja, de az i3-at hányan rakják Z170-be? H170 és kisebbek esetén meg esélye nincs senkinek a memória-órajel növelésre.

HGyu

[ Szerkesztve ]

(#34) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Jó kis t eszt, bár számomra egy dolog jött le belőle, hogy bőven elég lesz majd egy 2400-as jó árú ddr4 ramot venni, ha cserélek. Ugyan ez volt a ddr3 esetében is, ott is vettem egy jó árú 1600-as modulokat és kész.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Yutani válasza 04ahgy (#33) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

BCLK tuningolt i3 mellett esetleg lenne értelme? Nyilván nem életszagú, de ha én most vennék Skylake konfigot, meggondolnék egy tuning lapot egy i3-mal kíváncsiságból... ;)

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#36) dark2 válasza 04ahgy (#28) üzenetére

dark2
(tag)

Köszönöm a választ (ilyen összehasonlításra gondoltam), ahogy a cikket is. :R

[ Szerkesztve ]

Ha valaki privit ír - különösen ha hirdetek valamit adás-vétel tekintetében - legyen szíves odaírni, hogy milyen témában teszi.

(#37) 04ahgy válasza Yutani (#35) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Nem tuningolt i3 mellett is lehet értelme, de ahhoz is Z170 kell, meg az i3 BCLK tuninghoz is Z170 kell, meg egy archív BIOS... :D

HGyu

(#38) gbors válasza 04ahgy (#33) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Yep, inkább elméleti jellegű a kérdés - a történések megértésének igénye szülte, nem az a "veszély", hogy megduplázom az i3 alatt az alaplap árát :DDD

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#39) 04ahgy válasza gbors (#38) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Azt tudom, hogy Z77X-UP7-ben simán vitte a 2133 MHz-es RAM-ot a kis Celeron G440 (igen, egy mag, 1,6 GHz). i3-mal nincs tapasztalatom még Z170-ben.

HGyu

(#40) #29810176 válasza 04ahgy (#37) üzenetére

(törölt tag)

És a Hyperek? (AsRock)

(#41) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Kíváncsi lettem volna, hogy mekkora mértékben növeli az átlag fogyasztást a memória tuning, mert a Vcore növelve lett a stabilitás miatt. És ehhez képest, mekkora lett az átlagos teljesítménybeli előny.

Ezekért a szakmai cikkekért érdemes ide járni ;)

[ Szerkesztve ]

(#42) 04ahgy válasza Duracellm... (#41) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Alig magasabb a VCore, mint a turbo feszültsége ennek a CPU-nak. A gyári hűtőnek meg sem kottyant.

Amikor meg kikísérletezi magának az ember a végértékeket, úgyis a lehető legkisebbet fogja beállítani. Én pl. +100 MHz-ért biztosan nem emelném a feszt az égbe, ha nem a benchmark értékei a végcélok.

HGyu

(#43) Akula válasza jacint78 (#30) üzenetére

Akula
(senior tag)

Pontosan!
Épp ezért lenne jó megnézni a Kingston HyperX Fury gyári CL14-es tesztjét és egy HyperX Savage XMP-t is. De a vásárlási döntést megkönnyítendő még betennék a sorba egy Corsair Vengeance LPX-et is a maga CL13 időzítésével és fele akkora garanciális biztonságával. Mindből 2133MHz-s dual kit-et választanék és betenném az egész cuccot egy házikóba, hadd jöjjön elő a hűtőbordák előnye.

A teszt egyébként nagyszerű munka, köszönet érte! :R

(#44) Duracellm... válasza 04ahgy (#42) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Értem, de még lehet olyan opció is, hogy: Non-K-s cpu mellett szeretne gyorsabb memóriát használni, megéri-e csak ezért megemelni a Vcore-t?

(#45) joysefke válasza jacint78 (#30) üzenetére

joysefke
(addikt)

A legtöbb memóriaigényes program érzékeny az időzítésre, hiába növeled az órajelet és sávszélességet, ha a hozzáférés időbe telik.

A memória hozzáférés időbe telik, ezért nem mindegy az időzítés. Megfelelő programszervezéssel viszont növelni lehet az esélyét, hogy a CPU ne fusson állandóan bele abba a szituációba, hogy az adatokra várni kell, mert már nincsenek a cache-ben, gyakran azért mert bár ott voltak, onnan már kihullottak. Ha az adatot ideális esetben csak egyszer kell a memóriából beolvasni, utána amíg csak dolgozol vele már a cachből elérhető akkor nem lesz annyira kritikus az időzítés, mintha ugyanazt az adatot N x be kell hozni a memóriából, persze mindig csak azután, hogy a cache-ből már kiesett.

Az hogy a memória időzítés javítására lényegesen jobban reagál a program mint a sávszélesség emelésre szerintem a rossz programszervezés tünete. Nyilván az is számít, hogy mennyi forró adat van (több vagy kevesebb mint a cache mérete), de más játékoknál megoldották, hogy ne legyenek ennyire érzékenyek a memória időzítésre, én ebből arra tippelnék, hogy itt az ubi programozói a sarasak...

[ Szerkesztve ]

(#46) turbokappa válasza joysefke (#45) üzenetére

turbokappa
(senior tag)

Nem voltak egetverő különbségek. A lényeg,hogy amit az alaplagyártó ajánl,és amennyi pénzünk van,azt kell megvenni.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#47) 04ahgy válasza Duracellm... (#44) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Valamennyit anélkül is megy a RAM pluszban, és lehet, hogy a VRing (= VCore) emelés nélkül, csak VCCSA és VCCIO emeléssel kimaxolható. 3 GHz-ig még ez annyira nem számottevően fontos, de nem árt tudni, hova kell (lehet) adott esetben nyúlni egy kis pluszért.

HGyu

(#48) joysefke válasza turbokappa (#46) üzenetére

joysefke
(addikt)

A 13-as hsz-ről volt szó:

A Brutálisant úgy kell elképzelni, hogy még 2133-ról 2700-ra véve 5%-ot sem javult, addig C15-ről C11-re véve azonos órajelen majd 15% jelentett, de csak 1 játék alatt néztem ( The Division )

(#49) Chosen

Chosen
(addikt)

Megint egy kiváló cikk, szép munka. :R

(#50) turbokappa válasza joysefke (#48) üzenetére

turbokappa
(senior tag)

Bocs,nem arra akartam írni,hanem a cikkhez.

A semmiért vállalom a felelősséget!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.