Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

én meg már azt hittem, hogy a végfelhasználóknak lesz egy picit jobb az árverseny miatt.
Crucial nálam innentől kezdve sakál, vagy hiéna. Kerülendő... :(((

(#2) Darthforce92 válasza lujó55 (#1) üzenetére


Darthforce92
tag

A cikket kiegészítendő : Tudtommal van egy indiai hdd gyártó a simmtronics.

(#3) djculture


djculture
félisten

[link]Az is ugyanolyan áron adja a termékeit mint a másik 3:

(#4) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem ez a krucifix nevezetű cég sosem volt szimpi...

Artengo TR 990 Pro

(#5) Meridian


Meridian
senior tag

Tehát egy újabb cég, aki nyerészkedni akar a magas HDD árakon... kösz, de listáról kihúzva.

(#6) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A cím olvasásakor pedig egy kis boldogságra derültem.. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7) Trebron09


Trebron09
őstag

Címet elolvasva gondoltam, hogy v.mi ilyesmi lesz :( ... amúgy ez a Simmtronics mi? Maxtor reloaded? :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#8) djculture válasza Trebron09 (#7) üzenetére


djculture
félisten

Hát nem egészen mert a maxtor nem gyártott ennnyi mindent:
Memory Modules for Desktops, Servers, Laptops.
Motherboards for Intel / AMD / VIA
Tablet PC starts from 7" and 10"
Graphics Cards - Nvidia / ATI
Simmbook
Desktop PC
LED Monitors (size 15.6”, 18.5”, 21.5”)
Pen Drive ( 2GB to 16GB)
Micro SD Card (2GB to 16GB)
Hard Disk Drive (80GB to 3TB)
Solar PC

(#9) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jó étvágya van. Egészségére! :C

⭐ Stella

(#10) Pharaoh válasza Darthforce92 (#2) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Nem valami meggyőző ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=-aA70_OpLYQ

[ Szerkesztve ]

(#11) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ehhez van eszük, rohadjanak el.... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) PeetR válasza Pharaoh (#10) üzenetére


PeetR
aktív tag

Ez igen, micsoda gyár. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) PC-rev-RM válasza Pharaoh (#10) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Pont ilyennek képzeltem egy hdd-gyártót.

És a videó alatt a vállalati himnusszal... :DDD

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#14) KAMELOT


KAMELOT
titán

Maradok a WD , Seagate , Hitachi gyártóknál. Inkább fizetek 10euroval többet, de valami minőségit veszek. Majd ha a CRUCIAL saját HDD-t fog gyártani akkor veszek.
Egyenlőre csak WD / Seagate gyárt 3TB-s HDD-ket.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15) TESCO-Zsömle válasza rootkiller (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Micron "prémium" márkája, ha az a név mond valamit.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) banhammer


banhammer
veterán

Ettől még nem lesz olcsóbb a HDD.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Először én is azt hittem, hogy végre egy jó hír a felhasználók számára HDD fronton. Mondjuk azon értetlenkedtem, hogy hogyan fog/tudna a Crucial winchestereket gyártani, mert tudtommal semmi közük nincs a HDD-üzletághoz, az átmatricázásnak itt meg még kevesebb értelme lenne, mint SSD fronton...

De tévedtem. Nem nekünk fognak segíteni, csak ők is akarnak egy kis extra profitot elérni a felhasználók lenyúlásából :(((.

Igen, lehet mondani, hogy ez a kapitalizmus, és hogy minden cég csak a profitról szól, és nem arról, hogy másoknak jó legyen. Én ezt értem, de attól még nem kell ezzel egyetértenem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Jim Tonic válasza rootkiller (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze, ha megkérdezném, miért, arra nem tudnál válaszolni. Valószínűleg nem tudod, ki az a Micron.
Mondjuk megfogadtam, hogy átnevezős alakokkal (Gagyibájt, Krucifix, stb.) nem állok le, mert az ilyen megnyilvánulások már jeleznek egyfajta színvonalat.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) 8th válasza djculture (#3) üzenetére


8th
addikt

Hát ja. :(

(#20) Alchemist válasza Pharaoh (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Első ránézésre azt hittem, hogy a Ready Computers mátészalkai javítóüzeméről van szó...
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

De jó egy matricázó cég a HDD piacon, kellett :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) TESCO-Zsömle válasza Dr. Romano (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vajon miért nem adják olcsóbban, mint a nagy gyártók... Ki tudja... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Darkness...


Darkness...
csendes tag

Csak óvatosan fogalmazva Crucial / Micron márkát lehúzó tagok figyelmébe:

Ez egy igen jó márka kiemelkedő minőséggel és megbízhatósággal ők csinálták tudomásom szerint az első sata3 ssd-t ami a mai napig versenyképes a konkurens termékekkel.
Mint írták is a support kiemelkedő ami egy hardware esetében az egyik legfontosabb ha venni akarok/akarsz valamit.

Nekem volt Crucial M4 ssd-m és maximálisan elégedett voltam vele.
A kapacitása miatt cseréltem le pont ma ha valaki visszakérdezne...
...és azért nem Crucial M4-ben vettem nagyobbat mivel ők még nem adtak ki új Marvell vezérlős ssd-t.

Az OCZ a SandForce vezérlőket erőltette a hangzatos paraméterei miatt vertex2/3 agility2/3 a többi márkával együtt és érdekes most marvell-t használ a vertex/agility 4 mint az M4 csak egy újabb változatát mivel 2012 van.

Én használtam már minden valamirevaló ssd-t szívtam a sandforce vezérlős összes ssd-re vonatkozó problémákkal ami márkafüggetlenül mindenhol jelentkezett mégsem kárognak miatta pedig aki korán vett ilyet és fagyott a gépe folyamatosan szívott addig amíg nagy nehezen megoldást találtak a problémára több hónap alatt és egy új firmware-ben javították.

Mégsem szidják az ocz-t a corsairt a adata és egyéb cégeket hogy kiforratlan gyenge tetvész lassú supportal rendelkező vezérlővel árulnak megbízhatatlan hardware-t.

Olvassatok róla próbáljátok ki és ha van saját tapasztalat és az negatív és nem a ti hibátokból van akkor jogos a felháborodás.

Az hogy ők is beszállnak a hdd bizniszbe az meg mindenkinek jó szerintem ha a verseny egy kicsit is lendít a jobb árak felé.

Üdv
Gábor

(#24) Findzs


Findzs
addikt

nem kéne őket megbüntetni ?
a 3 gyártó tuti összebeszélt és fent tartják az árakat, azt hiszem erre van valamilyen szakzsargon
;]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25) lexter00 válasza Findzs (#24) üzenetére


lexter00
őstag

Kartellgyanú :DDD

De amúgy a Samsung nem gyárt HDD-ket?Vagy csak én vagyok eltévedve? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) 8th válasza lexter00 (#25) üzenetére


8th
addikt

(#27) wolfman


wolfman
veterán

Annó a Hitachi üzeme is elúszott vagy neki a többiek tartják a tarkójához a C96 Mausert?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) KAMELOT válasza Darkness... (#23) üzenetére


KAMELOT
titán

Cruciall céggel nincs gond. Csak azzal van a gond, hogy nem saját HDD-t gyártanak hanem megvásárolnak valamit és saját címkéjükkel azt fogják árulni. Ettől paráznak!
Lényegében mindegy mert majd a tesztek alapján kiderül mennyire jó az egész. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Nekünk ez nagyon jó. :) Már majdnem azt hittem, hogy valami tényleges gyártó. De nem. :/

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#30) Darkness... válasza lexter00 (#25) üzenetére


Darkness...
csendes tag

A seagate megvette amit sajnálok a lentiek miatt is.

Gyártják tovább az eredeti modelleket csak seagate matricát kapnak :)
Néztem is amikor a samsung hdd-t kicserélték egy ugyanolyanra csak seagate matricával.
Egy dolog ami azért bosszantott a témával kapcsolatban: veszel egy samsung vinyót 3 év garanciával a harmadik hónap környékén van egy meghibásodás visszaviszem és már seagate hdd-re cserélik ami még nem gond mivel ugyanaz csak a matrica más de 1 év garanciát adnak rá ami felháborító.

Vettél egy hdd-t 3 év garanciával és ha tönkremegy akkor kicserélik csak onnantól csak 1 év gar. van.

Ha durván növekszik a profit vidd le a garancia idejét és ezzel is csökkentsd a kiadásokat és ezzel még több pénzre teszel szert.

Nekem tetszik csak nem vásárlói szemszögből :)

(#31) djculture válasza wolfman (#27) üzenetére


djculture
félisten

Azt is megvették: "Megvásárolhatja a Hitachi merevlemezgyártó üzletágát a Western Digital - határozta el az Európai Bizottság"

A samsung merevlemez üzletágát meg megvette a Seagate így ketten maradtak nagyok.

Ezenkívül van még a Toshiba : A Toshiba hivatalosan is bejelentette, hogy idén szeptembertől szállítja az első hibrid merevlemezeit.
Miután eladták a thaiföldi gyártóüzemüket a Western Digitalnek, utóbbi ezért cserébe technológiát és a 3,5 hüvelykes meghajtók gyártásához szükséges eszközöket adott.
Ez azért is jött jól a Toshibának, mert mindeddig csak 2,5 hüvelykes, notebookokba való HDD-ket gyártottak, illetve a piaci részesedésük még a Fujitsu régi HDD-divíziójával együtt is 9 százalék alatt maradt.

A vállalat azt is elmondta, hogy a három legnagyobb merevlemez-gyártó közé szeretne kerülni
. Ez a kijelentés kissé zavaros, hiszen a Western Digital és a Seagate mellett rajtuk nincs más a piacon.
Mindenesetre 2015-re várják, hogy nő a piaci részesedésük, illetve a termelés mennyisége helyett a minőségre fektetnék a hangsúlyt a jövőben.
A kérdés már csak az, hogy vajon az eleve drágább hibrid meghajtókkal sikerül-e több megrendelést szerezniük?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.