Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

1 hete jött ki az előző. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Artifachoz SLI profil ? :C (Hearthstonehoz is volt ?)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" az Artifact esetében működni fog az SLI"

Valaki felhomályosítana, hogy ehhez miért kell SLI;]?:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) core i7


core i7
addikt

Én jobban örülök neki ,hogy Windows 10 nél is meg Nvi drivernél is ilyen gyakoriak a frissítések

(#5) szasanyi válasza core i7 (#4) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez valóban jó... lenne, ha egyes új driver(ek) nem lennének rosszabb(ak) mint az előző(ek). És ebbe a teljesítmény és egyéb (pölö képi) hibák is beletartoznak.

To all: Ez is csak RTX-re optimalizált? Esetleg próbálta vki GTX1070/Ti kártyával nem ront-e a teljesítvényen esetleg más probléma van-e?

(#6) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem Shadow of TR-en is gyorsít egy kicsit a driver. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#7) ETOM


ETOM
addikt

Na végre jó a shadowplay GTX 680 alatt is.

(#8) DrGreen


DrGreen
csendes tag

Kicsit kukacoskodva: A Darksiders III-ban olyan durva shaderek vannak, hogy uj driver kell neki? A kinezete indokolja? :)

(#9) core i7 válasza DrGreen (#8) üzenetére


core i7
addikt

Nagyobb címeknél többnyire mindig adnak ki drivert. Amiben van friss profil az adott játéknak. :)

(#10) dSERiES


dSERiES
senior tag

Van esetleg valakinek kontraszt / színkezelési problémája 10xx szérián? Mintha azt olvastam volna, hogy valami bug lehet tőle amitől elállítódik (?) a kontraszt / szín és nem is lehet visszaállítani csak rollback segít.

⊿sff⊿

(#11) szasanyi válasza dSERiES (#10) üzenetére


szasanyi
félisten

Hasonlóra én is ráérdeklődtem, de nem érkezett válasz. Pedig jó lenne tudni érdemes-e feltenni.

(#12) dSERiES válasza szasanyi (#11) üzenetére


dSERiES
senior tag

Passz. Sztem lesz hotfix, én kivárom. Itt vki azt írja, hogy rosszak lettek a színek / kontraszt (#153; gtx1070), az utána lévő meg azt hogy wow mennyire jó. :F

⊿sff⊿

(#13) b. válasza szasanyi (#11) üzenetére


b.
félisten

szia! GTX 1070 problémamentes nálam vele eddig.Lassulás az RTX miatt a Pascalon pedig urban legend.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) t72killer válasza b. (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a lassulás a játékfejlesztők megváltozott stratégiája (standard DX12-es kód, ami a Pacalnak nehéz de az RTX-nek+Vegának nem) miatt fog bekövetkezni. Majd.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) szasanyi válasza b. (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek és remek! :) Holnap új RAM KIT, új NVMe SSD + új SSHD kerül a gépembe, ennek megfelelően friss Win10 lesz telepítve ezért fontos. De így akkor felteszem ezt a 1070Ti alá.
Mondjuk vannak teszek a különböző driverekkel - és én is próbáltam 2-3 korábbit - ami lapján tényleg vannak teljesítmény eltérések a verziók között. Azt nem állítom, hogy kimondottam az RTX miatt bár az is egy eshetőség, hogy arra és a 10-es sorozatra is optimalizálás nem minden esetben, és nem egyformán jól sikeredik. De ami (nekem legalábbsi) fontosabb, hogy játék alatt stabilan működjön (ne legyen komoly teljesítmény probléma mint mondjuk a The Witcher 3-nál volt, vagy textúravillódzás mint a Shadow of the TR esetében fordult elő valamelyik korábbi driverrel).

(#16) #00137984


#00137984
törölt tag

Megnéztem miket tud ez a 417.01 driver, aztán megpróbáltam tiszta telepitéssel a 411.70-et visszatenni. Majd másfél óra éjjeli elfoglaltságot jelentett. 411.70 driver előszőr a telepités befejezése előtt kilépett és újraindult a gép. Utána alaposabb tisztogatás volt a felesleges fentmaradt fájloknak, majd második próbálkozásra feltelepült. 417.01 driver videólejátszás közben nálam is nagyobb fényerőt és erősebb, kontrasztosabb fehéret adott. Mivel nekem ez filmnézés közben zavaró volt, ezért visszaváltottam a 411.70-re. Nálam ez a driver eddig a legjobb párositás a GTX 1070 Ti-hez.

[ Szerkesztve ]

(#17) b. válasza szasanyi (#15) üzenetére


b.
félisten

Abu leírta annál a topiknál, hogy szerinte a Windows biztonsági frissítései és a CPU ra gyakorolt hatásai lassítják a játékokat. Nvidia D3D hez nem nyúlt már jó ideje.Mondjuk én gbors méréséknek hiszek, nála nem volt semmiféle illetve minimális hibahatárnyi lassulás.[link] :R
A 416.16 drivert érdemes kihagyni az problémás sok játékban, az őszi frissítéshez készült amit visszavontak , majd megint kiadtak, de aztán pár gépen megint visszavontak :DDD :DDD

t72killer: egy driver tesztnél azonos játékokkal azonos Windows verzióval és hardverrel tesztelnek elméletileg. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) expendables válasza dSERiES (#12) üzenetére


expendables
aktív tag

Az új driverrel nekem is rosszak lettek a színek és a kontraszt (GTX 1060).
Játékokban a színek sokkal erősebbek,mint egy amoledes telefonon(túlszaturáltnak tűnik),viszont sötétebb környezetben semmit nem lehet látni,hiába teszem fel max-ra a fényerőt. Pl.: a SOTTR-ban a barlangokban full vakon lehet menni,még a lámpa fénye is halvány.
Régebbi driverrel nincs gond...

(#19) #00137984 válasza expendables (#18) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szinkezelésben egyedül a piros volt eltolodva kicsit rozsdás árnyalatba. Ezt is a 411.70-hez viszonyitva látom, mert amúgy ez nem annyira zavaró mint az erős kontraszt és a helyenként eltérő fényerő.

(#20) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Nálam (Windows 7 - GTX 1060 6gb) semmi szín torzulás nincs, legalábbis nekem nem tűnt fel (416.34hez viszonyítva). Direkt figyeltem a kommentek miatt frissítés után. A driver simán felment

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#21) expendables válasza Bembee12 (#20) üzenetére


expendables
aktív tag

Úgy tűnik megvan a hiba. Az új nvidia driver nem működik együtt a Windows októberi frissítésével.(legalábbis nálam)
Visszaállítottam a korábbi rendszert,azóta jól működik az új driver.
Kicsit kontrasztosabbak,élesebbek a színek de már nincs az a tök sötét játékokban és szépen reagál a fényerő csúszkára is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Trailblazer


Trailblazer
addikt

És máris itt van egy új hotfix.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#23) expendables válasza Trailblazer (#22) üzenetére


expendables
aktív tag

És jó is.... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.