Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zh1972


zh1972
tag

Bakker jó cikk! Mindent figyelembe véve ez számomra bazi jó ár/érték vételnek tűnik

(#2) Normi™


Normi™
őstag

Nagyon jó cikk lett.Köszönöm.Pozitív csalódás az I3 szereplése,valamiért gyengébbnek hittem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#3) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk, szép grafikonokkal, dícsérendő az efajta közösségi munka! :K

bár ahhoz, hogy korrekt konklúziót tudj levonni az "elegendően kihajcsa-e" illetve játszható-e témakörben szvsz a jelenlegi teszteket ki kellene egészíteni (tehát nem helyettesíteni, hanem kigészíteni) egy frame time méréssel is. Itt a logouton már volt 1-2 ilyen teszt, sajnos tipikusan kevesebb játékon végrehajtva.

Véleményem szerint az átlag FPS grafikonok csupán a különböző CPU-k egymáshoz képesti erősorrendjéről számolnak be. A nagyon alacsony értékek természetesen diszkvlifikálni tudnak egy egy rendszert (ergó nem lesz ajánlott), de annak eldöntésére, hogy egy adott játék élvezhető futtatásához elég-e a mondjuk az átlag 40 FPS-t nyomó rendszer nem elég a min meg az átlag FPS mérése, hanem ténylegesen frame time-ot kéne nézni, illetve a frame time-ok százalékos eloszlását.

Mint mondom az átlag FPS grafikonoknak szerintem komoly, de a kérdésben nem elégséges kifejezőereje van, míg a minimum FPS-t egyszerűen nem tudom értelmezni, nem nyújt számomra emészthető információt, általában meg sem nézem, mert érdektelen:
Az átlag FPS grafikon elmondja az erősorrendet, a frame time eloszlás-görbe, pedig kifejezi, hogy az adott konfig az adott játékot adott felbontásban élvezhetően elfuttatja, vagy sem.

Mod:
Az irományomat végigolvasva most tudatosult bennem, hogy a "kihajcsa-e" témakörre elapvetően megadtad a választ (mennyit gyorsul a VGA egy gyorsabb procitól), csupán a játszható-e kérdésre nem.

J.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jolet


Jolet
őstag

Köszönjük, jó kis cikk volt! Azért szeretném már egyszer megérni, hogy a World of Tanks is szerepel egy felmérésben, ne adj isten egy külön tesztben. Szerintem elég nagy rajongó tábora van és örökös vita, hogy a vga vagy a cpu a limit oka....

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#5) eardog84


eardog84
csendes tag

Naggyon szuper kis teszt, ezer hála. Én is egy i3-3220-as gép tulajdonosa vagyok, a +20K Ft-ot soknak találtam anno egy i5-ösért, ezért maradtam a kistestvérnél. Mellette egy 4890-es VGA-m van, és az újabb játékok nem igazán futnak magas beállítás mellett. Úgy voltam vele, hogy tuti VGA-ba kéne újítani, amúgy egy 7850 körülire gondoltam, de úgy voltam vele, hogy lehet hogy mellé már egy i5-ös kell, kötelező. De ahogy látom, kis kivétellel eltekintve jó párosítás lenne, sőt, ahogy írtam, akár még jobb VGA-t is lehet mellé tenni. Valsz ha gépbővítés lesz, akkor első körben csak a VGA-t cserélem. Köszi a cikket mégegyszer, nagyon hasznos volt;)

(#6) DanielLong válasza joysefke (#3) üzenetére


DanielLong
senior tag

Bennem is ezek a gondolatok fogalmazódtak meg, az ötletet támogatnám. :)

(#7) Szabtom


Szabtom
senior tag

Köszönet a jó cikkért!

(#8) LordX


LordX
veterán

Kis kötözködés: "A két szál időosztásban használja a fizikai erőforrásokat" Nem, normális megosztás van a kettőben, egy órajel alatt a scheduler két szálból is ütemezhet be utasításokat a végrehajtóknak.

(#9) Dosi


Dosi
tag

UP :DDD
likolve és értekeli szerintem sok mindenki a fáradságos munkát amit belefektettél

köszike a cikket :) :R

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#10) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Le a kalappal a tesztért! :R Sokan lehordják a gyi3-at köztük én is,de esküszöm meg tudtál lepni :K .Még azért a poén kedvéért beraktam volna a BF3/4 kettősét és egy Bioshock-ot,de a Cry 3 azért ad némi támpontot az új játékok alatti teljesítményét illetően a prociról.

(#11) Narasim


Narasim
aktív tag

na ez egy igazán fasza, józan paraszteszű teszt! :K

köszönöm és grat! :R

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#12) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó cikk gratula :R
Érdekes volt egy ilyen jó összehasonlítást és elemzést olvasni a procimról (i3 3220).

Én egy 7770-el használom és kíváncsi lettem volna multi játékokra (én csak WoT-tal játszom, arról meg tudjuk, hogy sok magot nem használ), így kíváncsi lennék mit produkál az i3 egy rendes multiban az említett Pentium, Celeron, stb. kategóriához képest.

[ Szerkesztve ]

(#13) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

UPPP NÉKIJE!!!

Pont ilyen alaplapom van, a proci kicsit komolyabb.
Na egy ilyen teszt kellett most nekem!

Live poor, die ritch.

(#14) djdaniel


djdaniel
senior tag

Nagyon érdekes volt ez a cikk, köszönnöm :R

(#15) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hasznos cikk, köszi!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#16) #65537792


#65537792
törölt tag

Azt kell, hogy mondjam:
1. Nem is rossz! Fasza cikk!
2. Azoknak kimondottam jól jön akik épp gépösszerakás elött állnak és a sok fps huszár kellően elbizonytalanítja, hogy "ha játszani akarsz akkor 4 mag a minimum" blabla erre itt ez a cikk BÁÁM! Finoman szólva, arcon pisili őket.
Ugye lehet, hogy multiplayer-nél már nem jó a 2mag 4 szál, de nem mindenki multizni akar. Lehet, hogy csak a játék story-ját akarja élvezni.

:R

(#12) opeter87

Ha jól emlékszem van olyan cikk ahol BF3al izzasztanak egy i3-ast multiban.

[ Szerkesztve ]

(#17) O_L_I


O_L_I
őstag

Hasznos a cikk köszi.
Én is egy 3240-et vettem pár hónapja mert tesztek alapján egyszerűen nem éri meg a plusz pénzt az i5 ha az ember játéra veszi a gépét.

Most épp egy i3 3240 - 28k egy i5 3340 meg 44k

[ Szerkesztve ]

(#18) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Azért ennyire nem ugranék fejest ebbe a dologba. Ha valaki 1 évnél hosszabb távra tervezi a gépet, akkor már minimum 4 magosat tennék a konzolok miatt, ahol már 8 magra írnak. Eddig a többszálú végrehajtás kevésbé volt kihasználva, de most már mindenképpen változni fog a helyzet belátható időn belül. 4 mag elég kell legyen minimumnak még pár évig, de hamarosan a 8 szál is ki lesz használva. Az eddigi játékok teszteredményei alapján következtetéseket levonni egy több (2-3) évre szánt gép összerakásával kapcsolatban szerintem elég meggondolatlan lépés, ugyanis nem mérvadóak az eredmények, hacsak nem egy favorit, specifikus játékra szánjuk. A 2 fizikai mag elég gyorsan szűk keresztmetszetté válhat a cikk sugallata ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#19) BlackPriest válasza O_L_I (#17) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha nem multizol...én nem tudok kiadni most többet a gépemre, de pl gw2-ben egy eseménydúsabb helyen (értsd 40-50 karakter van alsó hangon) átmegy diavetítésbe az, ami egy üres helyen hozza a 45-ös átlagot

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20) agressor12


agressor12
senior tag

Én is most tervezem a gépujítást,az intel vonalon szeretnék maradni és egy 1150-es i3-at néztem ki egy R7 260x -el.
Gondolkodtam egy régebbi 2xxx i5-ön ,de nem tudom hosszű távon megérné-e.

(#21) #65537792 válasza agressor12 (#20) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem az i7 920 mai napig megéri. :D

(#22) GerykO


GerykO
aktív tag

Azért az az árazásos mizéria kicsit csalóka, arról nem beszélve, hogy nem fog az a szerencsétlen proci turbó órajeleken maradni, főleg, ha a sok árérzékeny vásárló a gyári coolerrel használja, a thermal throttling azért beleköp a levesbe.
C2D vonalon saját tapasztalat, hogy egy hűtőcserével a mikrolagjaim megszüntek, pedig szerencsétlen alaplapi fetek nem kapnak levegőt, mert a hűtő passzív... De ez meg már más témakör, mint ahogy esetlegesen a konkurencia termékei is más lapra tartoznak...
Ha valaki gépet vesz, az nem a mostra veszi (feltéve ha van esze), hanem 1-2 (magyar viszonylatokban reálisabb a 2-4) évre. Ezért a konklúzióval, és az ajánlással nem értek egyet, szóval 4 mag szerintem elvárható.
Amúgy pedig elismerésem azért az energiáért, amit a cikkbe öltél.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#23) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Köszönet a magas színvonalú cikkért!
Megerősített abban, hogy amennyiben ~5 évre tervezek, érdemes beruházni a K-s i5-re, mivel órajel emeléssel később még sokra mehetek. :)

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Tegnap vettem a Core i3-3220 mellé egy GTX 650 Ti-t és a játékok alatt meglepően jól muzsikál a VGA.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) nyunyu válasza Jolet (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért szeretném már egyszer megérni, hogy a World of Tanks is szerepel egy felmérésben, ne adj isten egy külön tesztben. Szerintem elég nagy rajongó tábora van és örökös vita, hogy a vga vagy a cpu a limit oka....

Akarhogyan allitgatom GTX460-on a grafika reszletesseget fullHDben, alig valtozik az fps.
Pedig az 4 eve volt a kozepkategoria, mostaniak kozul kb. a 7750 es a 7770 kozott van teljesitmenyre.

Bezzeg a CPU orajel 20%-os novelesere 20-rol 25-re nott a minimum fps.
Egyszeruen ennyire egyszalu a program, egyaltalan nem hasznalja a +3 magot. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) stargazerhu


stargazerhu
aktív tag

Jó cikk, nem unatkoztál! :)

(#27) PC-rev-RM válasza banhammer (#24) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Szintén zenész, kivéve, hogy nálam a 650Ti mellett i3 2100 van. Egy PhenomII X3 710@X4 955 helyett jött anno, kevesebbet fogyaszt, néhol picit lassabb, néhol viszont még picit gyorsabb is, játéktól függ. Single-re meg eddig untig elég volt még mindenre, Crysis3-at leszámítva (de mint tudjuk, az nem játék ;] ).
Talán FC3 alatt volt felül mint a 4 zöld gráf feladatkezelőben ~80-90%.
Megtörtént ph-n is, logouton is eme 2 összehasonlítása, de Tomshardware is mutatott pár játékot anno, ahol elég jól szuperál egy HT-s i3. Sok esetben még egy első generációs i3 is elég erős a konkurenciához képest azonos ársávban. Azokat meg még gátlástalanul lehetett húzni 4 Ghz fölé...
Single-ben többek között a Resident Evil 5, Starcraft II, Just Cause 2, AvP, Batman játékok, DiRT-ök, F1-ek, FC2, Lost Planet 2, Metro2033 amik bőven megelégednek egy i3-mal tesztek alapján.

Az i3-ak a használt piacon bestbuy termékek. Nem is csoda. A G-s Pentiumok bolti ára annyi, amennyi egy használt i3.

Ilyen cikkeket mé' nem csinálnak a neves külföldi oldalak? Miért ilyen szűk látókörűek? Ja, hogy csak nekünk csóróknak jut eszünkbe játszani egy i3-mal itt a balkánon? :DDD
Végre, lesz mit linkelni a "4-mag only"-embereknek. ;]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#28) JanR


JanR
addikt

Én teljesen meg voltam róla győződve, hogy az i3 lassabb, de kellemesen csalódtam. A tesztet köszönöm, számomra hozott újat a konyhára!

(#29) banhammer válasza PC-rev-RM (#27) üzenetére


banhammer
veterán

Mi abban a bolt, hogy az olcsó processzort reklámozzák?
Semmi.

Vedd meg a legújabbat, legdrágábbat.
Igaz, hogy netezésre, facséra, tecsőre egy mostani Pentium, erősebb Celeron is bőven elég.
De ezzel ne foglalkozz, mert akkor kiröhögnek a homokozóban, hogy neked csak Pentiumod van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) gbors


gbors
nagyúr

köszi mindenkinek - jó sok meló volt vele :) egyébként engem is meglepett, mennyire hatékony játékban az i3, én is rosszabbra számítottam.

a frametime felvetésekhez: meghagyom másnak, hogy ezzel foglalkozzon, mert kb. duplaannyi munka lenne egy játékkal, és én nem nagyon látom a hozzáadott értékét. egyes anomálikat megmutat, de nem mindent - mérjetek egyet Far Cry 3-mal 45 fps körül, a frametime chart szép egyenletes lesz, a képernyőn a játék meg úgy fog ugrálni, mint egy idegbeteg hegyi kecske. a tesztben a minimum FPS-ek a 98%-os vonalra vannak ráhelyezve, ez kb. ugyanazokat az anomáliákat fogja meg, mint az átfogó frametime analízis.

(#8) LordX: nem teljesen értem. olyasmire gondolsz, hogy miközben az egyik szál az integer ALU-kat dolgoztatja, a másik mozgathatja a SIMD-eket?

(#10) Milka 78: a Bioshock még a G2020-szal is teljesen jól megy (40 FPS alatt még nem láttam), azon nemigen van mit mérni. a BF3-ra lehet, hogy ránézek - a 4-re egy darabig aligha...

(#16) cyberwarfare: attól függ, kinek mi a fontos. ha fix 60 FPS-t (vagy ahhoz minél közelebb) akarsz, akkor nem elég az i3, és egyre kevésbé lesz az. erős VGA-hoz sem elég. de a nagy átlagnak vszleg megfelel.

(#18) [CsuCsu]: sajnos, a jövőben megjelenő játékokkal nem tudok tesztelni... azt pedig nem fogom senkinek javasolni, hogy a "háthaegyszer" miatt költsön +18e pénzt CPU-ra - különösen annak tükrében, hogy az i3-ak elég jól tartják az árukat.

(#22) GerykO: mi a csalóka az árazásban? azok az árak vannak benne, amiken a konklúzió írásakor vagy három webshopból meg tudtam volna venni a CPU-kat, ennél már hogy legyek kevésbé csalóka? :)
a C2D régen volt - a sandy bridge-től kezdve a mellécsomagolt hűtő erölködés nélkül lehűti a CPU-t, max. hangos lesz egy kicsit. a 3470 minden további nélkül fog menni folyamatosan 3.3GHz-en.
többit ld. az előző válaszban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nem szeretek csak azért hozzászólni, hogy növeljem a fórum terjedelmét, de ennyi munka, korrekt tiszta gondolatmenet megér ennyit :R

(#32) pilu85


pilu85
őstag

cask átfutottam a cikket. tehát a játékoknak tetszik a HT igaz?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#33) 7


7
addikt

Én a saját i3-ammal 2 dolognál éreztem, hogy kevés:
- Witcher 2
- Játék közben videofelvétel készítése (akár stream, akár video capture)

Minden másra ésszerű beállítások mellett remekül megfelel nekem, egyszeri casual gamernek. Cserébe hűvös, keveset eszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) kroy83 válasza 7 (#33) üzenetére


kroy83
tag

Nekem volt i3 3220, és most egy 3570 van. Far Cry 3ban, és Crysys 3 alatt 1920ban alig volt érezhető a különbség. Ahogy a cikk is írja, casual single playerre jó választás. Ha tudtam volna hogy ennyi a difi nem költök rá plusz 20k-t.
Jó a cikk, kár hogy nem előbb jött :R

peace.

[ Szerkesztve ]

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#35) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Baromi jó cikk, köszönet érte! :))

"A frametime kép borzasztó vicces - míg low PhysX mellett a kisebb huplikból lehetett sejteni, hol tüzeltem a Sinewy Ravager névre hallgató szépséggel, a high beállítások mellett a Himalája hegyvonulatai rajzolódnak ki a diagramon."
Ezen röhögtem vagy 5 percet. :DD

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#36) #65537792 válasza gbors (#30) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igazad van. De kinek is fontos a fix 60 fps? És kikből van több a kis "szegényes" országunkban? :)

(#34) kroy83

Úgy nem csináltál rosszúl, hogy i3-ad volt haszáltad egy jó darabig és amikor úgy láttad, hogy mkis pusz tudsz jobbat venni. Én azt mondom, hogy nem érdemes rögtön i5-el kezdeni, ha nagyon kivagy számólva mennyit tudsz gépre költeni. Inkább egy jobb VGA és i3, ha ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#37) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon alapos, részletes teszt. köszönjük! :R Én is osztom a véleményt, hogy jelenleg a játékok többségéhez bőven megfelel az i3 is. A kivételt főleg a multis játékok képezik, de ott sem mind. Az SC2 két magot használ, a WoT pedig (ha jól tudom) csak egyet. Viszont hosszú távra (3-4 év) mindenképpen van létjogosultsága az i5-nek szvsz.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#38) For357y


For357y
aktív tag

Nagyon igényes, összeszedett cikk, köszönet érte! :R
Sajnos a bennem felvetődő "kihajcsa-e" kérdésre nem tudott választ adni. Gépépítés előtt állok, a szűkös keret miatt próbálom a dolgot a lehető legolcsóbban kihozni, így az AMD platform felé húz a szívem.
Egy Athlon II x4 750K vagy 760K megfelelő párosítás lehet egy HD 7850-hez? Esetleg egy 7870-hez?

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#39) Dan86 válasza For357y (#38) üzenetére


Dan86
csendes tag

@gbors.

Jó cikk!
:R

@For357y

LEHET! :DDD

" Dan86 felhasználónak 36 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi értékelési rendszer alapján fórumon! "

(#40) mcloud76


mcloud76
tag

Jo ki teszt. :K
A htbol egy dolog tud igazabol profitalni es ez igaz a cache meretre is.
Ez pedig a render/ray tracing valamilyen progival (mondjuk maxal).
Ezt eddig is tudtuk de itt igazolva is lett.
Gyak jatekoknal 4, 6, 8 mega a cache illetve, hogy ht-s e egy proci nem sokat dob a hangulaton.
Amugy szerintem a penya se tekert rosszul az arahoz kepest.
Gondoljunk bele 12e froncsi.
Nekem a munkagep mellett (egy i5 +6870) van egy kis "media" gepem is ami egy p-g2030 +7750, egy hd ready-s tv-vel dolgozik es pengen teszi a dolgat.

(#41) mcloud76 válasza pilu85 (#32) üzenetére


mcloud76
tag

Hat pont nem. :D

(#42) pilu85 válasza mcloud76 (#41) üzenetére


pilu85
őstag

okés de a cikk azt Írta. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#43) For357y válasza Dan86 (#39) üzenetére


For357y
aktív tag

Mobilnettel vagyok, most nem tudom megnézni, de amint lesz rá lehetőségem, megtekintem, köszönöm. :)

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#44) kpal


kpal
veterán

Akkor vén X58 i7 még éppen jó ezekből kiindulva :)

amúgy jó teszt lett :R

[ Szerkesztve ]

(#45) thomasa


thomasa
senior tag

Szóval az 5 éves c2d procim szinte semmivel sem lassabb, mint egy i3? Akkor nem is váltok :)

(#46) stargazerhu válasza #65537792 (#36) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Nőből van több....

(#47) banhammer válasza thomasa (#45) üzenetére


banhammer
veterán

Kérdés az, hogy milyen C2D.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#48) thomasa válasza banhammer (#47) üzenetére


thomasa
senior tag

P8400-as lenne a c2d

(#49) terratech válasza thomasa (#48) üzenetére


terratech
csendes tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy ezekhez a modernebb procikhoz hogyan viszonyul mondjuk egy Q6600 vagy Q8200, esetleg a G-s Pentiumhoz egy C2D 8400. Tudom régi platform, de érdekelne, hogy mekkora teljesítmény különbségek vannak.

(#50) thomasa válasza terratech (#49) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez a fajta összehasonlítás célja a cikknek, mivel rádöbbenne az ember, hogy szerintem ugyanott van, és nem akarna vásárolni újat. Csak az új procikat hasonlítják egymáshoz. De így van ez rendjén, ettől megy a gazdaság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.