Hirdetés

2019. október 18., péntek

Gyorskeresés

(#1) Habugi

Habugi
(addikt)

Most ez miért is jó, nekem nem jött át.. :F

Sima 3200es LPX-eket vettem tavaly, az időzítés is megegyezik és második hónapja 3600on mennek a Heroban CL18-al.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2) Feri1977

Feri1977
(senior tag)

Szánalmasak már ezek a memória technológiák, elég sok tesztet nézve egy mezei ddr2 667-es ram, és egy ddr4-es 3200 Mhz-es memóriaközt hiába írdatlan nagy sávszélességben a különbség, ha a minden napokban és a gyakorlatban semmit nem érzünk belőle és kb. max. 1 másodperc különbség van egy komolyabb művelet elvégzése közben.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#3) Sárkányvölgy válasza Feri1977 (#2) üzenetére

Sárkányvölgy
(aktív tag)

Nem a mezei felhasználói réteg a célközönség.
A ROG egy más világ.

Üdv, Sárkány

(#4) Jim Tonic válasza Feri1977 (#2) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Múltkor pont olvastam egy tesztet, ahol DDR3 és DDR3L memóriákat hasonlítottak össze. Fő téma a fogyasztás volt, de előkerült a frekvencia kérdése is. Fogyasztásban csúcson járatva 1-2 W különbséget sikerült kimérniük. Ami meglepőbb volt, hogy az 1600-as és az 1333 MHz-es memóriák között a teljesítmény csak nagyon nehezen volt mérhető, még szintetikus teszteken is néha marginális.
Pedig ott van 20% különbség, ez viszont semmiben nem jön elő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Feri1977 válasza Sárkányvölgy (#3) üzenetére

Feri1977
(senior tag)

Nem érted a lényeget! Komoly műveletek elvégzésénél egy 10 éves és egy mostani technológiájú memória közt max. 1 másodperc különbség van!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#6) Feri1977 válasza Jim Tonic (#4) üzenetére

Feri1977
(senior tag)

A fogyasztás jaj :D LOL. 1-2 w fogyasztási különbség az a villanyszámlába kb. 20 forint havonta, ha éjjel nappal menne a gép az új memóriákkal! + Igen igazad van, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#7) MK VII válasza Feri1977 (#5) üzenetére

MK VII
(veterán)

Te nem érted a lényeget... Nem mezei netezős, játszós felhasználásra jók a valamivel gyorsabb ramok.
Aki dolgozik a gépén annak minden tized mp számít. 1mp az pedig már kifejezetten jó. Sok 1 mp az naponta akár fél óra is lehet egy munka elvégzésénél. Egy héten az már 2 óra amivel hamarabb pénteken hazamehet az ember aki féll-egy millát keres a munkájával és a cég ahol dolgozik ott a legkisebb szempont, hogy mi mennyibe kerül egy számítógépben...

(#8) Jim Tonic válasza MK VII (#7) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Ez így marhaság. Mint fejlesztő is azt mondom. A workstation-ökbe tök standard memóriák kerülnek, esetleg ECC-vel, de az itt nem oszt vagy szoroz. Amúgy ez nem is munkára készült.
Teljesen igaza van abban, hogy a processzorok jelentősen gyorsultak az elmúlt 10 évben, a memóriák csak még jobban lemaradtak. A HBM némileg segít majd ezen.

[ Szerkesztve ]

(#9) tailor74

tailor74
(őstag)

Megint sikerült valamit behúzni ROG zászló alá, és másfélszeres áron a piacra dobni.
Mondjuk tuti venni fogják, van az a célközönség.. :)

[ Szerkesztve]

(#10) Feri1977 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére

Feri1977
(senior tag)

:K

(#11) Tikakukac válasza MK VII (#7) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Ez az indoklás még PR szinten is húzós lenne :DDD

Maradjunk annyiban, hogy van rá kereslet, de nem azért, mert spórolnak vele 1 másodpercet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Amacs válasza Jim Tonic (#8) üzenetére

Amacs
(aktív tag)

Szerintem nem feltétlen a memóriákkal van a gond. A HBM amúgy se kifejezetten cpu közeli operatív tárnak készült, ha jól vettem ki a korábbi cikkekből.
A programok jelentős része szerintem nem tud már profitálni az egyre nagyobb memória sávszélességből.
Plusz ott van az a tény is, hogy a különböző processzor architektúrák is változó mértékben képesek kihasználni a memória által adott sávszélt, de teljesen semmiképp sem.
Az lenne a szép fejlődés, ha megvalósulna a 100% pontos elágazásbecslés, ami mellé párosulna egy felhasználói viselkedést figyelembe vevő előtöltés a memóriába. :D
De nyilván ez nem valószínű :D Így marad a méret és órajel növekedés, amivel egyelőre el lehet adni a termékeket. (ja, meg az ilyesmik, amit most a corsair felhasznált)

[ Szerkesztve ]

(#13) pomorski válasza MK VII (#7) üzenetére

pomorski
(őstag)

"Aki dolgozik a gépén annak minden tized mp számít." - Teljes mértékben egyetértek. Nálunk a core-i7 gépekből összerakott mini griden hetekig (néha hónapokig) futnak a számolások/szimulációk. Az egy "másodperc" a mi esetünkben már napokat jelent/jelentene a futási időben.

(#14) Jim Tonic válasza pomorski (#13) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Kevered a szezont a fazonnal te is. Egyrészt általában nem a memórián múlik, hanem a processzoron. Ha mai technológiás RAM-okat hasonlítasz össze, ott milisecben sem mérhető a különbség. Másrészt nektek akkor most ROG RAM-ok vannak a gépeitekben?
Mit számoltok? És miért nem szervereken?

(#15) pomorski válasza Jim Tonic (#14) üzenetére

pomorski
(őstag)

Nem hinném, hogy keverném.

(#16) MK VII válasza Jim Tonic (#14) üzenetére

MK VII
(veterán)

"Egyrészt általában nem a memórián múlik, hanem a processzoron."
Szerintem állapodjunk meg abban, hogy a komplett rendszeren múlik minden.. Ne szűkítsünk processzorra meg egyébre.. Természetesen csak egy ilyen memória vajmi kevés a "gyorsabb" működéshez egy munkagépben, de összességében igen is sok időt lehet spórolni egy jól összeállított gépen..

[ Szerkesztve ]

(#17) Smiley válasza Feri1977 (#6) üzenetére

Smiley
(őstag)

Azaz 1-2 Watt, igenis sokat szamit, csak eppen a server piacon... az mas, hogy az oda kifejlesztett technologia folyamatosan atszivarog az atlag userekhez is, de a fejlesztesben nem ok a celkozonseg legalabbis szerintem.
Szomljunk csak 1 watt kulobseggel, az 5 evvel ezelotti technologiahoz kepest. Van mondjuk egy 50 darab blade-bol allo clustered, ott az orankent 50W, ami napi szinten 1.2kW... eves szinten pedig kozel 4400kW. A megtermelt ho kordaban tartasarol mar nem is beszelve. Egy komolyabb server teremben, 50 blade pedig siman elveszik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#18) rottenbull válasza Feri1977 (#5) üzenetére

rottenbull
(senior tag)

A 10 eves ddr2-es gep kepes olyan muveleti sebessegre, mint a DDR4-es modern ?
Mert a memoriat osszehasonlitani igen ertelmetlen onmagaban.

(#19) Jim Tonic válasza rottenbull (#18) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Már bocs, de ha processzorokat össze tudsz hasonlítani, akkor memóriatechnológiákat miért nem?
A HBM megjelenése a legjobb bizonyíték arra, hogy igaza van, mert a RAM-ok annyira nem fejlődtek, hogy egyszerűen nem felelnek meg a mai igényeknek.

[ Szerkesztve ]

(#20) rottenbull válasza Jim Tonic (#19) üzenetére

rottenbull
(senior tag)

Ossze lehet hasonlitani, csak ertelmetlen.
Nem tudod a DDR2-t modern gepben tesztelni.
A DDR4-et sem lehet C2D-vel meglesni, hogy gyorsabb e tole.
Igy marad az, hogy jol megmondjuk, mi lenne ha....

(#21) fuvi

fuvi
(senior tag)

egyetlen egy dolog ahol találkoztam a memóra sebességéből fakadó előnnyel, az a Battlefield 4 nevű játék.
napi szinten használok képszerkesztő progikat (meló), hobbiból basztatok videókat, szeretek mindent ki és betömöríteni, még se éreztem a gyorsabb memória előnyét, csak a fentebb említett játéknál, ott azért 1600-ról 2133-ra váltásnál jött kb 10 FPS

Steam/Origin/Uplay: L4zul, Battletag: lazul#2765, RSC: lazuljunk

(#22) Jim Tonic válasza rottenbull (#20) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Egyrészt mindig voltak vegyes rendszerek, amik kimutatták a változást. Most is van Intel proci, ami DDR3-at és DDR4-et is kezel, korábban is volt ilyen. Másrészt azért lehet olyan programot írni, ahol viszonylagos pontossággal csak a memória képességeit méred.

(#23) Habugi válasza fuvi (#21) üzenetére

Habugi
(addikt)

CPU limites helyzetekben segíthet a magasabb memória órajel: [link]

A leglátványosabb részhez állítottam, van ahol alig észrevehető, tehát játék/motor/terhelés/szálkezelés stb kérdése is.
Lehet gyakorlati szempontból kérdést csinálni abból ezeknek a magsabb órajelű RAM-oknak hol és mennyi jelentősége van de a linkelt videónál maradva, véve az átlag difiket, mellé tenni egy-egy CPU OC-ból származó esetleges FPS többletet, egy-egy VGA OC-ból származót..és ezeket az amúgy valóban aprónak/értelmetlennek/minimálisnak ugye ki minek nevezi többleteket ha összeadja az ember, akkor adott esetben simán ott találhatja magát, ahol teszem azt egy kategóriával erősebb VGA-val lenne.

Nyilván a ROG matricát nem kívántam most érinteni ezzel.. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#24) akosf válasza Feri1977 (#2) üzenetére

akosf
(veterán)

Lehet, hogy Te nem veszed észre a különbséget köztük, de mások igen.
Jelenleg 16-szor annyi RAM van a gépemben, mint amikor DDR2-őt használtam.
Olyan algoritmusokat tudok futtatni amelyeknek 7-8 éve még a gondolatát is elhessegettem. :)

(#25) rottenbull válasza Jim Tonic (#22) üzenetére

rottenbull
(senior tag)

Igen, a generacio valtas kornyeken vannak olyan deszkak, amik hibrid megoldasok.
Itt azonban egy ddr2 vs ddr4 osszehasonlitas volt az indulasi pont. Lehet az ebet kotni a karohoz. Szivesen odateszem akarmelyik DDR2-es vas melle az enyemet akar, es mehet a meregetes.
Abban egyet ertek, hogy par szaz MHz nem valtja meg a vilagot, de azt fura hallani, hogy ami van az nem fejlodes. Megmutiznek egy 16GB-s DDR4 modult a DDR2-es gepnek, az leallna szegyeneben :D

(#26) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Amikor megláttam a képet, azt hittem, hogy Photoshop.:D Furcsa, hogy összeálltak.

(#27) X Factor válasza MK VII (#7) üzenetére

X Factor
(addikt)

Sok gépünk , sokat dolgozik nap mint nap, ha épp nem user ül előtte, akkor renderbe száll be. Statisztikai hibahatáron belül vagyunk a dd3-1333 vs ddr4-2400, 2800 között, mondhatni mérhetetlen a különbség, vagy ami van az inkább cpu oldalról történik (2600 vs 4790 vs 6700).

Aki arra költ jelentősen nagyobb összeget, h. "gyorsabb" memóriát vegyen az khmm, kvázi felesleges pénzkidobás.

I was there the day that Horus fell

(#28) csicso82 válasza HaZsolt (#26) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

asus corsair? Asusnak nincs memória modulja a Corsairnek meg alaplapja tehát nem versenytársak, leglábbis itt.

(#29) haxiboy válasza Feri1977 (#2) üzenetére

haxiboy
(addikt)

1MP az már elég sok :K

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.