Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Most szét fogtok szedni, de 4K, HEVC? :B

(#2) #65675776 válasza GIJoe (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy az 5D Mark III-at felülmúlja?

(#3) Elektrosokk válasza GIJoe (#1) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Samsung nx500 :)

amúgy külsőre tetszik, az előd nem volt meg túl sokáig...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#4) Örni


Örni
senior tag

Nekem Eos M van, 100 ezerért ajándék volt. Sajnos ennek az ára sose fog ekkorát esni :)
Nekem is hiányzik az utód videós képességeinek fejlesztése... Már mobilok is tudnak 240 fps-t, vagy 1080p 60fps-t...
Hajrá!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez eleg gyenge cucc.

(#6) Stauffenberg válasza Örni (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na de a mobilok mekkora szenzorral és milyen minőségben tudnak 240 fps-t? Na meg úgy beszélünk, mintha nem 200+ ezer forintos telefonokról lenne szó, úgy mellékesen. Sok mobil már annak örülne, ha 720p felbontáson ki tudná nyögni a 60 fps-t.

---

Egyébként az M3 önmaga elődjéhez képest nagyot fejlődött, de nem értem én ezt az árazást. Ennek abszolút belépő szinten lenne a helye, hogy az Olympus E-PL, Panasonic GF és Fujifilm X-A sorozatokkal versenyezzen. Ebben az ársávban már Olympus E-M10 vagy Panasonic G6 is megcsíphető, amik meg aztán reggelire megeszik.

Na meg EVF sincs. Legalább azt felismerték, hogy enélkül felesleges kiadni az USA-ban, ott a kutya nem vesz kereső nélküli gépeket.

(#7) Örni válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


Örni
senior tag

Á, 130 körül van márkás telefonban 120 fps hd-n, kínaiban meg még olcsóbb is tudja. Iphone meg 240 fps. Ezek Sony szenzorok.

Azért jó pár amcsi sajnálkozik fórumokon, hogy náluk nem lesz.

Már a sima M is milyen horror áron jött ki annó... Nem értem a Canont.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Barátnőmnek vettem egy sima Eos M-et, nekem nagyon bejön a kis masina. Két dolog kivételével, a fókusz gyengébb fényviszonyok között botrányos, illetve a 720p/25 fps hiánya.

(#10) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ideje lenne valami újat letenni a Canonnak az asztalra, nem csak behozni a lemaradást. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#11) Stauffenberg válasza Fryskitt (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még a lemaradást sem sikerült behozni.

Egyrészt ennyi pénzért vehető Olympus E-M10, Panasonic G6, Sony A6000 is, ezek mind jobb vételek. Másrészt meg nincs egységes forgalmazás a világon, teljesen átláthatatlan, hogy mi hol jelenik meg. Az M2 váz csak Ázsiában jelent meg, egyes objektívek esetén van worldwide forgalmazás, mások csak Ázsiára vagy Ázsia + Európára szűkülnek. De persze ami a legfontosabb: Gyakorlatilag a nullával egyenlő az objektív kínálat.

Ez még mindig nem hozott be semmit.

(#12) pergabb válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


pergabb
senior tag

Kit érdekel az obi kínálat, ha van adapter és utána felteheted rá az összes létező canon objektívet?

Maga a gép pofásabb lett, van egy két extra ami szerintem totál felesleges, képminőség terén viszont nem igazán lesz előrelépés. Azonos szenzorméter, több pixel, stb.

(#13) ROBOTER válasza pergabb (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Vegülis logikus.

Egy kisebb DSLR helyett veszel egy még kisebb tükörnélkülit, hogy csak külön ráfizetésért legyen keresőd, szarabb legyen a C-AF-ed, de legalább minden adapterezett obival orrnehéz és ormótlan, anti-ergonómikus.

Szóval azért sokakat érdekel. A MiLC kategória a méretről szól.

[ Szerkesztve ]

(#14) Stauffenberg válasza pergabb (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van személyes EOS M tapasztalatom. A 22mm f2 STM objektívvel tökéletes a mérete, adapterezett EF-S objektívekkel már egyszerűen orrnehéz, nagy és az AF teljesítményt is rontja.

Engen azért érdekel milyen natív objektíveket kínál a rendszer. A "lehet adapterezni" nálam (meg sok MILC usernél) nem igazi érv.

(#15) Örni


Örni
senior tag

Azt azért elfelejtitek, hogy ha akarom kicsi, ha akarom nagy. Ellentétben egy DSLR-el, ami csak nagy... Én is vettem hozzá adaptert és köszönöm, jól elvagyok vele. Ha kell elfér egy kabátzsebben a kitobival, ha kell rárakom a 70-300-at és crop módban madarakat filmezek vele.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#16) Stauffenberg válasza Örni (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De csak, hogy tisztán lássunk, tegyük hozzá, hogy a Canon mellett még legalább négy másik MILC gyártó említhető, amiknél nem kell adapterezni szinte mindent.

Az EOS M esetében mi van ha portrézni akarok? Adapter. Mi van ha makró kell? Adapter. Mi van ha ekv. 50mm kell? Adapter. Mi van ha nagy fényerejű zoom kell? Adapter.

Gondolom ne folytassam. A Fujifilm X MILC rendszer 2012-ben indult, épp úgy, mint az EOS M. A Canon objektív gyártó kapacitása és R&D részlege összehasonlíthatatlanul nagyobb, mint a Fujifilmé, de nézz rá arra, hogy mit hordott össze az X rendszerbe ennyire rövid idő alatt: [link]

Az EF-M objektívek száma meg négy. Azaz NÉGY! Ebből kettő gyenge fényerejű kit zoom, kettő jött a megjelenéssel együtt. Tehát 3 év alatt sikerült kiizzadni magukból kettő darab objektívet.

Adapter ide vagy oda, ez gáz.

(#17) Örni válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Örni
senior tag

Egyetértek. A Canon lassan reagál mindenre. Amúgy ez rengeteg japán cég rákfenéje mostanában. Sorra mennek is csődbe...
De számomra az M 100 ezerért óriási vétel volt, hiszen volt már jópár obim a 300D-hez, viszont DSLR-t már nem akartam. 250-ért nem éri meg, az tuti.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#18) Stauffenberg válasza Örni (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha ügyes az ember kifog használtan egy EOS M vázat 40 ezerért is. Gondoltam is rá, hogy veszek a Fujifilm vázam mellé egyet csak videózásra, ott amúgy sem lényeges az AF, adapterezek rá manuális üvegeket. Szóval nem akarom én a vérbe lehúzni, de rendszerként értékelhetetlen sajnos.

Pedig én örülnék nagyon ha kiforrná magát és feljönne ötödik értékelhető lehetőségnek a MILC piacon (a Nikon 1 szerintem nagyon réteg rendszer, tömegeket az sem vonz).

(#19) Örni válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Örni
senior tag

Ez újonnan volt a boltokban 100, gondolom a rossz sajtó miatt. Én is főleg videozok, jo a bokeh :)
A Nikont nem értem minek bohóckodik egy akkora érzékelővel...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#20) bit_bro válasza ROBOTER (#8) üzenetére


bit_bro
tag

A vonatozós részen de szépen látszik a rolling shutter...

(#21) Elektrosokk válasza pergabb (#12) üzenetére


Elektrosokk
addikt

azért arra nem számíts hogy használható is lesz a fókusz. A sony ezt jól megoldotta házon belül a tükrös adapterrel. sokszor csodálkozom már hogy a Canon mit szerencsétlenkedik ennyit, pedig volt idő amikor szerettem.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.