Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márko88


Márko88
aktív tag

:(( Frissítések hiánya, önmagától újrainduló telefonok, lassú menü, minőségi problémák, gyenge kamera megapixelhez képest.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#2) sz.balazs.95 válasza Márko88 (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem baj, az a lényeg hogy tudjunk szefizni ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) mirtex válasza Márko88 (#1) üzenetére


mirtex
csendes tag

Ha meg kijön valamilyen frissítés, akkor néha több kárt okoz, mint amennyit javít. Mindamellett a Compact széria nagyon jó irányt vett.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#4) Marton Pí válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

:C Nagyon fontos dolog, nem is értem hogy hiányozhat más telefonokból. :U

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#5) nebulah válasza Márko88 (#1) üzenetére


nebulah
újonc

Én használtam Sony telefont, nekem a szoftverrel annyi bajom volt, hogy nem nagyon akarták frissíteni, de ezt az LG és a Samsung is eljátszotta velem. Minőségi problémám sem volt, össze volt rakva a készülék. Kamera tényleg gány, ami főleg azért nagyon bosszantó, mert a Sony több kiváló kameramodulnak szolgáltatott fényérzékelő lapkát (Apple 5/5s , Xiaomi MI4, Oppo Find 7a, Samsung telefonokba is kerültek stb.).
Persze biztos vannak hibás készülékek, de eddig engem ezek elkerültek.

Sokkal idegesebb lennék, ha több mint 150 ezret adnék ki egy telefonért és egy UltraPixel nevű parasztvakítással szúrnák ki a szememet.

[ Szerkesztve ]

(#6) ghiottone válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:C +1
Ez jó reklám lenne a Selfie telójuknak , csak már leforgatták a pilotot a megjelenése előtt. :O

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#7) kislaszlo83 válasza ghiottone (#6) üzenetére


kislaszlo83
tag

Bocs, nem válasz.

Ha nem megy adják el a mobilos divíziót az MS-nek :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Márko88 válasza nebulah (#5) üzenetére


Márko88
aktív tag

Nekem elég jól szuperál ;) meg legalább normális minőségű készülék. Neked milyen csodatelefonod van ? Egy S4-ről váltottam, ég és föld. :)

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#9) nebulah válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


nebulah
újonc

Lehet ezen a hülyeségen röhögni, de sajnos sokaknak számítani fog vásárlásnál, akármennyire is túlárazott lesz emiatt egy telefon..

Márkó88: Jelenleg HTC Butterfly S. Rokontól kaptam, használtan, jelképes összegért.

[ Szerkesztve ]

(#10) pit stop válasza Márko88 (#1) üzenetére


pit stop
addikt

Csúcskészülékek rendes támogatást kapnak - ahogy általában a többi gyártónál is, az egyéb problémák meg leginkább a leépíteni kívánt alsóbb szegmenseket érintik :U

Közvetlen témához: Az irányt hülyeségnek tartom, mindenki csak erre hajt rá - mert ott a magas ár ott a nagyobb profitráta. Csak közben a telefonárak meg elszállnak egy jobb robogó árának irányába. HTC is már közölte ezt, Nokia buta/félokos telefonjait öli meg. Mintha csak Lexust lehetne venni - ez az irány így.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Kezdetben elég lenne ha nem félévente dobálnák ki az új csúcsmodellt, lenne kis idejük pihenni is nem nekiállni a következőnek egyből. nameg + pénz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) lezuvius válasza SkyS1gn (#11) üzenetére


lezuvius
őstag

+1 :)
Évente egy csúcs teló s akkor nem kell félév után olcsón adják a még akkor is igen jónak számító telót a riválisokhoz képest.Meg persze a szoftver ha jól lenne megcsinálva...

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#13) mrlujoak válasza Márko88 (#1) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez hülyeség.
Csak azért "érződik" a frissítések hiánya, mert a Sony legalább publikálja.
A többi gyártó meg nagyban tojik a vevőre, még csak ki sem hirdeti, csak megszünteti a támogatást.

A gyártó modelljei a 18 hónapos ciklus alatt folyamatosan kapják a fő és kisebb frissítéseket. Persze, van kivétel. (PLAY, C)

A Sony már 2 éve bejelentette, hogy az ultralowend kategóriát meghagyja másnak, az E-k alá nem megy hardveresen.

A mostani E3 is már inkább egy középkategóriát célzó modell. Ennél alább nem adja a gyártó.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) Garada válasza Márko88 (#1) üzenetére


Garada
őstag

Igen, bizony sok betegséget lehet felhozni sajnos.

(#15) SkyS1gn válasza lezuvius (#12) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Z-Z2 óta szoft. sincs gondom.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16) Tomi_Ohl válasza mrlujoak (#13) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

+1 nem értem miért kell beharangozni, hogy ez vagy az a Sony telefon nem frissül, ez nagyon negatív reklám a gyártóra nézve.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17) pit stop válasza SkyS1gn (#11) üzenetére


pit stop
addikt

Ebben egyetértek, cserét le kéne lassítani. Ha jön egy új komponens telefonokba akkor nem kell csinálni rá egy új (csúcs)modellt.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Na tessék, ez szerint nagyon rossz lépést tesz a Sony... :(

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19) Marton Pí válasza pit stop (#17) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

Vagy csinálnák azt, mint a Samsung, évi egy csúcsteló és egy csúcsphablet. Plusz még jöhetnének a compact telók.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#20) hallador válasza mrlujoak (#13) üzenetére


hallador
addikt

Az a gond ezzel, hogy ez a modell engem emlékeztet az Ericsson előtti időszakra. Akkor is SONY elkezdett a prémium felé menni a végén Japán-on kívül senkinek nem kellett, majd végül ott sem, akkor az Ericsson technológiája megmentette, tulajdonképpen átmatricázott Ericsson készülékekkel (T65,T68, 800, 900, 990 stb). De a piac ma nem az IPhone szintű készülékeknek áll, ebbe bukott bele a HTC, meg az ASUS, HP, Dell is telefonfronton.

Jó a prémium ha van piaca, de nincs.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) FіkuszKukіsz válasza Márko88 (#1) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

+ Minősíthetetlen szerviz.

Amit a Z1 garanciás javításánál műveltek, megérdemelnék, hogy csődbe menjenek!

Romanes eunt domus

(#22) wortz


wortz
tag

Csináljanak még egy Z3 Compact Minit is, fele hardverrel, fele áron, feküdjenek rá arra, hogy BRUTÁLISAN stabil legyen a saját felületük (mert most pont a fagyogatásról híres), adjanak legalább 18 hónap updat-et, és ők lesznek a vezető márka. :)

(#23) Tidzsimon válasza FіkuszKukіsz (#21) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Azzal nem tudunk mit tenni, a legtöbb gyártó a cordonnál van, gondolom magyarországon nincs konkurencia.

Mrluojak az L frissítését is jól ráhagyták, bugosan kb év elején.

Szerintem jóbrendszert akkor lehet felrakni ha nem gyárit használsz, azoknak pikpak javítják a hibáit. Most is egy béta van fent ami gyorsabb és kevésbé bugos, mint a 'kiforrott gyári rendszer.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#24) a.sebi válasza Márko88 (#1) üzenetére


a.sebi
őstag

Nekem is ki van a tököm a sony val!
Xperia z m anno csak vergődött szoftveresen.
Z ultra lefagy, ujra indul, stb stb.... Pedig mindíg gyalulom szoftver frissítés előtt (ez nem baj mert úgy is ritkán jön) a takaró ajtócskákat 3 hete cseréltettem garib, de kinyílik magától!
Szar samsungot nem veszek, htc nem tetszik, .... Asszem a somy eléri lassan hogy iphonera váltsak, pedig utálom a snob iphonosokat!
De asszem beruházok egy iphone 6 pluszra!

(#25) edward2 válasza Tomi_Ohl (#18) üzenetére


edward2
addikt

Semmi jövője nincs a drága telefonoknak. Szerintem sem tesznek jó lépést.

Amúgy már 2 éve is bejelentették, hogy csak a csúcsra fognak koncentrálni aztán tessék ennyi az eredmény.

(#26) h3lios válasza a.sebi (#24) üzenetére


h3lios
addikt

Ezért kell LG-t venni. :D Amióta kijött a G2 megelégedéssel használom :)

A cikkhez kommentelve:
Érdekes látni a SONY vergődését, amikor átvették a telefonos részleget akkor egy erős fellendülés volt érezhető. aztán mint azt már előttem is leírták kezdik maguk alatt vágni a fát.
Az évi 2 csúcstelefon öngyilkos stratégia, mert az így is pocsék szoftveres front csak még tovább gyengül, Ameddig más Gyártónál 2 éves csúcs telefont használt az ember, addig ez a Sony-nál már 4 verizó lemaradást jelent, ami finoman szólva sem bizalomgerjesztő.
De oké, legyen évi két csúcstelefon, viszont akkor ne az előző széria gyári hibáit (sz.r kijelző és hibás illesztés) javítsák ki vele.

Így szépen lassan elérik, hogy iPhone árú készülékeket adnak ki fél évente, amivel a baj csak az, hogy az áruk rohamosan fog csökkenni, és szoftveresen elavultak lesznek 2 éven belül.

Sokan azt hiszik, hogy egyszerű lemásolni az Apple féle stratégiát, csak azt felejtik el ilyenkor, hogy nekik van egy jelentős "fan" bázisuk, akik ha jó ha rossz megveszik az adott telefont. A másik hogy aki iOS-t akar az biztos, hogy szifont vesz.
Androidos fronton viszont most rengeteg alternatíva van, amiből a Sony csak egy a sok közül.
Arról már nem is beszélve, hogy az Apple már így is a Samsungot követi (S és Note sorozat). Nem kellene még 1 gyártó aki beáll sokadiknak a vonat végére. :U

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#27) lezuvius válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


lezuvius
őstag

Z1-m szoftveresen egy hulladek

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#28) halkow


halkow
őstag

Kicsit kesze-kusza ez a cikk de 3x ra már sikerült értelmezni mit akart az író közölni vele :D

Hát szerintem a sony kezd abba a hibába esni mint a htc hogy csak a felső szegmensre fókuszálnak és elvileg mostantól lesz ez így, de az eddigi termékeink is sugallják hogy nem vagyok kész, nem nagyon vannak olyan igazi ütősebb a közép kategóriába amire azt mondom ez kell nekem!

Alcatel onetouch idol2s the king

(#29) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Félek mit fogok ezért kapni, de meg is érdemlik. A szoftver katasztrófa, a frissítés is, a hardver sem oké, a vízálló az nem vízálló, de azért örülj a fejednek.

Nyugodj békében Integra!

(#30) SkyS1gn válasza lezuvius (#27) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bővebben?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31) lezuvius válasza SkyS1gn (#30) üzenetére


lezuvius
őstag

Folyamatosan kidobb alkalmazasokbol,noti bar folyton bugos mikor lehuznam,kamera is bugos...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#32) SkyS1gn válasza lezuvius (#31) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem Z volt, most Z2, szoftveresen sose volt gondom.
4.4.4-van fennt neked?

(#33) lezuvius Vagy csak tudok 1-2 szabályt :D Ami nem csak sonyra igaz, értem ez alatt hogy frisstést nem telepítünk meglévő os-re, főleg nem nagyobb verziószámúakat... stb stb.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#33) lezuvius válasza SkyS1gn (#32) üzenetére


lezuvius
őstag

Igen az van.
Akkor Te a szerencsesek koze tartozol,mert rengeteg ismeros kap agyfaszt a Sonyjatol (Z,Z1) :( :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#34) Nigér válasza a.sebi (#24) üzenetére


Nigér
őstag

:F
Az én Ultrám egyszer sem fagyott, pörög-forog a szoft rajta, pedig én ráfrissítek az előzőre, sosem gyalulom. Az ajtócskákkal sincsen semmi gond.

(#36) SkyS1gn válasza #20749568 (#35) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miért is?

(#37) Aweriot

Ennyi erővel lehetne dollárban is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38) F34R


F34R
nagyúr

Sony Sony, remelem belehuztok vagy akar el is huzhattok.....

(#39) 5381 válasza Nigér (#34) üzenetére


5381
aktív tag

Nálam is nagyon stabil a Z ultra. Ajtókat nem nyitogatom. Én is ráfrissítettem eddig az előző rendszerekre.
Szerintem évente elég lenne 2 közép, 1 csúcs, egy csúcs compact és egy tab kiadása. 2 évente meg bitangerős ultra. Nehéz már eligazodni a sonynál is, azaz mégsem. Alig különböznek a nagyon beharangozott csúcsmodellek...

[ Szerkesztve ]

(#40) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én inkább a közép és a középfelső kategóriára koncentrálnék :U

Finn the human

(#41) sz.balazs.95 válasza Matada2.3 (#40) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a jelek szerint ezidáig nem jött be nekik.

felhasználói szempontból kétségtelen, hogy az a legjobb, de pénzügyi szempontból nem, emiatt van stratégiaváltás.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) Swami


Swami
senior tag

Nem csodálom... Szépek a Sony telefonok (nem mindegyik), mégsincs egyik ismerősömnek sem. Nekem volt Xperia S-em. Imádtam, de eladtam. Sárgulós kijelzőkkel nem lehet megnyerni a fogyasztót.
A termékpaletta is elhibázott és drága...

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#43) Matada2.3 válasza sz.balazs.95 (#41) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nagyon sajnálom őket... de sok pénzbe kerül, hogy pár programozót leültessenek..

Finn the human

(#44) jozso1989


jozso1989
őstag

Egy újabb ok, hogy miért nem frissítik a telefonjaikat. :D

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#45) electro123


electro123
csendes tag

Sony Z2 - őm csodásan teszi a dolgát, Balatont többször is átélte a nyár alatt, semmi gondja.
Szoftver tökéletes így ahogy van, ha jönne frissítés sem tenném fel mert minek ha egyszer így jó? :D
Van dokkolóm és bluetoothon kapcsolódok a géphez amivel átviszem a fájlokat, nem nyitogatom az ajtócskákat.
Szóval van pár alapszabály amit nem árt betartani de ezt másnál is be kell nem csak itt és érdekes de működik tőle :D
Amúgy meg hülye ez a Sony mert a csamcsung is fröccsönti a telókat azért tart itt ahol tart.
Sonyval az a gond, hogy túlontúl jó telókat akar kihozni és emiatt gondolom drágább mint a fröccsöntött gagyi csamcsung emiatt azt veszik ezerrel nem a Sony - t.
Sonynak is ócska foss, trágya, ganaj műanyag fosokat kéne kihoznia az alsó kategóriákba meg középkategóriákba és akkor lenne sok trillió jen.
De ezt így tényleg nem lehet csinálni.

Az én viszonylatomban Android piacon Htc és Sony csinálja a legszebb telókat.
Bár most azért jött ki pár csodamasina ami igaz az igaz.

////// Sony Z2 \\\\\\

(#46) Csapoati válasza electro123 (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azert az gondolom vilagos, hogy nem hulye az, aki mas adatatvitelt hasznal, amihez nyitogatni kell az ajtokat. A frissitest meg elvileg azert adjak ki, hogy javitsanak vele a telefonodon. Aki ezeket felteszi, szinten nem hulye, gondolom...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) Peterson_ válasza electro123 (#45) üzenetére


Peterson_
addikt

Vitathatatlanul Szép telefonokat csinálnak, bár a nagy alsó kávát elfelejthetnék végre, ha már ennyire ráálltak az sw gombokra.
A minőségből meg ne adjanak lejjebb, mert ez is kiemeli őket.
Én most pár évig hanyagolom őket, mert nekem is sikerült pont rossz modellt választanom sok pénzért, ami még főverzió váltást sem ért meg, ezen kívül még a beígért szolgáltatások fele sem indult be(Xperia Play).
Ezen kívül nem volt bajom a készülékkel.
A töltővel annál több, azt az háromszor cseréltettem míg megvolt a telefon.

Csapoati:
-Így igaz.
Ne hogy már a felhasználónak kelljen rá figyelnie, hogy mit hogyan használ, nehogy valami elbarmolódjon.
Egyébként a "hulladék csamcsungom" gond nélkül megvan JB-ről KitKat-re frissítés után úgy, hogy nem volt fr.
Azóta persze kicsit elszálltam a Titaniummal, meg az xposed-del, szóval akadtak furcsaságok;]

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#48) spawn21 válasza lezuvius (#31) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem soha ilyen gondom nem volt, egyik Sony telefonommal sem. P, z, z1c,z2. A z2 egy ngayon stabil telefon. Eddig nekem ez jött le.

iPhone 13p

(#49) Csapoati válasza spawn21 (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezért számítanak a statisztikák. Mert ha neked hibátlan, neki meg szar, akkor azért nem lesz 50%-os a hibaarány. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) balazs0102


balazs0102
senior tag

Én is Z2-t használok. Imádom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.