Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) CPT.Pirk válasza #20691712 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírtak alapján ebben a témában nem az MS a probléma forrása. Itt csak kijött egy koncepcionális probléma a W10 kapcsán, de legalább a javításokat biztosítja a cég.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) t72killer válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyiban ludas a M$, hogy a win10 nem egy db oprendszer, effektíve évi 1-2 "új rendszer" érkezik a nagyobb frissítőcsomagokkal (vajon miért is nem írtam "javítócsomagot":U...). Win7-8.1-nél az volt, hogyha az RTM alatt ment valami, akkor az ma is megy, win10-nél folyton variálnak a driverkezeléssel. Én is szívok egy szimpla előlapi USB miatt :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) #06658560 válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha egy koncepcionális hiba borul ki a W10 kapcsán, akkor miért nem az MS a probléma forrása?

(#6) gege547 válasza t72killer (#3) üzenetére


gege547
tag

Ez régen is megvolt kb XP óta. Csak akkor Service Pack-nak hívták őket és ugyan úgy szétkefélte a driver támogatást.
Lassan 2 éve (még 8 nap) kint van a win 10 de már jóval előtte megmondta az MS hogy ez lesz az új rendszer. Nincs több Windows ennyi ez fog frissülni. A driver készítőknek 2 éve nem sikerült ehhez alkalmazkodniuk. Ráadásul hónapokkal a frissítés kiadása előtt hozzá lehet jutni ingyenesen tesztverzióhoz szóval van idő fejleszteni. Nem védem én az MS-t (arra ott van a jogi gárdájuk) de a tróger külsős támogatás hozzáállásért ne ő legyen már a felelős.

(#7) t72killer válasza gege547 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem ilyen bajom nem volt az XP-XPSP1-XPSP3 átmenetekkor, egy gépem volt, ami mind3-at meglátta. A win7 meg ilyen szempontból remekmű, RC1 óta több gépen is fut a kezem alatt, zéró problémával:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Cassi


Cassi
senior tag

Ha a termék nevében szerepel az "Atom" és a "PowerVR" szó, akkor kb. 3 év után lehet a kukába hajítani. Jobb érzésű felhasználónak még hamarabb. Továbbá régi tapasztalat, hogy amihez nincs free source Linux driver, ahhoz rövidesen Windowson sem lesz semmilyen, mert ugyanaz a jogi megkötöttség akadályozza meg mindkettőt.

(#9) kretenallat válasza t72killer (#7) üzenetére


kretenallat
senior tag

Nem a hardverről van szó, hanem arról, hogy a frissítésekkel új driverek válnak szükségessé, és ilyen előfordult xp sp3 nál is, külön driver volt hozzá elég sok hardveremhez, amennyire emélkszem.

a probléma csak az, hogy ezeket az új drivereket nem akarják a hw gyártók megcsináltatni, mert pénzkidobás, új bevétel nem lesz belőle. régebben mintha egy kicsit tovább lettek volna támogatva a hardverek, de lehet, hogy csak fiatalságom miatt tűnt hosszabbnak az egy-egy géppel eltöltött idő :D

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#10) joghurt


joghurt
addikt

Ne komolytalankodjunk! Intel szinten mennyibe kerülne kifizetni az Imaginationnek az új meghajtót? Kb. a jogászcsapat fizetésének kerekítési hibája nagyobb ennél.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) kovakovi77


kovakovi77
tag

Linux szinten az adot grafikus igp-hez emlékeim szerint van driver ugymond free-source,amit a sracok össze tudtak hozni 0leírás alapján. Még 3d is megy.
Free a cucc, fogja az MS és tákolja a rendszeréhez.
Az a platform játékra ugysem alkalmas igy irodai munkára böngészésre még életben tarthato.

(#13) CPT.Pirk válasza #20691712 (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régi HW támogatása senkinek sem éri meg, ezt hívhatod kartellnek, de egyszerűbb ténynek tekinteni.

t72killer: ahogy említették, ilyesmi eddig is előfordult SP vagy egyéb nagyobb frissítés után a korábbi MS oprendszereknél is és nem csak hardverekkel.
De hogy a másik oldalról említsek egy példát, a Debian7 élettartamának közepe tájékán egy frissítés kivette az R300-as Ati kártyák támogatását, nekem meg pont olyan volt abban a régi gépben, amin ez futott és egy frissítés után nem adott képet többet... Panaszkodhattam volna, de az a kártya akkor már sacc / per kb 10+ éves volt.

Kopi31415: ez azon múlik, hogy kinek kellene állnia az új driver megírási és tesztelési költségeit egy már halott HW esetén. Az egyik nézőpont, hogy az MS-nek mert ő variálta meg a driveres részt a Windowsban, egy másik meg h. az Intelnek, mert ők licencelték azt az IGP-t.
Nyilván egyik cég sem akar költeni egy már halott hardverre...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Üzleti szempontból érthető az Intel hozzáállása, hiszen az Atom márkanevet gyakorlatilag száműzték a fontos termékkategóriákból, míg a Clover Trail platformra épülő gépeket már eladták. A terméktámogatás esetleges meghosszabbításával csak pénzt költenének, de direkt haszna a felhasználó elégedettségén kívül nem lenne, utóbbi pedig a pénzügyi jelentésekben közvetlenül nem látszik, tehát megkérdőjelezhető fontosságú tényezőről van szó..."

Ez most nagyon-nagyon kapufa. Az elso mondat azt sugallja: en eladtam, te megvetted, le vagy szarva! A Masodik meg erre epul: leszarom, ha ezentul nem az en cuccomat veszed!

A kerdes az, hogy az most az Intel velemenye es/vagy Abue?

https://www.coreinfinity.tech

(#15) tlac


tlac
nagyúr

A probléma gyökere a Clover Trail platform (Atom Z2500/2700) IGP-je, amelyet az Intel az Imaginationtől licencel

ezen a procikon a korábbi win10-ek sem működtek hibátlanul
a metro-s appok egy részében megjelenítési hibák voltak
pl. áruház, edge
az utóbbi konkrétan emiatt használhatatlan volt, maradt egy expoler (a többi böngésző meg lassú ezeken a gépeken)

(#16) tom_tol válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


tom_tol
addikt

Azért MS-t nem kell félteni. Igaz nem PC, telefon sztori. Van nálunk egy úgynevezett Bank-ID app, gyakorlatilag e-legitimáció. Nejemnek van egy Nokia 1020 (2013) telefonja amin ez év májusáig remekül működött az app. Azóta nem megy, nem támogatott. Kénytelen egy Iphone 4-et (2011) használni ehhez az alkalmazáshoz. Érdekes a két évvel öregebb telefonhoz van támogatás.

(#17) Bici válasza #20691712 (#4) üzenetére


Bici
félisten

A HWSW-n azt írják, hogy:

"Jelen állás szerint valószínű, hogy a grafikus illesztőprogramban van egy hiba, ami nem jött elő a Windows 10 korábbi alverzióinál, a Creators Update alatt azonban igen..."

Azért ez elég komoly eset ahhoz, hogy az intel megerőltesse magát, és adjon ki megfelelő drivert.
Ha meg az intel nem akarja, akkor az MS fizessen az imagination tech-nek egy újabb driverért.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) DaveJr válasza Bici (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

A probléma, hogy az Intel driver támogatása minden hardveréhez 1 év(!) (talán már több). Korábban is nagyon sok probléma volt ezzel, főleg az Atomoknál, de az i7-nél is.
A drivereket a gyártók biztosítják, mert ők ismerik az adott hardvert. Egy szoftverfejlesztő nem feltétlenül tudja, hogy hogyan működnek a driver szinten a hardverek. Így az MS sem tud drivert írni. Vannak gyártók akik egy idő után kiadnak egy szabadon használható általános drivert, de jelen esetben szerintem ezt el lehet felejteni.
Pl. a Pirellihez sem fogsz odamenni a kocsiddal, hogy töltse fel a klímádat gázzal.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) joghurt válasza Bici (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Mondjuk az is egy megoldás lehetett volna, hogy az MS tiltja le szoftveresen az új feature használatát az atomos gépeken. Mert egyrészt eddig volt rajta működő megoldásuk, másrészt pedig a low-end szegmensben biztosan vannak még más gépek is, amin nem fut a CU új megoldása.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) Sanya válasza #20691712 (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

Intel nem ad ki rá drivert, mert leszarja. Ezért a Microsoft a hibás. Gratulálok.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) lvb válasza Bici (#17) üzenetére


lvb
aktív tag

Mi köze az MS-nek az Intel driveréhez? Az azért elég "vicces" lenne, ha az MS csak úgy lecserélgetni a HW gyártók drivereit...

(#22) Bici válasza DaveJr (#18) üzenetére


Bici
félisten

Nem gondolom, hogy az MS-nek kellene írnia drivert, de mivel ez az egész dolog (a felhasználókon kívül) nekik fáj, ezért nekik kellene megoldást keresniük, és ha már az intel ilyen igénytelen (azért tennék náluk is egy próbát először), akkor egyből az imagination tech-hez fordulnék driverért.

(#21) lvb: Ha ilyen gáz az intel saját drivere, akkor igenis cserélje le normálisra. A saját OS-én nehogymár ne cserélhessen le egy régóta nem támogatott drivert. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) lvb válasza DaveJr (#18) üzenetére


lvb
aktív tag

Ez nem így van, csak a kommersz vackaik egy részénél. A profi(bb) cuccaikhoz 5 - 10 év (de lehet velük külön szerződni is + x évre + x$-ért)

(#24) lvb válasza Bici (#22) üzenetére


lvb
aktív tag

Biztos vagyok, hogy ha te dönthetnél az MS helyében - és anyagilag érintene -, te sem fordulnál az imagenation-hoz, és te sem fizetnéd az esetleges milliárdos kártérítést az Intelnek, ha valami komolyabb kárt okozna az általad beszerzett driver a felhasználók tömegeinek.

[ Szerkesztve ]

(#25) 8th


8th
addikt

Már előre elnézést mindenkitől és nem flame keltésnek számom (egyébiránt Intel bérenc vagyok amiből sosem csináltam titkot) de még egy ilyen szarrágó pitiáner genyó bandát mint az Intel a világ nem hordott a hátán. Bakker nem lefosott Core 2 korszak ezer éves hardvereiről beszélünk hanem alig négy éves cuccokról és nincs rá támogatás?! WTF? Lehet szidni az M$-t nekem szem a szívem csücske a cég de ez rohadtul nem az ő saruk.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#26) sh4d0w válasza 8th (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Microsoftot azért lehet hibáztatni, mert előbb felfrissítette erőszakkal a korábbi rendszereket w10-re, most meg kirúgja alóluk a sámlit.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) Bici válasza lvb (#24) üzenetére


Bici
félisten

Bevallom, nem gondoltam arra, hogy ennek ilyen jogi következményei lehetnek, de miért nagyobb a kockázat, ha az MS rendeli meg a drivert a GPU gyártójától, mintha az intel tenné?
És miért az intel felé kellene fizetnie az MS-nek baj esetén, miért nem a felhasználóknak?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) 8th válasza sh4d0w (#26) üzenetére


8th
addikt

Ez vitán felül áll de senkinek sem kötelező Win10-et használni.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#29) DaveJr válasza lvb (#23) üzenetére


DaveJr
őstag

Aha. És ezzel kéne vigasztalódnia az Clower Trailt használó emberkéknek?
Nesze semmi fogd meg jól.
Kommersz vackait veszik az otthoni felhasználók.
Ilyen formában totál irreleváns amit írsz.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) troviko


troviko
senior tag

A Clover Trail-lel már akkor is komoly gond volt, mikor még forgalomban volt. A Power VR már akkor sem írt hozzá olyan drivert, amivel használható lenne a proci IGP-je, és az intel is magasról tett rá. Nem véletlenül váltottak a Bay T-vel saját IGP-re, amivel nagyot javult a helyzet. Anno én is akartam venni Win-es tabot, aztán mikor utána olvastam, akkor elálltam az ötlettől. Később vettem Bay T-s tabot.
Nyilván mindhárom szereplő (Intel, Power VR, MS) részéről nagyon unfair a mostani helyzet, de azért aki ezt a szutykot megvette, kicsit meg is érdemli.
Az ügyről a tömör véleményem: :(

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#31) CPT.Pirk válasza DaveJr (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ebben az a rossz, hogy mi akik ide járunk és olvassuk a híreket mi tudjuk milyen az Intel driver támogatása (nem is igazán vesszük az ilyen vackaikat), de ezzel elég kevesen vagyunk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Geri Bátyó válasza t72killer (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az XP változatokkal nekem sem volt bajom, bár az Sp3 előtt időnként kellett reinstall, de a Win7 tényleg betonstabil volt. Kivágtam alóla a komplett hardvert és nem kellett újrarakni. Viszont a 10-el is elégedett vagyok, mert a 7-ről frissítettem és azóta sem kellett sem visszaállítás, sem reinstall. A régi cuccaimhoz való Win7 drivereket simán elfogadja és probléma mentesen megy.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) t72killer válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 7-est egy gépen még mindíg használom, ahogy mondod, betonstabil. A 10-es első két iterációjával se volt bajom, az Anniversary kezdte el a kékhalálokat dobálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Geri Bátyó válasza t72killer (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elkezdték kiszanálni a régi hardvert. Ezért meglepő, hogy az öreg bloomfield még mindig jó a win 10-nek. :K
Win 7-es driverekkel.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) CPT.Pirk válasza #20691712 (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fékezd a nyelved banyek. :U

Volt valami "designed for Windows10" matrica ezeken a gépeken? Nem. Na akkor most elvárható, hogy támogassák a végtelenségig?
Ezt mint fejlesztőmérnök kérdezem tőled, tudod-e mekkora plusz munka és idő ráfordítással járna pár régi HW legacy támogatását beépíteni egy annyira komplex kódbázisba, mint ami a Windows mögött áll? Gyanítom nem. Ráadásul ezt akkor ezután old meg annyiszor, ahányszor előjön valami hasonló rossz sorsú hardverrel, miközben megtartod a felfelé kompatibilitást az OS érkező új kiadásaival.
Ez egy programozástechnikai rémálom lenne, nem csodálom, hogy az MS meghúzta a határt és csak javításokat fog kiadni. Nem szeretem az MS céget, sosem szerettem őket, de a döntésük teljesen érthető ezen a téren.

Indíts egy petíciót a neten, hogy fizessen az MS az Intelnek mert nekik van miből, hogy az Intel meg megcsináltassa az új drivert...

Neked ugyanígy verni kellene az asztalt, hogy a DX12 miért csak Win10-en van meg a Win7-en miért tiltották le az updateket, ha Ryzen vagy Kaby Lake van a gépben és még lehetne sorolni hosszan.

Üzleti cégek pénzes termékei a pénzről szólnak, nem a kisemberről. Ha ez nem tetszik, akkor raksz mást a gépre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) DaveJr válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


DaveJr
őstag

"Üzleti cégek pénzes termékei a pénzről szólnak, nem a kisemberről. Ha ez nem tetszik, akkor raksz mást a gépre."

Nem mintha másnál nem ez lenne. Sőt van hogy másnál meg se jelenik driver vagy az amit valaki hobbiból reszelt inkább használhatatlan, mint használható.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#40) CPT.Pirk válasza DaveJr (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mire gondolsz pontosan?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de ugyanazt tudom mondani, mint korabban: a Microzse rugta ki aloluk a w7/8-at, most meg ugyanezt tenne a w10-zel. Nem erzed, hogy ebben valami csunya nagy geller van?

https://www.coreinfinity.tech

(#42) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt válasszuk szét, mert a Clover Trail esetén nem szűnt meg a Win7 és 8 használhatósága. A Ryzen és a Kaby Lake esetén stimmel, amit mondasz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, nem ért oda az üzenet. Legális-e visszaváltani a korábbi rendszerekre ugyanazzal a kulccsal, vagy sem? Gyanítom, hogy nem, legfeljebb szemet hunynak felette.

https://www.coreinfinity.tech

(#44) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

A Feleségemnek egy 2011-ben vásárolt AMD C30-as, 1 magos, 2 gb ramos Toshiba netbookja van, ami hibátlanul ( lekopogom ) teszi a dolgát Win10 Home 64 ( eredeti ) alatt. Semmi driver problem nincsen. Még anno Win7 starterrel került hozzánk, de az borzalmas volt....) . A héten vett egy SSD-t a netbookba és most ismét ereje teljében van a kis gépezet.

Mi átlagfelhasználók vagyunk, de én azt gondolom, hogy az Intel sara ez az egész, mivel a gyártónak kell drivert biztosítani nem az MS-nek. Az Intelről meg sokszor lehet ilyen negatív driver híreket olvasni.....

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#45) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Az intelről annyit hogy az i5 4570 prociban lévő hd4600 igp driver is egyre szarabb most vettem a gépbe rx 560 vga -t mert meguntam hogy ami eddig ment az se megy.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#46) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Szerintem ez közös sara Intel&MS-nek.Meg se fog nekik kottyanni.Az újabb jövőbeli w10 verziókra nézve viszont elgondolkodtató hogy milyen meglepetéseket tartogat számunkra.

Wasabi...

(#47) DaveJr


DaveJr
őstag

Nem értek embereket. Mindegyik Windows verziónál (98-al kezdtem) ugyanez előfordult. XP-nél is estek ki régi hardverek, amiket már hivatalosan nem támogatott, utána Vista-nál is voltak ilyenek, Sőt első időkben Windows 7nél is. Én is belefutottam, hogy a régi XP-s laptop WIFI kártyáját nem támogatta. Lehetne így folytatni a sort.
Most meg a 10-nél sírnak egyesek, hogy mekkora szemetek a gyártók, hogy régi hardvereket nem támogatnak. Pedig minden Windows verzió váltásnál esnek ki régi hardverek. Oké speciális az eset, mert névben mindig Win 10 lesz, de még sem teljesen ugyanaz a rendszer.
Amúgy pont egy olyan hardvernél sírnak, aminek már a megjelenése óta siralmas a driver támogatottsága. Nagy nehezen sikerült kiadni egy olyan drivert amivel használhatóvá vált. Már akkor látszott, hogy az Intel szabadulni akar. Ez szerintem most nem kéne, hogy meglepetést okozzon.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) Cassi válasza DaveJr (#47) üzenetére


Cassi
senior tag

A bökkenő itt az, hogy más hasonló korú, sőt még régebbi Intel hardverek továbbra is támogatva vannak. Normál esetben egy cég magánügye, hogyan rendezi le a jogi problémáit a partnereivel, itt lényegében a vásárlóval fizettetik meg az elcseszett licencvitájuk árát.

(#49) CPT.Pirk válasza DaveJr (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kiegészítve amit Cassi írt, itt még az is gond, hogy a korábbiakkal szemben elég erősen toltak mindenkit a Win10-re. Mondjuk beadtad a derekad és váltottál, éppen csak megszokod az új rendszert és erre jön a hír, hogy ennyi volt. IJB kategória. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) DaveJr válasza Cassi (#48) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen mert van hozzájuk általános driver, vagy az Intel beépíti még a támogatást a mostani driverekbe.
A probléma amit írtam, hogy az Intel már régóta szabadulni akar a Clover Trailtől mert óriási bukta volt.
Ez nyílt titok.
És igen sajnos a felhasználó szív.

CPT.Pirk : Igen ez teljesen igaz, nem is volt szép húzás tőlük. Én se értek egyet az MS politikájával.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.