Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Villamoson, metrón jó megoldás lehet a vészfék, de mire odaérsz és meghúzod, aztán mire megáll a jármű, addigra a tettes vagy elszalad (mert ilyenkor ha jól tudom kinyílik az ajtó, mert a vezető kinyitja...), vagy ő is cselekszik... Ha pedig elszalad, akkor bizonygathatod te az igazadat, akkor is megbüntetnek, mondván hogy nincs rá bizonyíték, hogy miért húztad meg a vészféket... Vonaton ugyanez a szitu (volt szerencsém... megbüntették a srácot aki meghúzta...)

Amolyan huza-vonára is volt már példa... (Kispest, Kossuth tér, újságos bódé és a BKV jegypénztár között) Nézegettem az újságokat, amik ki voltak rakva a kirakatba. Egyszer csak két alak (fehérek voltak) két oldalról megközelített. Nem kérdeztek semmit, de mikor közelebb értek akkor az egyik irányába elkezdtem szaladni, az meg elkapott és elkezdett rángatni, aztán a másik is... Elkezdtem ordibálni mint az őrült, hogy "Segítsenek, valaki segítsen!"... senki... senki még csak meg sem mozdult. Valahogy erre ők megijedhettek és elengedtek. Szaladtam, mint az őrült. Átszaladtam a szemközti villamos megállóba, gondoltam elindulok az ellenkező irányba, hogy ne rögtön haza menjek, hogy ne kövessenek... Nem követtek... Egy megállót mentem aztán leszálltam és felszálltam arra, ami hazavisz. Ez kb. akkor volt mikor a Hannoveri-ket bevezették az 50-es villamos vonalára... Akkor voltam kb. 5 vagy hatodikos. Kis szaros... Ráadásul semmi nem volt nálam akkor, csak a hátizsákom benne a könyvekkel meg füzetekkel. Akkor még az MP3 lejátszó meg iPod meg mobiltelefon... hírből is ritkán hallottam olyanokról... Ma meg már minden óvodásnál ott van valamelyik a három közül... Ezért "éri meg" a támadóknak, mert a szerencsétlen kisiskolás még csak védekezni sem tud. Szép dolog mondhatom...

Ma már (igaz, hogy nem vagyok se 80, se 90kg... csak 67...) a 185cm-es magasságommal nem nagyon fordulnak elő ilyen dolgok. A technika egyszerű... Olyan csúnyán nézek az összes tömegközlekedési eszközön, amennyire csak lehet. Senki (de tényleg senki) nem jön a közelembe, mert azt hiszik, ölni készülök. Valóban úgy nézek ki olyankor... Aki olyankor közelebb jön, az vagy őrült, vagy akar valamit... Ha pedig csúnyán vagy gyanúsan közelít, akkor már tudom, hogy baj közeledik. Olyankor vagy nem törődöm vele, vagy a következő megállónál GetOff és Run... Önvédelmi fegyver híján jobb ötletem nincs... Verekedésbe nem kezdek a 67kg-mal...

Egyik barátomat a Havanna lakótelepen keresztülmenő buszon verték majdnem agyon. Egyedül tartott hazafelé és 4-5 idegen odalépett hozzá (a barátom ült), majd az egyikük leült mellé és pár szó után a tettes beleköpött a barátom arcába. Itt kezdődött volna a verekedés, a barátom ütött volna, de azok 4-5-en lefogták és jó alaposan megverték. Komolyabb baja nem lett szerencsére, de majdnem lerángatták a buszról, akkor pedig nem kelt volna fel többé... Viszont a buszvezetőnek szólt (valahogy sikerült előre mennie a sofőrhöz), hogy segítsen, álljon meg, vagy valami. Semmi... Semmi reakció, se a buszvezetőtől, se az utasoktól.
Egyik utas (mikor a tettesek az egyik megállónál kimenekültek a buszról) csak annyit mondott a srácnak : "Ezek a barátaid voltak?"
Igen mert a barátok általában össze szokták verni egymást...:U :W
A buszvezetőnek meg talán két gombot kell megnyomnia ilyen esetén, és máris megy a rendőrség... Addig meg csukva kell tartania az ajtókat... De nem tette...
Felelősségre is vonták, sztem ma már nem buszsofőr az illető...

Úgy röviden és tömören ennyit erről...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.