Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nagyon korrekt, valami ilyesminek kell lennie egy gyári asztrofotós átalakításnak. Nem csak egy szűrőt cseréltek benne, amit ezen felül hozzátettek az mind remek. :) Csak ne lenne ilyen drága... meg ne lenne ennyire brutális a fényszennyezés minden település közelében.

(#2) t72killer válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a D5100-amat majd' éve műtöttem IR-szűrős "problémákkal" :K . Kár, hogy a nagy családi jövésmenés + új hobbik miatt túl sok időt nem tudtam vele tölteni. Ha jól emlékszem csak 1 igazi asztrofotós túra volt, ezenkívül infrában szórakoztam:)). (Utóbbit ezzel az új csodával nem lehet, lévén gondolom interferenciaszűrőre cserélték a régi jó schott BG39-et).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

első nikon, amit megvennék :C (persze európai fizetésből)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Élném nagyon. Másik millióból egy kellemes teleszkóp, és tényleg lehozom a csillagokat. :)
Régóta szeretnék, de költséges hobbi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó cucc, a megfelelő réteget célozza meg.

(#6) #65675776 válasza Dilikutya (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#7) nkmedve


nkmedve
őstag

Én éppen most gondolkozom egy régi Canon EOS 450D átalakitásán (IR szűrő kivesz), úgyhogy ez a hir mindenképp érdekesség volt számomra. Sajnos a D810 nekem kicsit borsos árú erre a célra (figyelembe véve hogy ezen kivül mennyit kell még költeni ha asztrófotózni akar az ember).

(#8) Kapanyél


Kapanyél
őstag

MLacával mi van?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#9) Mr.Csizmás válasza Kapanyél (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

VIP, nem cikkezik itt, csak a saját blogján.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Stauffenberg válasza t72killer (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én már találtam fórumokat, ahol Nikon D800 és D810 IR szűrő cseréről ment az eszmecsere. Ha valaki ilyen céllal vásárolna fényképezőgépet, annak már simán megérheti a D810A, főleg az egyéb belepakolt fejlesztéseket nézve. Szerintem az is nagyon jó, hogy a képzaj kérdésén is gyúrtak, oké, hogy mosta már nem ISO 64 a natív tartomány alja, hanem ISO 200, de ha emiatt jobban bírja a hosszú expozíciós időket, akkor az újabb olyan pont, amit DIY IR filter átalakítással nem érsz el.

Nagyon kívánatos gép lett ez. Mondjuk nekem "ágyúval verébre" lenne, mert még csak tavaly kezdett el érdekelni az asztrofotós téma és Budapestről ritkán szabadulok el olyan helyre, ahol a fényszennyezés nem teszi teljesen tönkre a fotózást.

(#11) t72killer válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom belenyúltak-e a nikonnál a RAW-kezelésbe? Régen volt egy olyan sztori, hogy a nikon RAW eszi a csillagokat :Y

Költségvetés: aki igazán komolyan gyúrja, az erre a célra gyártott, hűtött CCD-kamerát használ. A D810 árában már azért lehet ilyesmit kapni - igaz kisebb érzékelőmérettel, de a célzott tervezés miatt lényegesen használhatóbb+érzékenyebb kivitelben. (hogy csak egy tételt mondjak, kihagyják a Bayer-szűrőt és külön képet lőnek az egyes színcsatornáknak)

Budapest: kell neked egy ilyen :K . Esetleg egy-két keskenyebb sávú, bár azok húzósabb áron mennek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Stauffenberg válasza t72killer (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Korábban az asztrofotós topikban ajánlottak már UHC szűrőket, de ezeknek túl kicsi a menete (a 16mm-es objektívemen 58mm a szűrő átmérő, de ha meg beszerzem a Samyang 12mm f/2-t, azon meg már brutális 67mm, nem láttam ekkorákat a linkelt boltban). Amennyire tesztfotókat nézegettem velük, azért olyan nagyon látványosan levágni nem tudják a legfőbb fényszennyező fényforrások hullámhosszait.

Csúnyán hangzik, de nekem nem tudományos alaposságú megfigyelésre van igényem, én inkább az esztétikai gyönyört keresem. Éjszakai tájképeket akarok készíteni a Tejútrendszerrel együtt, így mindenképpen mennem kell minél messzebb Budapesttől, mert innen észlelni még a nyári csúcsponton sem lehet normálisan a Tejutat.

(#13) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cserébe beépített mp3 lejáccó is van benne! (vagy nem azt jelenti, a fülescsatlakozó piktogram? :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) t72killer válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Horvátország délebbi végeit tudom ajánlani :K .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) csakb válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


csakb
őstag

"Éjszakai tájképeket akarok készíteni a Tejútrendszerrel együtt"

Ilyen célra viszont egyáltalán nem kell módosított gép, UHC szűrő meg pláne nem.

(#16) t72killer válasza csakb (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tud rajta azért dobni egy kicsit, ha látszanak a nagyobb H-alfa ködök.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Vadmeggy válasza #65675776 (#6) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Ugye ez nem Szaniszló ? :D

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#18) rbalint88


rbalint88
addikt

Asztrofotósoknak a kihajtható kijelző (főleg egy amoled) nem lenne hasznos? Valahogy nem látom ebben a gépben azt a nagy boogie-t egy Sony A7S-hez vagy A7 II-höz képest, főleg ennyi pénzért. Azonos áron még talán, de így...

(#19) csakb válasza rbalint88 (#18) üzenetére


csakb
őstag

A bugi a nagyon vörösben jobban áteresztő IR-blokkoló szűrő, ami komolyabb asztrofotózáshoz igen jól jön, és általában át lehet alakíttatni így a vázat, de nyilván garanciavesztéssel.

A cikkben viszont ez egy lejterjakabnak, vagy valami totális félreértésnek tűnik: "vörös virtuális horizont a keresőben, hogy az éjjellátókkal is használható legyen". :))
Az eredeti cikkben gondolom azt írták, hogy a vörös azért jó, mert nem rontja a szem sötétadaptációját.

(#16) t72killer: Az igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg válasza csakb (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért ügyködöm én is sima, földi léthez kalibrált vázzal. Talán egyszer bérelek egy D810A-t kipróbálni, akkor veszek magam mellé egy tapasztalt asztrofotóst is. Van egy dolgozós, céges D800E vázunk, azzal össze lehetne mérni, hogy mekkora a különbség köztük.

Egy átalakított váz nekem már túlzás lenne, mert elenyésző időt tudok asztrofotóval foglalkozni. De néha bérelni beleférhet. :)

(#21) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Kár hogy réteg modell, és kár hogy én max a vele készített képernyőháteret látom majd csak belőle! :(((
De azért grat, ilyennek is kell lenni, és valaki elég profin elkészítette!

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#22) t72killer válasza oraihunter (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy időben a Canon csinált ilyesmit a Dxx sorozattal (mitha D20a rémlene), mert valamelyik főmuftijuk asztrofotós volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) csakb válasza t72killer (#22) üzenetére


csakb
őstag

Kettő is volt, 20Da, 60Da.

(#24) atikó


atikó
őstag

aki teheti az vegye meg majd ha kijön, mert nagyon jól testre lehet szabni én már beszereztem hála a jó kapcsolatomnak!

(#25) Kapanyél válasza atikó (#24) üzenetére


Kapanyél
őstag

:C

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.