Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Ilyen árakkal nem csoda...

(#2) Quan-Chi válasza D1Rect (#1) üzenetére


Quan-Chi
őstag

2hónappal ezelőtt vettem 2x2gb Kingstone HiperX ramot 15.000 -ért most ez akit közel 40.000be kerül ... és 1ik napról a másikra , így nemcsoda hogy a DDR3 előnyre tesz szert , egyedül az alaplapokkal van gon, elég kevés, és csak a legújabbak kezelik! az emberek 90% egy generáióval régebbi DDR2-es lapokkal rendelkezik :K túl gyors volt az áremeles/termelés csökkentés

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#3) kételkedem válasza D1Rect (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Sajnos ez így van.

Természetesen ez azt is eredményezi, hogy a DDR2 lapkákra egyre kisebb lesz az igény, így ezek átlagárai jövőre nagymértékben megnőhetnek.

Már most is érezhető a drágulás a ddr2 memóriáknál.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Lassacskán már tényleg itt az idő a váltásra. A DDR 3 ramok már lassan a technológiai fejleszthetőségük csúcsát feszegetik. Majd ha sok pénzem lesz akkor váltok is. Csak egy alaplap kell meg az új memóriatípus. Valszeg majd ha meghal a mostani cuccos, akkor.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) fricz19 válasza Quan-Chi (#2) üzenetére


fricz19
őstag

oké hogy kifutóban van de miért lett kétszeres ára a ddr2 nek?
gyártása, nem hiszem hogy drágább lett...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6) Móci


Móci
addikt

Lesz itt még DDR2 bőven szerintem...
Az új gépekbe meg inkább az Amd vonalon tudom elképzelni a növekedést, az intel kissé drága mulatság...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) keIdor válasza fricz19 (#5) üzenetére


keIdor
titán

Gondolom már nem gyártanak annyit, ezért ez az ár.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) spirit007 válasza fricz19 (#5) üzenetére


spirit007
senior tag

Mert így lehet elérni , hogy ne legyen rá kereslet ...

(#9) D1Rect válasza Quan-Chi (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Add el, és vegyél belőle DDR3-at. :))

[ Szerkesztve ]

(#10) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sebaj, így elviekben olcsón megúszom a váltást. :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#11) P00By


P00By
nagyúr

Hirtelen olvastam a címet és nem írtettem ezt a 2010 MHz-et :D

(#12) bsh


bsh
őstag

"Az Intel és az AMD már alkalmazkodott az igényekhez"
én meg szentül meg voltam eddig győződve, hogy ők maguk gerjesztették ezt az "igényt".

(#13) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

annyira nem bánt, mivel majd csak jövőre szeretnék AM3-ra váltani.
De gondoltam, addig még meglepem magam +2GB Geil memókkal...
Nehéz lesz, ugyanis amikor vettem Q1-2-ben, ahoz képest drasztikusan emelkedett. Most 25,5k:Y.....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) divrapier


divrapier
tag

Szépen bevásároltam ddr2-ből 8 gigát, amikor az ára kellemesen alacsony volt (~44.000 össz). Nem tetszik ezt a kényszeritett ddr3 átállás. Amilyen teszteket eddig láttam, nagyon ritka, hogy egy ddr2-800-hoz képest egy tuning ddr3 látványos javulást hoz. Persze igy hogy felnyomják a régi ram árát érdemes a "gyorsabbat" venni.

[ Szerkesztve ]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#15) - = Zk = - válasza divrapier (#14) üzenetére


- = Zk = -
félisten

te legalább időben bevásároltál... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) divrapier válasza - = Zk = - (#15) üzenetére


divrapier
tag

nemtudom azóta volt-e olcsóbb. drágább biztosan. meg egy alkalmazás előbb fog a méretre panaszkodni mint a sebességre memória esetén. win7 kényelmesen elmegy pl 2 virtuális géppel amik egyenként 2 gigát kapnak, meg még a többi progi... és akkor is még bárilyen játékot elindithatsz rá.

[ Szerkesztve ]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#17) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jajdejómárúgyvárom ;]

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#18) darkarthur válasza - = Zk = - (#13) üzenetére


darkarthur
senior tag

Félelmetes árak :K

Samsung S23 Ultra 5G

(#19) aleister


aleister
veterán

gy gyakorlatilag semmi nem szól a gyorsabb és kevesebbet fogyasztó DDR3 ellen.
Csak az a baj, hogy a DDR3 nem gyorsabb. Mit több, átlagban egy alacsony késleltetésű DDR2 jobban teljesít.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20) Oliverda válasza aleister (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Na ez az ami nem igaz. Tévhit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) adam320


adam320
senior tag

Hát szerintem is gusztustalanul magas még mindig a DDR2 ára.néztem 2x1gb 11,5k..holélnek ezek..

(#22) Razermazer


Razermazer
őstag

Nekem is van 4 gigám egy geil ddr2 8500-as ősembertől, tavaly vettem 19000-ért mondjuk beszámítással csak 12-be került, akkor kellett volna vennem még 4 gigát, most már nála is emelkedtek bár nem olyan vészes, lehet most kéne még 4 giga ebből most már 25000 kereken 6000-el drágább egy talicska aprómajom issza meg. :DDD :(

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#23) JColee válasza aleister (#19) üzenetére


JColee
őstag

és az anyagot is kispórolják a modulokból lassan csak egy darab kartont kapunk, és azt gyömöszölhetjük a kórájhét meg a fenom mellé :)

(#24) - = Zk = - válasza divrapier (#16) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt szeretném(akartam) kiküszöbölni énis :C
há' de íííígy?:W

(#18) darkarthur: vajon lesz olcsóbb valamikor? vagymár ez a vég...?:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) D.Orion


D.Orion
veterán

"Ez rendkívül gyors átállást sejtet, de az elmúlt hónapokban látható volt, hogy a jelenleg versenyző két memória azonos átlagár mellett keresett gazdát, így gyakorlatilag semmi nem szól a gyorsabb és kevesebbet fogyasztó DDR3 ellen."

Azért azt ne felejtsük el, hogy mesterséges lett generálva ez az egész dolog. Kezdődött azzal, hogy a 4-4-4-12 és 5-5-5-5-15 -s DDR2 eltűnt a piacról, helyette jött az undorító CL7-es időzítésű és már van CL9 DDR2 is. :W

Továbbá a gyártók úgy döntöttek, hogy elég a ddr2 jóárósításból, ezért benyögték, hogy csökkentik a termelést. Ergo bazi drága lesz. Ugyanez volt a DDR1 vs DDR2 időben is. :W

Így hát nyugodt szívvel kijelenthető, hogy tiszta üzleti célokból húzták le a rolót a ddr2-nek.

(#4) Kendek: Bocsesz, de a ddr2 sem juthatott el a technológiai csúcsra, mert üzleti szempontból nem tett volna jót a ddr3-nak.

(#20) Oliverda: Egy 1066MHz@ 4-4-4-12 DDR2-nél jobb egy 1333MHz CL7 DDR3? Ezt én erősen kétlem... Nem is olyan régen ez a ddr2 még fillérekbe került, nem is kellett senkinek az új technológia.

(#24) - = Zk = - : Mint ahogy a HD48xx se lesz már olcsóbb, így ez se. :(

Éljen a profit. :(((

(#26) bpx válasza adam320 (#21) üzenetére


bpx
őstag

"még mindig"?
ez már ennyi
nyáron annyiért 4 gb-ot kaptál volna :)

egyébként megdöbbenve láttam, hogy az általam nyáron vásárolt 14k-s 4gb-os ddr2 kit most 33k-ba kerül :U

[ Szerkesztve ]

(#27) P00By válasza D.Orion (#25) üzenetére


P00By
nagyúr

Egy 1066MHz@ 4-4-4-12 DDR2-nél jobb egy 1333MHz CL7 DDR3? Ezt én erősen kétlem...

Azt jól teszed, de Oliverda egy szóval se mondta ezt ;)

(#28) PH-User


PH-User
addikt

Nem igazán örülök én ennek... Pedig karácsonyra akartam venni 2x2GB DDR2 1150-et... :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) - = Zk = - válasza D.Orion (#25) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, hát ezis jól mellbeütütt:W:Y...
ezt eddig nem is tudtam :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) Quan-Chi válasza D1Rect (#9) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én vennék DDR3-at , de akkor alaplap, CPU kuka

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#31) Oliverda válasza D.Orion (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Az 1066/CL4 az egyrészt nem egy átlagos cucc még a DDR3 1333/CL7 az. Ez utóbbi pedig jobb mint az 1066/CL5 DDR2. Az 1066/CL4 párja az 1600/CL7-6 ami. Késleltetésben kb egy szinten vannak de sávszélességben jóval jobb a DDR3.

"Nem is olyan régen ez a ddr2 még fillérekbe került, nem is kellett senkinek az új technológia."

Ez megint egy természetes dolog az IT iparban. Tök ugyanez volt a felállás bő 3 éve amikor a DDR2 kezdte felváltani a DDR1-et.

Mivel a DDR2-t olcsóbb volt (kisebb csíkszélesség, stb.) gyártani ezért szépen ráálltak/átálltak a gyártok aminek következtében a DDR1 hiánycikk lett és felment az ára. Tök ugyanez megy most is és ugyanez lesz kb. 3 év múlva amikor kezd majd elterjedni a DDR4. Ezt már jó előre tudni lehetett.

Amúgy a DDR3 szinte mindenben jobb mint a DDR2. A ciklusidő/késleltetés kb. megegyezik, a sávszélesség nagyobb a fogyasztás pedig kisebb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) - = Zk = - válasza Oliverda (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá..tehát akkor lassan számolhatok platformváltással:W...
jó ezt előre tudni. :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#33) audi100td válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem még bőven várhatsz vele, igaz gyorsabb a DDR3 megfelelő időzítés mellett, de így sem vagy nagy "lemaradásban", gyakorlatban nem sokat érezni belőle, kivéve ha olyan programokat használsz amik igénylik a nagyobb sávszéllességet. :)

(#34) Oliverda válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, viszont így majd kb. 0 ráfizetéssel cserélhetsz majd RAMot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én még akkor vettem DDR3-at, amikor 20k-ba került 1GB 1066-os Kingston :D (kb. két éve)

Legközelebb akkor fogom lecserélni őket, ha nem fog menni CL7 1400MHz-en a Core i7 rendszerben, és/vagy kevés lesz a 3GB.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36) - = Zk = - válasza audi100td (#33) üzenetére


- = Zk = -
félisten

várok, persze.
gyorsan átfutottam, mit is vennék(lap+proc+ddr3) és ez majd ~100k-ra jött ki:Y....
egyelőre várok, na, meg lehet aprón vki majd elad 4GB Geil Value(ddr2) ramokat, hogy megvehessem:C

Oliverda: ezt nem egészen értem, de majd ha eljőn az ideje kiváncsiskodni fogok! :B
vagy elmagyarázod itt és most?:U

(#35) Motion_Blur: ehh...! hát az sem holnap után lesz:)) ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37) Oliverda válasza - = Zk = - (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezen mit nem értesz? Felment a DDR2 ára ezért kb. annyiért el tudod adni amennyiért már kapsz ugyanannyi DDR3-at.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) - = Zk = - válasza Oliverda (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ígymár értem :B
más "irányba" indultam el. :U
köszönöm....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39) CHIPman válasza - = Zk = - (#36) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megy fel a DDR2 ára. Azt eladod, és ugyanannyiért vehetsz ugyanakkora méretű DDR3-at. Gondolom.
szerk.: Na, túl sok lapot nyitottam meg egyszerre. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#40) - = Zk = - válasza CHIPman (#39) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm Nekedis :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) LaMotta válasza - = Zk = - (#40) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Te, Zk.... Na, erről beszéltem egy másik cikknél, ami most is megy :U..
#1: Nagyon gyorsan a nagyon semmiről :DDD..

(#42) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

jó hogy virágzik basszus! ilyen ddr II áremelkedéssel! :W

az unió nem veszi elő a gyártókat az ilyen mahinációkért?

[ Szerkesztve ]

(#43) D1Rect válasza Quan-Chi (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak a lap csere. ;)

(#31) Oliverda: Ezt a DDR2 nem jobb mint a DDR3 dolgot már egyszer hallottam DDR1 és DDR2-vel... Ebből következik, hogy a DDR3 nem jobb mint a DDR1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) hejesírásó válasza D1Rect (#43) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ne villogjál matekkal jó!

(#45) AMD_ok válasza D1Rect (#43) üzenetére


AMD_ok
őstag

:DD

(#46) Chaser


Chaser
titán

Én csak azt az egyet nem értem a mostani ddr2 árak elszállásában, hogy eddig mért nem következett be?:) "Összebesuélhettek" volna a gyártók ánblokk', hogy mind1ikük emeljen és akkor nem közel gyártói áron kellett volna adniuk...hát most jól összebeszéltek:D Már egy ideje sejtettem hogy ez lesz, de nem gondoltam hogy ilyen hamar...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Oliverda válasza Chaser (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyilván a termelésben most billent át a mérleg a DDR3-as oldalra. i5, i7, AM3, ezekhez már DDR3 kell és aki új gépet vesz annak már minden bizonnyal ilyen RAMra lesz szüksége.

Sőt állítólag decemberben jön az i3 amihez szintén DDR3 kell.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Chaser válasza Oliverda (#47) üzenetére


Chaser
titán

Az oké, de a fentiek tükrében nem is kellett volna soha a ddr2 árának padlón lennie, bár nem volt ezzel baj:) Emlékszem mikor a 2x2-es BD tavasszal egyik kedvenc kiskeremben 12k bruttó alatt volt..venni is akartam belőle mindjárt 2 kit-et..de nem tudtam elmenni a boltba, aztán később drágábban vettem a mostanit de még az is ajándék volt a mostani árához képest...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Oliverda válasza Chaser (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] , [link] , [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) - = Zk = - válasza LaMotta (#41) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hol is?:U....
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.