Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

szep, de mushkin nincs? :U

amugy mi ez, csak 1.85v-ig garis? es ugy megy 1200ot? nemá :N

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

OCZ-t többet sose... ASUS X48 mellett egy rakás szar volt nálam (DDR3-12800 CL7 1600MHz). Vettem helyette G-Skill-t, az tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#3) Metalfan


Metalfan
senior tag

...két darab 2 GB-os modullt tartalmaznak... ;)

(#4) zed1983


zed1983
őstag

OCZ Blade Series LV elég vagány lett hűtőborda... :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#5) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hogy micsiiii?
És ha véletlenül 1.9et kap?Vagy 2.3at? ;]
Talán logol a cucc?Vagy honnan tudják majd megmondani, hogy mennyit is kapott...? :U

...

(#6) mephi666 válasza gyiku (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, arany időkben minden nap jött egy-egy újabb alukofferes mushkin :) most pedig pangás :( egyébként a goodram is good ram... évek óta tökéletes és több helyről is dícsérték, hogy alig kell gariztatni és szinte minden lapban megy... :)) mellesleg nem ilyen: "made in távolkelet" kategória...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Thrawn válasza Devid_81 (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem megy tőle jobban ha agyonfeszeled, de nem is kell nekik több 1,85V-nál. Jóféle ramok az biztos, legalábbis az első teszteket elnézve :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

G.Skill forever!:D :C :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9) gyiku válasza mephi666 (#6) üzenetére


gyiku
nagyúr

a regi szep idok, amikor meg szamitott az olvasoi velemeny, lestek minden szavunk :U :DDD ma meg ... :N

hüllő

(#10) Devid_81 válasza Thrawn (#7) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Áh nem is akarok én füstölni :)
Csak miből kifolyólag mondja majd a gyártó, hogy garveszett, mert pl 1.9 et kapott, a gyári max 1.85 helyett...?
Nagyot lesnék, ha előbb utóbb kerülne rájuk vmiféle rom cucc ami logolja a legnagyobb feszt stb.

...

(#11) adorjant válasza Devid_81 (#10) üzenetére


adorjant
senior tag

plusz ugye elég sok alaplap 1.9-et ad alapból...

(#12) mephi666 válasza Devid_81 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem kell itt logolni... egyszerű a dolog... tesznek bele egy olvadóbiztosítékot, ami 1.9v-nál már kiolvad :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

na ez már szép darab, a hűtőbordája sem utolsó. Ára is baráti, tetszik.

(#14) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Blade nagyon szimpi!:D

(#15) Devid_81 válasza adorjant (#11) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hát, igen erre is gondoltam már.
Más dolog ha valaki visszaviszi aktív szénformában a ramot, annak oks garvesztett.
De itt ebből a mondatból vmi gyanús jön le nekem
"A chipek 1,8 V-os feszültségen üzemelnek, de az úgynevezett EVP (Extended Voltage Protection) támogatásával ez az érték 1,85 V-ra emelhető anélkül, hogy az OCZ érvénytelenítené a garanciát."
Nekem nem volt még OCZ ramom...de lehet "nem is kellene így"
Más gyártó meg ráírja, hogy 2.1-2.2V és akármilyen extrém eredményhez meg simán ott van még a 2.35-2.4V.
Persze nem mindenki akar rammal fűteni :D

mephi666: lehet van rajta egy kis megszakító :D

...

(#16) old gray válasza mephi666 (#6) üzenetére


old gray
addikt

A GoodRam lengyel gyártmány, és nekem tönkrement a 2x1GB/1066MHz kit gyári fesz. határokon belül pár hónap alatt.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#17) mephi666 válasza old gray (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

hm... akkor te szerencsétlen voltál vele :S nekem jópár éve megvan a 2x1024mb-s ddr2 800-as kitem... 5-5-5-15-ben lazán megy alapfeszen/frekin... semmi bajom nem volt még vele... alaplapcsere volt már alatta (agp->pcie váltás miatt), de tökéletes még mindig... jaja... lengyel cég utána néztem én is... a made in eu felirat rémlett leginkább a dobozról... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Azért ez durva, a kingmax (1066)-om 5-5-5-15-ös időzítéssel 1200MHz-en megy, bár 2-2,1V-on.

Ez olyan parasztvakítás az OCZ-től, ha mondjuk 1,95V-on menne 1500-ig az már valami, vagy mondjuk egy 4-4-4-12 - 5-5-4-14 közötti időzítést vinne 1200MHz-en!

De nem!

U.I: Azt hozzáteszem, a kingmaxon nincs hűtő se!
Nesze neked OCZ!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#19) Attix82 válasza Skyhigh (#18) üzenetére


Attix82
őstag

Mirol beszelsz te? :) 2x1 Gbrol regelsz, amikor ezek 2x2 GBosak. Arrol nem is beszelve : hova kell 1200 MHzes memoria?:) mi lesz gyorsabb? semmi.

[ Szerkesztve ]

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

"Extended Voltage Protection" 0,05 V-ra? WTF? A Reaperjeim 2.2-ig vannak Extended Voltage Protection-ve. :)

(#21) Attix82


Attix82
őstag

Mellesleg :)

[link]

(#22) m1sk4r válasza Devid_81 (#15) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

lehet van rajta egy kis megszakító

Ja és vissza is lehet kapcsolni, ha túllépi a feszt és semmi gond. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#23) LackoMester


LackoMester
addikt

valahogy az OCZ nálam nemjött be,amim volt minden elsült....utánna olvastam a neten a Gigabyte X48TDQ6-nem a legjobban viszonyul a OCZ memókhoz(volt közte XMP-s is),másnak is sült el(kb.10 esetet találtam),akinek ilyen deszkája volt....

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#24) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Megint mennyi szakértő. Édes istenem.
Meg szeretem a kingmax a legjobb ram a világon hozzászólásokat is. de ez kb annyira életszerü mint, hogy a codegen is van olyan táp mint egy corsair.

Egy dolgot kell tudomásul venni, hogy vannak kompatibilitási hibák (dfi-mushkin pl). Ettől egyik sem szar. Persze az usernek azért illik eljutni oda, hogy utánna nézz a lapja mit szeret.

Ezek a ramok szvsz jók. Meg lehet nézni az adata gamer ramjait. Aki meg akar vegyen kingmaxot. De ne felejtsük el azt az időt sem mikor a ramos totyikban minden második ember azon sirt, hogy az 1066-s kingmaxai 800-n se nagyon akar menni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) P00By


P00By
nagyúr

Nem rossz!
A felhasználók visszajelzései alapján érdemes az extra feszültséggel élni, mivel a memóriákkal az 1200 MHz-es effektív órajel is elérhető. Hűha! :D

(#26) kingabo válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


kingabo
őstag

"Ezek a ramok szvsz jók. Meg lehet nézni az adata gamer ramjait."

Én is ezt akartam írni. 1.9-en visz 6-6-6-2? időzítés mellett 1066-ot? :DDD Ez meg 1.8-on jobb időzítésekkel. :K

(#27) Dyno


Dyno
veterán

Nem magas egy kicsit az a 5-5-5-18 időzítés?

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én inkább egy Kingmax-ot vennék, és szétfeszelném ;]

(#29) kingabo válasza Dyno (#27) üzenetére


kingabo
őstag

1066-on 1.8V-on?
Mihez képest magas? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) szki


szki
őstag

Kaphato vajon mar kis hazankban?

(#31) Chrys_ válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Chrys_
addikt

A sok szakértő, de veled az élen. Az OCZ a DDR3-as modulokat eleve úgy hirdette, hogy az intel-chipsetekhez (vag még konkrétabban ASUS lapokhoz?) lett kitalálva. Menj át a P5E3 Premium (X48) fórumba, és nézd meg, milyen jól passzoltak ezek a modulok a laphoz. És már itt is írták, a Gigabyte-hoz is szar volt...
Nekem is van belőle 2x1GB PC12800, de egy rakás szar, még a gyári előírást sem hozza rendesen, eladni is alig lehet ezeket a modulokat. A G.Skill pedig mindenféle varázslás nélkül elindul a névleges értékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dyno válasza kingabo (#29) üzenetére


Dyno
veterán

Háát igaz, de valahogy nem vagyok elájúlva tőle, oké hogy alacsony a fesz. de nem tudom, valahogy az OCZ memókra egyre több panaszt hallok, pedig még abban tudatban élek hogy nagyon jók, vagy talán már nem Micron csippesek?

(#33) pargeting válasza szki (#30) üzenetére


pargeting
csendes tag

a haverom most szerzett asszem ilyeneket az ezüst bordásra gondolok ősembertől. Nála mindig ramtúltengés van zaklassad ezügyben bátran:)

E.f.N.a._vérZSIRÁF TF2 MEDIC4EVER

(#34) Ősember válasza Dyno (#27) üzenetére


Ősember
őstag

ocz-nél szinte ez a standard :) cl4-es ramjaik is általában ugy néznek ki, hogy 4-4-4-15 ;)

ps.: ez a LV széria nagyon jonak igérkezik :C

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#35) Skyhigh válasza Attix82 (#19) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az hogy egy ram 2GB-os vagy 1GB os az nem változtatja meg, hogy mennyire jól időzíthető!

Mire kell a az 1200MHz?
Tuning esetleg, mindek játszak az osztókkal?
Ha úgy gondolod, hogy egy olyan ram ami gyárilag 5-5-5-18 at visz 1066-on, és most 5-5-5-15, 1200MHz-en megy az nem gyorsabb?

Dobd ki gyorsan a géped az ablakon, nincs neked arra szükséged!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#36) Skyhigh válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Skyhigh
senior tag

És olvassunk utána a PH! ha beletenyerelünk a Kingmaxba!

Mint "köztudott" két széria volt az 1066-os ramból, sőt kellett neki adni plusz feszültslget is.
Mint "köztudott" azok akik nem adták fel és el a ramjukat mert nem futott, a topicban nyilatkoztak, hogy egy kis plusz fesszel/vagy garis cserével már megy is!
Plusz a ram gyártó weblapján+az alaplap gyártójának a weblapján is komoly segítséget lehet kapni/találni!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#37) Gyuri27 válasza Skyhigh (#36) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amikor azok a ramok kijöttek a kompatibis lapom száma egy azaz egy darab volt.
Az hogy a lapnak + feszt keljen adni, hogy a ram menjen annyit amit a gyártó ráírt mégis csak blődség.
Még jó, hogy a Britannica Encyclopedia-ban nem kellett utánna olvasni annak a csoda ramnak.
De ezt a mérnőköt meg az első szériás hyperx 1066-s kitalálóját kicsit eldádáztam volna annó. Vissza lehet olvasni mennyien estek áldozatul a nagy spórolásnak. ;)

Chrys_: ne keverjünk már! Itt nincs szó a ddr1-ddr3-ról. Itt a szó a ddr2-l megy.
Én kérek elnézést, hogy eltetszet tévedni. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) Chrys_ válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Chrys_
addikt

Amit írtál, hogy a kompatibiltás is szerepet játszhat, az O.K., de csak azért szóltam itt közbe, mert pont az OCZ volt (tudom, hogy DDR3 :) ), aki hirdette és hirdeti a kompatibilitását bizonyos termékekkel, valójában meg pont azokkal nem megy (vagy nem minden esetben, nagyobb százalékban inkább nem).

(#39) Skyhigh válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem azt mondom, hogy hibátlan!
Sőt erről egy cikket is írtam a logouton!

Abban van F1 akinek kell!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#40) Attix82 válasza Skyhigh (#35) üzenetére


Attix82
őstag

Tuningolhatosagba a 2 Gbos modulok nehezebben birjak.
Intelnel a Szinkrobahajtas boven eleg, egyebkent meg 1066 es az 1200 MHzen gyakorlati eletbe ertelmetlen :), max ha a Everest olvasasast nezed, valamennyivel gyorsabb...de lenyegtelen.

(#41) Skyhigh válasza Attix82 (#40) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ha te mondod...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#42) Mr.Minyi


Mr.Minyi
tag

Tuningolni is lehet csak ésszel. 1,85 bőven elég de aki nem bír magával...

Jó féle ram az biztos.

Don't live your life in vain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.