Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Érdekelne, hogy készült ez a felmérés.
Ha a szülőket megkérdezik, el tudom képzelni, hány %-uk mond igazat.

Szerintem így néz ki a valódi:
Engedi-e, hogy gyermeket 18+-os játékkal játszon:
Nem: 1%
A játékoknak van korhatáros besorolásuk?: 2%
Halovány lila gőzöm sincs mivel játszik a gyerek :97%

(#2) hejesírásó válasza D1Rect (#1) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ez
Halovány lila gőzöm sincs mivel játszik a gyerek :97%

kb stimmel is sztem. kivéve ha a szülő is kocka.

(#3) Fortissimus


Fortissimus
őstag

birom en is az ilyen "kozvelemeny kutatasokat"...
vszinu megkerdeztek max 200 embert, aztan ravetitik egy teljes orszagra. Es vki ebbol meg jol meg is el

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#4) Prof01 válasza D1Rect (#1) üzenetére


Prof01
veterán

Hát kb. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

jah, de mire jó ez az egész? amikor alig fele annyi se voltam, mint most, anyukámmal együtt néztük a psycho-t, alient meg csomó klasszikus horrort, mégsem lettem egy elb@szott, elvetemült, állat (...annyira) :) tudni kell az embernek szétválasztania a virtuális világot (filmek, könyvek, játékok) a valóságtól és ennyi...

az előttem szólókkal pedig egyetértek... valószínűleg a szülőknek fingjuk sincs mivel játszik a gyerek... "elvan, addig sem rendetlenkedik... aztán kit érdekel, mivel játszik?"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) #85552128


#85552128
törölt tag

Ha akar úgyis megtalálja a módját, hogy játszon az adott programmal, nem sok értelme van tiltani...

(#7) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Még amikor 15 éves voltam, anyukám egyszer bejött a szobámba és mivel az az egy feltűnt neki, hogy mindig hasonló játékkal játszom (ez a játék a CS volt). Ezért feltette nekem azt a kérdést amin annyira jót röhögtem, hogy szerintem sosem fogom elfelejteni. A kérdés így hangzott: "Miért jó az, hogy katonák rohangálnak késsel várromokon?". Kb. ennyit értettek a szüleim a játékokból amivel játszottam, pedig nem keveset játszottam. Majdnem 6 év telt el azóta, de még mindig nem tudják, hogy mivel játszok.

1 éve jöttek rá arra, hogy nem is egyedül játszok, hanem másokkal. 1.5 éve pedig történt egy hasonló eset, WoW-ozás közben apukám megkérdezte, hogy azt a csótányt én irányítom-e aminek egy fogpiszkáló van a hátán? A csotány egy warrior volt, a fogpiszkáló pedig egy kétkezes fegyver.:U (Ez volt a karakterem fején, ezért hitte azt, hogy csótány.)

Szóval szerintem is inkább:

Halovány lila gőzöm sincs mivel játszik a gyerek :97%

(#8) hejesírásó válasza Fortissimus (#3) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ez kb olyan kutatás volt mint az indexes brit tudósok kutatások.

pl megállapjtották ha nők jobban vonzódnak az ápoltférfiakhoz
vagy megállapjtották h a gyakrabban sexelő nők egészségesebbek és nyugodtabbak
vagy hogy többet buliznak azokban a kolikban ahol a nemeket keverik
vagy hogy a méhek vonzódnak a virágokhoz
vagy stbstb

(#9) dudika10


dudika10
veterán

Már 4 évesen tankokkal lövöldöztem még DOS alatt. Játszottam mindenféle baromsággal. Az volt egy ideig a kikötés, hogy ne emberekre lövöldözzek. Aztán már az sem...
Szüleim látták mikkel játszom, de nem tiltották.
De nem érzem úgy, hogy akármi bajom lenne. Nem hiszem, hogy jobb lett volna ha tiltják.

Van egy-két eset, amikor egy-egy gyerek nem tudja megkülönböztetni a virtuális világot a valóságtól és 6 évesen elviszi anyuci autóját vagy hasonló, aztán ezeket felfújják, és túlreagálják. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10) sz.mich válasza hejesírásó (#8) üzenetére


sz.mich
tag

Így van. Egyértelmű dolgokból csinálnak felfedezést. A szülők, vagyis a mai korosztályt tekintve aligha ért valamelyik is egy egyszerű munkakörrel a vállán a számítógépekhez. A fiatalabbak fogékonyabbak erre, meg persze azok akik nem zárkóznak el előle, de igazából amit a kutatás is kimond, valóban azt se tudja a többség mivel tölti szabadidejét a gyerek.

Majd ez a generáció majd talán oda fog figyelni a besorolásokra mert tudja mire számítson vele kapcsolatban, vagy nevelésből kifolyólag leszarja mert a fia meg tudja majd különbözteti a valóságot meg a virtuális világot. Akkor pedig teljesen más kutatási eredmények lesznek, mondanom sem kell, egyértelműen...

Csak kp., az ár fix.

(#11) kételkedem


kételkedem
addikt

Szerintem lótúrót sem érnek a sem a közvélemény kutatások, sem a korhatár besorolás.
Egy ilyen felmérést egy hat éves gyerek is tud készíteni. Ki ellenőrzi, hogy kit kérdeznek meg, és a megkérdezettek a valóságot válaszolják-e a feltett kérdésre? :N

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#12) hejesírásó válasza kételkedem (#11) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mondom...index->britt tudósok :C

(#13) Jander


Jander
senior tag

Szerintem nem ez a 40% a meglepő, hanem, hogy a többi 60% (a felmérés szerint) igenis foglalkozik a besorolással. Meglepődnék ha így lenne...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#14) Black Dragon


Black Dragon
addikt

hát hogy az őszintét megvalljam én ezt hülyeségnek tartom.

Ha a gyerek nem 8 éves akkor tudja hogyan kell felrakni játékokat és suttyomba tud játszani, ha saját gépe van és anyu nemáll fölötte minden percben.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.