Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ezen nincs mit mérlegelni, max. annyi, hogy nem törtvényt sért, hanem rendeletet.

remélem, az osztrák adatvédelmi hatóság alaposan megbünteti őket. vigyázó szemeteket az osztrák postára vessétek :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Sdi válasza bambano (#1) üzenetére


Sdi
addikt

Valamit benéztél, ez Ausztrália, nem Ausztria :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#3) bambano válasza Sdi (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ohhh. bocsi :) :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nagy kérdés, hogy a tényleges személyazonossággal is összekapcsolták-e az adatokat.

Amúgy szerintem is oltári nagy surmóság ez, de sokáig nem fogunk tudni ellenállni. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez érdekes lesz, ugyanis Kína és pár elborult kommunista társállama után Ausztrália a következő ami az autoriter rendőrállam irányába lépett a covid óta. Ne legyen igazam, de úgy tűnik mintha ez a rendszer inkább afféle teszt lenne. Így vagy úgy, már elkezdődött az a bizonyos orwelli disztópia...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) jerry311 válasza Apollyon (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

A különbség kelet és nyugat, közt, hogy keleten Kína nyíltan kimondta, hogy ez lesz, aztán be is vezette. Nyugaton meg titokban használják, de ugyanúgy jelen van.

(#7) Ixion77 válasza jerry311 (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

Valamint nyugaton a fogyasztóvédelmi szervezet bejelentést tehet, amit aztán érdemi vizsgálatnak vetnek alá. Keleten meg nincs fogyasztóvédelmi szervezet. Legalábbis olyan nincs, amelyik megpróbálna nem egyetérteni az állami megfigyeléssel.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#8) MaCS_70 válasza Ixion77 (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

És az sem teljesen mindegy, hogy mire használják.

Persze tudom, a garanciák és azok hiánya...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) troller


troller
senior tag

Amúgy mire használta volna a 7-11 ezeket az adatokat, ami olyan veszélyes? Annak ugyanis nem érzem a tragikus voltát, hogy tudják rólam, hogy ott jártam. A gugli úgyis tudja, hogy merre járok... :D Meg az emberek minimum 80%-áról tudja, akiknek droid van a zsebében. A többiekről meg az alma tud...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#10) benedekco válasza troller (#9) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon jó az érvelés. Ezen felindulva, ha nekem nem fáj a seggberúgás akkor seggbe rúghatlak téged is?
(van droidom, de nincs mindig a zsebemben, sőt neten sincs általában, nincs benne sim)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#11) bambano válasza MaCS_70 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a képen van név és az utolsó költés összege.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) g@bo


g@bo
nagyúr

google 2. meg a többiek. mindenki megfigyel. :O ;]

(#13) atus72 válasza bambano (#11) üzenetére


atus72
senior tag

ha kártyával fizetek akkor úgyis tudják hogy hol és mennyit fizettem, szóval nem igazán értem hogy egyátalán mire jó az hogy élő képen látom hogy Gizi mama mennyit költött a múltkor?
Vagy összekapcsolják ezt valami live tukmáló hostesekkel? :DD

(#14) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Oké kicsit gondolom GDPR probléma, hogy az ügyfél gondolom nem adta meg az adatait a boltnak, mikor oda bement, de valahogy mégis a rendszer felismerte és beazonosította Őt.
Honnan, milyen adatbázisból? Hogy köti az emberhez, ha mondjuk nem kártyával fizetsz (A bank is kiadja a neved, adataid?) hanem készpénzzel. Bár lehet csak kártyás fizetés van a bltban, és kész.
Valószínű senki sem írt alá egy nyilatkozatot a vásárlás előtt, hogy használhatják az adatait profilalkotásra :)
De még mindig nem világos nekem hogy csatolt nevet az arcokhoz...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15) MaCS_70 válasza Tsebacsi (#14) üzenetére


MaCS_70
félisten

A cikkbeli képek alapján a személyek nincsenek beazonosítva, ami azért nem mellékes.

Az ausztrál adatvédelmi szabályokat nem ismerem, de a GDPR EU-s intézmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16) atus72 válasza Tsebacsi (#14) üzenetére


atus72
senior tag

"Privately owned Clearview, which cross-references photos scraped from social media websites with a database of billions of images, collected Australians' sensitive information without consent and without checking its matches were accurate, the Office of the Australian Information Commissioner (OAIC) said."
itt a megfejtés :D


[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) bambano válasza MaCS_70 (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát a felirat a képen, hogy: Laura Ellis, 90. vásárlás, legutóbb 450 dollár az nem azonosítás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Tsebacsi válasza atus72 (#16) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ó de jó :C :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19) MaCS_70 válasza bambano (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

Visszakozom.

A jelek szerint annyira a véremben van a személyiségi jogok tisztelete, hogy nem vettem észre a neveket a buborékok tetején. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) sityak válasza bambano (#11) üzenetére


sityak
tag

van, de amúgy a nyanya pont valami húspultot sasol, szóval 99%-ban kijelenthető, hogy nem az eredeti projekt képét látjuk.

http://legipanorama.hu

(#21) L3zl13 válasza bambano (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondjuk a cikkben szereplő képek valószínűleg valami marketing videóból vannak és nem is feltétlenül az ez esetben használt rendszer gyátójáéból. A hírben szereplő áruházláncnál nem feltétlenül így működött a dolog mint a képeken.

Ezzel együtt nem támogatom a dolgot.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Donki Hóte válasza MaCS_70 (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem kell mindent elhinni, amit a saját szemeddel látsz.

A képen egy élelmiszer boltban lévő vásárlók láthatóak, akikről nehezen hiszem el, hogy egy ausztrál ABC jellegű boltban 450 $-t költöttek volna el, amikor Ausztráliában nem $, hanem AUD a hivatalos fizetőeszköz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23) Ixion77 válasza Donki Hóte (#22) üzenetére


Ixion77
őstag

Az AUD jele nem szerinted nem $?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24) L3zl13 válasza Ixion77 (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Túlkomplikáljátok! Egyértelműen nem Ausztráliában készült a kép, mert nem fejjel lefelé van. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Donki Hóte válasza Ixion77 (#23) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De, csak éppen a 450 ausztrál dollár az 115 eFt lenne, nemigen hiszem, hogy a hátizsákos hölgy a múltkor 115 eFt-ot költött volna ebben a kócerájban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintetek pl.kaszinókban mi a helyzet, mert bizony ott is igencsak figyelik az embereket, ott is bizony kiszűrik a nem kívánatos illetőket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) NomadND1 válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


NomadND1
senior tag

Átlagban évi 90e dollárt keresnek ami havi 7500. Miért ne költhetne el ebből 450-et? Ne Magyar szemmel nézd. A nyugati, vagy nevezzük fejlett országok alapbérei átlagban jelentősen többek mint az itthoni. Pl. a Magyar alapbérből 40 liter benzint 4x tudsz tankolni (ársapka nélkül). Egy Osztrák, vagy Németből 16x.
Ez az alapbér, nem az átlagfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#28) Yeffy


Yeffy
veterán

helyes.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29) k-adi válasza sityak (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, valószínűleg nem az eredeti kép van a cikkben, sőt ezek után végképp kínos lenne ha tényleg az lenne :D ez valami teszt fotó

(#30) atus72


atus72
senior tag

2018-as cikk: (a képet nézzétek :D)
[link]
(FaceFirst)

[ Szerkesztve ]

(#31) troller válasza benedekco (#10) üzenetére


troller
senior tag

Köszi, hogy ilyen részletesen kifejtetted, hogy milyen kárt okoz nekem, hogy a boltban tudják rólam, hogy ott jártam és vásároltam. ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#32) balaaazs válasza atus72 (#30) üzenetére


balaaazs
senior tag

:D jó, tényleg nem lett volna elegáns a valós kép valós nevekkel

egyébként nekem erről egyből a különvélemény c film jutott eszembe

¯\_(ツ)_/¯

(#33) Shyciii válasza atus72 (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

ha kártyával fizetek akkor úgyis tudják hogy hol és mennyit fizettem

Mi az hogy TUDJÁK? Max a bankod tudja, és passz. Hiába NFC-zel, attól még a Google nem tudja, max a location alapján tudja a boltot, de az sem megbízható, mert sokszor van hogy mellette voltam, mégis kérdezte, hogy milyennek találtam a boltot...A bolt szintén nem tudja a kártyád alapján, hogy ki vagy, így a költés összegét sem tudja konkrétan hozzád kötni.

(#34) balaaazs válasza Shyciii (#33) üzenetére


balaaazs
senior tag

főleg igaz, ha a fintechekre gondolunk (revolut, wise és társai), ahol épp az a probléma, hogy a tranzakciókra nincsen rálátás igazán

¯\_(ツ)_/¯

(#35) Apollyon válasza Shyciii (#33) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha Play store-os, Androidos telefont használsz és Chrome-ban böngészel, akkor garantált, hogy a gúgli mindent tud rólad. Ha nincs is minden összekötve, meg a bolt nem is ismer, az a rendszer, amely begyűjti ezeket az apróbb metaadatokat, abszolúte a profiladataidhoz (pl. amit az évek során begyűjtöttek rólad ilyen-olyan alkalmazásokon és oprendszereken, facebookon keresztül) fognak kerülni, amelyhez nagyrészt kormányzati hozzáférések vannak, meg ugye ki tudja még, milyen külsősök kezelik az ehhez tartozó adatbázisokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) Shyciii válasza Apollyon (#35) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor mégegyszer...A google accontod alá mented a kártya adataidat, akkor sem tudja a Google a kártyaszámod, sem azt hogy mit és mennyiért rendeltél. Ezt ők sem tudják kinézni a rendszerükből. Tehát továbbra sem tudják a kártyáidat, és a hozzá kapcsolódó költségeidet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Apollyon válasza Shyciii (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A google accontod alá mented a kártya adataidat, akkor sem tudja a Google a kártyaszámod,

Nekem ez így kissé ellentmondásos.
Amúgy meg amíg nem láttad a forráskódot, addig ezt nem jelentheted ki. Másrészt nem csak az a lényeg, hogy a gúgel mit lát, hanem hogy hová gyűjti az adatokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) Shyciii válasza Apollyon (#37) üzenetére


Shyciii
veterán

Miért is lenne ellentmondásos? Bármikor bármilyen adatot úgy lekódolok neked, hogy azt te a büdös életbe nem fejted vissza, de én sem, mert a hozzá tartozó kulcshoz root jogokkal sem fogok hozzáférni. Mint ahogy a Windows is a user jelszavait úgy tárolja le, hogy a admin jogokkal te sem fejted vissza. A rendszer maga tudja, és a banknak tudja küldeni, de te visszafejteni soha. És elhiheted, hogy a Google esetén ez így van letárolva, különben már reszeltek volna neki. Mint ahogy olyan kis webáruházak is tűntek el a semmibe, miután kiderült, hogy nem kódolva tárolta a kártyák adatait, és kikerültek.
értem én, hogy te mint ember hiszel erősen az összeesküvéselméletekben, de van mikor a föld nem lapos.

(#39) Apollyon válasza Shyciii (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem nem vagyok laposföldhívő, mert nem bízom meg abban, hogy a gúgel tiszteli a privát szférát. De te másról beszélsz, az adatok biztonságáról, én meg arról, hogy ezeket az adatokat begyűjti rólad, és profiloz, egy olyan helyre, ahol nem tudod mit kezdenek velük. És ez nem összeesküvés elmélet, mert 2013-ban bebizonyosodott, hogy ez valóság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) Shyciii válasza Apollyon (#39) üzenetére


Shyciii
veterán

Látom képtelen vagy felfogni amit írok, mert még mindig ott tartasz, hogy mit kezdenek velük.... Ebből is látszik, hogy közöd nincs a programozáshoz, úgyhogy részemről ennyi.

(#41) Apollyon válasza Shyciii (#40) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De, van némi közöm a programozáshoz, csak én kihagyom a személyeskedést a vitából.

És igen, ott tartok, hogy mit kezdenek az adatokkal, mivel a hír is a privát szféra megsértéséről szól, jó reggelt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) benedekco válasza troller (#31) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon szívesen, máskor is.
Nem állt szándékomban kifejteni. Cserébe az érvelésedet akartam megkérdőjelezni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43) MaCS_70 válasza troller (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lakásfelújítunk és emiatt szinte napi vendég vagyok az egyik nagy építőanyag-kereskedésben. Ők saját bevallásuk szerint nem akarnak kockáztatni, ezért nem mentik el a vevők adatait. Mivel pedig a vásárlók egyik fele vállalkozó, a másik pedig támogatásra hajtó magánszemély, gyakorlatilag mindenki kér számlát.

Lehet találgatni, hogy milyen hosszú sor áll a pénztárnál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) bambano válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és azt mondtad nekik, hogy ez nem teljesen oké?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) MaCS_70 válasza bambano (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván az a szerencsétlen szív vele a legtöbbet, aki ott ül, és gépelheti be az adatokat napjában több százszor. Röviden poénkodtunk egyet a XXI. század technikai színvonalán, aztán ennyi.

Amúgy nyilván számtalan megoldás lenne erre, ha már adatot tárolni nem mernek, leolvashatnának egy QR-kódot, hogy mást ne mondjak. Ők inkább szívnak.

És nyomtatnak, mint mindenhol. Fel nem foghatom, hogy miért nem kaphatok egy boltban e-számlát...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) atus72 válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


atus72
senior tag

ha ennyire szívás lenne nekik akkor csinálhatnak vevőkártyát amin rajta vannak az adatok (a vevőnél marad), de gondolom a terror profit miatt erre nem jut idejük a melós meg pötyögi szépen éhbérért ...

(#47) MaCS_70 válasza atus72 (#46) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, erre utaltam én is a QR-kóddal.

Adatvédelmi vonalon is ügyesen csúszunk le a ló mindkét oldalán.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) bambano válasza MaCS_70 (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, de a számlát kötelesek megőrizni.
tehát minden adatot kötelesek megőrizni, ami ahhoz kell, hogy a múltban és a jövőben is kiállíthassanak egy számlát.
akkor most mi a különbség, ha egy régi számla adatairól tudnak újat nyomtatni?

azért nem kapsz e-számlát, mert az (amikor utoljára utánajártam) mocskos sokba kerül(t).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Donki Hóte válasza atus72 (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ha kártyával fizetek akkor úgyis tudják hogy hol és mennyit fizettem

Ha bankkártyával fizetsz, akkor nem lenne szabad tudniuk (ettől persze még tudhatják), de ha van valamilyen vásárlói kártyád, akkor tényleg mindent tud rólad az adott kereskedő.

A vásárlói kártyával a vevők kapnak pár % kedvezményt, a kereskedő meg egy aranybányát jelentő adatbázist :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50) MaCS_70 válasza bambano (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem engem kell meggyőznöd.

Őszintén szólva nem tudom, hogy mennyibe kerül egy e-számla, de ebben a boltban nemigen láttam 10e Ft alatti vásárlást. Egyszerűen beteg az a rendszer, amelyben ez kérdéses lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51) Yeffy válasza balaaazs (#32) üzenetére


Yeffy
veterán

foleg, h ha jol latom, ez egy brit Tesco uzlet. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez egyébként melyik cég?

(#53) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#52) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kőházy

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#53) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Fasza. De legalább nem is olcsó.

(#55) troller válasza benedekco (#42) üzenetére


troller
senior tag

Alapvetően nem érveltem, hanem kérdeztem. Azt, hogy miért baj, hogy a boltban tudják rólam, hogy ott jártam és vásároltam. Mivel a cikk ami alá kommentelünk arról szól, hogy a boltban megjegyezték, hogy ki járt/vásárolt ott, a jogvédők meg emiatt megtámadták őket. Én kis buta, meg még most se értem, hogy milyen kárt okoztak ezzel a vásárlóknak.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#56) Chris Kiki válasza MaCS_70 (#53) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Dolgoztam Kőházynál 1 évvel ezelőtt. Akkor egészen biztosan el voltak tárolva a vevőadatok.

Szerk.: Csak a privátokat nem tárolják, a cégeset mindet. De ha csak ez lenne az egyetlen probléma... Kezdjük azzal, hogy a mai napig DOS-os programmal megy MINDEN.

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#57) MaCS_70 válasza Chris Kiki (#56) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gondolom, a szerződött céges partnerek adatait mentik el, és a szerződésben benne van az adatkezelési hozzájárulás.

Én többnyire magánszemélyként kérek számlát, de azért rendszeresen kell nekem beszereznem a nálam dolgozó vállalkozók anyagait, szerszámait is, és a céges adatokat is mindig meg kell adnom, és a pénztárban magam előtt is rendre diktálnak be cégnevet, adószámot.

Két boltban is megkérdeztem, hogy miért, és azt a választ kaptam, hogy GDPR-elővigyázatosság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58) troller válasza MaCS_70 (#57) üzenetére


troller
senior tag

Milyen jó, hogy így védik az érdekeinket....

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#59) #27070592


#27070592
törölt tag

Megoldás: lakosságcsere.
Olyan polgárokat kell kitenyészteni, akik nem problémáznak a hatalom kontrollja miatt, lásd Kina.
Egyébként Európában is ez történik. Szép lassan, nehogy nem várt reakciós indulatokat szüljön a szituáció.
A kulcsszó: szép lassan. Majd vizsgáljuk meg a folyamatot úgy húsz év múlva.

(#60) MaCS_70 válasza #27070592 (#59) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van némi kapcsolatom az adatvédelem szakmai oldalával. Nem olyan régen egy több évtizede Európában élő kínai üzletemberrel volt szerencsém beszélgetni a témáról.

Bevallotta, hogy kb. 10 év kellett neki ahhoz, hogy ráérezzen arra, hogy mi a jó abban, hogy az európai kultúrában alapvetően a szerződések betartása a követendő modell.

Azt viszont nem tudta megérteni, hogy mi akarunk az adatvédelemmel. Azt még elfogadta, hogy a gazdasági értékű titkok miért fontosak, na de a magántitkok??? Teljes meggyőződéssel állította, hogy az államnak joga van mindenről tudnia, és hogy azt az állampolgárnak nincs joga eltitkolnia, és úgy általában senkinek nincs alapja arra, hogy panaszkodjon, ha a magánélete hirtelen közpréda lesz.

A titkosításhoz való jog már egy kicsit megfogta, de egyébként szent meggyőződéssel állította mindezt.

Ez ennyire kultúrafüggő. Maga az emberi élethez való jog is csak elég friss találmány...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.