Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez is egy remekül sikerülő projekt lesz, egy remek bug mentes termékkel, amire garancia, a szűkös határidők és a kapkodás. Ilyenből csak jó születhet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) atike


atike
nagyúr

..............a többi számlázóprogram kapcsán miért nem jelent meg hír/cikk...? Erről meg miért...? :F

(#3) RudY válasza atike (#2) üzenetére


RudY
addikt

Ha tudsz olyanról, akik nem készültek el időben, akkor oszd meg másokkal is, mindenki örül az infónak... már aki érintett legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dezsike


Dezsike
tag

És azokkal mi lesz, akik 90-es években kiadott, évtizedek óta nem frissített, mai gépeken hekkeléssel működésre bírt számlázó programot használnak? Egyáltalán legálisan használható ilyen?

(#5) Goose-T válasza Dezsike (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak a NAV-nál bejelentett számlázóprogram használható legálisan, semmi más. Amúgy is kötve hiszem, hogy egy 90-es években kiadott számlázóprogrammal ki lehetne olyan számlát állítani, amiről nem rína le első ránézésre, hogy érvénytelen. ÁFA-kulcs, könyvelési szabályok stb. megvannak? Ezeket mind naprakészen tudnia kell a számlázóprogramnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) osztraksajt válasza Goose-T (#5) üzenetére


osztraksajt
őstag

Alaki és tartalmi követelmények semmit nem változtak a 90-es évek óta, pár speciális esetet kivéve, az áfakulcsok kezelése meg alapvető funkció már a kezdetek óta, amik ezt nem tudták lekezelni (pl 25->20->25->27) azok már régen kikoptak amúgy is.

De rengeteg kisboltos kasszarendszer elvérezni amik amúgy tökéletesen betöltötték eddig a funkciójukat, gyors, DOS, gombbal vezérelhető felület. Ezek jó része amik nincsenek online pénztárgéppel összekötve és azon keresztül megy a számlázás azok most komoly beruházás elé néztek.

20 éve könyvelőként dolgozom, nem a levegőbe beszélek.

(#7) thesound válasza Dezsike (#4) üzenetére


thesound
őstag

1. Upgradel/bevezet újat (1 éve tudható, hogy ez lesz)
2. Manuálisan fel lehet vinni a számlákat (persze nem opció x mennyiség felett)
3. Vannak ingyenes, megfelelő számlázó programok

Ennek ellenére nekem sem tetszik ez az egész, illetve ahogy zajlik.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8) Tamás88 válasza Dezsike (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Cobra Conto? Akik még mindig a 16 bites programot használják, azok meg is érdemlik (amúgy érdekes módon a mai napig frissítik (ha csak le nem állították).

CT Ecostat is elég érdekes, mert bár időben elkészültek, mindig tele van hibával, illetve értelmetlen korlátozásokkal.

(#9) f


f
újonc

Nem tudom... ezt én inkább nem reklámoznám a helyükben. Lett volna idő bőven fejleszteni, tesztelni. Mások is ezt csinálták. Én a számlázz.hu-t használom. Ők pl büszkék arra, hogy jóval a határidő előtt elkészültek a fejlesztésekkel.

(#10) Tamás88 válasza f (#9) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Persze, mivel azt maga a NAV készítette, hát jó hogy elkészültek a fejlesztéssel.

(#11) asdf_ válasza f (#9) üzenetére


asdf_
veterán

Ők pl büszkék arra, hogy jóval a határidő előtt elkészültek a fejlesztésekkel.

Tekintve, hogy meg junius 20-a kornyeken is modositott a nav a feladando xml file formatuman, ezt semmi masnak nem tudom mondani, mint k. nagy bullshitnek.

(#12) MasterDeeJay válasza atike (#2) üzenetére

Automaster számlázó része már tölti fel és működik hibátlanul.
Kulcsszoft számla ma adott ki frissítést amivel működni fog.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) FlashLed válasza gabor7th (#1) üzenetére


FlashLed
senior tag

Csak a megszokott :D

The Mechanic

(#14) marcipunk válasza Tamás88 (#8) üzenetére


marcipunk
tag

A CobraConto WIN+ évek óta nem kap frissítést, rég ki lett vezetve, az Adóhatósági ellenőrzési adatszolgáltatás-t sem tudta már.

Helyette van a CobraConto.Net.

[ Szerkesztve ]

röff!

(#15) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Mi bonyolult rendszereket fejlesztünk és ez csak egy kis funkciója az egésznek, de nálunk vasárnap már minden ügyfélnél rendben működött. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#16) walter70


walter70
tag

Tegnap volt a sokadik utolsó határidő és még mindig semmi.
Nem tudom,ezt hogy gondolják,mi használunk egy másik számlázó programot is,ahol határidőre minden megvolt és szájbarágósan elmagyarázták,hogyan kell regisztrálni.
Sajnos az a program nem használható arra,amire a Clearadmin,különben ezt már rég lemondtuk volna.
Elvileg 55 ezer felhasználót szívatnak most már három hete az új határidőkkel.

(#17) marcipunk válasza walter70 (#16) üzenetére


marcipunk
tag

És akkor még kiderülhet, hogy nem tud a sztornókról, módosításokról megfelelően adatot szolgáltatni, csak sima normál számlákról.

röff!

(#18) walter70 válasza marcipunk (#17) üzenetére


walter70
tag

Hát azt nem tudom,de nekünk hetente kell viszonylag hosszú és bonyolult (több tíz tételt tartalmazó) számlákat írni,néha sztornózni is.
Gyakorlatilag egy éve lehet tudni,hogy ez lesz,de ugye magyarok vagyunk...

(#19) marcipunk válasza walter70 (#18) üzenetére


marcipunk
tag

azért a többség nem így állt hozzá, mint ők

röff!

(#20) walter70 válasza marcipunk (#19) üzenetére


walter70
tag

Mondom a másik (Infocentrum) példaértékű.Akinek köze nincs hozzá,az is be tudja állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.