Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

első kérdés: miért?

150wattnyi hőt mi termel, amit ilyen házba rak be valaki? ez mellett 36db-el már a sima léghűtés is elvezet nagyjából ennyit.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2) myckey


myckey
veterán

Faintos, low profilos kütyü :C

de a "vízűtő" az milyen nyelvezet :F

:)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3) Reggie0 válasza MCGaiwer (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre a legegyszerubb a valasz: AMD proci.

[ Szerkesztve ]

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Kicsit furcsa,de tetszik. :D

Bár az a három csavaros,merevítős lefogatás. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a ventielhelyezés igazi zsenialitás. Vizont jó lehet olyan helyen dolgozni, ahol a legnagyobb, részegen kitalált baromságokat is piacra dobják termékként.

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Kis méretű "konzol alakú" játékos konfigba tökéletes, meg van oldva a légcsere és a cpu hűtése is.

Persze ízlés kérdése, hogy a blower tip. szellőztető folyamatosan jelenlévő, jellegzetes hangja mennyire zavarja majd a usert.

(#7) Peter13 válasza myckey (#2) üzenetére


Peter13
senior tag

Olyan, mint a "browler"....siettek a fiúk, na.
:)

A hírhez: ez azért eléggé "nem halk"....36 dB mint minimum? :F Mondjuk nem mindegy hogy 10 centiről vagy 1 méterről mérve, de akkor is...ha már víz, legyen halk.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) zoleek


zoleek
tag

Ahogy nézem a PCI-E slotot is kitakarja. Egy nem LP-s és egy slotos hűtésű Vga már bele sem menne...
Szerintem már a piacra dobás előtt halálra van ítélve ez a cucc...

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

Ennek milyen kepessege eri meg a felarat osszehasonlitva pl egy raijintek pallasal?
Balra is teljesen kilog igy sok haz kiesik. Ha meg pont nem abban a pozicioban van a proci helye a lapon akkor vagy a PCI-ra lig ra vagy megjobban a hazra.
A ventilatorhoz is mar "hasznalt" melegebb levego jut csak.

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560 válasza flashpointer (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az akusztikus visszajelzés a hőmérsékletről, realtime. Filmnézés közben is.

(#11) AGE-T


AGE-T
senior tag

"vízűtőjét" ?

;]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#12) #16939776 válasza Peter13 (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

ha már víz, legyen halk.

A CPU blokkra épített pumpa alapból nem lehet halk, mert átadja a rezgést a háznak.

(#8) zoleek: ehhez hasonló kialakításra való:[link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#13) zz top


zz top
tag

Magas profilú memóriát igazi öröm lehet cserélni alóla.

(#14) gyiku


gyiku
nagyúr

az a mutyur venti minden lehet, de halk nem, az biztos.

hüllő

(#15) Daywalker válasza Peter13 (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Valoban, orvoshoz volt idopontom, nem futottam at :( Javitva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) Béééla válasza #16939776 (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Nem sokat láttál akkor, vagy csak kettőből kettő volt csöndes nekem...

Bélabá

(#17) #56573440 válasza #16939776 (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezzel az a baj, hogy a játékos konfban lehet hogy van egy bikább cpu, tápos vga viszont egészen biztosan. namármost ebbe mivelhogyan? és azt mivel hűtöd?

ez inkább ilyen minimál méretű csak cpu erőt igénylő feladatokra szerintem. max. renderelni kb? arra meg van jobb megoldás ezer éve.

(#18) zoleek válasza #16939776 (#12) üzenetére


zoleek
tag

Áhhá! :R
Mondjuk logikus. Bevallom, a Riser fel sem merült bennem.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#19) #56573440 válasza #16939776 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh tehát két kompakt víz befér, de egy normális már annyira nem ?:D

ez elég szűk piaci rés valljuk be :D

(#20) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

zajszintje pedig 36-42 dB(A) között alakul. :C

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Amikor a hülyeség találkozik az elszántsággal...

(#22) jerry311


jerry311
nagyúr

Ezt a formát és méretet tartósabb módon is meg lehetett volna oldani heatpipe-okkal.
Csak hát annak nincs ekkora marketing értéke, főleg a vakításra ugró parasztok közt.

(#21) D1Rect
volt pár ilyen évfolyamtársam, legtöbbje el is végezte az egyetemet és gépészmérnök lett. :(

[ Szerkesztve ]

(#23) tailor74


tailor74
őstag

Na ez elég kétesélyes kütyü. Vagy nagy siker lesz, vagy nagy bukta. De az a min 36dB nem sok jót sejtet.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) CsonkaImo válasza Béééla (#16) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ja, nekem is teljesen csendes volt a h100i "pumpája" amíg nem ment tönkre. El kezdett kerregni 2 és fél év után, de előtte 10cm-ről alig volt hallható egy kis búgás.

(#25) Archttila válasza Daywalker (#15) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondani is akartam, hogy elég sápadt vagy.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#26) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Ha csapágyas lesz a venti,avagy esetleg meg is döglik akkor hogy lehet ezt szétszedni?

Farhát eladó.

(#27) Habugi


Habugi
addikt

Ez most vagy valami vagy megy valahová..?! :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#28) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Minden vágyam az lenne,hogy a ref 290/290x után legyen még egy mókuskerekes hűtésem.Nem is igazán értem ennek mi az értelme,mert ekkor méretben is simán lehet combos léghűtőket szerezni és az tuti nem fog fejhangon tekerni és méretben sem nagyobb,sőt...

gyiku: Na ez a vakulj paraszt :K

[ Szerkesztve ]

(#29) jerry311 válasza ZooLLeR (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem igazán értem a kérdést. Képeken jól látszik, hogy csavarozva van a műanyag ház, tehát szétszedhető. Magát a ventit meg legjobb esetben is csak cserélhetőre tervezik, nem javíthatóra.

(#30) MCGaiwer válasza Milka 78 (#28) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez tengelyére merőlegesen fúj, a sima venti meg azzal megegyezően. ezért ez a megoldás keskenyebb helyen elfér.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31) jerry311 válasza MCGaiwer (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valamit nagyon félreolvastál. Milka csak arról beszélt, hogy ekkora összméretben simán lehet kapni ilyen teljesítményű vízmentes hűtéseket is. (Az már csak hab a tortán, hogy még csendesebbek is.)

(#32) ZooLLeR válasza jerry311 (#29) üzenetére


ZooLLeR
tag

Ohh,tényleg :Y
Elkerülték a figyelmemet a csavarok.A kialakitásra figyeltem.
köszi

Farhát eladó.

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én sem értem teljesen, hogy mi szükség van erre. Jellemzően a nagy teljesítményű gépeket nagy házba szerelik, és rendes ATX lapra. HTPC-k esetén ma már hozzák az akár HEVC dekódolásra is képes teljesítményt a belépő GPU-k, sőt IGP-k különösebb hűtésigény nélkül, sőt valószínűleg találni kisebb méretű, olcsóbb hagyományos hűtőt, ami hasonlóan csendes...de oda a passzív hűtés az igazi.

Esetleg valami kis méretű tuningolt "LAN party" géphez jó, de olyan ma már nem igazán van szerintem. Versenyeken nem saját gépek vannak, az internet miatt meg már olyan sincs igazán hogy LAN party.

Szóval nem értem, de biztos van rá igény ha piacra dobták.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Következő termék a mobil-vízhűtő, szifonra :F

SzVSz értelme kb annyi, mint a kocsikeréktolónak vagy a vízhámozónak. Ha vki teljesítményt akar az asztali gépéből, annak bele fog férni egy mATX házikó a monitor alá normális lé(g)hűtőkkel, dVGA-val.

#33: +1, manapság 4k tartalom lejátszása nem gond egy ulv-s procival, tán még a legújabb eresztésű atomok igp-je is elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Jim Tonic válasza MCGaiwer (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És ez kb. azt is jelenti, hogy nem valószínű, hogy cserélhető, ha mégis, akkor meg nem tudod beszerezni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) #06658560 válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

De bontóból bármely megdöglött VGA gyári hűtőből kimenthető egy csapágyas példány.

(#37) Pista0001 válasza #16939776 (#12) üzenetére


Pista0001
addikt

Ehhez hasonlóba sem. Nagyon úgy néz ki hogy hátra is túllóg az I/O shield síkján, az SFF házaknak meg általában ez a része nincs beljebb hozva mint a nagyobbaknak, tehát az egész hátlap egy síkban szokott lenni.

#9 flashpointer: Maga a procifoglalat akárhol lehet, nem ez határozza meg a radi/venti egység pozícióját, az ugyanis fix. A blokk/pumpa flexibilisen van radihoz képest, bár a csövek nem túl hosszúak, egy élmény lehet felszerelni. Nem túl jó élmény, de élmény. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Borzoló


Borzoló
senior tag

Jol nez ki, bar en szeretem latni az egesz konfigot. Eleg csunyan kitakarja az alkatreszeket a vga n kivul.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#40) Reggie0 válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne lan party. Azert az nem csak a jatekrol szol.

(#41) Scholes9 válasza Habugi (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valami hasonlót gondoltam elsőre én is :DD :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42) Scholes9 válasza jerry311 (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

"főleg a vakításra ugró parasztok közt"
Feldobtad az uncsi éjszakai műszakom, köszi :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43) #16939776 válasza Pista0001 (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Látom a problémát, a kép csal, de ezen a képen már "jó".

(#19) blackrulz: ez a szellőzést is megoldja, ha felraksz egy hasonlóan vastag léghűtőt, akkor még csak az alaplap felett keringteted a levegőt, ha nincs a venti fölött közvetlen rács, akkor még nehezebb a dolga.

(#16) Béééla: Akkor átfogalmazom: Lehet csendes a pumpa, /és neked is szerencséd/, de nem ez a jellemző a pumpával kapcsolatban. 150W-hoz már kergetni kell, nem fogja a felhasználó megúszni alapjáraton. :N

[ Szerkesztve ]

(#44) MCGaiwer válasza #16939776 (#43) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azért furcsállom, hogy nem nagyon csinálnak merülő pumpákat (persze ahhoz nagyobb tartály is kellene), a víz ezen a szinten egész jól csillapít

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#45) seniman


seniman
addikt

Ez a nyomi radiátor,egy Omega TD olajhűtőjére emlékeztet :DDD Ez mellé egy 4870x2-őt tennék,hogy meglegyen az össz-hang ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46) eldiablo válasza Reggie0 (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Haswell jobban fűt. ;] :DDD

(#47) Komplikato válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Komplikato
veterán

"Jellemzően a nagy teljesítményű gépeket nagy házba szerelik, ..."

Én meg azt gondolom és szeretném is hinni, hogy ennek végre vége.
A procik fogyasztásának csökkenése és a hűtők teljesítményének növelése okán elértük azt a pontot, hogy ha nem kisebb szerver rak össze valaki, akkor tök feleslegesen foglalja a nagy gép a helyet, cserébe semmit sem nyújtva. Igen a kisebb házban lehet rossz a légmozgás, de ez normális tervezéssel pont orvosolható. És ha valaki megnézi az össze komolyabb gyártó hozott ki mostanában, igaz nem olcsón, olyan ITX dobozt, amibe erőművet lehet pakolni. Lásd még a gépet a 18 magos Xeonnal, meg a Dual Radeon Fury-val.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) jerry311 válasza Komplikato (#47) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz ez egyéni ízlés és igény kérdése.

(#49) Pista0001 válasza Komplikato (#47) üzenetére


Pista0001
addikt

Egyet értek. A 2010-es ModTech Hall-on egy 11,5 literes űrtartalmú mini-ITX géppel voltam kint, mellettem egy full torony volt full vízhűtéssel. Mind processzor, mind VGA teljesítményben erősebb volt a gépem, ha nem is sokkal (i5-760 vs i5-750, 5770 vs GTS250), és még hangosabb sem volt. Tény, hogy ezek csak középkategóriás konfigok, de 11,5 literben ekkora teljesítmény akkoriban nagy szó volt. Manapság egy egy procis és egy VGA-s csúcskonfigot 20-25 literben meg lehet simán építeni, a full ATX méretnek szerintem sincs semmi értelme. Legalább 5-6 éve.

[ Szerkesztve ]

(#50) Komplikato válasza jerry311 (#48) üzenetére


Komplikato
veterán

Igen, meg talán kor és tapasztalat. Anno azt hittem, hogy nekem XXL-es bazi nagy, sok "anyagból" készült házra van szükségem, akkoriban ez a Chieftek volt. Közben kezdenek kipusztulni az optikai meghajtók, ma már senki nem tesz több optikai meghajtót be, már ha egyet is beletesz. HDD-ből sem 6-12db ami a többségnek kell, divat lett a 2.5" SSD és HDD oldalon is, a videokártyák összementek végre ... És az se utolsó szempont amikor el kell valahová vinni a géped és nem szakadsz meg tőle. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.