Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) janos666 válasza Resike (#25) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A viszonylag fiatal SpeedShift az a HWP, most a HWC érdekelne, hogy működik-e Razen-en ezekkel a sémákkal (fura ha nem, de főleg AMD-nél sohasem lehet tudni).
Ahogy mondtam, Intel-nél el tudom játszani a "race to idle" módot, tehát hogy csak egy P és egy C1 közt kapcsolgat (mindig vagy max freking pörög, vagy hardware-esen lekapcsol a CPU magról az órája). Arra vagyok kíváncsi, hogy ezek a Ryzen CPU-k mit csinálnak ilyenkor (átváltanak-e C-be, ha fixen max P-t kér tőlük az OS, de épp nincs semmi dolguk, vagy esetleg pörögnek tovább P-ben).

Szóval annyi a hozzáfűzni valóm, hogy alapvetően tetszik, hogy az AMD is "race to idle" szerű módot kínál, csak azt nem értem, hogy miért kapcsolgat akkor mégis két nagyon közeli P közt, illetve hogy ha szerintük ez a stílus (kvázi ki/be-kapcs) a nyerő, akkor miért nem pont így promózták a CPU-kat ahelyett, hogy csilliómillió P-state így meg úgy...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.