Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szegény CiV VI, eddig se a grafika volt a legnagyobb baja. :)

Az AI valahol faék és hokedli között mozgott a játékban, most így a második nagy és fizetős kieg előtt gyorsan kicsit rágyúrtak (amire eddig nem igen volt példa), így már talán eléri a kredenc szintjét is. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Intel IGP-n mindenképp kihívás lehet ezt (is) játszani.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Mi a baj a játékkal? Az 5 jobb volt? Szerintem nkabb más

(#4) Cs1csó válasza Trailblazer (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÁÁ látod Battlefield 5-re is jön javítás, gondolom néha beesett 60FPS alá most már nem :O

(#5) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdetben annyira buta volt az AI, hogyha volt városfal a város körül, akkor még az üresen álló várost se tudta elfoglalni. Egyszerűen nem ment be a város mellett álló egysége a városba... De n+1 topic szól ezekről a dolgokról, nézd csak meg a steames értékeléseit a játéknak.
Egyébként az AI-t leszámítva tök jó játék, csak hát úgy nem sokat ér.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


andy19770128
aktív tag

mondjuk ai ellen még nem negyon jácottam. haverokkaL TOLJUK 5-6 AN

(#7) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Bár fél éve válltottunk stellarisra. annál komplecebb 4x nincs

(#8) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most én is azt tolom, tök jó. Csak ott meg a lategame alá eléggé oda kell tenni a combos procit, hogy játszható fps-t kapj.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Ryzen 2600 as 4 k alatt meg srm kottyan a laptopom megy egy 6700 i7 trel megy es azzal sincs gond. De a feleségem asztali i5 se kevés az tény

(#10) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na de late game? Nagy galaxis sok néppel a 2400-as évek után eléggé problémás tud lenni, hiába van húzott Ryzen 2600 a gépben. Most az utolsó patch hozott egy rakás párhuzamosítást, de ettől független elég régi a játék motorja és nem igazán arra való, amire használták a Stellarisnál.

A hasonlóan összetett Galactic Civilizations III-nál azzal kezdte a Stardock, hogy írtak egy modern játékmotort a tervezett játékoz, hogy ne legyenek ilyen problémák. Nyilván ehhez nem kevés pénzt be kellett fektetni, de megérte nekik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


andy19770128
aktív tag

nincs futás beli gondom full grafika melett. ryzen 2600 as. 16 gb ram. radeon pro duo. 2 db pcixpresses ssd raid 0 ban. 4 kban 6 játékossal 20 gépi birodalommal 2000 naprendszer. nincs gond. win 10 alatt fut. A laptop egy msi gs63 om fhd az is gond nélkül teljesit. 6700 as i7 gtx 1060. 24 gb ram. pciexpress ssd

(#12) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


andy19770128
aktív tag

civ 3 mat egy gyékényre tenni a stellarissal?? háát ez meredek ötlet. mindekettőt megvettem de még a Masters of orion sorozatot is. ami a 2 odik ban volt eddig a legjobb

(#13) Cs1csó válasza andy19770128 (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv a hozzászólás 5 percen belül szerkeszthető. :K

(#14) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Galactic Civilizations https://store.steampowered.com/app/226860/Galactic_Civilizations_III/, nem Civ 3. :N
- a megjelenésekor 12GB ram nem volt neki elég nagy méretű galaxishoz sok néppel. :D

A Moo2 egyébként nekem is megvan, az a mai napig jó játék.

andy19770128 #11: nehéz elhinni, hogy ez kitart a játékban a 2400-as évek után is. Állandóan jelennek meg új beszélgetések a játék topicjában a végjátékra bezuhanó teljesítményre, a mienknél erősebb Inteles gépekkel is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


andy19770128
aktív tag

5 vagy 6 alkalommal toltam végig szétmodolva 4k texturákkal.. nem volt gond a 2600 ryzennel 16 gb rammal 2000 res galaxissal. i5 viszont kevés

(#16) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Örülj neki, bár nem tudom hogyan lehetséges. Modok nélkül is 2300 körül már érződik a játékon, hogy egyre lassabban váltja a napokat. Főleg a 2.2 patch előtt volt ez nagyon gáz...
Ha rákeresel a Stellaris steames fórumában a performance szóra, kb. minden napra fogsz találni egy új topicot a problémás teljesítményről. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


andy19770128
aktív tag

tény hogy a cpu tekjesitményét szépen zabálja. a 4/8 i7 6700 ast 95% körül hajtja ajáték 2400 év környékén. a 6/12 ryzen 2600 4k alatt 75% körül van terhelve 2400 év környékén. természetesen kipróbáltam még más egyéb cpukkal és oprendszerrel. a legfrisebb win 10 alatt mintha jobban menne a sok mag/szál. mint win 7 alatt.

(#18) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

4/8-as FX3820 procim volt korábban 4.3GHz-re húzva, az se bírta a Stellarist hosszabb távon. :)

Most Linux alól játszom, de pont úgy megy, mint W10 alatt. Az mondjuk simán lehet, hogy W10 alatt kicsit gyorsabb mint W7 alatt, ennyi fejlődést el is lehet várni tőle. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


andy19770128
aktív tag

az fx széria sajnos nem valami hatákony win 10 alatt. nem tudom hogy ez tervezési vagy programozási hiba e de az tény hogy az fx idejét múlt.....

(#20) CPT.Pirk válasza andy19770128 (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem volt vele gond, mert olcsón kaptál 8 szálat. Programozásnál, videó tömörítésnél, stb. ez nagyon jó dolog. Az már nem, hogy valóban nem volt egy sikeres architektúra, alacsony egyszálas teljesítménnyel és mindent felülmúló fogyasztással. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) andy19770128 válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


andy19770128
aktív tag

igazad van munka felületre a feleségem is jó tudta az fx et használni..... viszont játékra valamiért nem volt hatékony. volt szerencsém 9590 est kipróbálni win 10 alatt pár hete. 5 ghz -n igen jó teljesitményt produkál mivel win 10 alatt a szálak kihasználtsága mérföldekkel jobb mint win 7 alatt. De sajnos a mérésem szerint játékban az egyszerű Ryzen 5 2500X OM cpu ami 4/8 as. átlagosan 28% kot ver. ugy hogy a ryzen 4 ghz megy max. 65 - 80 watt a fx 220 -250 wattja helyett.

(#22) Cs1csó válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont arra nem jó amire a tömeg használta volna: játék, netezés ez a két tevékenység gyakoribb mint a programozás vagy a videóvágás. + hatalmas fogyasztás.

Kb. annyit ér mint egy zsúfolt belvárosban egy forma1-es autó.

(#23) CPT.Pirk válasza Cs1csó (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Netezésre talán mindegy, mert már mindegyik böngésző több szálon dolgozik, meg azt hiszem ez már akkoriban is így volt. Mint koncepció én azt mondom nem volt rossz (bár nem mindennek passzolt az architektúra egyedi felépítése), csak a megvalósításon bukott el a dolog, a nagyon magas fogyasztás miatt.

andy19770128: az az 5GHz azért már elég combos attól a procitól. Az FX-ek többsége nem is érte el a 4.3-4.5GHz feletti tartományt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ki játszik IGPvel in the first place??? :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) #78600448 válasza Vikthor (#24) üzenetére


#78600448
törölt tag

Én néha.

(#26) oszi666 válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


oszi666
őstag

nálam is volt ilyen...
egy darab crossbowmannel, két darab warriorral (a sima preshistoric bunkósbotos fradi-szekusokkal) ancient wallal sikerült egyszer visszavernem egy olyat hogy 3 pikeman meg két szekeres nyilas. Nem értettem a logikájukat. Beraktam a bunkós bácsit a városba, amit folyamatosan attakoltak és közben a nyílpuskással háturul meg rommá lőttem őket, de a nyilpuskást meg nem támadták volna. szépen kettesével beálltak sorba. Meghalnak. Következő kettő. Azok is meghalnak. Keep going on.
Nem kerüli ki a choke pointokat, ahol egy távolsági meg egy gyalogságival megállitasz egy egész hadsereget.
Tengeri haderőt kb nem gyárt egy csomószor.
A magasabb szinteken is csak azért tud győzni mert annyi hendikeppel indulok.
Spyokat kb nem használják, bár egyszer megszivattak.
Én szinte mindig tech/culture victoryra hajtok, de bevallom, amikor rommá nukeozza az ember a világot... hát na az is szép mikor zölddell az egész map.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.