Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fanti


fanti
addikt

Nekem pont segített a cikk abban, hogy megérjen bennem egy procicsere. Az i5-7600 megy, és a Pentium G4560 meg jön. Úgy is FHD-ban játszom a S.T.A.L.K.E.R trilógiával, a Crysis 1,2,3-al és a Warhead-el, a BF1-el.

Ezekhez meg minek az i5?

A kis G4560 fog hagyni az RX480-ban kihasználatlan teljesítményt?
Bizonyára.
De nem érdekel, nekem a régi játékaimhoz tök fölösleg az i5-7600.

A két proci árkülönbségén meg sört, pálinkát és házikolbit veszek.
Kövezzetek meg érte, de ezt eldöntöttem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#52) janos666 válasza gbors (#50) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nemsokkal a hivatalos megjelenés előtt, (legalább is az akkori RTM-escrow Win10 build-ekkel és hozzájuk való driver-ekkel) számottevően jobban futottak a DX11-es játékok. Nálam például Win8-on kicsit gyorsabb volt a DAI Mantle-el, mint DX11-el, Win10-en viszont ez megfordult, és a DX11 lett egy lehelettel gyorsabb (miközben a Mantle eredmény maradt, ahol volt). Persze lehet, hogy csak azért, mert Win10-re már valami friss codepath működött a driver-ekben, amiben benne volt egy rakat "experimental" optimalizáció, amik később talán lecsorogtak a Win8 driver-ekbe is (passz, sohasem vettem a fáradtságot, hogy retro-teszteljek visszafelé Win8-al), sőt akár mára "lebutulhatott" a Win10 is (ha így volt, nem vettem észre, nekem kb. ugyan azt nyújtja megjelenés óta, se előnyét se hátrányát nem láttam egyik nagy-frissítésnek sem - kivéve, hogy legutóbb ki kellett lőnöm a Game Mode-ot és a Game Bar-t :W, de az is csak ~20 perc bosszúság volt). Már nincs is meg a 290X-em, hogy kipróbáljam, és nem tudom a Gefore-oknál mi (volt/van) a helyzet ezen a téren.

Azt megértettem, aki nem váltott 8-ra 7-ről (vagy akár még ma is a 7-est kergeti), de aki 8-ról nem vált 10-re, ott csak vakarom a fejem, mert sokkal inkább volt egy ráncfelvarrás a 8->10, mint "megosztó" átvedlés, ahogy a 7->8 (ott több változás volt GUI-n, sokkal több driver és szoftver kompatibilitás tört meg, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53) jokeph válasza fanti (#51) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó leosztás. :) :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54) Redneck válasza janos666 (#52) üzenetére


Redneck
veterán

A Win8 és a 8.1 azért nem ugyanaz, remélem ezt tudod! Utóbbi egyáltalán nem rossz, igaz én egyelőre maradtam a 7-nél. Letisztult, egyszerű és semmi gondom nincs vele.

fanti: Te tudod, mondjuk BF1 miatt biztos nem downgradelnék rá, szerintem baromságot csinálsz.
Nem kövezlek meg, sör, pálinka és kolbász kedvelő vagyok, csak az eredmények fényében jó nagy hülyeség. Mert ha azt mondod hogy veszel egy kicsit gyengébb i5-öt akkor értem...
A többi játék más tészta, de a 2C/4T szerintem karcsú.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#55) Redneck válasza Redneck (#54) üzenetére


Redneck
veterán

2C/4T a jövőre nézve karcsú, így értettem. Tényleg meglepően jó proci egyébként, de gondold át, később még lehet bánni fogod.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#56) fanti válasza Redneck (#55) üzenetére


fanti
addikt

Nézd, tisztában vagyok vele, hogy lesznek olyan játékok, amiknél karcsú lehet a két fizikais és a két HT-s mag.
De!
A mostani kedvenceknél bőséggel elég a kis G4560 is, és az új nagy neveknél meg meglátjuk.
Tudod, én már 46 éves vagyok, és nem nagyon hoz lázba egy mai 50GB-os ISO-s divatjáték.
Bárcsak lenne olyan amire azt mondom, hogy hűdeszép grafika, és élvezetes játékmenet is, és emiatt megéri megtartani az i5-öt, de az elmúlt éveket ha nézem, nekem csak a BF1 volt az, aminél azt mondtam, hogy gyönyörű grafika, és még élvezetes is a játékmenet.
De még ott is elég a kis Pentium.

Az meg hogy a jövő játékai, az elég tág fogalom.

A jelenben nekem nem kell négy fizikai mag a kedvenceimhez.

És imádok vastag házikolbikarikákat eszegetni, miközben S.T.A.L.K.E.R-ezek, meg söröcskéket szisszenteni.
Így a kivon 35 ezerből bőven tudok eszegetni és iszogatni, és az a kb. 20% amit vesztek teljesítményben, azt így kárpótolom :)

Arról már nem is beszélve, hogy a G4560 házhoz szállítással még 18k sincsen, úgyhogy ha valamin, akkor azon nem lehet bukni szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#57) Redneck válasza fanti (#56) üzenetére


Redneck
veterán

Tényleg nem lett rossz ez a CPU, gondolkoztam is hogy barátnőmnek összedobok vele egy konfigot!

Régebbi címekhez bőven jó, tényleg felesleges az i5, BF1 multi pedig fog menni a Pentiummal is, nem hiszem hogy téged zavarna az input lag, gondolom nem madfragger stílusban multizol.

Az újabb címeknél nem csak 20%-kal lesz gyengébb, de a 35 rugóból kijön 3-5 liter jó pálinka, 25-30 üveg jó sör, és kolbász is lesz egy darabig. :C

Én is imádok jókat enni és trinkelni ha valami nyugis gamerkedés van. :K A Call of Pripyaton épp gondolkodom hogy újrakezdjem. Az utolsó térképet feloldva hagytam abba anno.

Az 50GB-os ISO-t, nem tudom mire vélni, bár haverom is tolja a virágboltot, hiába vette meg a Divisiont, BF4-et és az 1-et. Én inkább tolok valami régi címet, mint hogy torrentezzek.
Egy ideje már Steamen sem vettem semmit, a legutolsó a Witcher 3 volt de még nem kezdtem hozzá. Előbb a másodikat kéne végig nyomnom. :B

Mindenesetre a 18k tényleg nem pénz érte, később még vehetsz másik procit is... :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58) gbors válasza fanti (#51) üzenetére


gbors
nagyúr

Yep, én is i5-ről downgrade-eltem pár éve, és jelen pillanatban a 4560-at venném.

(#52) janos666: lehet a win10 kérdést sokáig ragozni, de a vége akkor is az, hogy jelenleg előnyét nem látom, csak potenciális hátrányát, úgyhogy egyelőre marad a 8.1. Az ingyenes upgrade keretében amúgy bereggeltem és feltettem a 10-est - egy éve ott pihen a HDD-n, pontosan 0-szor bootoltam be :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#59) janos666 válasza gbors (#58) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondom, hogy hinni kell minden ilyennek, de ez például nem kelti fel a kíváncsiságod, főleg ha már úgyis kéznél van mindkét OS, hogy feltedd rájuk ugyan azt a VGA driver verziót, és lemérj gyorsan egy-két játékot (csak úgy véletlenszerűen egy jelenetben, nem kell azonnal túlzásba vinni és alaposkodni), hogy mutatkozik-e bármi különbség (aztán ha igen, lehet kicsit tovább tesztelgetni és gondolkozni)...? :U

Én a PoCa-t nem is próbáltam, és amit igen, ott nekem kisebb volt a különbség, de már arra is azt mondtam, hogy szép munka, ha ennyi "kijött csak úgy a motorháztető alól" (a játékot minimálisan sem kellett átírni, csak az OS és driver változott és korábbról meglévő hardware-eken produkálta ezt).

Én emiatt viszonylag pontatlannak is jelölöm azokat a DX11<->Vulkan teszteket, ahol a DX11-et nem Win10-el mérik (legalább is Radeon-on, mert Geforce-al nem néztem meg itthon).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#60) janos666 válasza gbors (#50) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hú, de utálom az ilyet: minél tovább nézegetem, annál kevésbé egyértelmű, hogy mit csinál a Sharpness és melyik érték a "semleges" állapota (ami se nem élesít, se nem maszatol), avagy létezik-e egyáltalán ilyen (vagy valami teljesen más, nem élesítő szűrő, akár nem is post-process ez a cucc). :W
Még szerencse, hogy nem tervezek 100+ órát tölteni a játékkal. :P

Screenshot egy távoli tárgyról 0, 1, 2, 4 állásban (bal-jobb,fel-le):

Ugyan ez közelről:

A 0 sokkal inkább néz ki úgy, mint egy pp-blur, mint akár a maximális 4-es úgy, mint egy pp-sharpen, szóval a 0 szerintem nem a "semleges", de a 4 már gyanúsan aliasing-es / zajos / kristályos, viszont enyiből passzolnám, hogy 1 és 3 közt melyik nyer.
Ez a játék se a videofób aszpergereseknek készült. :DD

Hogy kicsit ON is legyek: ahol ezt a screenshot-ot lőttem, ott mindig 50% felett volt mind a 4 CPU magom (2500K@4300MHz, GTX1070@2100MHz), jellemzően inkább 60-70% közt ugrált mind. és néha felnyalt egy-egy még 90% fölé is, miközben 200 körül járt az fps.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#61) ->Raizen<- válasza fanti (#51) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Semmi értelme a downgradelésnek sosem értettem ezeket az embereket megveszi a jót de jön ezzel a szöveggel hogy "áll a pénzem benne" ésatöbbi stb. Akkor minek vette meg? Már most van olyan program ami nem érzi jól magát 4 maggal/bf1 multi/ mi lesz később? Amd kijött a 8 magos procikkal, majd biztos az lesz hogy nem fejlesztenek rá programokat.. hát nem. A legkisebb procijuk a ryzen családból is 8 szálas. Szerintem csak hamar eljön az az idő hogy egy 2 magos proci dadogni fog mint az állat az új játékokban. És akkor lehet sírni. :D

(#62) janos666 válasza ->Raizen<- (#61) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert 20W is segít megmenteni az őserdőket. Mióta rájöttem, hogy a kokacserje csakis esőerdőkben terem, azóta én is aktív környezetvédő lettem. :)) :DDD
U.i.: Vagy nem, hisz szanaszét van feszelve a 4 magosom. ;] :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#63) #16939776 válasza ->Raizen<- (#61) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem mire meg unja az 1 szálat használó játékokat, addigra 4 magos cpu-k régen nevetség tárgyai lesznek. De ha megbánná, vehet a platformba később olcsóbban sokmagos+HT-s CPU-t.

Én becsülöm azokat, akik tudják mire használják a PC-t és aszerint vesznek bele hardvert.

Nekem az alacsony órajel az ami zavarna benne, 4-5Ghz között is lineárisan nő a min FPS a stalkereknél.
fix 3,6-al nekem gázos volt, mert feleződik az fps, függően hova nézel.
Jelen konfigommal, visszavett árnyékkal és napsugarakkal 6ms körüli render idő az átlag, és 12-nél nem szokott rosszabb lenni, így elég pörgős, besz@ratós.

[ Szerkesztve ]

(#64) domos válasza ->Raizen<- (#61) üzenetére


domos
senior tag

Két magos procinak már ma sincs értelme.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#65) jokeph válasza domos (#64) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem értünk egyet. ;)

Szoftverspecifikusan (app, game) van értelme.

Amennyiben az adott szoftver "erőből" dolgozik, és max. 2 magot használ ki (tehát a single-core azaz egyszálas teljesítmény (minél magasabb IPC) a mérvadó, akkor bizony egy G4560, G46xx Pentium és/vagy core i3 6xxx, 7xxx magas órajelen (minél magasabb a base clk, annál inkább), pariban van a 4,6,8 magos monstrumokkal (lényegtelen hogy Intel vagy AMD CPU), illetve jobb náluk, töredék áron. :K

Játék terén kirívóan jó példa erre az egyik legnépszerűbb esport game, a StarCraft II. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66) Melorin válasza jokeph (#65) üzenetére


Melorin
addikt

És én még azon gondolkodok, hogy i5 vagy i7 legyen a Pentiumomból... :DDD

(#67) Desy


Desy
tag

... érdekes olvasmány, de csak az a gond, hogy a tömeg alatti szinten van. Mi van a kissé bikásabb rendszerekkel a modernebb rendszermotorokkal.... a hat vagy kétszer hat magos illetve erősebb meghajtással?
*ja, persze... még nem érkezett el az idő a végkifejletre és valahol el kell kezdeni a mai dolgok bemutatását. De ennyi erővel el lehetett volna indulni a 286-os rendszertől a win2.0 motorral és ecsetelni, mi megy jobban az autóverseny játék vagy az alien vadászat.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#68) jokeph válasza Melorin (#66) üzenetére


jokeph
nagyúr

Annak is van értelme, ha olyan szoftvereket használsz, ami kihasználja. :K

Átlag felhasználásnál szerintem a core i3,5,7 nem játszik. :U (nem a benchmark-pistáknak szól, és nem is a legújabb címekkel 4K-s csili-vili hajlogatott monitoron aktuális csúcs VGA SLI/CF kombójával játszóknak ;] )

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69) jokeph válasza Melorin (#66) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mivel én szinte kizárólag a fentebb említett esport game-val nyomom, erősen megfordult a fejemben, hogy az aláírásomban lévő konfig megy pihenni, és beruházok egy G4560-as procis alap cuccra, kb 100e-ből... :((( ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70) ->Raizen<- válasza jokeph (#69) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Minek? Hogy két három zacskós tej árát meg tudd spórolni 1 év alatt a vellanyszámlából? ;]

(#71) domos válasza jokeph (#65) üzenetére


domos
senior tag

Van itt azért fogalomzavar rendesen. Ne dobálózz IPC meg BCLK rövidítésekkel ha nem tudod miről van szó.

Azt én is aláírom, hogy ha össz-vissz egyetlen szoftvert futtatsz csak adott időben, ami ráadásul csak egy szálon képes futni, akkor oké lehet egy ilyen proci. De mihelyt elkezdene az ember multitaszkolni, bukta van egyből.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#72) Melorin válasza jokeph (#68) üzenetére


Melorin
addikt

Átlag felhasználás szerintem az internet böngészése is, és a Pentium igencsak megakad néha 1-1mp-re combosabb weboldalakon. :U

(#73) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Még netnél is észrevehető a gyorsabb proci előnye.Ha csak nem anyagiak az oka nem éri meg egy downgraden.Persze lehet az igényeknek a kisebb proci is bőven elég,de ha hirtelen beüt valami jó játék vagy bármi még mindig ott van hogy egy I5 jóval tovább bírja erővel mint egy Pentium.Ma már bár még mindig nem hemzsegnek azok a progik amik kihasználják a sok szálat,de már I3-ba se biztos megéri fektetni.Az I3 árával volt mindig bajom,mert ha utánagondol az ember egy I5 se annyival drágább mint amennyi előnye van.

(#74) Euromail


Euromail
aktív tag

Az Fps a minimum fps meg ez a táblázat rendszer elavult. Ha ilyen szinten akartad megnézni a dolgokat akkor pontosabb mérésre lett volna szükség.

Valami ilyen szintű ms (milliszekundumos) pontosságra van szükség hogy látni lehessen a laggokat
beszaggatásokat mennyit hibázott a rendszer.

A táblázat azt mutatja hogy a képeket milyen sebességgel hozza létre a számítógép így pontosabban nyomon követhető a rendszer teljesítménye szemben egy átlag fps-el ami teljesen félre vezet mivel átlagolt értékről van szó és a minimum fps is szintúgy nem elég pontos mert ez is csak egy átlagolt érték átlagja az 1 másodpercnek 1000ms milliszekundumnak. Ezekből az értékekből nem fog kiderülni.

Az értékek hogy tisztába tegyük akiknek nem világos 16.7ms milliszekundum=60fps a monitor frissítési ideje. Az volna jó ha ez alatt maradna a grafikon de van egy másik határérték is a táblázatban 33.3ms a 30 Fps ami minimum kellene hogy még mozgóképeknek lássuk és 41.7ms 24 Fps ahonnan viszont már nagyon idegesítően állóképeknek érzékeljük a jeleneteket.
(24 fps amitől elvileg mozgóképnek érzékeled az állóképeket.)

Persze az egészben ott van a szubjektív vélemény is kinek mit szokott meg a szeme viszont egyet biztosan nem senkinek se az állóképeket az biztos mindenkit idegesít.

(Aki elvesztette a fonalat a matek miatt annak itt van hogyan kell ki számolni 1000ms= 1s vagyis 1 másodperc.
1másodperc(1000ms)/ 60kép = 60FPS az az 16.7ms/képet jelent.)

Két játék menet közti különbséget fogok megmutatni az egyik:
A World of Tanks átlag: 123FPS a minimum 126FPS
ami kitűnőnek mondható de itt is volt baki amit itt a táblázatban látni is lehet viszont egy ilyen gagyi grafikonon simán azt mondod hű ha de vaj sima tökéletes mert 100+ fps hova nem jó.
(de én is éreztem pont akció közben persze)

Mafia 3
látni nem egy hű de jó vajkönnyű játékmenet pedig a minimum fps jóval 30 feletti és az átlag is jó 60+
(mégis én nem igazán élveztem és a játék is hirhedten rosszan optimalizált)

átlag: 67FPS
Minimum: 42FPS

[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#75) jokeph válasza Melorin (#72) üzenetére


jokeph
nagyúr

Biztos van olyan összetett nagyobb weboldal, nem vitatom. :U

Mondjuk, sokat fejlődött a web is, sokkal nagyobb lett az erőforrás-igénye. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76) janos666 válasza Euromail (#74) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annyit hozzá-off-olnék, hogy az adott mozgókép élményhez szükséges fps érték durván eltérő lehet a megjelenítő működési elvétől függően. Ha a kijelző csak fel-fel villant egy-egy képkockát egy kis időre, közben pedig elfeketedik (vagy legalább is igyekszik minél jobban, most ne hasogassunk szőrszálakat a foszfor afterglow-al). A nagy mozgókép-felbontásra optimalizált és sikeresen, jól megvalósított (nem csak papíron dísznek odatolt) black frame insertion / impulzus mód (ki hogy szereti hívni, én magyaros konyhásan csak úgy, hogy "vibráló mód", az talán közérthető) durván a felére csökkenti a szükséges számot, tehát megközelítőleg olyan a 60Hz-es impulzus mód, mint a 120Hz-es sample and hold mód (a hagyományos LCD féle üzemmód, ahol folyamatosan világít a háttérfény és egyik képkockáról a másik képkockára frissül az LCD panel is előtte, közben nem vált az sem át feketére [annak általában nincs is erre ideje]).

Az impulzus mód hátránya viszont, hogy kvázi kötelező stabilan és szinkronban tolni a fix frissítési sebességet, különben azonnal durván megérződik (sokkal látványosabban, mint sample and hold módban, ahol maszatolódik/folyik minden, ami részben elfedi ezt), ha ismétlődik pár képkocka (pl. ha 60 alá esik az fps 60Hz-en), vagy akár csak időben egyenetlenül vannak elosztva a képkockák (pl. Fast Sync alacsony fps-el), ami nehezebb ügy, és gyakorlatilag nincs lehetőség G-sync/FreeSync szeű megoldásra sem (hanem fixen közepesen magas fps kell). Ezekből kifolyólag pedig jellemzően magasabb lesz a lag (bár ami csak amiatt jön be kötelezően, az nem olyan hatalmas érték, csak hát sok kicsi sokra megy és van akinek tényleg fontos lehet, hogy azt a végletekig lefelé faragja).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#77) jokeph válasza domos (#71) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem fogalmaztam egyértelműen, igazad van.

IPC: egy órajelciklus alatt elvégzett műveletek száma - én ezt értem alatta.

Base CLK: base clock - itt az adott CPU gyári, alap órajelére gondoltam (G4560 Pentium 17-20e Ft - 3,5 GHZ, Core i3 7350k - 53-55e Ft - 4,2 GHZ)

Egyértelmű, hogy két CPU közül a magasabb órajelű a gyorsabb, ha az IPC képességük egyezik (ez esetben egyezik, 7. gen Intel kaby lake mindkét CPU), azaz a belső felépítésük - ezt nem tudom szakszerűbben megfogalmazni, jól jön bármilyen iránymutatás. :U

Tudatos vásárló képes eldönteni (ha nem konyít hozzá, nem rest utána nézni és kérdezni), hogy megéri e neki az i3 nem csekélyke +-35e Ft felára kicsit több teljesítményért, igaz a k-s i3-at jó Zx70 chipsetes alaplapban lehet további plussz teljesítményre sarkallni. :U

Meg azt is el tudja dönteni, hogy mire fogja használni leginkább (kell e a 4+ magos CPU, vagy sem) a leendő konfigját, határt többnyire csak a bűvös "keret" szab. :K

Ha tévednék a két említett fogalommal, kérlek javíts ki, nem vagyok irigy, osszuk meg a tudást. :U :R :R :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78) domos válasza jokeph (#77) üzenetére


domos
senior tag

Így már érthető. :R Számomra a fogalmazás volt kicsit zavaros. Az IPC rendben van, a Base CLK viszont megtévesztett, mivel a BCLK az általában az a 100MHz, ami megadja a processzor órajelét, ha összeszorozzuk a multiplierrel (pl. Pentium G4560 -> szorzó: 35, BCLK: 100MHz, így jön ki a 35x100=3500MHz), illetve a BCLK határozza meg a SATA, PCIe, stb sebességét is. De így már értem hogy te simán a proci alap, gyári órajelére gondoltál. :R

i3-at szerintem totál értelmetlen venni, mivel a PentiumG4560 nagyon jó cucc, alig lassabb mint a sokkal drágább i3 procik. Ha valaki előrébb akar lépni, akkor i5 vagy valami AMD csodára lesz szükség.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#79) gbors válasza janos666 (#59) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, mert nem hiszem el a látottakat :) Jelenleg nálam az idő a szűk keresztmetszet, meg az, hogy magukat a méréseket a hátam közepére sem kívánom, úgyhogy baromi nehezen veszem rá magam, hogy elkészüljön az adathalmaz :DDD A grafikonokat meg a szöveget sokkal szívesebben pofozgatom.
De ettől függetlenül jó ötlet összevetni a CPU-limitet a két OS között, alkalomadtán megmérem a Crysist 3-at és a DOOM mindkét rendererét, jó lesz bevezetőnek a következő epizódhoz.
DX11 vs Vulkan tesztnek akkor van értelme, ha ugyanazon az OS-en futtatod őket. Ez lehet bármelyik, csak egyforma legyen, ha a két renderert veted össze.

A blur sztori vicces :)

(#61) ->Raizen<-: azért vette meg, mert azt hitte, hogy kelleni fog, de rájött, hogy nem. És ahelyett, hogy elkezdene ideológiákat gyártani, hogy miért kell a gyors, inkább elismeri, hogy tévedett. Szokatlan itt a pH!-n, ha valaki képes erre, de azért elítélni nem kell ;) Ha pedig eljön a 8 mag ideje, akkor nem sírni fog, hanem visszavált - pár generációval később.

(#67) Desy: mi a modernebb "rendszermotor"? A DOOM alatt dolgozó Tech6 az egyik legfrissebb a piacon.
A cikknek pedig nem az a célja, hogy bikás hardvereket villogtasson, hanem az, hogy a CPU-limitet mint jelenséget vizsgálja, és ehhez nem kell 6-8-magos CPU - de ezt az első oldalon leírtam.

(#74) Euromail: egyrészt olvasd el az első oldalt, hogy miről szól a cikk (mert ez már a többedik hosszú hsz-ed, ami nem kapcsolódik hozzá), másrészt nézz utána, mi a minimum FPS.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#80) janos666 válasza gbors (#79) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értek egyet, mert ha létezik bármi eltérés, akkor ma már szerintem a Win10 féle DX11 a reprezentatív, mert különben belecsalod a mérésbe a Mantle/Vulkan/DX12 javára azt is, amit időközben már a gyakorlatban is ténylegesen kihoztak a DX11-ből is pluszba a régi Win-hez képest (és nem tegnap jött ki a Win10, aki akart annak bőven volt ideje frissíteni).

Ez olyan, mint ha tudnád, hogy fél évvel ezelőtti driver-ekkel a Pascal és Polaris is lassabb egy bizonyos játékban, de míg a Polaris durván 15%-ot, addig a Pascal csak 5%-ot gyorsult időközben driver-ek miatt, és te direkt a fél éves öreg driver-ekkel tesztelnél, aztán arra hivatkoznál, ha számonkérik rajtad, hogy időközben javultak a driver-ek, hogy mivel mindkét gyártótól pontosan 6 hónapos driver-t választottál, így teljesen korrektül jártál el (és tegyük fel mindkét esetben ez volt a "game ready" driver kiadás, amivel nyomatékosítod az érved, hogy elvileg mindkét gyártó driver-e tökéletes a szóban forgó játékhoz, mert beleírták a changelog-ba is, hogy jó hozzá, szóval senki ne vádaskodjon semmivel).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#81) zsolti1debre válasza VinoRosso (#46) üzenetére


zsolti1debre
tag

Jo ez a video,de en sosavval ismerem.

(#82) jokeph válasza domos (#78) üzenetére


jokeph
nagyúr

Köszönöm, hogy megértetted. :) :R

Én viszont igazat adok neked a BCLK-val kapcsolatosan, az a helyes ahogy te írtad. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83) Euromail válasza gbors (#79) üzenetére


Euromail
aktív tag

A minimum fps-el meg átlag fps-el semmit nem mutatsz meg sajnos :(

Nézz meg egy rendes tesztet ahol látni a platformok közötti különbséget melyik ami jobban berottyan a terhelés alatt és melyik az ami egyenletes teljesítményt mutat.
[link]

Idáig én is tévúton voltam és leszóltam másokat pedig igazuk van. Mert ugye átlag fps meg minimum fps grafikonokon táblázatokon nem látni nagy különbséget.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#84) fanti válasza gbors (#79) üzenetére


fanti
addikt

Telibe találtad a lényeget.
Megvettem az i5-7600-ast, mert előtte i7-3770 volt, és gondoltam, hogy mivel az i7 bőven sok volt nekem, ezért elég lesz egy i5 is.
Elég is lett, olyannyira elég, hogy körberöhögte az összes nagy kedvencemet.
Ezért döntöttem úgy, hogy kimentek 35 ezret a dologból, és jó lesz nekem egy HT-s Pentium G4560.

Nem az i5 és az i7 ellen beszélek, és jól tudom, hogy a sokszálú programok ideje egyszer eljön.
De addig az ideig mi a francnak unatkozzon az i5 a gépemben?
Leírtam a kedvenc játékaimat föntebb. Azokhoz bőven elegendő lesz nekem a kis Pentium.
Új játékok?
Bár csak jönnének gyönyörű játékok, amik le is kötnének, de az amit várok, az egyedül a COD új része, ami megint világháborúba kanyarodik vissza szerencsére. A többi egyszerűen nem köt le az újak közül.
Letöltöm én mindet, felrakom, kipróbálom, majd törlöm. Sajnálom, ez van, nem az én világom egyik sem.
Az újak közül a BF1 fogott meg csak, de az is elkocog a Pentiumon.

És igen, tévedtem, amikor az i5-öst választottam, nekem nincs szükségem rá.
Ez van gyerekek, tévedni emberi dolog.

De jókat mosolyogtam, amikor az RX480-as topikban ledorongoltak, hogy kicsi lesz az i5-7600 az RX480-asom kihajtására, i7 kellene oda. Na persze. Ha oda i7 kellene, akkor egy GTX 1080Ti alá mi kéne......?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#85) #16939776 válasza Euromail (#83) üzenetére


#16939776
törölt tag

A tanulság az hogy:
Az egyikben több kisebb, a másikban kevesebb de nagyobb akadások vannak.
Az OC nem volt feltétlen stabil, egyik CPU-nál sem! A HT nem szereti a füstöt.
A krízis meg a 8 magot akarja, HT nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#86) Euromail válasza #16939776 (#85) üzenetére


Euromail
aktív tag

Nekem inkább az tűnt fel hogy egyenletesebb és sokkal kevesebb U vagyis bezuhanás volt az i7 görbéjén de tényleg játék függő
+Meg ugye ez egy Gtx 1080ti :B Ugyan ez középkategóriánál :O (hát eléggé nagy görbületet okoz)
[link]

és volt valahol ryzen-es teszt is ami inkább ide illene cpu-k miatt de nem találom sajna

na mind1 lényeg hogy minél gyengébb valamelyik komponens az annál jobban limitálja a dolgokat és ugye itt a teszt üzem egyik komponense mindig egy full felső kategóriás cucc

most ez ott kezdődne érdekes lenni ha átlag gépeknél kezdenénk meg a méricskélést ahol egyik komponens sem fullos :DD ott jobban kiütközne az eltérés

(itt ph-n is írták hogy amit kaptak az inteltől az jóval erősebb mint a bolti verzió szóval előfordul hogy ilyen teszteknél még erősebb gépeken tesztelik a magazinok vagy a ph is ezért nem mindig jó példálózni egy techpower up-al vagy valami nagy névvel)

"Természetesen a tuningra is vetettünk egy pillantást. Némi kísérletezés után gyakorlatilag ugyanazt az eredményt kaptunk, mint amit bő egy esztendeje a Core i7-4770K-val, ami egészen pontosan 4,7 GHz-et jelent 1,26 voltos magfeszültség mellett. Igen ám, de mint később kiderült, akkor az Intel erősen válogatott példányokat küldött ki a tesztelőknek, így az elért eredmények nem voltak igazán reprezentatívak a kereskedelmi forgalomba került dobozos termékekre nézve."

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#87) #16939776 válasza Euromail (#86) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak annyiban játék függő, hogy az egyik érzékenyebb, a másik kevésbé az időben nem egyenletes CPU teljesítményre. lásd: HT, instabil OC.

Rövid rajzolási idők, erős vga esetén feltűnőbb, ennyi a differencia.
De nem a vga az oka, ha a frame nem érkezett meg időben, akkor nincs mit kiszínezni, hiába tenné meg ezt gyorsan. Ha jól tudom még mindig elég hosszú a frame buffer, ami felezi, harmadolja, átlagolja a frame time változásokat, így ami azon a görbén látszik, ahhoz képest az információ beérkezése az átlagos variációhoz képest 2-3x-os eltérést mutathat a valóságban. Na ekkora, hirtelen komplexitás változás nincs az egymás utáni képeken, ami ekkora rajzolási idő ingadozást okozna.

[ Szerkesztve ]

(#88) Euromail válasza #16939776 (#87) üzenetére


Euromail
aktív tag

Pedig saját tapasztalatból mondom ez a rendszer elég jól megmutatja mert ebben a játékmenetben volt pár laggolásom amit jelzett is. (Pl: arty berobbantott mellém én pont céloztam teljesen belassult nem találtam el akit akartam. )

Bár aki nem hiszi el járjon utána egy tesztel: játék közben fraps-al F11 aztán a C:fraps/benchmarks mappából a csv fájlt behúzza a FRAFS Bench Viewer programhoz

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#89) gbors válasza Euromail (#83) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogynem, csak szükséges hozzá olvasó, aki gondolkodni is hajlandó, nem csak a képernyőt bámulni ;) Sőt, itt még olvasni is kell - szomorú, de így van.

Ha szerinted csak a videoteszt a rendes teszt, az nekem OK, viszont akkor fáradj oda kommentelni - itt pedig fejezd be az offolást.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#90) Hannibhál válasza gbors (#89) üzenetére


Hannibhál
őstag

melyik játékot tervezed következőnek?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#91) fanti válasza gbors (#89) üzenetére


fanti
addikt

Igen, várjuk a folytatást!

Pl. én részben a cikkeid nyomán váltottam i5-7600-ról vissza Pentium G4560-ra.
És hálás vagyok ezért Neked!

Végre egy ember itt a PH-n, aki nem csak azt szajkózza mint a papagáj, hogy i7, i7, i7....mert anélkül nem játék a játék.
Nyilván nem érdeke ilyen cikkeket megjelentetni senkinek, nehogymár még a végén egy 18k-s procival eljátszogasson a parasztja....beszéljük be neki, hogy i5 és afölött van élet csak.

Köszönöm a munkádat!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#92) janos666 válasza gbors (#89) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az volt a benyomásom, hogy a frame-time grafikonok érdeklik, nem pedig az, hogy azok hátterében feltétlenül lásd magát a játékot videón, vagy épp hogy mormogjon alatta valakinek a hangja. :U
Aztán jön még ehhez, hogy ha viszonylag hosszú időtartamot szeretnél áttekinteni a grafikonból, és az apró kis tüskék érdekelnek, akkor akár még célszerű is lehet így görgetve nézni, mint a videókon.
Szóval..., szerintem egyáltalán nem ördögtől valók azok a videók, sőt...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#93) Euromail válasza janos666 (#92) üzenetére


Euromail
aktív tag

Saját mérésem és azok a tüskék megmutatják a laggolásokat és a játék minôségét mennyire hullámzó az fps.

Multyban meg tényleg így van eléggé hátrányos a beszaggatás de pesze ez szubjektív ha téged nem zavar okés de ne mondjál valótlanságot. Mert én meg 3258-ról váltottam i7-re és van különbség.
Persze én is sokàig úgy voltam vele mint te nincs nagy külömbség meg a grafikonok is mit mutatnak pár fps mit számít csak épp ez az hogy rossz a mérési minõség mert egy átlag fps és egy minimum fps grafikon nem mutatja meg valòjában a különbségeket ott nem látszanak a szaggatások laggolások.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#94) Euromail válasza gbors (#89) üzenetére


Euromail
aktív tag

Csupán próbáltam felnyitni a szemedet hogy elavult és rossz az a teszt grafikon így nem volt pontos a mérésed mert lefogadom hogy volt benne rendesen laggolás de hagyuk is ha enyire értesz hozzá.
De azért próbáld csak ki majd 1x a fraps bench viewer progit hátha rájössz mirõl beszéltem.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#95) Melorin válasza fanti (#91) üzenetére


Melorin
addikt

Gbors cikkei nem arról szólnak, hogy nem kell erős többszálas proci hanem a cpu/gpu limit hatásait, határait vizsgálja.

(#96) Hannibhál válasza Euromail (#94) üzenetére


Hannibhál
őstag

Te tényleg nem tudsz olvasni vagy szöveget értelmezni :) a cikk nem a játékélményről szól hanem a cpu limitről s azt a minimum fpseken keresztül lehet a legtisztábban mérni ha nem áll fent vram limit okozta akadás, illetve az általad mondott frapses mérésnél is igaz látszanak a tüskék de pl egymás mellé raksz 2őt mi alapján hasonlítod össze? Ránézésre? Mert egyenletesebb? Nem túl pontos. Ellenben a min fps (0,01%; 0,1% stb) az avg fps alapján már lehet mondani valamit de a legjobb összehasonlítási alaphoz egy hiszterézis diagram kéne.

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#97) Redneck válasza Hannibhál (#96) üzenetére


Redneck
veterán

Azt viszont nem fogja megmutatni, hogy az eltérő frametimeokból adódóan mennyire folyamatos, vagy input lagos az egér és a megjelenített kép viszonya. Hiába tolja az ember 150 fps-sel a multit, ha beesik 80-ra, bőven érezhető. Az fps limit segíthet, de vannak motorok amik rosszul tolerálják.

Ez természetesen csak komolyabb multiban számít, nem mindenkit érint! :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#98) Hannibhál válasza Redneck (#97) üzenetére


Hannibhál
őstag

Aki meg olyan komoly szinten tolja hogy ez ennyire számítson neki, akkor az vegyen i7est xd vagy menjen bpre ahol alacsonyabb a ping vagy vegyen 1ms os monitort és vagy egeret :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#99) gbors válasza Euromail (#94) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezen most jót röhögtem. Te próbálod felnyitni az én szememet? :DD Csak FYI, frametime grafikont 2010 óta használok, pontosan tudom, hogy mire jó és mire nem. Smoothness vizsgálatra kitűnő, analitikus elemzésre alkalmatlan. Úgy tűnik, még mindig nem jutottál túl a cikk első oldalán... Szóval igen, hagyjuk.

(#92) janos666: nekem viszont az a benyomásom, hogy csak az érdekli, hogy oszthassa az észt, ráadásul egy olyan témában, ahol iszonyúan felszínesek az ismeretei. Amúgy a videotesztek 80-90%-a használhatatlan, de a jó minőségűekkel nekem sincs gondom - viszont ez a cikk teljesen másról szól.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#100) Redneck válasza Hannibhál (#98) üzenetére


Redneck
veterán

Így van, sajnos ez van! :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.