Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Micsoda foltozások garmadája, tiszta haszon.
Lassan ott tartunk:

'A 16.11.4-es verziószámú meghajtócsomag a Sid Meier's Civilization VI című alkotásban javítja az 'OPCIÓK' menüpontot 'BEÁLLÍTÁSOK'-ra. Emellett javítja a Radeon R9 Fury sorozattal előforduló képi hibát Szabó János műköszörűs műhelyi gépében, amikor a passziánszban a királyra dámát rak, illetve a H.264-es tartalom mostantól akkor is megfelelően jelenik meg a Fehérház portásának számítógépe böngészőjében, ha fontos személy érkezése miatt azt lekicsinyíti tálcára!'

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) rottenbull válasza wolfman (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez nem javit sokat, mert amihez keszult, az meg nem erkezett meg :D Uj rekord a drivereknel :D

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ideje lesz a patch-nek. Levettem a beállításokat minimumra a Civ6-ban, erre kevesebb FPS-t kaptam a benchmarkjában. Visszaraktam a beállításokat magasra, aztán megint jó lett az FPS.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) kormoskandur válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


kormoskandur
tag

szánalom

(#5) Z_A_P válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Z_A_P
addikt

Johetne mar egy DX12 benchmark, kivancsi vagyok

OK

(#6) Lacok


Lacok
őstag

Ha már ingyen jár az RX480-as kártyákhoz. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) pengwin válasza Z_A_P (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Mégis mit vársz, ha még a DX11-et se tudták normálisan megcsinálni?! :U
Azért szánalom ez az egész, mert a Civ:BE (a kevés közül) az egyik nagy Mantle-t használó játék volt, és egész jól futott, nem is nagyon lassult, grafika is csilli-villi volt. Mindezt i5-3470+HD7870-en.
Ellenben pl. a Civ5 DX10/11-es módban valami iszonyat lassú körváltásokat produkál. i7-3770T+R9 270X-en.
Pont az ilyen játékok gyorsulhatnának igazán a DX12/Vulkan API-któl, ehelyett mesterségesen nyomják felfelé ezeknek is gépigényét. A Civ6 alá sem igazán értettem az ajánlott konfigurációkat, sem a komplexitása, sem a látványvilága nem indokolja.

Üdv, pengwin

(#8) Z_A_P válasza pengwin (#7) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pont az ilyen játékok gyorsulhatnának igazán a DX12/Vulkan API-któl,

Hat ezt varom!

OK

(#9) pengwin válasza Z_A_P (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ne várd, a Civ:BE eleve egy Mantle-re felkészített motorral jött ki és multiplatform játék volt, logikusan gondolkodva a Civ6-nak Vulkan API-t kéne alapból használnia, elvégre a motor úgy tűnik, hogy ugyanaz a két játék alatt.
Ehelyett jön a jó kis OS-hez kötött Dx12-re készült port majd, valamikor, addig is kidobják a Dx11-es verziót, ami csak NV-n fut normálisan. Szerintem rohadtul nem előremutató ez a hozzáállás.
Volt eddig is explicit API-ra írt Civilization játék, képtelenség, hogy ekkora probléma legyen még egy elkészítése.

Üdv, pengwin

(#10) CPT.Pirk válasza pengwin (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én se igazán érzem, hogy miért nem Vulkan alá hozták ki. Az a Dx11 motor a játék alatt Radeonnal elég fájdalmas...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) pengwin válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor már ketten vagyunk... :(
Mondom, ez azért érthetetlen, mert a Mantle kb. azonos a Vulkannal, egyszerűbbnek kellett volna lennie a Vulkan verzió elkészítésének.
De úgy néz ki nem akarják olyan nagyon a játékgyártók az iparági szabványt, ami szerintem nagyon szűklátókörű hozzáállásra vall. A Vulkan OS-függetlenné tenné a fejlesztőket, nem kéne az MS monopóliumától tartaniuk OS vagy API fronton, és emellett elérhetnék a még mindig Windows 7-et használó tömegeket... vagyis elképzelhető, hogy a Vulkan jelenleg dupla piacot jelentene, ami főleg ilyen kis közönségnek szóló stratégiai játéknál jönne jól.

Üdv, pengwin

(#12) laposonly11 válasza pengwin (#11) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ennek a vége az lesz, hogy ha az ember alkalomadtán játszani is szeretne, oprendszer, api, driver, egyéb problémák nélkül akkor vennie kell egy konzolt...

Ordo est anima rerum.

(#13) CPT.Pirk válasza pengwin (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így van. Csak azért van most Win10 (is) a gépen, mert egy hibás sata kábel kinyírta a Win7-emet és akkor már adtam egy esélyt az újnak... Vulkannal nekem annyira mindegy lenne, hogy még a 7-et használnám -e Windows téren.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.