Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

Még szerencse, hogy az Intel 2018 H2-re ígérte. :U
Egyébként meg aki kiad egy ilyen konfigért, az egyáltalán nincs képben a Xeon-ok területén. Egy dual socketes (ES) rendszer körülbelül harmadannyiért összerakható, ami majdnem annyit tud, mint a W-3175X 5 GHz-en!
Nyilván logikus léps az Intel részéről egy ilyen platform kiadása, de aki megveszi...

Play nice!

(#2) F e Z o válasza westlake (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

A hűtése akkor gyakorlatilag egy heatpipe-os megoldás?

H2O über alles!

(#3) Reggie0 válasza westlake (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mi a cel. A dual xeonos rendszer L3 cache teren sosem fogja utolerni, igy ha csak 1-2 szal kell de sok cache akkor ez egy jo valasztas. Ilyen alkalmazas pl. a xilinx vivado routere, bar a memoria savszelt is igencsak szereti.

(#4) schwartz válasza Reggie0 (#3) üzenetére


schwartz
addikt

Egy-ket szal kell es akkor felmerul egy ilyen? Ertem en, hogy mit akarsz mondani, de akkor is... :) Ez a platform ugy szar ahogy van. ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5) Reggie0 válasza schwartz (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, miutan elkoltottel 5000 dollart egy fpga kartyara, 4000-10000 dollart az IDE-re es szimulatorra, nem a platformon eso 1000-3000 dolcsi extra koltseg fog zavarni.

[ Szerkesztve ]

(#6) schwartz válasza Reggie0 (#5) üzenetére


schwartz
addikt

Ok. A Threadripperben mennyi az L3 cache? 64Mb? Egy-ket szalon az is tud 4.2Ghz-et turboval az Intel 4.4Ghz-e ellen... :U Plusz en nem tudnek nyugodtan aludni, hogy vajon mikol olvad el a VRM a lapon a kazan Xeon miatt.

If he dies, he dies.

(#7) Akula


Akula
őstag

Hát a neve már megvan.
Ez a lényeg.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) westlake válasza Reggie0 (#3) üzenetére


westlake
félisten

Számomra eleve vicc, amikor valaki 2019-ben megemlíti azt, hogy "one core". Maga a feltételezés is komolytalan, hogy bárki olyan alkalmazást futtat, ami ugyan csak pár szálat használ, de mégis egy olyan CPU-t venne, ami eleve sok-sok magos. Gondolom tudsz mondani néhány ilyen 1-2 szálas alkalmazást, ugye?

Mármint milyen értelemben nem éri utol L3 cache terén a dual Xeon-os rendszer ezt a CPU-t? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) westlake válasza F e Z o (#2) üzenetére


westlake
félisten

A 5 GHz-et kompresszorral érték el.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10) Reggie0 válasza schwartz (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, hany lapkara van szetosztva az az L3?

(#8) westlake: Az elobb mar mondtam ilyen programot.
Mondjuk olyan teren, hogy egy mag nem fer hozza csak a sajat tokjahoz tartozo cache-hez, de lenyegeben NUMA rendszert alkot.

[ Szerkesztve ]

(#11) westlake válasza Reggie0 (#10) üzenetére


westlake
félisten

Azzal ugye tisztában vagy, hogy nagyrészt a Xeon W-3175X ugyanaz, mint a Xeon Platinum 8176/8180?
Szóval nem is értem az L3 cache dolog említését. Ha valamiből kétszer annyi van, az hogy lehet rosszabb?

Play nice!

(#12) Reggie0 válasza westlake (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugye tisztaban vagy, hogy a xeon platinum szorzozaras?

Ugy, hogy hiaba van 2x annyi l3 cache, ha az 4 fizikai lapra van szetosztva, akkor egy szal mellett csak a dupla cache negyede van fizikailag, azaz a fele. Azaz konkretan threadripper eseten 16MB a kozvetlen hozzaferheto egy szalrol mig a cikkben szereplo intel procinal 38MB.

Arrol nem is beszelve, hogy a threadripper l2 cache fele akkora mint a w-3175x-nek(vagy a xeon platinumnak amit emlitettel).

[ Szerkesztve ]

(#13) westlake válasza Reggie0 (#12) üzenetére


westlake
félisten

Ki beszélt itt a szorzóról? Én biztos nem. :F
Pontosan tudom, hogy miben különbözik a két CPU. Azt írtam, hogy nagyrészt megegyeznek. :U

Milyen négy fizikai lap? Valami ördögi megoldások vannak a dual soketes rendszereknél, amikről nem tudok? Mitől lenne felezve a 38,5 MB?

Egyébként nyugodtan győzködj csak a Xeon W-3175X létjogosultságáról. Az eddigi "pár szálas" érv rettentő meggyőző egy 28/56-os CPU-nál.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) Tian66 válasza westlake (#13) üzenetére


Tian66
senior tag

Engedd el.
Ennek a procinak semmilyen létjogosultságát nem lehet igazolni.
Ez egy kínlódás eredménye, semmi több. 10+ évig voltam a kék oldalon , mielőtt valaki elfogultságot kiáltana rám.
🙂

(#15) Reggie0 válasza westlake (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Te nagyreszt megegyezesrol beszeltel, pedig a szorzozar jelentos kulonbseg.

Bocsi a threadrippert nem te hoztad fel. Szoval hiaba van az ES prociban annyi cache, ha fele akkora az orajel, ezert kell neked belole ketto, hogy megkozelitsd teljesitmenyben.

Nem azt mondtam, hogy van piaci letjogosultsaga, hanem tudok olyan felhasznalast, ahol elonyos. De az ottani felhasznalok szamabol nem igazan elne meg az intel.
En nem tehetek arrol, hogy csak lakossagi felhasznalasban tudsz gondolkodni es nem talalkoztal olyan programokkal amelyek a szokvanyostol eltero terhelest okoznak es eltero architekturan futnak jol. Ha sok cache kell es nagy egyszalu teljesitmeny, akkor nem sok valasztasi lehetoseg van. Az meg mar egyeni kerdes, hogy kinek milyen felarat er meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.