Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rayyy


Rayyy
senior tag

Kitalálhatnának valami brand-et külön az európai piacra, mert ilyen névvel a közelébe nem mennék műszaki cikknek... és gondolom sok európai van még így.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#2) MLaca


MLaca
őstag

ha már amúgy is jól megy nekik és minden 3ik kínai családban az ő cuccuk van, akkor maradhatnak is otthon. az EU meg jó lenne, ha nem engedne be ellenőrzés nélkül minden ócskaságot, mert elég sok a baj (leginkább minőségi szinten) a "távolkeleti", nem "designed in tokyo, japan - made in china" termékeknél. :U

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#3) Findzs


Findzs
addikt

így is elég sok gyártó van már Európában teljesen felesleges egy x.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Inkább +1 gyártó mint -1, szóval tök jó, bár, h. Changhong márka név mennyire lesz kapós Európában, jó kédés. :U :D

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Chaser


Chaser
titán

Ne csengcsongjatok már:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) eldiablo válasza MLaca (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor az LG-t, Samsung-ot, Asus-t, HannStar-t, Lenovo-t is ki kellene zárni az EU piacról, és azokat is, akik ezektől a gyártóktól vesznek alkatrészt! Gyakorlatilag SENKI nem maradna aki forgalmazhat. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) ABee válasza Rayyy (#1) üzenetére


ABee
tag

Pédául én is...

(#8) .mf válasza MLaca (#2) üzenetére


.mf
veterán

Már így is minden Kínából jön, sokan csak a saját márkaplecsnijüket nyomják rá, s egyből felárral adják -- hogyha ezek a kínaiak ugyanolyan minőségben, de ezt a közvetítőt megspórolva olcsóbban adják ugyanazokat a termékeket, akkor én még örülök is, hogy jönnek, hátha lesz egy kis verseny, és eltűnnek azok, akik csak matricáznak, de nem fejlesztenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jöhetnek, európai konkurencia úgy sincs.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#10) pschio válasza Rayyy (#1) üzenetére


pschio
őstag

egyetértek. ilyen névvel tuti nem vennék tv-t

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11) szumoo válasza pschio (#10) üzenetére


szumoo
senior tag

Szerintem fognak találni helyet ezeknek a tesco-s technika mellett... :(

A nyúlon túl?

(#12) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Lassan tényleg eljön az az idő amiről van egy vicc is... Az országházon is hamarosan kínai zászló lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vicë


Vicë
tag

ne mondja már senki, hogy 3-4 online *****-os teszt után nem venné meg 100e ft-ért azt a csangjong tv-t, ami ugyanannyit tud, mint egy 150e ft-os LG...

a kínaiaknak van a legnagyobb tesztbázisuk :)

[ Szerkesztve ]

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#14) Daert


Daert
őstag

Én sem leszek az elsők között aki tolong egy ilyen TV vásárlásakor.Biztos ez egy tudatalatti sztereotípia.Pedig már egy ideje szeretném a CRT-t lecserélni valami laposra.
Talán,ha jó szervízháttere lesz és az árakat is a földrajzi elhelyezkedéshez szabják.De ahhoz kell pár év.Feltéve ha addig nem szorítják őket vissza a franciák.

#11 : Pedig állítólag azok meg Samsung panelos termékek,de akkor sem igazán meggyőzőek.
Hiába,a panel csak egy része a TV-nek.

#16: Ha már úgy is nyugat-európa szemétdombja vagyunk,mit nekünk még egy kis kínai. ;] :(((

[ Szerkesztve ]

(#15) pschio válasza szumoo (#11) üzenetére


pschio
őstag

technika-t hamarabb vennék mint ezt :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#16) vinibali


vinibali
őstag

ezaz ZÚDULJON be a hulladék :W

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) szumoo válasza pschio (#15) üzenetére


szumoo
senior tag

Ha lehet, akkor inkább kihagynám még azt is. :D

Daert: én is hallottam/olvastam ezt a samsung panelt, de az édes kevés, hogy még gondolkodjak is rajta.

A nyúlon túl?

(#18) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Miért hasonlít ennyire a Samsung tévéire?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#19) MLaca válasza .mf (#8) üzenetére


MLaca
őstag

látom, nem értitek. mindent ott gyártanak, csak nem mindegy, hogy egy külső cég megrendelésére, annak minőségi elvárásai és ellenőrzése alapján, vagy egy őshonos cég darálja ki a saját cuccait. feel the difference..

http://mlzphoto.hu/

(#20) xT4ken válasza _Oscar (#18) üzenetére


xT4ken
tag

Azon kivul hogy lakkfekete, semmibe se hasonlit a Samsungra.

Ezek jo kis tevek lesznek, evente kapsz ingyen egy ujjat, mivel ugyse fog tovabb mukodni...a 2 eves gari meg arra boven eleg. Mindenesetre en maradok a Samsungnal (bar a kovetkezo lehet hogy Sharp lesz).

(#21) BlooD eYe


BlooD eYe
csendes tag

Gyerekek ti oly nagy baromságot hordtok össze (tisztelet a kivételnek), hogy az mar nemis igaz. Mi a bajotok azzal, ha jön egy kínai márka és lejjebb szorítja az árakat? Nekem személy szerint semmi bajom azokkal a kínai márkákkal amit saját néven saját erőből (vagy épp másnak az erejéből, de ebbe ne menjünk bele) fejlesztenek. Lehet tök jó tv-k lesznek és ti már le is hurrogjátok mielőtt egyet is látatok volna. Ja amúgy az vesse rám az első követ aki még életében nem járt kínai piacon és nem is volt semmilyen kínai terméke!

[ Szerkesztve ]

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#22) oxox


oxox
addikt

a cikkben az tetszik a legjobban, hogy hatvaneves multra tekint vissza...kivancsi vagyok, hogy palcikat, vagy szalmakalapot gyartott anno.... :D

mondjuk azert remelem mindannyian erezzuk, hogy mennyire szanalmasak vagyunk (en is)...nem mintha nem ugyanaz a kinai csinalna ugyanabban a gyarban, ugyanabbol az alkatreszekbol :) a "neves" markat, es...

errol a 60 eves multrol az jut eszembe mikor hutot voltam nezni a saturnban...kerdezi az elado, hogy segithet-e, es milyen hutot keresek...mondom neki, hogy bosch, siemens, liebh. vagy esetleg whirlpool....erre azt mondja, hogy O a samsungot meg az lg-t javasolja...mondom neki, hogy koszonom, de szeretnek olyan hutot venni akinek a gyartoja kicsit nagyobb multra es tapasztalatra tekint vissza...erre azzal jott, hogy tavaly 15millio hutot adott el az lg....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Ma már ami nem kínai az hamisítvány :D
Viccet félretéve, én így látatlanba nem írnám le a márkát...tudnak Ők normális minőségben is gyártani.

(#24) ViZion válasza Rayyy (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Csak abban látok kivetnivalót, hogy nem autentikus kínai írásjelekkel van írva... :DDD
Amúgy mit jelent? "Radioaktív!" vagy csak "tévékészülék"?

BlooD eYe: Minden kínai vagy környékbeli (és ez főleg IT szektorra igaz), mind tudjuk. De ha tartós sikereket szeretne, ahhoz kell egy márkanév. Brand építése kézikönyv első fejezete kb.: rövid, jól csengő, megjegyezhető és jól érthető név...
A Huawei is kínai, a neve is az, mégsem fikázza senki (én néha, ha nincs mobilnet :) ).
A termékük lehet hogy jó, nem baj, ha nő a választék, vagy lesz árverseny. Az ár a minőség és a support dönt majd, hogy marad-e tartósan, persze egy jó név sokat segítene nekik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Nudlee válasza ViZion (#24) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Mondjuk Piliphs, Amsung, ? :DDD

(#26) ViZion válasza Nudlee (#25) üzenetére


ViZion
félisten

:R
...ELDzsÍ :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) pilóta


pilóta
nagyúr

Azért nem kell ennyire lenézni ezt a cuccost.
60-as 70-es években pont itt tartottak a japók is (ontották a fostalicska occó másolatokat), aztán mi lett ugye...
A kínaiak most tartanak ott, hogy kezdődik a normális saját fejlesztésű cuccok terjedése. Csak "kicsit" más nagyságrendben, mint a japánok. Lesz itt még kínai tévé, de még autó is, ami simán leköröz ár/érték arányban bármit, amit a nagy Európában gyártanak...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) MLaca válasza BlooD eYe (#21) üzenetére


MLaca
őstag

majd ugyanezt megkérderzem tőled, ha épp az út szélén ülsz egy táblával a kezedben, hogy "munkát keresek!"

http://mlzphoto.hu/

(#29) Duree


Duree
veterán

Én láttam ilyen tévét müködés közben,szerintem hibátlan volt a képminösége.Nem hinném,hogy gyengébb lenne mint egy Lg

duree54

(#30) BlooD eYe válasza MLaca (#28) üzenetére


BlooD eYe
csendes tag

Ja, ha te meg ettől félsz akkor irtsuk ki őket :W

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#31) elefant válasza oxox (#22) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Samsungot 1939-ben alapították vagy mikor, és edényekkel kezdtek kereskedeni.

Azért írtam bele, hogy hatvan éve alapították kábé, hogy némi képet kapjunk erről a márkáról, mer én például korábban nem hallottam róla, és gondoltam másnak is érdekes lehet egy ilyen infó.

(#32) MLaca válasza BlooD eYe (#30) üzenetére


MLaca
őstag

nem tudom, mi köze van a kettőnek egymáshoz. nem a néppel van bajom, hanem a gagyi termékekkel, amik ellenőrzés és szűrés nélkül elárasztják évek óta az EU-t. mint már írtam, NEM azokról a márkás termékekről van szó, amik már régóta ismertek (igen, ezeket is ott gyártják, csak épp a megrendelő előírásai alapján, MEO-zva).

az olcsó külső terméknek meg az a hátránya, hogy bár olcsón meg tudod venni 8tehát örülsz), a te sajátodat viszont nem tudod eladni, ergo megszűnnek munkahelyek az EU-n belül. itt azonban le is zárnám részemről az ügyet, leírtam mindent, ami engem zavar. aki ezek után sem érti, mire akarok kilyukadni, az nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#33) Pikari


Pikari
őstag

Én nem szavaztam arra, hogy az euba lépjünk. De sztem ez a tv név poén. Felőlem maradhat. Illik a macsucsita dvd játékoshoz.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#34) elefant válasza Pikari (#33) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Matsushita a Panasonic anyacége volt, amíg át nem nevezték.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pikari


Pikari
őstag

akkor ezt meg nevezzék át ParasztSzonikra :C

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#36) oxox válasza elefant (#31) üzenetére


oxox
addikt

nincs is ezzel semmi baj, csak vicces dolog....ugye a világ egyik legnagyobb cége a GE is annak a feltalálónak a műve aki ha jól tudom a legtöbb találmánnyal/szabadalommal áll még mindig....neki köszönhetjük a villanykörtét...de említhetném a Kincs ami nincset is
:DDD "Seiko kapitány manapság ilyen órákat gyárt..."....áhh Tazsutia gyártja a világ legkisebb mosógépét"

Papu nem sárgatetű! :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37) eziskamu válasza BlooD eYe (#30) üzenetére


eziskamu
addikt

Elég lenne nagyobb védővám is.

(#38) banhammer


banhammer
veterán

Vacsorára kínait ettem, szóval tőlem nyugodtan jöhet ez is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#39) gandrus válasza banhammer (#38) üzenetére


gandrus
tag

Kannibál. :P

Amúgy nem hiányolom egyáltalán ezeket a kínai tv-ket, MLacaval értek egyet teljes mértékben. Az európai tv-k pl. kevésbé lennének versenyképesek az olcsó kínai munkarő által gyártottakkal szemben. Még akkor is, ha adott esetben az európai (pl. Philips) jobb minőségű/nagyobb tudású.

[ Szerkesztve ]

(#40) pemgabor


pemgabor
csendes tag

Tessék így kell leírni kínaiul: 长虹
Szerintem tök jól mutatna a TV elején. :))

(#41) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ajha:C
ha lesz olyan jó, mint az Orionom (onkyo) akkor jöhet...:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42) CYBERIA válasza banhammer (#38) üzenetére


CYBERIA
őstag

semmi

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#43) kjani18 válasza pemgabor (#40) üzenetére


kjani18
őstag

Ez lesz az antenna 长虹

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#44) nyunyu válasza oxox (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Nokia is gumicsizmaval kezdte 100 eve.

Annyira jol ment a bolt, hogy vegul 2003-ban adtak el a Nokian gumigyarat a BridgeStonenak, mondvan profiltisztitas utan csak a telefongyartasra akarnak koncentralni.

(Ha mar a szorakoztatoipari debutalasuk nem sikerult valami fenyesre :DDD Lasd Allj Titi No' kia viccet a 80-as evekbol.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) kjani18 válasza kjani18 (#43) üzenetére


kjani18
őstag

这是我在中国

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46) GIJoe válasza eziskamu (#37) üzenetére


GIJoe
addikt

inkább törölni kéne azt a védővámot is... :U

(#47) eziskamu válasza GIJoe (#46) üzenetére


eziskamu
addikt

Fogyasztói szempontból, rövidtávon lehet érdek, de hosszútávra tervezve én inkább azt tenném, hogy a KÉSZTERMÉKEKET nagggggyon megvámolnám, de alkatrészeket nem fincoltatnám, ha a kínaiember el akar valamit adni az unióban, akkor minimum az unióban rakassa össze azt a terméket, és pont.

[ Szerkesztve ]

(#48) nyunyu válasza eziskamu (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostani 20% nem eleg nagy?

Kelloen hatekonyan tavoltartja pl. a Sharpot az EU piactol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49) eziskamu válasza nyunyu (#48) üzenetére


eziskamu
addikt

A Sharpot igen, de a kínaiakat meg nem. Amúgy meg jöjjön Mo-ra gyártani.
Amúgy: http://www.sharp.hu/hu
Az meg hogy nem hozzák be a b@ßott nagy tévéket, nem hat meg.

[ Szerkesztve ]

(#50) eziskamu válasza nyunyu (#48) üzenetére


eziskamu
addikt

Vagy nem csak az ST-TNG-t rajongó vagy, hanem a HIMYM rajongó is? Olyan japó tv kéne neked, mint Barney--nak, hogy amíg be nem kapcsolják, azt hiszik, hogy egy fal, mert akkora? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.