Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunfi


bunfi
őstag

Azért azt is érdemes lenne megjegyezni a pc-s részesedéssel kapcsolatban, ott pedig a vállalati környezet és a default browser státusz torzítja az erőviszonyokat.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#2) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Ez számomra nem meglepő. Jó a Chrome. Kár, Xp-re nem jön már rá hamarosan frissítés.. Mondjuk én még mindig szeretem az IE-t. Szerintem egész korrekt böngésző.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Chrome az alap nálam is. Azt esetleg tudja valaki ide betévedő, hogy a Firefox is támogat már akár 8 magot is, mint a Chrome?

(#4) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egy két google buzisága miatt kezdek leszokni a cég cuccairól. De a google-t is csak a szinkronizált adatok miatt tartottam meg...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) Cifu válasza Fred23 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, a Firefox jelenleg egy process-t támogat, a multi-process támogatás az Electrolysis nevű fejlesztésben teljesedik ki. A mostani ütemterv valamikor 2016 közepére teszi a beépülést az FF hivatalos verziójába.

Ugyanakkor a Firefox ebbéli hátránya egyben előny is, az FF ugyanis emiatt kevesebb memóriát eszik multi-tab körülmények között, mint a Chrome.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) edward2 válasza bunfi (#1) üzenetére


edward2
addikt

Ennyi. Összes cégben ahol eddig dolgoztam agyfaszt kaptam az IE-től...

(#7) #Chris válasza edward2 (#6) üzenetére


#Chris
tag

Az lehet, de ha te fejlesztő lennél, akkor arra gondolnál, hogy az IE ott van minden windows-ba (lassan az Edge lesz az új IE), míg a többi nem biztos. Innentől kezdve az egy biztos pont volt, mert alternatív böngészők telepítését nem biztos, hogy engedte a vállalati policy.

(#8) Fred23 válasza Cifu (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, ezek szerint nem változott semmi, mióta legutóbb néztem! Mobil vonalon számíthat az a kis extra memória, amit a FF megtakaríthat, de ha már van elég, akkor a smooth működés mindennél többet ér, tehát Chrome. Mivel pedig egyre inkább van már elég memória mindenütt: Chrome.

(#9) edward2 válasza #Chris (#7) üzenetére


edward2
addikt

Ezt az érvet el is tudnám fogadni ha azok a dolgok amiket IE alatt használok jól működnének.

Van egy titkom: nem, nem működnek jól. :)

(#10) Beri78


Beri78
őstag

az a legnagyobb baj, hogy még mindig létezik az ie, és erre a trehány böngészőre is oda kell figyelni fejlesztésnél....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#11) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem attól lesz jó egy böngésző, hogy gyorsan indul, idióta banda.

(#12) oandras


oandras
csendes tag

A Chrome-nak katasztrófa a kedvencek kezelése. És a 64 bites verzió, nem hajlandó elindulni Windows 10-en, csak a processz fut a háttérben.

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

Ráadásul ezt úgy sikerült elérniük hogy gyakran a kedves microsoft bácsi "elfelejti" a böngészőválasztót.
Nem mintha olyan jó dolognak tartom hogy beleszólnak egy cég dolgába, de akkor is...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ahány mérés annyi eredmény, itt a chrome-ot hozzák vezető helyen [gs.statcounter.com] sőt ha csak desktopot nézzük javul is a helyzete.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) UnSkilleD válasza oandras (#12) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem a 64bites fut win10en

@haxiboy: nem elfelejti hanem már nem kötelezi őket a dolog mert lejárt link

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16) KergeK@csa válasza UnSkilleD (#15) üzenetére


KergeK@csa
tag

Magyarország egyik legnagyobb oldalcsoportján (CEMP) nézve így néz ki a desktopos böngészők aránya:
Chome - 56%
Firefox - 33%
IE - 11%

(Konkrétan több, mint kétszer annyian böngésznek mobilos chrome-ról, mint desktop IE alól. :D És a mobilos safari is csak egy picit van lemaradva az össz-IE-tól.)

Magyarország jobban teljesít! :)

(#17) #24737024


#24737024
törölt tag

Cseberből vederbe... az IE-dominanciát felváltotta a Chrome-dominancia :(

(#18) riki válasza oandras (#12) üzenetére


riki
senior tag

Ezt egy kicsit kifejtenéd ? Nekem kezdetek óta fut ,gond nélkül Windows 10 -en a 64 bites verzió./Verzió: 49.0.2623.75 m (64-bit)/ :F

(#19) Pano


Pano
addikt

A jó ég tudja mióta használok én is Chrome-ot (szerintem mióta feltűnt), szeretem.
De megmondom őszintén, már ez is kezd akadozni, problémás lenni néha, ami egyáltalán nem volt jellemző eddig s picit kezd már bosszantani, hogy ennek a fejlesztését is elcseszik.
Eddig nem is igen akadtam bele olyan oldalba, ami ne ment volna vele, de egyre sűrűbb, hogy honlapok bizonyos funkciói nem igen akarnak megfelelően működni, vagy bizonytalanul.

Na, de ha megelégelem hova tovább?
Firefox lassú, akad, fagy, hülyét kapok tőle (azért váltottam róla még évekkel ezelőtt, de sokat nem változott sajnos, még mindig lagos).
Opera? Sose volt az oldalaknak erőssége, most meg már chromium alapú, tök mindegy.
Edge? Na jó, hagyjuk inkább :D
Egyéb más: vagy chromium vagy szintén firefox motor. Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#20) fornettisuti


fornettisuti
veterán

azt latni kell hogy abbol a pc-s circa 50% eseten joreszt a vallalati szferaban van jelen mert ott ceges szinten eroltetik ( szukseges rossz) nem az userek ragaszkodnak hozza. az otthonokban akiben van egy kis joerzes az nem hasznalja defaultkent ie-t.
ergo ie haldoklik, ha tetszik, ha nem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#21) Gdi


Gdi
senior tag

Minden IE "utáló" azzal érvelt sokat, hogy azért van az IE-nek még részesedése, mert az jön a windowsszal. (Windows-PC rendszereken)
Most lehet jönni, hogy azért jött fel ennyire a Chrome mert egy csomó kis alkalmazás azt akarja még maga mellé telepíteni (hamár az ask toolbar nem menő). (Nameg a google kereső is azt ajánlja)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#22) haxiboy válasza Pano (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

Eléggé úgy hangzik hogy valami nagyon öreg hardverrel szeretnéd meghajtani a böngészőket. Lehet hogy nem is a böngészővel van a gond hanem a te oldaladon. Én személy szerint semmilyen lassulást és hibát nem tapasztaltam a sok év alatt, pedig amint megjelent azóta használom. Tény hogy kicsit nőtt a hardverigénye, ahogy a weboldalak nagyrészt egyre komplexebbé válnak és néha bele-bele futok olyan "jól" megírt weboldalakba amik az i5-öm is megizzasztják...Ez nem a böngésző hibája hanem a felelőtlen fejlesztőké, érdemes ugyanazt az oldalt kipróbálni egy firefoxban, ami nem képes csak 1 szálon dolgozni, és azonnal elhasal...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#11) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán nem egyértelmű itt az irományom, ezért hozzátenném, hogy az MS-nek és az IE-nek szólt.
--------------
Már szinte mindegyiknél alap a beilleszt-ugrik opció, ezeknek ezt a bonyolult kódolást tényleg ilyen nehéz lenne megcsinálni? Használnám én az IE-t, ha személyre tudnám szabni, de kb úgy vagyok vele 10-15-20 perc után, ahogy előttem is írták...Agyfaszt kapok a hülyeségeitől.

[ Szerkesztve ]

(#24) UnA válasza haxiboy (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Pont ezt akartam írni. Arról van szó, hogy a Google és a Chrome olyan mértékben terjesztette ki a böngésző oldali javascript lehetőségeit, hogy ezt könnyű túlzásba vinni.

(#25) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

2003 óta Firefox, munkahelyen főleg IE (tavaly még 8, 1 éve hála égnek 11, Win7 alatt). Nem volt hibátaln az FF nálam (emmória túlpörgés, igaz sok-sok tabbal), de a recovery funkció, na AZ tökéletes :D
Viszont amióta kapott maga alá sokkal erősebb procit (ócska mobil procim volt előtte 6 évig), 4 helyett 16 GB ramot, minden kisimult. Hozzáteszem addonok, kiegek, egyebek nélkül.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#26) attila9988


attila9988
őstag

Az edge, az tényleg elég komoly gondokkal küszködik. Nem is értem mit csinálnak manapság a microsoft -nál, de az biztos, hogy ha már ms böngésző, akkor sokkal inkább ie, mint edge.... :)

Egyébként firefox. Én abszolút elégedett vagyok vele. Nekem fura mód mindig gyors, kényelmes, nem akadozik, nem lassul, és kb 600 mb -ot eszik. Igaz, nekem mindenhol van ublock origin, és noscript. (módosított beállításokkal) valamint a trackingprotection is mindig aktív....

Legtöbb esetben minimum 40 tab szokott nyitva lenni, amiket felváltva használok. Ilyen körülmények között, nekem tökéletes. Nekem a chrome valahogy nem a kedvencem. Vannak hülyeségei, amiket nem tudok elfogadni a jelenlegi állapotában, valamint állandóan macerálja a hdd -t, és felzabál minden ramot.... Nekem ne egye meg a memóriát, hanem küldje el szépen aludni az oldalakat, amik épp nem kellenek (mint a fox)... Kell más programhoz a memória... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) haxiboy válasza UnA (#24) üzenetére


haxiboy
veterán

Igazából haladni kell a korral. De még egy 5-7 éves konfigon is tökéletesen működik a Chrome, nincsenek nagyobb akadások. Persze ha megnyitok 300 lapot nagymamám 5400+ os athlonján azért megérzi, de itt is inkább a ram hiánya (1gb) ami problémás.
Ennél gyengébb gépet meg hova vesz az ember?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) hallador válasza bunfi (#1) üzenetére


hallador
addikt

Magyarországon igen, nyugatabbra, és keletebbre az IE-t csak intranetre engedik ki, GPO szinten van letiltva az IE proxy, Firefox-re álltak át az értelmesebb nagyvállalatok, én négy nagy autógyárban vagyok most jelen, sehol nem az IE már a támogatott nem véletlen. Internet hozzáférésnél egyenesen tilos.

(#7) #Chris

Nem tudom ahol gondolkodnak, na ezek nem a magyarok jellemzően mondjuk jogosan, mert ugye a legtöbb magyar fejlesztőcég eleve nagyon kevés, kis csoportnak fejleszt, ott mindegy a böngésző a IE meg ott van, de a nagyon nagy multik (nem az állami szféra) 2008/9-ben, de legkésőbb 2012/3 környékén automatikusan letiltották az Explorer-t internetezés szempontból. A kis cégek, akik nagyon kis mintával dolgoznak, azok fejlesztenek elsősorban explorerre. A nagyok, már régen hanyagolják.
Itt sem lehet általánosítani de alaphelyzetben sokkal több nagy multi nem használ már Internetre IE-t, mit aki engedi. Max intranet, ilyen olyan szerver/storege/hardware konfig oldalak, amik legjellemzőbben csak IE_vel mennek jól még, de az intranet, nem internet.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) #20655360


#20655360
törölt tag

Az ie még böngésző letöltő alkalmazásnak is szánalmas, nemhogy böngészőnek.
Frissen telepített rendszeren is, szinte 100% hogy azonnal kifagy, első indításra.
Mindegy melyik verzió...

(#30) #40553216 válasza Cifu (#5) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ő 8 magos processzor támogatását kérdezte, de azt a multiprocesszt írtad, hogy minden lap külön folyamatként indul. A kettő nem ugyanaz. Vagy rosszul kérdezett, vagy rosszul értettem. Nekem csak 4 mag van, de mind a négy működik, ha új lapot nyitok az FF-ben.

(#31) PuMbA válasza #20655360 (#29) üzenetére


PuMbA
titán

Ez mondjuk eléggé hihetetlen, ugyanis Győrben az Audiban több ezer gépen használnak IE-t és nem fagy ki :) Ezen kívül még sok hasonlóan nagy cég van a világon, aki IE-zik.

(#32) Loveless: Ez egy teljesen új dolog számomra, én még egyszer se láttam IE-t befagyni a környezetemben pedig van HTPC-nek való AMD AM1-es konfig a családban :)

[ Szerkesztve ]

(#32) #51736960 válasza PuMbA (#31) üzenetére


#51736960
törölt tag

HW-től is függ nyilván, pl. a htpc-men rengeteget fagy az IE, munkahelyi gépemen viszont soha.

(#33) #40553216


#40553216
törölt tag

A netmarketshare szerint a desktopon alig 44% az IE.

(#34) hallador válasza PuMbA (#31) üzenetére


hallador
addikt

Igen és az internetre nem támogatott, legalábbis a több 100 felhasználót számláló terminál szervereiken, intranaten valóban, csak éppen azért mert mással nem működnek megfelelően a speckó cuccok. Szóval annyira ez nem egészen igaz, inkább intranetre...

A másik, hogy az Audiban kb 6500 - 7000 gép van amin olyan proxy van amiről nem sok mindent érsz el. Vagy inkább erősen korlátozott.

A harmadik, hogy Németországba megy ki a vonal minimum 10 tűzfalon szűrve megy ki minden, az az szarrá van szűrve az egész.... Mondjuk ezt tedd hozzá...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) PuMbA válasza hallador (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Igen :K Az eredeti állításban egyébként az szerepelt, hogy egy újonnan telepített gépen, ha elindítod az IE-t, akkor kifagy :) Weboldal betöltésről még nem volt szó :)

[ Szerkesztve ]

(#36) #20655360 válasza PuMbA (#31) üzenetére


#20655360
törölt tag

Oks, de ezt tapasztaltam. Számomra is hihetetlen, mégis mindig megtörténik. :B

(#37) mekker válasza Fred23 (#3) üzenetére


mekker
őstag

http://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_46038-46038.html

Nem tudom, hogy 32 bitesen mi a helyzet, mindenesetre about:configban megvannak az értékek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38) Fred23 válasza mekker (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, feltettem kipróbálásra a dev. edition-t (64 bit), a "layers.async-pan-zoom.enabled" true volt alapból, nem kellett megváltoztatni, de a másik kettőt igen. Kap egy esélyt, aztán majd meglátom... Az a baj, elfelejtettem egy hasznos kiegészítő nevét, túl régen próbáltam FF-ot. Képernyőképet ment, de úgy, hogy beállítható a tartomány, teszem azt egy fórum hozzászólásai 1-től 200-ig. Majd eszembe jut, de ha valakinek beugrik...

(#39) #41133696 válasza oandras (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor ez mi?

(#40) Fred23


Fred23
nagyúr

(#41) hardline válasza Fred23 (#40) üzenetére


hardline
senior tag

Én a Fireshot nevű cuccost használom FF-ben. Ugyan így egész tartalmat tud menteni.
Hogy ON is legyek: én FF-re esküszöm. Van Chrome is a gépen, és heti szinten néhányszor azt is használom, de nem tudnék vele elsődleges böngészőként megbarátkozni. Rengeteg dolog zavar benne, de ettől függetlenül nem mondom azt, hogy nem jó böngésző, csak én nem kedvelem. Gyakorlatilag bármennyi memóriát képes megzabálni.

(#42) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az EDGE meg egyenesen a foldala fog sullyedni ! !

Hajra Chrome. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#43) lionhearted


lionhearted
őstag

A Chrome messze nem hozza azt a szintet testreszabhatóságban, amit az FF évek óta kínál (vagy régebben az Opera...), szóval van akinek mindenképp marad az FF, teljesen mindegy, hogyan áll itt fejre, vagy próbálja akadozó/fagyogató (főleg, mikor kifejti, hogy a flash áll meg)/lassú böngészőnek beállítani. Ha nem áll kézre, akkor maga a kezelés miatt olyannyira csökkenti a használati sebességet, amelyet a 8 mag sem tud visszahozni.

Tegnap még működött...

(#44) #41133696 válasza lionhearted (#43) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan, nekem most ennyi kiegészítő van Firefox alá:

Az Edge meg sincs említve a cikkben :D

(#45) cami][us válasza UnA (#24) üzenetére


cami][us
senior tag

A w3c is hibás ezért.

(#46) mekker


mekker
őstag

Igazából bármi legyen, pár évig még n is maradok a FF mellett jóban-rosszban. Egyrészt a Chrome ugyanúgy szokott betegeskedni (crash, erőforrásigény), másrészt pedig rossz dolognak tartom, hogy a Chrome kiveszi a teljes irányítást a userek keze alól.
A testreszabhatóság (adatbiztonság, felület, cfg), a könnyű migrálás+szinkronizálás és a használhatóbb add-onok többet adnak, mint amennyit elvesz más böngészőkhöz (ergo chromiumhoz) képest. Ha bug van, akkor meg ott van négy release, csak fel kell rakni egy másikat, amíg nem javítják.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#47) swissonic90


swissonic90
csendes tag

Az IE egy régi alap böngésző volt és hát a chrome mint anno a firefox forradalmian újnak tűnt , ezért nem volt kérdéses , hogy melyik lesz a befutó !! Chrome forever ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.