Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) --ka válasza Depression (#50) üzenetére


--ka
senior tag

Nem tudom, de nyilván a meglévő hellyel, erőforrásokkal érdemesebb gazdálkodni, mint új felhőkarcolót és erőműblokkot építeni az új szuperszámítógépnek.
Nyilván tervezhetőbb az egész, ha tudják, hogy mik a korlátok. :F

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#52) Predatorr válasza Cs1csó (#45) üzenetére


Predatorr
őstag

Az én tudatomba is, mégsem haboztam ryzent venni, amikor az lett jobb. Most akár ⅓ áron hozza ugyanazt, sebezhetőségek nélkül. Amúgy egy 5800K-m volt tőlük (a maga nemében jó proci az áráért, remek oc), előtte egy 6000+ (ritka nagy szar), meg valaha nem t'om mi, amikor még ua lapba tehettem intelt, amd-t, ibm-et, cyrixet... :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#53) Cs1csó válasza Predatorr (#52) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem az Intel "i" generációs felosztása is tetszett:
- i3: irodai, netezős, filmezős konfigba alacsony gépigényű játékra régi játékokra stb.
- i5: szerintem egyértelműen ez a játékra való proci aki komoly "gémer" de nincs korlátlan büdzséje az ezt vegye
- i7: professzionális munkára: kódolás, videó vágás, képszerkesztés stb. és persze akinek a pénz nem számít amikor játékról van szó vagy az FPS-ek megszállottja.

Kedvencem mikor valaki azon kezd el okoskodni hogy az i7 mennyivel jobb játékra mint az i5 mert lemérte, hogy 10%-al több FPS-t mért az i7-essel.
OKÉS de ha azt a pénzt amit i7-en megspórol és i5-öt vesz (mondjuk 50-60k) azt beleteszik a VGA büdzsébe akkor lehet egy kicsit jobb kártyát tud venni, konkrét példa: 1060 6GB-os helyett már tud venni egy 1070-et.

i5 + 1070 több FPS-t fog hozni mint i7 +1060 6GB

A Ryzen-ek is egy ilyen egyszerű séma szerint értékelhetőek, és most nagyon olcsóak, még egy erősebb első generációs is teljesen jó vétel, egy költségtakarékos konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#54) Predatorr válasza Cs1csó (#53) üzenetére


Predatorr
őstag

Hülyítik a népet a reklámújságok megtévesztő tesztekkel. :((( Leveszik a grafikát és a felbontást olyan szintre, amelyre értelmes lény nem vesz olyan vga-t, erre minden gyp-sbe beleég, h zintel gyorsabb.

HD7870XT-m pöccre ua. FPS-t hozott i5-4670K-val, mint A10-5800K-val.
2080-am pöccre ua. FPS-t hoz 2600X-szel, mint 9900K-val.
Mert mindkét esetben VGA a limit.

Én is vga miatt vettem kisebb procit, mert tömörítésnél, videó kódolásnál lesz.rom, h -25% telj. a 8 magoshoz, mert tök mindegy, fél órát várok v pár perccel többet, úgyis dolgozhatok mellette.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#55) Cs1csó válasza Predatorr (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem i5-ösöm van - 4gen - mert nem csinálok semmilyen CPU izzasztó dolgot ez egy netezős játszós gép és kész.

Amúgy ez a 3 felhasználási terület van:
- irodai, net, filmnézés
- JÁTÉK
- CPU+VGA kínzó speciális alkalmazások renderelés stb.

Ez alapján kell belőni. Ez egyszerűbb mint amikor valaki az alapján akar fejhallgatót venni hogy : játszik, zenét hallgat, és filmet is néz és ezekre használná, erre mind megfelelőt ajánlani nem lehet.
Ha azt mondja komolyzene vagy jazz akkor már lehet.

[ Szerkesztve ]

(#56) Predatorr válasza Cs1csó (#55) üzenetére


Predatorr
őstag

És mentes a sebezhetőségek egy részétől (ht). :K

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#57) Cs1csó válasza Predatorr (#56) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a sebezhetőségek rész az én tudásomat meghaladja, az első opciónál kb. mindegy szerintem a másodiknál sem mérvadó a harmadik esetben már gáz főleg, hogy ott az idő pénz.

Amúgy MIKOR jönnek azok az Intel procik amik ezeket a sebezhetőségeket FIZIKAILAG sem tartalmazzák?
Mert még egy ideig nemigen tervezek konfigot módosítani, de addig tuti nem veszek Intel-t ameddig foltozgatni fogják és nem oldják meg rendesen.

Egyvalamire rávilágít, hogy kb. 6 éve SEMMILYEN valós előrelépés nincs az Intelnél, hogy ha ezek a sebezhetőségek évről-évre megjelennek. Nulla módosítással dobják ki a cuccot csak a dobozra írnak rá mást.

(#58) Predatorr válasza Cs1csó (#57) üzenetére


Predatorr
őstag

2 hibát javítottak tudtommal a most érkezőkben. Ua. archutektúra jön újra + újra. Talán 7nm (mire AMD 5-ön lesz), 10-et már dobják. Lehet, addigra a 7-et is dobják, és marad a 14nm. :U :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#59) Cs1csó válasza Predatorr (#58) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ennyire nem tudnak lépni a 10-re vagy a 7-re akkor legalább a 14-nek újra nekifuthatnának.

(#60) Predatorr válasza Cs1csó (#59) üzenetére


Predatorr
őstag

Azt teszik 1...2...3... sok éve. :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#61) Depression válasza Cs1csó (#59) üzenetére


Depression
veterán

Azt csinálják, nem? 14nm ++++++++++++++++ (+- néhány +) -nál járnak.
Attól még a sérülékenységek nagy része benne maradt. És én otthon nem félek, hogy megtudják, hogy milyen felnőttfilmet nézek, egy szervernél már ez más tészta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#62) Cs1csó válasza Depression (#61) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy értem ténylegesen átdolgozni a 14nm-ert.

(#64) Predatorr válasza Depression (#61) üzenetére


Predatorr
őstag

Sajnos ennél komolyabb a probléma, főleg, ha támadásra használják a gépedet. Aztán mond6od a 3 betűseknek a yardon, h te leszarod. V jelszavak, bankszámla, stb.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#65) E.Kaufmann válasza Predatorr (#64) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jelenleg az oprendszerek hogy állnak ezen problémák elfedésével? Fél füllel mintha olvastam volna olyat is, hogy programok újrafordításával is bizonyos fordítási módok mellett lehet csökkenteni szivárgás lehetőségét.
Egy Haswell procis tisztességes céges laptop még nem is lenne elvileg olyan használhatatlan eszköz, de kérdés, hogy mennyire érdemes cserélni ezen hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#66) Predatorr válasza E.Kaufmann (#65) üzenetére


Predatorr
őstag

Van szoftveres „javítás” win 10-ben, ezzel együtt HT off és egyéb lassulás.
Én asztali gépen us csak akkor megyek netre, ha muszáj, zinteles laptop meg kapja a kumulatív frissétéseket manuálisan.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#67) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos laptopoknal meg mindig intel a nyero. Hiaba jobb majdnem minden szempontbol az amd, az idle fogyasztasa joval nagyobb.

(#68) Predatorr válasza Reggie0 (#67) üzenetére


Predatorr
őstag

Sajna igaz, de bevállalnám azt a többletet, akkus üzemmódban úgyis leveszi az ember. De asztali gépben is a 2600X többet zabált default beállításokkal (mert megküldi a feszt fölöslegesen), mint össz 4.2GHz-en OC. Csak kéne a laposba egy komoly bios.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#69) Reggie0 válasza Predatorr (#68) üzenetére


Reggie0
félisten

Most baratom probalt vegig par amd-set, legutobb T495-ot, de mondta hogy vagy 30% hatranya van a T490-hez kepest akkuidoben. Igaz, o leginkabb csak terminalnak hasznalja, szoval eleg alacsony fogyaszas mellett jon ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.