Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erick_b


erick_b
tag

Szép írás de itt nem áll fent a veszélye a feszültség csökkentés után, hogy gondol egyet a vga-d és nem indul el? Nincsenek vga-s alulfeszülési tapasztalataim de bizony cpu-nál elég sokat kell próbálkozni míg az ember beállítja a legkisebb feszültséget amivel a gép még stabil marad (és ezt azért illik programokkal is tesztelni nem csak elindult a windows/játék és akkor én már boldog vagyok).

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#2) #19617792 válasza erick_b (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

ilyen esetben ha van tartalék VGA, int VGA, akkor DOS alól menthető a kari.

(#3) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Jó kis kártya, ( 35ezerFt nagyker áron) de ennyiért már van a piacon jobb kártya :)

Dave666

(#4) patex1983 válasza erick_b (#1) üzenetére


patex1983
őstag

Köszönöm :)
Mielőtt a BIOS-ba írtam az értékeket, természetesen teszteltem szoftveresen is, MSI Afterburnerrel állítgattam és persze többféle terhelésnek alávetettem a kártyát, úgymind GPU Caps Viewer, Furmark, 3D Mark Vantage és több játék benchmarkját is lefuttattam. A cikkben megadott értékeken megy a VGA kb 3 hete, hibátlanul.

(#3) dave666 Köszönöm :R Nekem ez is bőven elég és pár évig biztos, hogy nem lesz cserélve

[ Szerkesztve ]

X

(#5) kerelo


kerelo
senior tag

Jó kártya.Köszi az írást

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép munka! :R

(#7) ben800


ben800
aktív tag

Köszi az írást nekem még jó szolgálatot tehet,egy 6790-nél:D

(#8) patex1983 válasza kerelo (#5) üzenetére


patex1983
őstag

Köszönöm :R

(#6) Angel1981: szintén :R

(#7) ben800: Ez kifejezetten nvidia kártyák buherelásához készült írás, ATI oldalon kicsit más a helyzet, ott az RBE nevű progival tudsz BIOS-t moddolni, illetve van külön flash-elő is ATI kártyákhoz. Anno 4850-el működtem én is, csak nem dokumentáltam sajna.

[ Szerkesztve ]

X

(#9) ben800 válasza patex1983 (#8) üzenetére


ben800
aktív tag

Értem bár én csak a gyári venti cseréjére gondoltam,de ahogy reggel néztem a csavarokat eléggé durván odarögzítették a hűtőt,szóval marad a twin turbo pro:S

(#10) patex1983 válasza ben800 (#9) üzenetére


patex1983
őstag

Így már értelek, csak hirtelen nem tudtam a cikk mely részére gondolsz :)

X

(#11) echterion


echterion
nagyúr

Nice. Grat az íráshoz és a költséghatékony halkításhoz. :C

**********

(#12) patex1983 válasza echterion (#11) üzenetére


patex1983
őstag

:R

X

(#13) Kapti


Kapti
tag

Érdekes írás.
Számomra ez az Asus féle DirectCU hűtés rejtély. Valaki hangosnak tartja, valaki szerint pedig csendes (konkrétan HD6850-es változatra gondolok). Ezek szerint mégse annyira csendes sajnos.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#14) patex1983 válasza Kapti (#13) üzenetére


patex1983
őstag

Ahogy nézem, egy az egyben ugyanez van a 6850-en is és hidd el nekem, hogy nem halk, nagyon nem... :N
Alapjáraton kicsit sípolós kerregős hangja volt, terhelés alatt még ehhez hozzájött a plusz zúgás is. A borda nem rossz, mert amint látod megfelelő ventivel lehűti a gpu-t, viszont az a ventilátor, ami gyárilag volt rajta 1 Ft-ot nem ért.

X

(#15) Kapti válasza patex1983 (#14) üzenetére


Kapti
tag

Hiszek neked. :) Tetszik a megoldásod, így már megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#16) Runner_fxr válasza patex1983 (#14) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tetszik a nick neved! Te is jártál patexba annó? Vagy nem ezért ez a neved?

(#17) patex1983 válasza Kapti (#15) üzenetére


patex1983
őstag

Igen, így már vállalható ez a vga :)))

(#16) Runner_fxr: nem, nem ezért ez a nickem :))

X

(#18) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a cím alapján azt hittem passzív kártya lesz, aztán végül majdnem igazam is lett :)
legalábbis nálam a passzív vga hasonló, passzív gyári borda + 6-800 rpm-es 12-es venti.

[ Szerkesztve ]

(#19) Flash86 válasza dave666 (#3) üzenetére


Flash86
tag

Nemtom melyik nagykerben nézted de én ezt 29110-ért látom :)

Amúgy egy 6850-es majd 20%-ot ver rá és ugyan ennyibe kerül.

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#20) patex1983 válasza Flash86 (#19) üzenetére


patex1983
őstag

Én meg azt nem tudom, te hol nézed, igaz én csak kiskeres árat tudok, de az még mindig 37 538 Ft...(amit te írsz az max netto érték lehet)

ATI kártyát meg elvből nem veszek már (lehet lincselni :D )

X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.